Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

hannezk
Postitusi: 37
Liitunud: 26 Jaan 2011, 10:40
Tsikkel: IZ49,KTM 250EXC-F, Yamaha FZ8
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas hannezk »

Kui paljudel FZ omanikes omab sellist isendit nagu FZ 8? Ootan huviga, teie poolseid + ja - selle ratta kohta ja millega tuleks arvestada, kui sellist ratast omad.

Hannes



Tarmak, Gravel, Mud :bsmile:
Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas MrR »

Nagu signatuurist näha, siis ise omad ju?! Võibolla teed siis otsa lahti. :D

Kasutaja avatar

hannezk
Postitusi: 37
Liitunud: 26 Jaan 2011, 10:40
Tsikkel: IZ49,KTM 250EXC-F, Yamaha FZ8
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas hannezk »

Enda rattast rääkides, siis 5 maist alates kuni tänaseni olen läbinud c1850 km. Sõidumugavus linnas on väga hea, maanteel võiks nati nuriseda , sest puudub juu tuule suunaja. Naked bike puhul on see aga loomulik ja peadki arvestama et tuul tuleb ikka ülakehasse, kuid sellega harjub kiiresti ära. Rattaraam on tegelikult FZ1 oma ja mootori alumine osa peaks ka samalt rattal olema pärit. Ratas on piisavalt raske( 216kg), mille tulemusena püsib väga hästi teel. Kergkattega teel on ka lust sõita, sest raskuskese on suht madalal ja ABS pidurid töötavad laitmatult. Kindlasti oleks soov ringrajal masinat proovida. Tehase andmetes lõppkiiruseks c 220km/h, mis just kiiruse friikidele ei tundu kuidagi nii ahvatlev, samas linnas on ta piisavalt terava minekuga (78Kw). Disain on parim, mis ma FZ seerias näinud olen, sellest ka selle ratta soetamise otsuski. Enda FZ on paigaldatud carbon esi ja taga porilaud, LED suunatuled, Lazer väljalase (mõnus madal müdin :twisted: ). Peeglid ei kannata kahjuks kriitikat, kuid ex ole iga inimese oma asi , kuidas ta seljataha näeb. Hetkel ratta läbisõit c 6900km.

Tarmak, Gravel, Mud :bsmile:
Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas MrR »

Pesin ka täna oma tehnika puhtaks ja tegin paar uut klõpsu: http://www.mrrene.com/fz1/

Kuigi kevadel oli iga-aastane kerge "rahutus" sees, siis praegu tundub, et jätkan siiski see hooaeg Fz1 seljas :lol:

Kasutaja avatar

Slinky
Postitusi: 118
Liitunud: 13 Mär 2011, 18:25
Tsikkel: 05' z750
Asukoht: Tallinn

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas Slinky »

täiega seks ratas ikka :bsmile: (w)


Raigo86
Postitusi: 114
Liitunud: 25 Sept 2008, 14:49
Tsikkel: Harley Davidson VRSCDX 09
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas Raigo86 »

Sai ka nüüd soetatud endale säärane pill nagu FZ1N, millest sai kõvasti unistatud.
Võrreldes eelmise rattaga (kawa z750) on see nagu hoopis midagi muud. Hetkeks läbitud ca 400km ja hakkab aina rohkem meeldima kuigi sellest kütusekulust ei saa aru kaua kanatab sõita vilkuva näiduga. Ca 170km pealt vist hakkas vilkuma ning tankides mahub sisse umbes 14L.
Muidu aga vinks vonks, küsiks ka seda kas selle rõveda originaal porika asemel on ka midagi muud pakkuda kuskil kuhu kannataks nr kinnitada ning kaitseks ka kaasreisijat vähe otse üles tuleva sopa eest.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas mella »

Minui 2004 aasta 600-ne kannatab max 60km sõita vilkuvaga. Siis on tühi ka ;)

Raigo86 kirjutas:

kaua kanatab sõita vilkuva näiduga.

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas MrR »

Raigo86 kirjutas:

Muidu aga vinks vonks, küsiks ka seda kas selle rõveda originaal porika asemel on ka midagi muud pakkuda kuskil kuhu kannataks nr kinnitada ning kaitseks ka kaasreisijat vähe otse üles tuleva sopa eest.

Kahte head asja korraga ei saa. :ner: Selle suure "lumelabida" tagant eemaldasin ma üldse kõige esimesena. Ma ei ütleks, et nüüd tohutult tuleb mingit soppa seetõttu selga. Ma ise võibolla ei käi piisavalt "sügavas mudas" sõitmas ka.

Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas liisa »

Raigo86 kirjutas:

Ca 170km pealt vist hakkas vilkuma ning tankides mahub sisse umbes 14L.

Arvuta omal kütusekulu järgi välja palju veel sõita saad.

600sel on paak speci järgi 19.3 liitrit, keskmine kütusekulu on 5l/100le. Seega peaks sõita saama kokku pea 380km.

Mul hakkab vilkuma umb 220 kandis, sisse mahub siis umb 13 l. Ehk reservi peaks olema 6l ehk üle 100km.


Raigo86
Postitusi: 114
Liitunud: 25 Sept 2008, 14:49
Tsikkel: Harley Davidson VRSCDX 09
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas Raigo86 »

Tuleb ka "lumelabidas" ära võtta sealt tagant ja muidugi see originaal sumps ka mis on nagu jämedaks söönud taksi koer seal.
Aga ikkagi küsiks selle vilkuva tulega sõitmise kohta siis teaks enam vähem arvestada kas peab esimesse bensakasse sisse keerama või kannatab natuke edasi vuriseda.

Kasutaja avatar

liisa
Postitusi: 47
Liitunud: 24 Mär 2011, 10:53
Tsikkel: GPZ -> CBR-> FZ6S

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas liisa »

Raigo86 kirjutas:

Tuleb ka "lumelabidas" ära võtta sealt tagant ja muidugi see originaal sumps ka mis on nagu jämedaks söönud taksi koer seal.
Aga ikkagi küsiks selle vilkuva tulega sõitmise kohta siis teaks enam vähem arvestada kas peab esimesse bensakasse sisse keerama või kannatab natuke edasi vuriseda.

Oleneb ju sinu sõidustiilist jms, võta appi sõber matemaatika.

Samm 1 : uuri välja kui suur su paak on
Samm 2 : lahuta sellest 14 liitrit (või palju sul sisse läheb enamasti siis, kui vilkuma hakkab)
Samm 3 : tulemusest arvuta keskmise kütusekulu abil välja see, palju sa allesjäänud liitritega sõita saad

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas MrR »

Mina sõidan nii max. 20km vilkuvaga. Siis parem juba tangin südamerahuks.

sumbuti [Motobot: õige on "summuti"] tasub kindlasti ära vahetada! Esiteks hääl ja teiseks kaaluvahe. Originaal on üle 7kg ja LeoVince 2,3kg. Minu sumbuti [Motobot: õige on "summuti"] läheb varsti järelturule kasutatuna müüki, kui on huvi, anna julgelt märku! Näha ja kuulda saab Tallinnas - praegu on veel all ja ratas Eestis.

PS! Hea võrdlus taksiga! :lol:


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas extremist »

Davaiks pange keegi oma FZ müüki :mrgreen:


UrmasM
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2011, 13:59

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas UrmasM »

MrR kirjutas:

Pesin ka täna oma tehnika puhtaks ja tegin paar uut klõpsu: http://www.mrrene.com/fz1/

Kuigi kevadel oli iga-aastane kerge "rahutus" sees, siis praegu tundub, et jätkan siiski see hooaeg Fz1 seljas :lol:

Tõesti ilus näeb välja... Lausa kadedaks teeb.
Kas punane veljekleeps oli originaalis, või ise pandud...

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas MrR »

Tore kui meeldib. Ise ka praegu täitsa rahul. Mõned poldid peaks veel mustade vastu vahetama.

Veljekleeps on ise pandud. Louisist saab seda.

PS! Siin on ka lademetes päris huvitavaid ideid FZ1 jaoks: http://www.motorrad-hester.de/neu/html/yamaha_fz1_.html

Kasutaja avatar

Egert24
Postitusi: 68
Liitunud: 17 Mai 2010, 19:00
Tsikkel: Honda VFR

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas Egert24 »

http://www.auto24.ee/used/873948

Soov saada selle omanikuks. Ehk teab selle mudeli häid ja halbu külgi ?

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas mella »

Mina võtaks uuema mudeli. Saad pritsega mootori ning istmealuse summuti. Need küljel olevad tünnid teevad tsikli välimuse väärakaks.

Egert24 kirjutas:

Soov saada selle omanikuks. Ehk teab selle mudeli häid ja halbu külgi ?

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas MrR »

On olemas ka kenasid küljepealsed summuteid! Siin rattal aga tõesti meenutab see mulle rohkem vihmaveetoru kui kaasaegset disaini. :wack:

Kasutaja avatar

sverchik
Postitusi: 96
Liitunud: 26 Juul 2006, 18:36
Tsikkel: FZS 600
Asukoht: Tallinn

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas sverchik »

Egert24 kirjutas:

http://www.auto24.ee/used/873948

Soov saada selle omanikuks. Ehk teab selle mudeli häid ja halbu külgi ?

Olen sellise ratta omanik 6 aastat ja ca 18000 km. Ei kurda. Läheb hästi edasi. Möödasõidud muretud. Teel on stabiilne. Migeid jamasi pole olnud. Nagu ikka, tavapärane hooldus ja kuluvate osade vahetus (sidurikettad, kett jms). See kõik ise lihtsalt teostatav. Fazeri omanikel UK-s hea foorum kah olemas http://foc-u.co.uk/index.php?action=forum, remondimanualid ka internetis olemas . Eks see disain on omast ajastust (1998 aasta mudel ju), aga 90ndad ongi ju jälle moodi tulemas 8). Sinu lingitud konkreetse ratta kohta info puudub.

per asfalt ad astra
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas mella »

No mina olen neid mitte silma riivavaid küljesummuteid küll ülivähe näinud. Isegi tuuningpüttide kasutamine originaali asemel ei muuda eriti midagi. Päris vihmaveetorud enam pole, aga mingi näotu ebasümmeetriline junn ikkagi. Aga maitseasi..

MrR kirjutas:

On olemas ka kenasid küljepealsed summuteid! Siin rattal aga tõesti meenutab see mulle rohkem vihmaveetoru kui kaasaegset disaini. :wack:


Püss
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:19
Tsikkel: Fazer 600

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas Püss »

Egert24 kirjutas:

http://www.auto24.ee/used/873948

Soov saada selle omanikuks. Ehk teab selle mudeli häid ja halbu külgi ?

Mina ka sellise mudeliga rahul. Mugav ja töökindel aga esituled ei kannata kriitikat kuid ega ise pimedas väga ei satu sõitma ka. Kui istmealuse sumbutajaga tahad siis pead pool raha juurde panema.

Kasutaja avatar

Teema algataja
MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas MrR »

No mul on üks selline. :lol: :lol: :lol: Tegelikult siin on ka üks väga kena lahendus: http://www.motorrad-hester.de/neu/html/ ... _schw.html

Istmealune sumbuti [Motobot: õige on "summuti"] sobib osadele ratastele kindlasti väga hästi...MV Agustale näiteks (eriti 4 toruga). Naked istmealuse sumbutiga on minu arust natuke liialt "kergekaallane".

mella kirjutas:

No mina olen neid mitte silma riivavaid küljesummuteid küll ülivähe näinud. Isegi tuuningpüttide kasutamine originaali asemel ei muuda eriti midagi. Päris vihmaveetorud enam pole, aga mingi näotu ebasümmeetriline junn ikkagi. Aga maitseasi..

MrR kirjutas:

On olemas ka kenasid küljepealsed summuteid! Siin rattal aga tõesti meenutab see mulle rohkem vihmaveetoru kui kaasaegset disaini. :wack:


UrmasM
Postitusi: 14
Liitunud: 11 Veebr 2011, 13:59

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas UrmasM »

Tervitus,
Mõte panna FZ6-2006 vähe värskem sadul.
Kas keegi oskab öelda, et kas FZ6-le 2006a. sobib ka FZ62- 2007-2009 sadul?
Yamaha kodulehelt loen välja, et uuendusega muutus ainult sadula materjal, aga kas ülejäänud (kinnitus ja lukustus) jäi samaks, seda välja ei loe.


amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas amsung »

Keegi fz8 omanikuks tahab saada siis paistab,et üks on päris hea hinnaga müügis :P
http://www.auto24.ee/used/1090910


Funkiller
Postitusi: 4
Liitunud: 01 Veebr 2013, 17:40
Tsikkel: Yamaha FZS1000
Asukoht: Harjumaa

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas Funkiller »

Tere.

Kuna otsinguga ikkagi konkreetseid vastuseid ei leidnud siis küsin siin.Plaanis soetada Yamaha kas siis Fz6 või Fz 1000 kuna hinnaklass pmst sama siis piiluks juba Fz1000 poole.Kuna praegu talv ja proovisõit võimatu,siis mõni isik kes on mõlemaga sõitnud võiks rääkida kas on mootorite poolepealt sõites suurt erinevust tunda.Tsikliostu ABC on mitu korda läbiloetud aga kas oskate välja tuua selle mudeli tüüpvigu.Teretulnud ka muud mõtted,soovitused antud mudelitega.

Tervitades,
Tõnis


H.P
Postitusi: 397
Liitunud: 08 Juul 2008, 09:13
Tsikkel: Tiger 800 XCA
Asukoht: Tallinn

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas H.P »

Jaapani rataste foorumites räägitakse sõitmisest, mitte tüüpvigadest. Õigel ajal uued õlid sisse ja sõidad muretult. Mul on FZ6 olnud 4a ja siinses Tehnika rubriigis aset leidvad mured panevad õlgu kehitama :)

Ex: Yamaha FZ6

tiit1990
Postitusi: 60
Liitunud: 04 Nov 2010, 17:55
Tsikkel: aprilia rsv tuono 1000R
Asukoht: kuressaare
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas tiit1990 »

Tere siis rahvale.
Eelmine suvi sai esimeseks rattaks ostetud FZS 600. Passis värviks märgitud must, aga pigem seal halli rohkem. Rattaga olen ise väga rahul,jõudu ja kiirendust jagub. üks eeslmistest omanikest oli päris tugevalt külje maha pannud :D , mille tõttu kukkumispunni polt kõveraks läinud. Maha müümis plaani küll hetkel pole, kui lumi suland lenksu ja tiirutama. :mrgreen:


MotorHead

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas MotorHead »

Kuna pikemat aega nüüdseks foorumit sirvitud, siis kihelen endale ka midagi jalgevahele muretsema.

Jubedalt hakkas meeldima üks FZ6 2004 aastast. Kuna wiki järgi see miskine mudeliuuenduse aasta, siis mida peaks sellise aastakäigu puhul vaatama? Ei mõtle siis kuluosi aga kas miskeid tüüpvigu esineb?
Samuti kuna ratas tuleks praktiliselt esimeseks rattaks, siis nii palju kui aru saanud, oleks see üks ideaalsemaid selleks? Kogemust on ca 5 aastat tagasi enduuroga ning mingil määral ka mõningaste bikedega, kuid siiamaani pikalt paus olnud.

Samuti on minu puhul tegu suhteliselt pikemat kasvu inimeseloomaga. ca 188cm ja 82kg. Enduroga sõitsingi selletõttu, et sadula kõrgus tundus piisavalt paras ja ei näinud seal peal välja ka kui koljat kolmerattalisel. Otsisin siin teemast, kuid pikemate inimeste juttu nagu ei leidnud (kasutasin otsingut, õhtul katsun teema ka läbi lugeda). Ehk siis mismoodi tunnevad ennast vähe pikemad antud rattal?

Ratas millest täpselt jutt käib on

http://www.motard.ee/mootorratas.html?id=279


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas kaiman »

sul
rohkem raha pole ve :roll: muidu müüks sulle oma fazer1000-se,600-ne no maitse asi aga ajab naerma küll :bsmile:
a no se tsikkel mida linkisid on seda raha väärt küll jh
pikkuse poolest on sulle 1000-ne paras,600 jaab väikseks

Kasutaja avatar

Steev
Postitusi: 31
Liitunud: 16 Mai 2012, 09:27
Tsikkel: Yamaha FZ8 WR250 GasGas TXT-E
Asukoht: Tallinn

Re: Yamaha Fz & Fazer omanikud (Fz1, Fz6, Fz1000)

Lugemata postitus Postitas Steev »

ssxs kirjutas:

sul
rohkem raha pole ve :roll: muidu müüks sulle oma fazer1000-se,600-ne no maitse asi aga ajab naerma küll :bsmile:
a no se tsikkel mida linkisid on seda raha väärt küll jh
pikkuse poolest on sulle 1000-ne paras,600 jaab väikseks

No sellele julgeks ma küll nüüd vastu vaielda, et FZ6 fazer oluliselt väiksem on kui FZs 1000. Mõõtude järgi on sadula kõrguse vahe 2 cm ja tegelik tunnetus ratta seljas istudes on sama.
Käisin isegi seda ratast sel aastal esimese ostmise mõttena vaatamas, üldmulje oli väga hea. Mõistlik hinna ja kvaliteedi suhe (lisaks pritsung mootor).

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”