Honda VTX1300 või Honda VTX1800

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Jaanus966

Honda VTX1300 või Honda VTX1800

Lugemata postitus Postitas Jaanus966 »

Andke nõu asjamehed! On 1800-sel oluliselt parem minek, kui 1300-sel?
Samas olen ise võhik-algaja, aga soov on ühte motikat pikemaks ajaks soetada. Mitte, et siis alustada a`la 800 kuubikulisest ja sealt edasi liikuda võimsama poole. 1300-seid on muidugi oluliselt lihtsam ja odavam leida.

Kes on saanud proovida mõlema mudeliga sõitu, soovitage, mida osta!
Millist varianti oleks mõistlikum pikema aja peale soetada?

Tänud juba ette!

Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas poison »

vaata http://www.bikeworld.ee/index.php?secti ... oductID=52
ja seda
http://www.bikeworld.ee/index.php?secti ... oductID=53
ja võrdle
ise olen sõitnud 1800sega...on ikka elukas
vaata väändemomenti :)

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

Loomulikult on 1800 parem minek. Aga kuskilt ajakirjast on meelde jäänud arvamus, et 1300 on real life tingimustes sõitjale käepärasem. Eks siin mängib rolli suurem mass ja jämedam tagapapu, mis teevad keerulisemaks eelkõige aeglastel kiirustel manööverdamise ja üldse teravamad pöörded.

Kui tahad eelkõige juuste lehvides maanteel päikeseloojangusse sõita, siis on 1800 sobiiv. Kui tahad ka linnas igapäevaselt sõita, siis võib 1300 isegi parem valik olla.


Teema algataja
Jaanus966

Lugemata postitus Postitas Jaanus966 »

Sori, ma veel algaja siin, seega ei osand kohe kõike kirja panna! Et siis kasvu 1.78 ja kaalu 110 kanti.
Soov sõita oleks nii linnas, kui ka maanteed künda.

Aga tänud vastuste eest, tuleb vist too 1300 ära tuua!

Kasutaja avatar

tige päkapikk
Postitusi: 184
Liitunud: 26 Juul 2005, 19:30
Tsikkel: VN 1500 / tl1000R
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tige päkapikk »

No sa ikka proovi mõlemi tagumikutunne ära enne, kui tooma läed. Võrreldes 1500 Vulcaniga on VTX1800 ikka räme elajas küll :twisted: Lai papu ja suurem mass nüüd aeglasel kiirusel linnasõitu küll raskemaks ei tee.

Põleva tsikkliga ei ole tore sõita !
---------------------------------------
www.zoomfoto.ee/

J a n n o
Postitusi: 206
Liitunud: 27 Okt 2007, 00:14
Tsikkel: YamahaXT, DneprMT16
Asukoht: Sauespoo, Harjuusimaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas J a n n o »

Jaanus966 kirjutas:

Sori, ma veel algaja siin, seega ei osand kohe kõike kirja panna! Et siis kasvu 1.78 ja kaalu 110 kanti.
Soov sõita oleks nii linnas, kui ka maanteed künda.

Aga tänud vastuste eest, tuleb vist too 1300 ära tuua!

mina olen ainult linnassõitja. käin tsikliga tööl kui ilm lubab. Viimsi - Mustamäe ja ainult tipptundidel sõidan. kuni oktoobrini oli liiklusvahendiks VN 1600, alates oktoobrist M1800R. ma ei tea Honda kohapealt, aga 1800 kuubikut on linnas sööstmiseks väga hea ja mingeid manööverdamisraskusi ei ole veel tundnud. aga sporti on ka eluaeg tehtud ja 150 kilo tõuseb rinnalt üles ka. aga ikkagi, arvan, et jõuga ei teegi siin midagi. mina ostaks kindlasti 1800-se ja jätaks selle 1300-se vaheetapi ära. minul oli enne VN 1600 Riga minimopeed. Aga 1600 jäi ühe suvega "lahjaks". lihtsalt säästad raha ja aega.

Riga 13-Mini mopeed-... pikk vahe... -Kawasaki VN-Suzuki Intruder M1800R,Dnepr,Ural - Honda Varadero xl1000v - diisel Ural,Dnepr MT16, IZ Jupiter'68,YamahaXT660R

Teema algataja
Jaanus966

Lugemata postitus Postitas Jaanus966 »

Kahjuks ei ole kusagil proovida, ühelgi sõbral/tuttaval sellist ple ja kus sa võõra käest lähed küsima, kuule ole hea.. ma nüüd keeran vähe. Samas on nad enam-vähem ühe raskused, kaalu vahet on seal vast 20-30kg, nii et meeletut manööverduse vahet ei tohiks olla. A`la raskem keerata jne..see vast siis pisimureks, kui kaalu muidu vähem või lihtsalt vormis kodanikud.

Saan aru, et küsimus pole suurem asi, aga sees pulbitseb selline algaja õnn, et ise ka ei tea, mida täpselt tahab. Tuleb lihtsalt ära proovida ma arvan.


Bud
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mai 2005, 22:40
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas Bud »

Minul oli võimalus proovida enne ostu mõlemaid isendeid. Peale 1800-se proovimist oli igasugune kahtlus kadunud. Kuigi 1800 oli üle suure mere kolistades veidi kannatada saanud ja 1300 ideaalses korras valisin siiski esimese.
51 kW ja 78 kW on suur vahe (saksas müüdavad on enamus 71 kW). Usaka ja eurooplase vahe pidi olema erinev ECM ja sumpa sisu. Usaka ECM on seadistatud nii, et tühikäigul mootor veidi 'lonkab' sarnanemaks ühele laialt tuntud tsikli margile ja sumps teeb veidi madalamat häält.
Ei ütleks, et sellise pilliga linnas manööverdamine kuidagi raskem oleks.
Abikaasa seitsmepoolese shadow´iga kukkub mul see linnasõit palju halvemini välja kui VTX ga. Pidevalt lappa käike ülesalla. Kolmandaga rutskat väänates avastad, et ei toimugi midagi. 1800-ne jällegi veab sama hästi edasi ka madalatel pööretel.
Nii et rahus jäta see 1300 sinna kus ta on...


J a n n o
Postitusi: 206
Liitunud: 27 Okt 2007, 00:14
Tsikkel: YamahaXT, DneprMT16
Asukoht: Sauespoo, Harjuusimaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas J a n n o »

... ja peale kauba on 1800 ilusam ka.

Riga 13-Mini mopeed-... pikk vahe... -Kawasaki VN-Suzuki Intruder M1800R,Dnepr,Ural - Honda Varadero xl1000v - diisel Ural,Dnepr MT16, IZ Jupiter'68,YamahaXT660R
Kasutaja avatar

ronrix
Postitusi: 106
Liitunud: 19 Apr 2005, 13:40
Tsikkel: Honda VTX 1800 C
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Lugemata postitus Postitas ronrix »

Hei Jaanus

Minagi hüppasin 600 se shadow pealt kohe vtx 1800 peale .
Soovitan soojalt.
Kenasti seisab teel nii linnas kui maanteel, jalgu kellegile ei jää :twisted: ja super lux ka kaasaga pikemaid trippe teha. Ainuke jama mis tal on on see, et tal paak väikseke, oli vist 17 l niiet minu puhul korraga max 200 kiltsi.

terv
Ronirix

Shadow VT 600C, VTX 1800C

Teema algataja
Jaanus966

Lugemata postitus Postitas Jaanus966 »

Viimati öeldi mulle täna telefonis: Osta tsikkel 1800 ära.
Sõida ja ära hädalda! :)

Et peabki nii tegema!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”