Täistuledega sõit, Xenon jms!!! Vol. 2

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Mul oli valida, kas kustutada vildaka sisuga postitus või proovida sama asi veidi mõistlikumalt lahti seletada. Valisin viimase kasuks :wink: .

terv
kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

Riding with a King!

ulmefm

Lugemata postitus Postitas ulmefm »

kris. kirjutas:

Pole siin mõtet salatseda - need "augud" on täitsa avalikud 8):
http://www.keisei-racing.com/index.php? ... 7&Itemid=1

terv
kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

Täpselt nii, see poldki salatsemisena mõeldud

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Üks väike tähelepanek xenonist veel. Tsiklile paigaldatuna ta tegelikult natuke pimestab, kuna pirni mõõtmed ja disain ei sobi reflektoritega kokku.

vt pilti H4 bixenon:
Pilt

Kui sul on lähi- ja kaugtuli samas reflektoris, siis tõenäoliselt valgustab xenon pirn natuke ka kaugtule reflektorisse, sellepärast paljudel ratastel kaugtuli praktiliselt ei toimigi :D

Mingist foorumist lugesin, kahjuks ei leia seda üles, et soovitatakse pirni jala külge keevitada samasugune lapats, nagu seda on H4-4 pirnil, mitte liikuv muidugi.. niiviisi ei suunata valgust liiga üles.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

ulmefm

Lugemata postitus Postitas ulmefm »

aga kui kahes erinevas reflektoris on kaug ja lähituli, kas siis toimivad mõlemad normaalselt ikka ?

Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Tänase sompus ilmaga tulid kaks motomatkajat Virtsu ( Karuse) -Pärnu vahelisel kitsukesel teelõigul kaugtuledega vastu. Ei olnud hea, kohe üldse ei olnud hea. Hetkeks sõitsin kitsal teel "pimedusse" ehk siis ei näinud mis ees tee peal võiks olla...

Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Üks tõsiselt kriitiline artikkel Xenoni (ja mitte ainult!) kohta. Xenoni vastased - ärge seda kõike puhta kullana ka võtke - reaalses elus ei ole kõik nii mustvalge. Aga enne ostmist ja paigaldamist tasub kindlasti lugeda. http://www.danielsternlighting.com/tech ... sions.html
PS. Minu Bi-Xenonil on suisa siuke kate ümber :lol: .
Pilt

Riding with a King!
Kasutaja avatar

Bladyhell
Postitusi: 1024
Liitunud: 12 Apr 2006, 19:25
Tsikkel: K1200S

xenon

Lugemata postitus Postitas Bladyhell »

kris. kirjutas:

PS. Minu Bi-Xenonil on suisa siuke kate ümber :lol: .

Minu xenonil kah siuke kate. Paraku xenoni fännide hulgast väljas kuna nähtavus oli minu hinnagul kehvake ja see pagana pirn andis ka otsad. Sellest tulenevalt on üks xenon plokk ja katkine pirn üle.

K1200S
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

http://www.danielsternlighting.com/tech ... sions.html

Eile õhtul veendusin kui paika võivad mõned hoiatused pidada mis siin jutus läbi käisid.
Elan viiendal korrusel ja hoov on väga pime. Ja heledad maja seinad ümberringi. Seetõttu on päris hästi näha kuidas miskid esituled, mis maja ees liiklevatel autodel ees, valgustavad. Oli siis üks üsna tuunitud (üldiselt üsna maitsekalt) Saksa päritolu kesklassi sedaan seal manööverdamas ja selgelt näha et esituled on "aftermarket" ksenoonid. Nende valgustus oli täiesti allapoole arvestust. Auto ees olid kaks heledat plärakat. Ülejäänu oli kuskil erinevate laikudena laiali. Ei usu et ükski tehase halogeen nii halvasti valgustaks. Kindlasti mitte nii "teisi pimestavalt".
Soovitan kõigil kes sellist ideed tahavad oma kaherattalisel teostada kindlasti enne kokku leppida müüjaga et neid asju ka reaalses olukorras proovida saaks. Ja mitte lasta ennast petta heledusest. Valgus vales kohas omab valgustatuse seisukohast rohkem negatiivset effekti.

Kasutaja avatar

M2
Postitusi: 607
Liitunud: 24 Mai 2007, 11:47
Tsikkel: CB1000R
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas M2 »

Jama lugu..... tulin autoga just (kl 22.30 paiku) mööda vabaduse pst kesklinnast Laagri suunas, ümberringi tühjus, valgustatud sirge tee. Vaatan peeglisse paremalt ja vasakult, tihti heidan pilgu tahavaatevidinasse.........ikka tühjus. Pööran siis pilgu taas auto ette ja hetk hiljem sööstab (tegelikult vägagi mõistlikus tempos) minust mööda must-valges Spidi kombes (pagan, ilus kombeks on) mootorrattur. Kus ta välja ilmus?........pole aimugi. Oleks ma peeglitesse vaatamise järel otsustanud rida vahetada...

Ühesõnaga, selliseid olukordi on juba kuidagi liiga palju ette tulnud. Kui ratturid peavad iga sõitvat autot potentsiaalse ohuna võtma, siis autojuht peab arvestama, et nende sõiduvahendil on kõverpeeglid, mis tsiklitel liiklejaid ei peegelda. Valgustatud linnatänaval ei aita ka kaugtuled end nähtavamaks tegemisel.

NB! Lugupeetud rattur, kes sa minust täna möödusid, palun vabandust, kui liiga lähedale tikkusin.......tahtsin ratta marki teada saada :P .

OLGE ETTEVAATLIKUD!!! Juba talvises meeleolus autojuhid võivad ka ratturitelt sama meeleolu olemasolu eeldada.

ELUST TULEB LÄBI MURDA, MITTE PUGEDA!
http://www.animalistika.ee

alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas alambe »

Ise kasutan oma rattal ka xenonit ja valgustatus on ikka parem kui halogeeniga. Regullida tuli teda tiba rohkem maha kui halogeen oli, kuna meie lainetavatel teedel kippus muidu liiga kõrgele näitama. Soovitus neile , kes omale tahavad ka Xenonit paigaldada- parim on valgustugevus 4300K pirnil, 6000K ja sealt edasi läheb valgus juba siniseks ja sealt edasi veel lillaks, ning valgustugevus hakkab nõrgenema.
Lisan veel, et minu rattal oli originaalis tulel see metallkopsik juba olemas, seeda Xenon otse sellist eredat valgust ei näita vaid kõik valgus tuleb peegeldatuna reflektorist ja tuli ise on sileda plastikklaasiga.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

m2, ma ei lugenud välja, et kuidas see xenonite või täistuledega seotud on?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

M2
Postitusi: 607
Liitunud: 24 Mai 2007, 11:47
Tsikkel: CB1000R
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas M2 »

Piipz kirjutas:

m2, ma ei lugenud välja, et kuidas see xenonite või täistuledega seotud on?

Näide sellest, et kirjeldatud olukorras poleks kaugtulede kasutamine tõenäoliselt abiks olnud, rääkimata sellest, et asulas on nende kasutamine niigi lubamatu.

Sobivamat teemat tol hetkel kiiruga ei leidnud. Kui see on olemas, võib sinna ümber tõsta.

ELUST TULEB LÄBI MURDA, MITTE PUGEDA!
http://www.animalistika.ee
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas Villem »

M2 kirjutas:

Näide sellest, et kirjeldatud olukorras poleks kaugtulede kasutamine tõenäoliselt abiks olnud, rääkimata sellest, et asulas on nende kasutamine niigi lubamatu.

Otot, ei ole keegi asulas täistuledega sõitu ära keelanud kui tänavavalgustus puudub.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

M2
Postitusi: 607
Liitunud: 24 Mai 2007, 11:47
Tsikkel: CB1000R
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas M2 »

Eile oli vägagi valgustatud :wink: . Ma ei tee üldistusi, räägin konkreetsest juhtumist.

ELUST TULEB LÄBI MURDA, MITTE PUGEDA!
http://www.animalistika.ee
Kasutaja avatar

MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Täistuledega sõit, Xenon jms!!! Vol. 2

Lugemata postitus Postitas MrR »

Viimasel ajal (paar kuud) on järjest rohkem tsikleid näha xenonitega ringi vuramas. Ballastid on väiksemaks muutunud ja tehnika odavamaks ja kättesaadavamaks läinud. 1000 krooni eest saab juba mootorrattale mõeldud bi-xenoni koos ballasti ja muu krempliga. Seepärast sai endalegi täna bi-xenon peale kruvitud. Eks varsti saab muljeid. 8)

Kasutaja avatar

M.K
Postitusi: 199
Liitunud: 16 Juul 2007, 12:51
Tänatud: 22 korda

Re: Täistuledega sõit, Xenon jms!!! Vol. 2

Lugemata postitus Postitas M.K »

Kust ostsid selle krempli? Ehk annad lingi 8)

The price of anything is the amount of life you exchange for it.
Kasutaja avatar

MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Täistuledega sõit, Xenon jms!!! Vol. 2

Lugemata postitus Postitas MrR »

Soovitan soojalt suhelda kasutajaga electron :wink:

Kasutaja avatar

antsa911
Postitusi: 122
Liitunud: 27 Jaan 2010, 10:13
Tsikkel: Yamaha Dragstar 1100

Täistuledega liiklusesse

Lugemata postitus Postitas antsa911 »

Siia ma küll ei postitanud...

Viimati muutis antsa911, 20 Juun 2012, 18:28, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas demineerija »

antsa911 kirjutas:

Ma olen viimasel ajal täheldanud, et kui täistulega sõita, siis on neid, kes sind märkavad 2x rohkem ja väga palju tõmmatakse tee äärde. Aga muidugi igapäevaselt on 1-2 sellist, kellega küll räägiks pikemalt liikluskultuurist jne.

Sulle täistulega sõites autojuhuid vilgutama ei hakka? :D
Endal näitab tuli täiesti legaalsesse kohta ja ära tüütab, kui mingi vilgutamine käib koguaeg..

Kasutaja avatar

Kuzmitz
Postitusi: 763
Liitunud: 30 Mai 2005, 10:00
Tsikkel: Täitsa olemas.
Asukoht: Tarvanpää

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Kuzmitz »

antsa911 kirjutas:

Ma olen viimasel ajal täheldanud, et kui täistulega sõita, siis on neid, kes sind märkavad 2x rohkem ja väga palju tõmmatakse tee äärde. Aga muidugi igapäevaselt on 1-2 sellist, kellega küll räägiks pikemalt liikluskultuurist jne.

Ja on olemas 2x rohkem autojuhte, kes sind vihkavad... Ei anna see täistulega sõitmine mitte s.....i, pigem häirid teisi liiklejaid.

Pilt
Raibe, Rakvere Raibe.
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

Kuzmitz kirjutas:
antsa911 kirjutas:

Ma olen viimasel ajal täheldanud, et kui täistulega sõita, siis on neid, kes sind märkavad 2x rohkem ja väga palju tõmmatakse tee äärde. Aga muidugi igapäevaselt on 1-2 sellist, kellega küll räägiks pikemalt liikluskultuurist jne.

Ja on olemas 2x rohkem autojuhte, kes sind vihkavad... Ei anna see täistulega sõitmine mitte s.....i, pigem häirid teisi liiklejaid.

No oleneb ikka masinast ja tuledest. Mul zx7r(legendaarselt kehvad aga ilusad tuled :wack: ) ja lähituledega vilgutatakse kohe ja seetõttu kasutan kaugtulesid nii öösel kui päeval ja ei vilguta keegi kui just kitsed teel pole(kui näitaks kasvõi üks juht, et teda häirib, siis enam ei kasutaks öösel). Muidugi kui mõne auto taga plaanin sõita pikalt siis lülitan ümber lähituledele aga nii kui lähituled peale lülitan, siis enamus autosid tõmbavad teeäärde ära ja viisakusest sõidan mööda ning näitan tänu kuigi see vahest täitsa häirib kohe :mrgreen: .

kawasaki zx7r

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas koi »

Tundub, et su kaugtuled näitavad päris taevasse ja lähituled seljuhul otse silma (togi)

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

koi kirjutas:

Tundub, et su kaugtuled näitavad päris taevasse ja lähituled seljuhul otse silma (togi)

Läbi interneti võib sul nii tunduda tõesti x) Tegelikult näitavad täpselt sinna kuhu vaja ja öösel ei vilguta keegi olenemata kas on kaug- või lähituled kui pole kitsesid või spido seier 180 kraadi lähedal.(sellepärast kasutangi pigem kaugtulesid). Päeval vilgutavad, sest nad arvavad 1.mul ei põle tuled piisavalt märgatavalt 2. arvavad, et roller minu paiknemise tõttu ja teevad imemöödasõite ning üllatuvad, et ei jõuagi manöövrit lõpetatud õigel ajal.

( kaugtuled on mul lähi ja kaugtuli koos :wack: )

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

rinx85
Postitusi: 312
Liitunud: 21 Veebr 2012, 22:27
Tsikkel: jah

Re: Täistuledega liiklusesse

Lugemata postitus Postitas rinx85 »

+1 (valgel ajal)

... peamine, et märgatakse

Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Re: Täistuledega liiklusesse

Lugemata postitus Postitas madone »

Siin jätate ühe väga olulise nüansi vahele, vaieldes kas täistuled või ei...

paljudel ratastel on tuled nii erinevad, et seda ei saagi ühe puuga võtta.

Mõnel rattal on nii lahjad tuled, et kaugtuli ongi ainus õige mõte... ise näed ja teised näevad - kuid ei pimesta. Mõnel jälle korralikud ja piisab lähikatest ideaalselt.

Kuid olenematta sellest ei ole mina veel elus vihastanud ühegi tsiklisti peale täistulede tõttu, ei tea... ei häiri nii palju kui autode omad.

Harjutage parem ennem möödasõitu passing nupu vajutamist, see on rattal põhjusega.

Kasutaja avatar

Veiko
Postitusi: 45
Liitunud: 19 Apr 2008, 09:44
Tsikkel: BMW 1150GS Adventure
Asukoht: Rapla/Tallinn

Re: Täistuledega liiklusesse

Lugemata postitus Postitas Veiko »

Oleneb olukorrast, päikselisel päeval kindlasti aga kui selline hämara olemisega, siis piisab ka lähituledest.

GSX 600F
BMW 1150GS Adventure
Kasutaja avatar

pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Täistuledega liiklusesse

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Tere.

Kasutan täistulesi pisteliselt, ehk samamoodi kui pimedas sõites. Auto jõuab lähedale, siis kustutan täied ära. Linnas tõmban ennem ristmike täied peale ja kui on mind märgatud, siis kustutan jälle ära. Autole järele jõudes kustutan jälle täied ära. Möödudes vilgutada tähelepanu juhtimiseks. Mul Aprilial ees 1xlähi+ 2xtäistuli. Tundub et toimib.

Olles ise ka autojuht, siis vahest ikka julmalt häirib, kui keegi ikka viimase meetrini sulle 2xtäiega silma puurib. Eriti PIIDERLIK on kolonnis sõitjad, kellel on kõigil sisse lülitatud täistuled. Võiks esimesel kahel olla, kuid kui pea ei võta, siis pole ka midagi teha. Samas mõned täied ei häiri ültse.

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Hälvik-autojuhid

Lugemata postitus Postitas petz »

demineerija kirjutas:
antsa911 kirjutas:

Ma olen viimasel ajal täheldanud, et kui täistulega sõita, siis on neid, kes sind märkavad 2x rohkem ja väga palju tõmmatakse tee äärde. Aga muidugi igapäevaselt on 1-2 sellist, kellega küll räägiks pikemalt liikluskultuurist jne.

... täistulega sõites autojuhuid vilgutama ei hakka? :D

...kui vastutulev sõiduk juba tulesid vilgutab, siis on selle sõiduki puhul kindel, et selle juht on tsiklit märganud...


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Täistuledega liiklusesse

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Noh jah, ja tuppa astudes lasen alati valjusti peeru, siis kindlasti märgatakse, et ma toas olen....
Häirivad need täistuledega sõitjad, ja ka päeval.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

tasujatom

Re: Täistuledega liiklusesse

Lugemata postitus Postitas tasujatom »

Ei saa aru sellest, et sõita liikluses täistuledega. See väide et kui juht vilgutab sulle, siis ta sind nägi ka, on suht ....jah. See juht võid arvata et kõik tsiklimehed on ikka ka erilised m.... kui ta päevas juba neljandale peaks vilgutama et võta kaugtuled maha. Nii teeme endale suht halva maine ja imestame siis miks mõni meile ette keerab kui ridade vahel vaikselt üritame ettepoole saada. See inimene võibolla on tüdinenud sellest, et päevast päeva tsiklimehed täistuledega ringi paarutavad. Nii tõmbame endale küll tähelepanu, kuid kas ka head? Kas siis talvel valged autod peaks ka täistuledega sõitma ringi ning suvel hallid? Sest neid ka ju raske märgata kui liikluses nad taustaga üht värvi. Pimedad autojuhid jäävad pimedateks, olgu sul täistuli või lähituli. Nende lammaste pärast ei pea me ise hakkama seadust rikkuma. Olen ka suht pikalt sõitnud, 6a jookseb ning ei ole veel ptui ptui ptui kordagi ette pööratud. Ise ristmike ületades vaatan kaugelt juba, kas auto võtab kõrvalteelt tulles hoogu maha või mitte. Ei tasu olla nii enesekindel, et peatee ja pohh mis kõrval toimub. Võtan ka aeg ajalt hoogi maha, kui kõrvalt ikka auto tuleb hooga ja jätab pidurduse viimasele hetkele.
Kes tahab end nähtavaks teha, siis on helkurvest väga silmapaistev element, ning ka täiesti seaduslik.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”