Enduro ratta valik. Soovitage.

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas Prets »

Kui normaalne kärn all, siis istudes vähemalt mul natuke kiiremal tempol viskab ka esirattast saasta üles ja tuulega näo suunas. Kas krossiprillid või siis tänavakiivriga sõites spordipäikseprillid on üldiselt 90% ajast ees, kui klaasi kinni ei saa hoida, ilma ei julge üldse. Paar korda liiva vms silma saad, enam ei taha.

PS: Mulle sobisid väga hästi Oakley kõige odavamad O-Framed. Tunduvalt paremini istusid kui kallid Airframed või misiganes 100% Armegad või asjad. Kaitse on enamusel pädev. Kui nüüd veel vaadata, siis Motodepoos on Leatti krossiprillid ka saadaval, mis peaks ka täiesti kuulikindlad olema, kui tahta eriti üle võlli minna. Väidetavalt ka prillikandjatele täitsa sobivad. Aga see rohkem krossimeeste pärusmaa.


(togi)

Teema algataja
Reimakas
Postitusi: 20
Liitunud: 29 Mär 2022, 22:35
Tsikkel: KTM 350 SixDay
Tänatud: 1 kord

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas Reimakas »

Tervus. 11h ja ca 500 km peale aetud. Motakat upgraded tehtud. Selgus tänaseks, et tahan ikka suuremat adventure ratast. MIs oleks siis hea adventure ratas, millega sõprust sobitada? Eesmärk oleks kimada Eestis ringi, käia ära Kirkenessis Norras ja Albaania- Horvaataia ring...
Mets on meie kodu, hoiame kodu korras.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 528
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 82 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas kiilas »

GS, Tenere, Tiger, Africa Twin, kellele ema kellele tütar, nende seas leiab nii väiksema kui suurema mootoriga isendeid.

Teema algataja
Reimakas
Postitusi: 20
Liitunud: 29 Mär 2022, 22:35
Tsikkel: KTM 350 SixDay
Tänatud: 1 kord

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas Reimakas »

Ah jaa, endal silm peale
jäänud KTM 890 ja 1290
Mets on meie kodu, hoiame kodu korras.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Reimakas kirjutas: 14 Juun 2022, 15:02
Tervus. 11h ja ca 500 km peale aetud. Motakat upgraded tehtud. Selgus tänaseks, et tahan ikka suuremat adventure ratast. MIs oleks siis hea adventure ratas, millega sõprust sobitada? Eesmärk oleks kimada Eestis ringi, käia ära Kirkenessis Norras ja Albaania- Horvaataia ring...
Huvitav, mida ma algusest peale rääkisin :roll:

Aga soovitaks midagi, millel mootor normaalselt raami vahel on, kas V2 või R2.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas Tort »

yeekim kirjutas: 14 Juun 2022, 15:56
Huvitav, mida ma algusest peale rääkisin :roll:
Tulid jah mammuteid pakkuma, kuna ise pole kergetega ilmselt sõitnudki ja teemaalgataja ütles mustvalgelt, et kaldub kergete poole. Hästi tehtud!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

kiilas kirjutas: 14 Juun 2022, 15:24
GS, Tenere, Tiger, Africa Twin, kellele ema kellele tütar, nende seas leiab nii väiksema kui suurema mootoriga isendeid.
Multistrada pidi väga pädev olema, GS vist neist kõige enam üle haibitud.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Tort kirjutas: 14 Juun 2022, 16:08
yeekim kirjutas: 14 Juun 2022, 15:56
Huvitav, mida ma algusest peale rääkisin :roll:
Tulid jah mammuteid pakkuma, kuna ise pole kergetega ilmselt sõitnudki ja teemaalgataja ütles mustvalgelt, et kaldub kergete poole. Hästi tehtud!
Kuna ma ei tea ega pole sõitnudki, küsiks, mis aasi see mootorratas on (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Endal proovitud Tiger 900, AT nii viimane kui eelmine mudel automaat, KTM 890 ja 1290, Multistrada 1260 ehk siis vanem versioon. Tenere ja Gessu seljas olen ainult kõõlunud.
Oma tagasihoidliku kogemuse pealt:
- Tenere, ei tundunud passivat ja kuna vilesid ka vähe, siis sõidule ei läinud. Mõned viled võiks rattal siiski olla, Tenere suunitlus lihtsusel.
- Gessu, jube kolakas. Kuigi kõik räägivad, et sõita lihtne ja kerge. Samas nii mõnigi ütleb, et emotsiooni jääb väheks.
- Multistrada 1260, hunt lambanahas ehk see krt on superbike matkaenduuro kestas. 180 km/h kellal ei saanud arugi, et nii kiiresti sõidan. Maanteel ulme mõnus lasta, lahtisel pinnasel vajab julget ja oskajat kätt. Elu kiireim sõit sai sellega tehtud.
- AT automaat, uus mudel tundus juhitavuselt jupi parem kui vana. Aga automaat pole minu cup of tea, 60 km/h ja juba 6. käik, hull ökotamine käib. Manuaalreziimis täitsa hea ja mõnus lihtsalt sõrmega käike lappida. Häiris kõrge klaas ehk siis AT-l sa üle klaasi ei näe, mulle ei sobinud. Teine häiriv asi oli see nuppuderägastik lenksul.
- Tiger 900, mootori hääl vajab harjumist, juriseb kummaliselt ja maanteekiirusel ka mingid häirivad helid. Kes harjub, kes mitte. Muidu mõnus, eriti kruusal. Enda oskusi teades sõitsin seal kiiremini, kui kõigi teiste proovitud ratastega. Hea kerge ratas, kui see mootor teeks teistsugust soundi ainult.
- KTM 890, naljaka kujuga ratas, 22” ja 18” rattad lisavad veel oma osa. Moto hääl ja käitumine ning üldine olek ja asend mulle ei sobinud. Edasi hüppas küll oodatust palju kiiremini, see üllatas täiega.
- KTM 1290, see suur mammut on mulle disainilt pikalt meeldinud. Ootasin selle proovimist elevusega, nagu ka Multistrada proovimist. Aga kokkuvõttes ei meeldinud, täitsa pettund tunne oli. Häiris ka see põlved laiali isteasend, mis benapaagi allaviimisest tingitud.

Enda valik oleks kas Tiger 900 või MS 1260. Tigeri puhul on häirivaks moto ja selle heli koos mingi kummalise undamisega. Vajaks pikemat proovimist, aeda maaletooja ei võimaldanud ja sinna see mõte ka jäi. Multistrada ees on aga aukartus kruusal ja lahtisel pinnasel, oskused jäävad alla.
Nüüd on plaan Aprilia uus Tuareg 660 ära proovida.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Lugesin autoteeninduses miskit ajakirja, kus võrreldi CF 800 ja Yamu 700 Tenere'd.
CF oli üllatavalt hea- kõik lisad juba peal ja minek ka "rahulikum" kui Yamul.....
Võtand' nüüd kinni.

Ahh jaa- CF'i mootor olla suguluses KTM'iga.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Suht hea ülevaade pakuvad Austrialased:

https://www.1000ps.at/testbericht-30092 ... -vergleich
Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas will111 »

Triumphi mootorid teevadki vist kõik sellist natuke teistsugust heli, kelle jaoks on see siis imelik või undamine või mingi muu omadussõna. Endale tundus ka alguses väheke veider, kuid ausalt öeldes ei häirinud küll ka nii palju, et selle pärast millegi muu poole vaatama hakata. Peale mõningast kasutust täiesti ära harjunud, ei tea kas just saab öelda et lausa meeldimagi hakanud aga igatahes ei häiri enam absoluutselt. Maanteekiirusel sõites ja korralikku kiivrit kasutades (loe: sellist, millel on mingid helisummutuse omadused ka) minumeelest seda spetsiifilist mootoriheli nagunii praktiliselt üldse ei kuule.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 14 Juun 2022, 23:27
Triumphi mootorid teevadki vist kõik sellist natuke teistsugust heli, kelle jaoks on see siis imelik või undamine või mingi muu omadussõna. Endale tundus ka alguses väheke veider, kuid ausalt öeldes ei häirinud küll ka nii palju, et selle pärast millegi muu poole vaatama hakata. Peale mõningast kasutust täiesti ära harjunud, ei tea kas just saab öelda et lausa meeldimagi hakanud aga igatahes ei häiri enam absoluutselt. Maanteekiirusel sõites ja korralikku kiivrit kasutades (loe: sellist, millel on mingid helisummutuse omadused ka) minumeelest seda spetsiifilist mootoriheli nagunii praktiliselt üldse ei kuule.
See omapärane heli mida mootor tühjalt või väiksematel kiirustel teeb, see on üks asi ja sellega harjusin. Aga maanteel ja suurematel kiirustel lisandus mingi undav heli, mis samas polnud püsiv. Kuna eelnevalt polnud Triumphiga kokkupuudet olnud, siis ei oskand seda ka kuidagi paremini Motodepoole kirjeldada. Küsisin, et on see miski rehvide või ülekande anomaalia või mis, öeldi et ongi Triumphi eripära. On siis või mitte, ma ei tea, pole rohkem Triumphiga sõitnud kah. A häirima jäi.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

eetarga kirjutas: 14 Juun 2022, 23:15
Suht hea ülevaade pakuvad Austrialased:

https://www.1000ps.at/testbericht-30092 ... -vergleich
Tänud lingi eest.

avastasin muid teste sirvides, et Ducati on veel ühe vahva ratta valmis saanud - Ducati Desert X
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas villy »

mx77 kirjutas: 15 Juun 2022, 09:10
eetarga kirjutas: 14 Juun 2022, 23:15
Suht hea ülevaade pakuvad Austrialased:

https://www.1000ps.at/testbericht-30092 ... -vergleich
Tänud lingi eest.

avastasin muid teste sirvides, et Ducati on veel ühe vahva ratta valmis saanud - Ducati Desert X
Kusjuures see peaks lausa Bikepoindis olemas olema.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas M.T. »

► Näita Spoilerit
Täitsa olemas jah. Käisin, proovisin ning I’m in love! Päris tõsiselt.
Bikepointile sügav kummardus testivõimaluse eest ja oleks hoiupõrsas hetkel täis, siis jookseks sellega sinna tagasi.

Teema algataja
Reimakas
Postitusi: 20
Liitunud: 29 Mär 2022, 22:35
Tsikkel: KTM 350 SixDay
Tänatud: 1 kord

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas Reimakas »

Nii. Tulistage. KTM 1090 adventure r. Kas tasub ja mis head ja vead. Vahetaks oma kerenduro liitrise vastu 😁.
Mets on meie kodu, hoiame kodu korras.

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas Erci »

Mul 1190 Adventure R juba 7 aastat, mis eriti 1090-st ei erine. On saanud väga sihtotstarbelist kasutust matkates nii üksi kui kahekesi ja sõidetud palju TET-i kruusa- ja pinnasteedel. Hetkel 116000 km kellal. Midagi katki pole läinud, vaid hooldus ja kuluosad, õli ei võta. Seega mina soovitan soojalt. Vääne võtab naeratuse näole ja koormatud rattaga 6nda käiguga möödasõite on lust teha.
___________________________

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas morse »

Olen sõitnud 1090st suuremate ja väiksemate LC8tega. Klass omaette. Ma arvan, et sulle meeldiks.

R mudelid on mulle alati rohkem meeldinud.

Täpse mudeli ja aastakäigu osas nõu andmaks ei ole pädev.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas mx77 »

morse kirjutas: 22 Juun 2022, 23:15
Olen sõitnud 1090st suuremate ja väiksemate LC8tega. Klass omaette. Ma arvan, et sulle meeldiks.

R mudelid on mulle alati rohkem meeldinud.

Täpse mudeli ja aastakäigu osas nõu andmaks ei ole pädev.
Kuskilt lugesin, et vähemalt esimesed mootorid olevat olnud tiksuvad ajapommid?

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas morse »

mx77 kirjutas: 23 Juun 2022, 08:31
morse kirjutas: 22 Juun 2022, 23:15
Olen sõitnud 1090st suuremate ja väiksemate LC8tega. Klass omaette. Ma arvan, et sulle meeldiks.

R mudelid on mulle alati rohkem meeldinud.

Täpse mudeli ja aastakäigu osas nõu andmaks ei ole pädev.
Kuskilt lugesin, et vähemalt esimesed mootorid olevat olnud tiksuvad ajapommid?
Kui sa pead silmas 950 ja 990 mudeleid, siis nende puhul räägiti veepumbast ja siduri töösilindrist. Võibolla oli veel midagi. Sõbrad, kes sellistega omal ajal sõitsid, said küll kenasti läbi - ei mäleta mingeid plahvatusi.

1090 on juba uus - selle kohta ei tea ja selliseid seltskonnas pole - kõik liikusid kergemate peale :)
Aga proovisõidul on need uuemad LC8d väga ägedad olnud.

PS! Lajal rääkis, et 990 tuleb taas :) Ma eeldan, et seekord rida 2 (algne 790 muutus 890ks ja siit edasi 990).
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas Heikik »

yeekim kirjutas: 14 Juun 2022, 21:34
Lugesin autoteeninduses miskit ajakirja, kus võrreldi CF 800 ja Yamu 700 Tenere'd.
CF oli üllatavalt hea- kõik lisad juba peal ja minek ka "rahulikum" kui Yamul.....
Võtand' nüüd kinni.

Ahh jaa- CF'i mootor olla suguluses KTM'iga.

edu
CF Moto 800MT-ga olen proovisõitu teinud. Läksin ka selle KTM-i suguluse õnge...ja välimuse. Sõita oli mineku ja mugavuse mõttes hea, käiguvahetused ülitäpsed ja kaasreisijaga jõudu küllaga.

Koju tõin aga hoopis 650MT - linnas tundus inimlikum. 800 oli lihtsalt liiga suur.

Aga...ja see on üks suur aga - pärast 1050km ja kolme garantiijuhtumit ning rohkeid iganädalaselt juurde tekkivaid vigasid müüsin ratta poele tagasi. Millegi pärast ei usu, et 800 parem on.

650MT vigade näited:
-Kütusenäit näitab kõike muud peale kütuse taseme (täis paagiga saab vahel tule põlema, vahel näitab pool paaki, vahel kolmandiku jne...ja vastupidi ka);
-ABS tuli läks ükskord sõidu ajal lambist põlema ja põles mõnda aega;
- Vahepeal arvab ratas, et õli pole - "Warning: insufficient oil" muutus tüütuks;
- Käigunäit kaob ära (lihtsalt mitte midagi ei näita);
- "Sport" ja "Eco" režiimid kiiluvad kinni - klõbista palju tahad, ei vaheta;
- Aku madala voltaaži hoiatust peksab ka siis, kui akus on üle 12,5V;
- Vahepeal läheb raskelt käima (aku vahetati ka ära, tolku ei miskit);
- Kett venis 1000km-ga ca ühe viiendiku;
- Keredetailid plärisevad ja ei hakka päris täpselt kokku - pead ise seibe vahele lappama;
- Kuu ajaga läksid mustad detailid üsna heledapoolseks halliks;
- Mobiilirakendus on buggisid täis ja pooled asjad ei tööta.

Välja nägi muidugi hea ja kaasaegne...sõita oli sellega ka mugav, pidurid olid head, Continentali ABS sekkus adekvaatselt jne. Aga kas ma vaataksin antud margi pole teist korda? Kindlasti mitte - ükskõik, mis mudeli osas.
CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

mx77 kirjutas: 23 Juun 2022, 08:31
morse kirjutas: 22 Juun 2022, 23:15
Olen sõitnud 1090st suuremate ja väiksemate LC8tega. Klass omaette. Ma arvan, et sulle meeldiks.

R mudelid on mulle alati rohkem meeldinud.

Täpse mudeli ja aastakäigu osas nõu andmaks ei ole pädev.
Kuskilt lugesin, et vähemalt esimesed mootorid olevat olnud tiksuvad ajapommid?
Krt ei tule meelde, mis täpsrlt juhtus, aga tuttav Austraalias vahetas 75k pealt 1190 mootori välja. Mingi tõetera võib ju olla
Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

CaveFish
Postitusi: 22
Liitunud: 18 Mai 2015, 11:27
Tsikkel: KTM 1190 Adventure
Tänatud: 5 korda

Re: Enduro ratta valik. Soovitage.

Lugemata postitus Postitas CaveFish »

Kui tolmu sees sõita, siis tuleks 10x0 ja 1190 ktm'il õhufiltriga kindlasti midagi ette võtta. Soovitavalt ka eelfiltrid lisada, muidu saab klappidest päris kiirelt jagu.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”