Uus Tenere 700

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Küsin sedasi : Milleks on Uus Tenere hea? Milleks ta ei sobi üldse (arvestades matka/seikluse scenet)? Seniseid kogemusi omanikelt? Mis osutus pärast ostu positiivseks üllatuseks ja mis pani kahtlema ostus?

Kuna garaazis olemise/putitamise aega jääb järjest vähemaks siis peab ikkagi hakkama vaatama uue plug and play ratta poole. Tenere jäi silma kuna senine väike metsa/adventure kogemus vana TT600 pealt.

Sõidan hinnanguliselt 35 asfalt/ 15 mets-muda/ 50 kruus ja metsarajad. Vahest vaataks kaugemale ka.

African Twin, GS 1200 jne tundub tiba suur, päris kerget endurot ei taha. Olen mõelnud ka bmw gs800/850 aga tenere tundub "ägedam".



Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui sa küsid, et milleks ta üldse ei sobi, siis ma julgen öelda, et näiteks muna praadimiseks. Selleks on pannid.
Kõige muu puhul aga tundub vähemalt sinu sõidusoovide võtmes ideaalne ratas olevat :) Kellelgi, keda ma tean, kes selle ostnud on, pole tagantjärgi mingeid kahtluseid olnud.

Lühidalt, väga äge ratas on :)
Võid uurida ka Husqvarna 701, kuid rohkem selles klassis esialgu midagi pähe ei hüppagi.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Teema algataja
Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Spoiler
Piipz kirjutas: 16 Apr 2021, 10:09

Kui sa küsid, et milleks ta üldse ei sobi, siis ma julgen öelda, et näiteks muna praadimiseks. Selleks on pannid.
Kõige muu puhul aga tundub vähemalt sinu sõidusoovide võtmes ideaalne ratas olevat :) Kellelgi, keda ma tean, kes selle ostnud on, pole tagantjärgi mingeid kahtluseid olnud.

Lühidalt, väga äge ratas on :)
Võid uurida ka Husqvarna 701, kuid rohkem selles klassis esialgu midagi pähe ei hüppagi.

Heh, väheke ootasin ka selliseid munapraadimise vastuseid :)
Muidugi oleks parim lihtsalt testida päevaks neid kõiki aga keegi vist Eestis neid ei laenuta. Ktm 690 kogemus olemas kuid too jättis tiba kahetise mulje. Oleks nagu endurokas aga selleks raske, samas siledamate otstepeal tahaks rohkem tuulekaitset ja stabiilsust... Ilmselt Husky siis sama? Võibolla siis rally gondliga on natu teisem see olemine... aga vahest see mugavus selliste rataste puhul ongi ülehinnatud väärtus.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma vabandan, 690 läks meelest. See ka, jah. Aga kõik omanikud on siin esindatud, eks igaüks tuleb oma hobust kiitma. Kuid kuna mul neist ühtegi pole, siis ma vist kalduks ka uue Tenere poole.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

[mention]Madris[/mention] , [mention]kurisookaru[/mention] on T7 omanikud
Mul on 701 Rally. See on veidi teistsuguse olemusega ratas jah. Teiseks rattaks on 2016a Twin. Uued Twinnid on tublisti kergemad.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas villy »

Spoiler
OldHorseNewTricks kirjutas: 16 Apr 2021, 09:48

Küsin sedasi : Milleks on Uus Tenere hea? Milleks ta ei sobi üldse (arvestades matka/seikluse scenet)? Seniseid kogemusi omanikelt? Mis osutus pärast ostu positiivseks üllatuseks ja mis pani kahtlema ostus?

Kuna garaazis olemise/putitamise aega jääb järjest vähemaks siis peab ikkagi hakkama vaatama uue plug and play ratta poole. Tenere jäi silma kuna senine väike metsa/adventure kogemus vana TT600 pealt.

Sõidan hinnanguliselt 35 asfalt/ 15 mets-muda/ 50 kruus ja metsarajad. Vahest vaataks kaugemale ka.

African Twin, GS 1200 jne tundub tiba suur, päris kerget endurot ei taha. Olen mõelnud ka bmw gs800/850 aga tenere tundub "ägedam".

Kaasreisija pidevaks vedamiseks ei ole kuuldavast t7 väga hea(690 veel vähem), oleneb kasvust ka muidugi. Muuks otstarbeks paistab sobivat.

T7 vs 701/690 on selline vahe, et ühega metsateel parem ja teisega maanteel parem. Minu jaoks kaaluvad 690-e raske maastiku eelised üles T7 maantee eelised. (50+kg vahe + vedrustus, kukkumis ja püstitõstmisvõimekus jms). Aga see personaalne.

Käisin enne ostu mõlemaga proovisõitu tegemas. TEE SAMA

Paljudel see eelistus teisel pool kindlasti. Arvatavasti oleksin ise rahul ka T7-ga. Niisama maanteed 690-ga väga ei sõida. Paugutan linnas või TET-l. TET-lt õhtul maanteel koju on samas ok.

T7 suureks eeliseks on minu silmis ta ülimalt töökindel mootor. Ei ütleks, et uued 690/701(paljud esimeste gen-de vead parandatud) halvad oleksid vaid MT07/T7 mootor on lihtsalt legend omaette.

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Kalts »

OldHorseNewTricks kirjutas: 16 Apr 2021, 09:48

Küsin sedasi : Milleks on Uus Tenere hea? Milleks ta ei sobi üldse (arvestades matka/seikluse scenet)? Seniseid kogemusi omanikelt? Mis osutus pärast ostu positiivseks üllatuseks ja mis pani kahtlema ostus?

Mul pole kummagi rattaga kogemust, aga sisuliselt taandub asi kahele küsimusele:

  1. Rohkem maanteed/kruusa kui metsaradu või vastupidi?
  2. Palju kaalud, kui pikk oled ja kas oled vormis?

T7 on mammut kõigile kes pole just Piipzu gabariitidega. TETi sõidad lahedalt läbi, aga sellega "metsapoolne" kasutamispiir lõpeb. Kujutan ette (kogemust pole ju..), et T7 on pikamaa reisuratas sittadele teedele. Kurisookaru teab ilmselt kõige paremini kas see ettekujutus on tõepärane.

--
Vallo


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas morse »

Mäletan ennast nägemas, kuidas kurisookaru Super Ten’iga krossirajal hüppesse läks... Asi see siis T7ga metsas ära käia.

Samal ajal teine vend väidab, et 690 on matkaratas ja ei sobi rajale.

Et kõik on väga suhteline.

Nagu Villy ütles, proovi!


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Prets »

Kalts kirjutas: 16 Apr 2021, 14:11

T7 on mammut kõigile kes pole just Piipzu gabariitidega. TETi sõidad lahedalt läbi, aga sellega "metsapoolne" kasutamispiir lõpeb. Kujutan ette (kogemust pole ju..), et T7 on pikamaa reisuratas sittadele teedele. Kurisookaru teab ilmselt kõige paremini kas see ettekujutus on tõepärane.

Mdea Piipzu gabariite, aga minu jaoks oli küll väike. Sadula-jalaraudade kolmnurk oli selgelt väike, peaaegu kükkis peal ja põlvi väga pold kuskile panna.

Hea sujuv ja lollikindel samas tundus küll olevat. Puudub kõik üleliigne elektroonika ja remontida võiks vist pmst haamriga Siberis kännu otsas.

(togi)
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Kalts »

Hetkel ei tule meelde, aga olen sarnast kurtmist ka teiste motikate kohta kuulnud.
Selguse mõttes ütlen, et minu arvates ei muuda see midagi. Kas motikas on mammut
või mitte ongi isiklik nägemus... igaüks vaatab oma kõrguselt ja kaalukategooriast :wink:

Homme on Tallinnasse tulek, aga kõik... mmm... "butiigid" on veel vist kinni? Oleks
huvitav selga istuda ja täis paagiga edasi-tagasi veeretada, selle asemel, et siin ainult
mulli ajada...

--
Vallo

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kalts kirjutas: 18 Apr 2021, 22:10

Hetkel ei tule meelde, aga olen sarnast kurtmist ka teiste motikate kohta kuulnud.
Selguse mõttes ütlen, et minu arvates ei muuda see midagi. Kas motikas on mammut
või mitte ongi isiklik nägemus... igaüks vaatab oma kõrguselt ja kaalukategooriast :wink:

Homme on Tallinnasse tulek, aga kõik... mmm... "butiigid" on veel vist kinni? Oleks
huvitav selga istuda ja täis paagiga edasi-tagasi veeretada, selle asemel, et siin ainult
mulli ajada...

Kui sul on tõsine huvi, siis saad ikka peal istuda, lepi lihtsalt müüjaga/müüjatega kokku.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Prets »

Kas siin ei ole seda häda, et kellelgi pole esinduses rattaid? Ma tean, et 690 läks just viimane Jälgimäelt minema, 701 poldki esinduses viimati proovimiseks üldse, T7 ka pikk järjekord ja proovisõidurattadki müüdud old...

(togi)
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Prets kirjutas: 19 Apr 2021, 11:46

Kas siin ei ole seda häda, et kellelgi pole esinduses rattaid? Ma tean, et 690 läks just viimane Jälgimäelt minema, 701 poldki esinduses viimati proovimiseks üldse, T7 ka pikk järjekord ja proovisõidurattadki müüdud old...

Isegi Upitaja ei saa vist :P

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

OT: ei tahaks nüüd ära sõnada aga vahel muudab kehv aeg nii mõnegi konna kalaks :wink:

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas morse »

Konna kalaks? Et tuleb uue KLRiga leppida? :-|||

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Uus Tenere 700

Lugemata postitus Postitas Loff »

morse kirjutas: 19 Apr 2021, 18:36

Konna kalaks? Et tuleb uue KLRiga leppida? :-|||

(lol)

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”