Suunatuledest ja nende nähtavusest

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Suunatuledest ja nende nähtavusest

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

On kellelgi kogemust selliste suunakate/tagatuledega? Ehk siis suunakas ja tagatuli ühes. Olemas e-märgis ja väidetavalt kordades eredamad ja nähtavamad, kui vanematel tsiklitel halogenidega tuled. Kuidas ülevaatusel sellistesse suhtutakse?
https://www.kpr-ind.com.au/wp-content/u ... -s-blk.jpg



Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Ma panin potsatajale sellised taha ja keegi pole nurisenud ja isegi lähedalt vaadanud.Ja mida peakski E13 peal ja kusjuures vilguvad nagu hõõgpirnid.Lahedada 3 ühes tuled aga kaunikesti kallid.
https://www.kellermann-online.com/en/pr ... 0-df?c=191

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


v00lik
Postitusi: 42
Liitunud: 27 Apr 2009, 11:03
Tsikkel: VFR800
Tänatud: 3 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas v00lik »

Kui on õiged tähistatud laternad ja ühte laternasse koondatud iga erineva tule paigaldusnõudsed eraldiseisvalt on täidetud, siis ei saa ülevaatusel midagi ette heita.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Ärge kasutage neid pisikesi junne. :roll: Olgu nii lahedad, coolid või mis/kus iganes- nähtavus jätab soovida.
Märguandeks mõeldud tuled peaks ikkagi korralikult nähtavad olema.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas: 24 Aug 2020, 19:45

Kui tuttav kalevipoeg on olemas, saad Soomest Biltemast analooge:
https://www.biltema.fi/autoilu---mp/moo ... 2000040850
https://www.biltema.fi/autoilu---mp/moo ... 2000043441

edu

Kuskil nägin huvitavamaid, seal oli kaks LED riba ülestikku, üks oli suunakas ja teine park ja pidur. Suunakas oli lisaks veel jooksev. Üritan üles otsida.


Teema algataja
Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Vint kirjutas: 24 Aug 2020, 20:23

Ärge kasutage neid pisikesi junne. :roll: Olgu nii lahedad, coolid või mis/kus iganes- nähtavus jätab soovida.
Märguandeks mõeldud tuled peaks ikkagi korralikult nähtavad olema.

Need junnid arvatavasti nähtavamad, kui enamus vanematel tsiklitel originaal halogeenid. Endal 80nda aasta Yamaha ja päikeselise ilmaga ei erista ära kas suunakas vilgub või pidurituli põleb, suunad ei ole küll originaalid, aga siiski e-märgis olemas. Need väikesed Led'id arvatavasti kordades nähtavamad.

Siin video veel väiksematest, kui ma enne postitasin, aga põhimõttelt sama

Tunduvad ikka päris korralikud.

Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Vint »

Asi on valgusallika pindalas, mis kaugelt vaadates, muutub veelgi väiksemaks.
Näide automaailmast, 2000 algupoolelt, kus Soomlased astusid ämbrisse, püüdes tuleviku stiili ette aimata. Läks teisiti, esituled muutusid hoopis laiemaks.

Spoiler

Pilt

( Loe nüüd kokku, mitu luuptulukest sinna on istutatud )
Tulemuseks vilets nähtavus nii juhile kui ka kaasliiklejatele.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

Vxrik kirjutas: 24 Aug 2020, 21:19
Spoiler
Vint kirjutas: 24 Aug 2020, 20:23

Ärge kasutage neid pisikesi junne. :roll: Olgu nii lahedad, coolid või mis/kus iganes- nähtavus jätab soovida.
Märguandeks mõeldud tuled peaks ikkagi korralikult nähtavad olema.

Need junnid arvatavasti nähtavamad, kui enamus vanematel tsiklitel originaal halogeenid. Endal 80nda aasta Yamaha ja päikeselise ilmaga ei erista ära kas suunakas vilgub või pidurituli põleb, suunad ei ole küll originaalid, aga siiski e-märgis olemas. Need väikesed Led'id arvatavasti kordades nähtavamad.

Siin video veel väiksematest, kui ma enne postitasin, aga põhimõttelt sama

Tunduvad ikka päris korralikud.

Olen samuti vaadanud paljusi isepandud suunakaid ja no tee mis tahad... tehase tavaline hõõgpirniga suunakas näitab oluliselt paremini.. Tehase ledidega ei kannata absoluutselt võrrelda.. Aga kindlasti on ka korralikke.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Sellised toppisin külge ja näitavad päeval nii et silmad vesised.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vint kirjutas: 24 Aug 2020, 21:29

Asi on valgusallika pindalas, mis kaugelt vaadates, muutub veelgi väiksemaks.
Näide automaailmast, 2000 algupoolelt, kus Soomlased astusid ämbrisse, püüdes tuleviku stiili ette aimata. Läks teisiti, esituled muutusid hoopis laiemaks.
Tulemuseks vilets nähtavus nii juhile kui ka kaasliiklejatele.

Ma kunagi(kui need autod olid just välja tulnud) ühes soome bensukas mainisin sellise Sisu juhile,et sul ägedad tuled ja kindlasti näitavad maru hästi. No ei jõudnud veel sisse hingata, kui sealt tuli selline sõim nende tulede kohta,et ma rohkem igaks juhuks ei maininud neid :)
Paar nädaslat tagasi sõitsin autoga ühe tsikli taga Streetmotosse ja mainisin talle,et ta suunakad ei ole üldse nähtavad. Juht arvas,et ma olen esimene,kes seda mainib ja et talle endale tunduvad justkui nähtavad. No ei olnud neid autost märgata,kui ma ise ei oleks kaherattalisega sõitev, poleks osanud isegi tähele panna neid. Olid mingid LED suunad,aga kui stopptuli(tavaline ilmselt) põles, ei olnud neid ei kaugemalt ega ka lähemalt üldse märgata(näha oli).

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tort »

Vxrik kirjutas: 24 Aug 2020, 21:19

Need junnid arvatavasti nähtavamad, kui enamus vanematel tsiklitel originaal halogeenid.

BS. Vaata paralleelina mingeid päevasõidu rõngaid ja triipe, mis autodele ise ette on on pandud, mitte tehasest. Pidevalt tahaks vilgutada, aga siis selgub, et mingid ise moneetritud junnid seal siiski on. Põlevad lähedalt vaadates üsna eredalt, aga eemalt näha pole absoluutselt mitte midagi. Käib ka veokate ja busside vist tehasetulede kohta.

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ronk »

urmas66 kirjutas: 24 Aug 2020, 22:05
Spoiler
Vint kirjutas: 24 Aug 2020, 21:29

Asi on valgusallika pindalas, mis kaugelt vaadates, muutub veelgi väiksemaks.
Näide automaailmast, 2000 algupoolelt, kus Soomlased astusid ämbrisse, püüdes tuleviku stiili ette aimata. Läks teisiti, esituled muutusid hoopis laiemaks.
Tulemuseks vilets nähtavus nii juhile kui ka kaasliiklejatele.

Ma kunagi(kui need autod olid just välja tulnud) ühes soome bensukas mainisin sellise Sisu juhile,et sul ägedad tuled ja kindlasti näitavad maru hästi. No ei jõudnud veel sisse hingata, kui sealt tuli selline sõim nende tulede kohta,et ma rohkem igaks juhuks ei maininud neid :)
Paar nädaslat tagasi sõitsin autoga ühe tsikli taga Streetmotosse ja mainisin talle,et ta suunakad ei ole üldse nähtavad. Juht arvas,et ma olen esimene,kes seda mainib ja et talle endale tunduvad justkui nähtavad. No ei olnud neid autost märgata,kui ma ise ei oleks kaherattalisega sõitev, poleks osanud isegi tähele panna neid. Olid mingid LED suunad,aga kui stopptuli(tavaline ilmselt) põles, ei olnud neid ei kaugemalt ega ka lähemalt üldse märgata(näha oli).

Tegin ise just sama eelmise nädala lõpus. 2 tsiklit sõitsid õhtul linnast välja Peterburi teed mööda. Üks meesterahvas, teine naisterahvas (tundus natuke vähesema sõidukogemusega). Tagant päike. Mõlemal paigaldatud kiirelt vilkuvad hiina LED-id. Näha oli neid vaid kõvasti silmi kissitades.

Olime ise autoga ja mõtlesin et kas tõesti suudab mõni mehaanik/isehakanud mehaanik või töökoda olla nii vastutustundetu ja lasta sellised rattad liiklusesse. Rääkimata siis veel juhtidest. Kuna nad läksid Stati tankima, läksime järgi ja mainisin kogu seda asja. Vastu tuli ainult möhh ja mhmh.

Ei tahaks hästi uskuda, et need sõitjad ka viitsisid iga aasta antud suunatulesid korralikke vastu vahetada et ülevaatusele minna, seega võiks ka uskuda et ülevaatus lasi nad selliste tuledega läbi.

Ehk siis jällegi, palun tehke ennast nähtavaks liikluses. Igast hiina 3-e eurosed suunatuled näevad ägedad välja, aga need ei näita mitte sittagi ja surevad ca poole aastaga enamasti ära. Ja seda räägib kaas mootorrattur mitte lihtsalt kuri autojuht (togi)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma ka soetasin neid led suunakaid mõned komplektid ja mitte kõige odavamaid ning ikka E tähisega. Kuid isegi need ,mis justkui olid eredad,olid hästi nätahavad siis kui see suunatuli otse vaataja poole oli. Nurga alt(näiteks kõrvalsõidureast) oli juba poole vähem eredust. Ostsin lõpuks mingid halogeenidega sunad ja tagumised isegi tumendatud-toonitud klaasidega(kollast klaasi polnud enam), kuid need on reaalselt hästi nähtavad ja väga eredad. Isegi peaaegu küljelt on näha,et suund vilgub.
Päevasõidu tuled on mul LED E tähisega ja need on head ning lähitulest päevasel ajal igaljuhul palju paremini nähtavad. Mul on need päevakad suht kõrgel ka ehk tuuleklaasi kõrval ja peale nende paigaldamist ei olegi enam justkui eriti ette keeratud. Päevakatel on mingi relee vahel,et kui lähid peale tõmban,siis need kustuvad. Pimedasse garaaži sisse sõites näeb nendega ka piisavalt,et ratas ära parkida.

20170715_144950.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mitte, et mul õrna aimugi oleks kui pisikestest ja vähe märgatavatest suundadest jutt käib aga
Aga see järgi sõitmine ja oma tarkuse suvalistele inimestele näpuga ninna trügimine tundub ka kõige väiksemast suunatulest üsna palju imelikumvalisin kodurahu huvides võimalikult leebe väljendi (togi)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 25 Aug 2020, 10:46

Mitte, et mul õrna aimugi oleks kui pisikestest ja vähe märgatavatest suundadest jutt käib aga
Aga see järgi sõitmine ja oma tarkuse suvalistele inimestele näpuga ninna trügimine tundub ka kõige väiksemast suunatulest üsna palju imelikumvalisin kodurahu huvides võimalikult leebe väljendi (togi)

Mina sõitsin konkreetselt ikka Streetmotosse asja pärast ja see tsikkel sõitis ka sinna maja taha. Ma läksin sinna asja pärast,mitte tsiklijuhti noomima. Kuna me koos sisenesime ,siis lihtsalt mainisin ja ega juht selle üle nö tõrges polnud,ta ei teadnud seda lihtsalt ning lubas üle vaadata. Samas kui keegi sõidab tuledeta,siis on ju ka hea kui keegi märku annab :wink:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 25 Aug 2020, 10:51

Mina sõitsin

See käis pigem eelneva kirjutaja/te kohta.
Tulede vilgutamine, et pane tuled põlema on tiba teine asi.

Eks kindlasti oleneb kõik kontekstist. Ja see võib olla bensukas kummitoksimise kõrvale arutelu muuhulgas hiina ledid.
Aga saab ka kontekstist välja rebida ühe pool totaka tegelase, kellel kulub teiste elude elamiseks rohkem energiat kui enda tegemistele.

St kui mulle mingi passat bensukasse järgi keerab ja dude pere autos istumas seletama tuleb, et ta üldse minu suundasi ei näe (togi)
noh hmm... :roll:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Madlobster kirjutas: 25 Aug 2020, 12:02
Spoiler
urmas66 kirjutas: 25 Aug 2020, 10:51

Mina sõitsin

See käis pigem eelneva kirjutaja/te kohta.
Tulede vilgutamine, et pane tuled põlema on tiba teine asi.

Eks kindlasti oleneb kõik kontekstist. Ja see võib olla bensukas kummitoksimise kõrvale arutelu muuhulgas hiina ledid.
Aga saab ka kontekstist välja rebida ühe pool totaka tegelase, kellel kulub teiste elude elamiseks rohkem energiat kui enda tegemistele.

St kui mulle mingi passat bensukasse järgi keerab ja dude pere autos istumas seletama tuleb, et ta üldse minu suundasi ei näe (togi)
noh hmm... :roll:

Arvan, et kui see päästaks ühegi elu tulevikus, on asi seda väärt.
Ei tunneks ennast nii puudutatuna kui sina, kui peaks keegi tulema ja ütlema mulle sama asja. Või seda et mul tagatuli ei põle. Või mida iganes. Nii introvert ikka ei oleks...
Elementaarne viisakus ning õigesti serveerituna võib see mõnel ajurakukesed tööle panna, et võib olla tõesti peaks ennast rohkem nähtavamaks tegema. Eriti kui keegi julgeb juba seda ütlema tulla.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Samamoodi võib ütlema minna, et ära nii palju kupata.
Võib ka ennast elupäästjaks pidama hakata :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oxide »

Ma küll midagi imelikku ei näe kui teisele liiklejale anda märku, et sind pole eriti hästi näha. Eriti mis puudutab mootorratast. Mõtle kui teed näiteks vasak pööret ja tagant tulija ei saa aru, et pöörad vasakule ja sõidab mööda. Päris kole avarii sünnib sellest.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas M.T. »

oxide kirjutas: 25 Aug 2020, 13:25

Ma küll midagi imelikku ei näe kui teisele liiklejale anda märku, et sind pole eriti hästi näha. Eriti mis puudutab mootorratast. Mõtle kui teed näiteks vasak pööret ja tagant tulija ei saa aru, et pöörad vasakule ja sõidab mööda. Päris kole avarii sünnib sellest.

+1 sama mõte tekkis endal. Tsiklistil ei pruugi aimugi olla, et ta überägedad Hiina suunakad pole kaasliiklejate jaoks nähtavad ja kehvasti ei või see lõppeda mitte ainult vasakpöörde ajal, vaid ka suvalisel ümberreastumisel.
Et keegi seda mainima tuleb/läheb, on pigem teise inimese elust hoolimine, mitte oma elu puudumine. See kas ja kuidas rattur selle vastu võtab, see on juba tema enda asi.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Ma olen viimase aasta jooksul ca 10 autojuhi tähelepanu juhtinud mittetoimivatele pidurituledele ja vastused on olnud ausaltöeldes õõvastavad. A’la pole juba tehasest töötanud, mis see sinu asi on jne. Heal juhul 20% on tänanud ja lubanud miskit ette võtta. Kurb, väga.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kauri kirjutas: 25 Aug 2020, 16:58

Ma olen viimase aasta jooksul ca 10 autojuhi tähelepanu juhtinud mittetoimivatele pidurituledele ja vastused on olnud ausaltöeldes õõvastavad. A’la pole juba tehasest töötanud, mis see sinu asi on jne. Heal juhul 20% on tänanud ja lubanud miskit ette võtta. Kurb, väga.

Mul on vana audi. Ma ei tea, kaua ma pidurituledeta sõitsin enne kui ülevaatusel seda avastasin. Enne kuude kaupa endamisi mõtlesin, et mis ikka inimestel viga on, et tagumikku ronivad :D oleks vaid keegi öelnud :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ranel kirjutas: 25 Aug 2020, 17:19

Ma ei tea, kaua ma pidurituledeta sõitsin

:D oleks vaid keegi öelnud :D

LS § 33, lõige kaks, punkt kaks :bsmile:
St aegajalt võiks elementaarset huvi tunda oma tranduleti küljes olevate või juba sealt pudenenud jubinate vastu veendumaks, et elementaarsed asjad ikka küljes ja töökorras on. Ning täidavad tootja poolt mõeldud eesmärke. (Pole vahet, mitu ratast sellel tranduletil all on)

Sellega võib suurema kasu saavutada elude lugemisel kui suvalistele järgi sõitmise ning oma arvamuse sõiduki disainist ja sellega seotud funktsionaalsusest omanikule nina alla hõõrumisega.

Eriti agar ning tülikas ninahõõruja võib oma tähelepankutega isegi oma tervisele karuteene teha.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1062
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 183 korda
Tänatud: 116 korda

Suunatuledest ja nende nähtavusest

Lugemata postitus Postitas villy »

Madlobster kirjutas: 25 Aug 2020, 19:35
Spoiler
ranel kirjutas: 25 Aug 2020, 17:19

Ma ei tea, kaua ma pidurituledeta sõitsin

:D oleks vaid keegi öelnud :D

LS § 33, lõige kaks, punkt kaks :bsmile:
St aegajalt võiks elementaarset huvi tunda oma tranduleti küljes olevate või juba sealt pudenenud jubinate vastu veendumaks, et elementaarsed asjad ikka küljes ja töökorras on. Ning täidavad tootja poolt mõeldud eesmärke. (Pole vahet, mitu ratast sellel tranduletil all on)

Sellega võib suurema kasu saavutada elude lugemisel kui suvalistele järgi sõitmise ning oma arvamuse sõiduki disainist ja sellega seotud funktsionaalsusest omanikule nina alla hõõrumisega.

Eriti agar ning tülikas ninahõõruja võib oma tähelepankutega isegi oma tervisele karuteene teha.

Kuidas sa suudad sellist asja, et kui keegi sulle näiteks mainib, et su pidurituled ei põle, lugeda nina alla hõõrumiseks?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Suunatuledest ja nende nähtavusest

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Palun mitte segamini ajada tulede mitte põlemise märguannet ning tsikli disaini ja sellest tuleneva iseärasuste nina alla hõõrumist.

Aga noh ka esimese puhul annab üle võlli minna. Üks ohmakas sõitis ükskord üle 10km järgi vaid selleks, et suure ähmiga seletama tulla, kuidas mul tsiklil põlevad kaugtuled. Kui tänasin tähelepanu eest ja teavitasin, et olen teadlik ja see on sihilik, siis sain kuulda tsitaate LS´ist, loengut liiklusohutusest, tema pimestamisest kuni ähvrduseni asjast politseid teavitada.

Liigne agarus on ogarus ja võib teinekord lõppeda tervistkahjustavalt. Tegeleme kõik oma asjadega rohkem, siis märkame ise, mis tuled meil põlevad ja paistavad ja ei pea nii palju auru teiste tulede peale kulutama.

Seda ei maksa jälle äärmusena võtta. Sõbralik mõõdaminnes tehtud viide ripakil, katkisele asjala ilma teise linna otsa jälitamiseta on ok.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”