ABSi lisamine

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

ABSi lisamine

Lugemata postitus Postitas Raki »

Kas mitte ABS rattale saab lisada ABSi ja nö "combined braking system" lahenduse?

Rattaks transalp 700.

Juba harrukaga oli mul pidurdamisega hädasid, aga siis arvasin et liiga raske ratas. Nüüd transalpiga olen ka ratta blokki lasknud mõnel äkkpidurdusel. Hakkasin siin mõtlema et Gessuga ei olnud mul selliseid intsidente ning nüüd selgub, et gessul oli see CBS ja ABS peal.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: ABSi lisamine

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Leiutuda ehk annab, kuid lihtsam ja tervislikum on antud vidinaga ratas osta.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: ABSi lisamine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Samale rattale vist 2009.aastast pandi peale C-ABC(mis iganes see ka ei tähenda)Eeldatavalt peaks vahetama juhtmestiku ,mingi pump ,aju ja kuidas tal signaali loetakse, esiratta kiirusandurilt või on võru ja kas kõike seda kama ka võtta kuskilt on.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

eimoR
Postitusi: 54
Liitunud: 19 Mär 2012, 23:32
Tsikkel: GSX1400
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 4 korda

Re: ABSi lisamine

Lugemata postitus Postitas eimoR »

Spoiler
Raki kirjutas: 30 Apr 2020, 21:05

Kas mitte ABS rattale saab lisada ABSi ja nö "combined braking system" lahenduse?

Rattaks transalp 700.

Juba harrukaga oli mul pidurdamisega hädasid, aga siis arvasin et liiga raske ratas. Nüüd transalpiga olen ka ratta blokki lasknud mõnel äkkpidurdusel. Hakkasin siin mõtlema et Gessuga ei olnud mul selliseid intsidente ning nüüd selgub, et gessul oli see CBS ja ABS peal.

Ära nüüd näkku löö, aga kui need äkkpidurdused hakkavad juba elu kallale tikkuma, või noh häirivaks muutuma, äkki peaks sõidustiili üle vaatama. Pikivahed, kaugemale ette vaatamised, ennetamised jne...
Mitte ükski kolmetäheline lisavidin ei suuda Sind lõplikult ära päästa.

Lihtsalt teise nurga alt lähenemine

Reimo

Kasutaja avatar

Teema algataja
Raki
Postitusi: 665
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 65 korda

Re: ABSi lisamine

Lugemata postitus Postitas Raki »

Spoiler
eimoR kirjutas: 01 Mai 2020, 10:57
Raki kirjutas: 30 Apr 2020, 21:05

Kas mitte ABS rattale saab lisada ABSi ja nö "combined braking system" lahenduse?

Rattaks transalp 700.

Juba harrukaga oli mul pidurdamisega hädasid, aga siis arvasin et liiga raske ratas. Nüüd transalpiga olen ka ratta blokki lasknud mõnel äkkpidurdusel. Hakkasin siin mõtlema et Gessuga ei olnud mul selliseid intsidente ning nüüd selgub, et gessul oli see CBS ja ABS peal.

Ära nüüd näkku löö, aga kui need äkkpidurdused hakkavad juba elu kallale tikkuma, või noh häirivaks muutuma, äkki peaks sõidustiili üle vaatama. Pikivahed, kaugemale ette vaatamised, ennetamised jne...
Mitte ükski kolmetäheline lisavidin ei suuda Sind lõplikult ära päästa.

Lihtsalt teise nurga alt lähenemine

Reimo

Ma olen täiesti nõus. Eile peale selle postituse tegemist mòtlesin et asi ei saa olla ABSis, kuna mu esimesel rattal TDM850 polnud ka ABSi ja ei mäleta et oleks kordagi ratta blokki lasknud. Ja siit tegin ka ise selle järelduse et omajagu sõidukilomeetrite kogumise järel olen läinud liiga lohakaks.

Fookus paika!


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: ABSi lisamine

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Ise algajana ja veel eriti väsinuna kippusin samamoodi käkerdades masinat seisma pidurdama. Praegusel vokil on CBS olemas. Sõidustiil on mul valdavalt rahulik ja seega mingisugust suurt kasu sellest ei ole veel tunnetanud.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

will111
Postitusi: 5262
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 382 korda

Re: ABSi lisamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Raki, kas sul ikka esiamort töötab nii nagu ettenähtud? või käib nende pidurduste ajal suht põmm põhja? :D

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: ABSi lisamine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma pole seni vestlusest aru saanud, et kumb ratast see kahest blokeeruma kipub? Kui tagumine siis see kipub raske saapaga väga lihtsalt tulema ja siin polegi suurt midagi ette võtta kui, et end pisut talitseda ja piduri heebel nii madalale reguleerida, kui võimalik. Kui esimesega siis palju õnne - sul on väga head pidurid. Nii või teisiti pead sa pead minema mõnele suuremale parkimisplatsile pidurdamist harjutama, et tunentus kätte saada ja sõites kogemata esiratast alt ära ei laseks või tagumist loha.

ABSi paigaldamine rattale, mis tehaste on tulnud ilma selleta on hilisem paigaldamine teoreetiliselt küll võimalik aga praktiliselt välistatud. Eksisteerivad mingid "hiina kitid" - kas sa ikka tahad oma elu ja tervise usaldada tundmatust allikast pärit pidurikomponentide kätte?


Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: ABSi lisamine

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Kui sellist aretamist ette võtma hakata, siis tasub kindlasti ennem igasuguse sodi kokkuostu selgeks teha, palju antud süsteem voolu tarbib, abs'i pump on enamusel masinatest, mida uurida olen viitsinud, olnud suht tõsise voolutarbega, viimasega on tsiklitel suht tihedasti suht tuugad lood.

Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1064
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 186 korda
Tänatud: 116 korda

Re: ABSi lisamine

Lugemata postitus Postitas villy »

Ei soovita ise ABS i lisama hakata.

Aga pidurdamise koha pealt matkarattaga motosurvival väga abiks.

Õpetavad sind 1 nv-ga mõlemad rattad ka blokis kontrollitult seisma saama. Lisaks õpid keerama, vaatama, või siis veel parem pidurdamise asemel põikama takistusest mööda ka suuremalt kiiruselt kui autokooli sörgitempo.

See koolitus väga oma raha väärt. Kõik hinna sees ja 90% ajast 2päeva sa reaalselt teed harjutusi ja saad kohest personaalset tagasisidet, mitte ei kuula 2p loenguid.

https://emmk.ee/

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”