Millist ratast esimeseks soovitate?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
marko.orgusaar
Postitusi: 23
Liitunud: 07 Aug 2019, 18:35
Tänatud: 1 kord

Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas marko.orgusaar »

Tere! Millist ratast soovitate esimeseks? Pikkust on mul 187, kaalu 95. Eelarve kuni 2500.- Käsi õliseks teha ei karda. Sõidukogemust oman, aga paar nädalat tagasi jõudsin nii kaugele, et nüüdseks A kat taskus. Ise kiikan chopperte poole.



Kasutaja avatar

LendavTaldrik
Postitusi: 63
Liitunud: 16 Juun 2019, 13:19
Tsikkel: YMH
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 14 korda

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas LendavTaldrik »

Chopper küll pole aga hinnaklassi jääb küll;

http://www.mototehnika.ee/kasutatud/aut ... _missing=1

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas Black »

Eks igaüks soovitab seda, millest vaja lahti saada. :) Millist sa osta soovid, pead paraku ise otsustama. Esimene on tavaliselt alati vale, aga sellest pole hullu - kogemus käes ja selles hinnaklassis saab müües tavaliselt oma raha tagasi.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Oleneb kuidas oma peas selle asja paika paned. Täitsa võimalik on ka ühe (esimese) tsikliga palju aastaid sõita.


grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas grahv »

marko.orgusaar kirjutas: 07 Aug 2019, 18:42

Pikkust on mul 187, kaalu 95. Eelarve kuni 2500.-
Ise kiikan chopperte poole.

Kui vaadata auto24 pakkumisi 2000-3000 hinnavahemikus, siis keeruline leida miskit peale mopeedide. Eks saad sõidetud ka nendega, aga kipuvad kitsaks jääma... Täiesti maitse asi, aga selliste tingimustega ise ilmselt vaataks http://www.mototehnika.ee/used/3176258 või http://www.mototehnika.ee/used/3107305 (kui V4 hääl ei häiri). Kui linnasõitu vähe, siis vaataks üle ka selle http://www.mototehnika.ee/used/3122606.

(Igasuguste Kawa Vulcanitega on nii ja naa - võivad kenasti kesta, kuid on ka mitmeid millel vända saaled hävivad ja üldjuhu tähendab see kas teist mootorit või varuosadeks müümist.)

G


tiit.magus
Postitusi: 3
Liitunud: 02 Mär 2019, 10:17

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas tiit.magus »

Et ei oleks liiga raske, ütleme üle 250kg, et oleks normaalsete piduritega ja hea juhitavusega. Hondadel on head pidurid mis mõjuvad mõlemele rattale. Võimsus? Ka siin pole pole liiga võimsal mõtet. Et just väändemomenti oleks alumises otsas, ülemises kui mootor karjub on ka 250-sel jõudu piisavalt. Linna ja maasõidu suhet on raske hinnata aga mõlemas peaks hakkama saama, vesijahutusega on ummikutes parem, ei kuumene nii kiiresti üles. Goldwing-i tüüpi rattaid ja muid 400kg rattaid tuleks vältida, see nõuab harjumist ja sellistega ka kogenud sõitja peab olema ettevaatlik. Selline millega annab õppesõidu 8-t teha......oma vulcan 2000-ga on seda isegi teoreetiliselt võimatu sest ratas ei pööra välja mitte kuidagi.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

KHMMMM....

Ja kas ta keerab vastu- või kurvi- :roll:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
marko.orgusaar
Postitusi: 23
Liitunud: 07 Aug 2019, 18:35
Tänatud: 1 kord

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas marko.orgusaar »

grahv kirjutas: 08 Aug 2019, 09:16
marko.orgusaar kirjutas: 07 Aug 2019, 18:42

Pikkust on mul 187, kaalu 95. Eelarve kuni 2500.-
Ise kiikan chopperte poole.

Kui vaadata auto24 pakkumisi 2000-3000 hinnavahemikus, siis keeruline leida miskit peale mopeedide. Eks saad sõidetud ka nendega, aga kipuvad kitsaks jääma... Täiesti maitse asi, aga selliste tingimustega ise ilmselt vaataks http://www.mototehnika.ee/used/3176258 või http://www.mototehnika.ee/used/3107305 (kui V4 hääl ei häiri). Kui linnasõitu vähe, siis vaataks üle ka selle http://www.mototehnika.ee/used/3122606.

(Igasuguste Kawa Vulcanitega on nii ja naa - võivad kenasti kesta, kuid on ka mitmeid millel vända saaled hävivad ja üldjuhu tähendab see kas teist mootorit või varuosadeks müümist.)

G

Mis on Vulkanite saalede hävimise põhjused, annab seda ehk kuidagi ennetada? Korrektne hooldus on loogiline, aga ehk on veel midagi?

Kasutaja avatar

Teema algataja
marko.orgusaar
Postitusi: 23
Liitunud: 07 Aug 2019, 18:35
Tänatud: 1 kord

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas marko.orgusaar »

tiit.magus kirjutas: 08 Aug 2019, 10:12

Et ei oleks liiga raske, ütleme üle 250kg, et oleks normaalsete piduritega ja hea juhitavusega. Hondadel on head pidurid mis mõjuvad mõlemele rattale. Võimsus? Ka siin pole pole liiga võimsal mõtet. Et just väändemomenti oleks alumises otsas, ülemises kui mootor karjub on ka 250-sel jõudu piisavalt. Linna ja maasõidu suhet on raske hinnata aga mõlemas peaks hakkama saama, vesijahutusega on ummikutes parem, ei kuumene nii kiiresti üles. Goldwing-i tüüpi rattaid ja muid 400kg rattaid tuleks vältida, see nõuab harjumist ja sellistega ka kogenud sõitja peab olema ettevaatlik. Selline millega annab õppesõidu 8-t teha......oma vulcan 2000-ga on seda isegi teoreetiliselt võimatu sest ratas ei pööra välja mitte kuidagi.

Linnasõitu on minimaalselt, kuna elan linnast väljas on rohkem maanteesõitu.


Kodanik A
Postitusi: 13
Liitunud: 24 Juul 2017, 17:50
Tänatud: 1 kord

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas Kodanik A »

Mina valisin samas olukorras pärast pikka mõttetööd BMW r1200r-i ja olen juba aasta sellega cruisinud. Olen valikuga väga rahul igas mõttes, asfaldil 5+ raras ja ka kruusal ei pea 30ga töristama. Saab koos kohvriringiga edukalt matkata ja ilma on vahva ka kurve kallutamas käia. Kaalu endal 110 ja pikkjst 1.9. Võibolla see info aitab edasi mõelda.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas ttt »

Esimene ratas ei pea alati puusse olema. Ma ostsin enda Suzuki SV650 ilma et oleks sõita osanudki :D Väga rahul valikuga, ideaalne esimene ratas, kerge juhtida, pole kallis, soodne hooldada jne. Ideaalne algaja ratas, millest jätkub rõõmu ka rohkem kui üheks hooajaks.
Käin samuti tihti maalt linna tööle. Mul küll hetkel nakediks tehtud, sest meeldib nii rohkem, aga esigondel olemas ja sellega oleks veelgi mugavam ka nt matkata. Tuleb varsti müüki, kui huvi on, siis kirjuta.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas Black »

ttt kirjutas: 08 Aug 2019, 11:38

Esimene ratas ei pea alati puusse olema. Ma ostsin enda Suzuki SV650 ilma et oleks sõita osanudki :D

...

Tuleb varsti müüki, kui huvi on, siis kirjuta.

:D


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Millist ratast esimeseks soovitate?

Lugemata postitus Postitas ttt »

Black kirjutas: 08 Aug 2019, 11:58
ttt kirjutas: 08 Aug 2019, 11:38

Esimene ratas ei pea alati puusse olema. Ma ostsin enda Suzuki SV650 ilma et oleks sõita osanudki :D

...

Tuleb varsti müüki, kui huvi on, siis kirjuta.

:D

Jäi täpsustamata, et müüki tuleb selle pärast, et uus on lihtsalt kvaliteetsem ja kallim ratas. Sisuliselt täpselt samasugune :P Ei tahtnud esimeseks rattaks midagi kallist lihtsalt. See minu uus jääb teemaalgataja hinnapiiridest välja.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”