Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Kas keegi on sellise teemaga kokku puutunud? Tahaks, et originaalaku oleks käivitamiseks, ainult. Lisaaku toidaks igasuguseid kaasasveetava elektroonika akude laadimisi jne. Suurt ratast kusagil laagripaigas käima lükata pm ei ole reaalne.
Tehniliselt peaks see toimima nii, et ühendus on nö ühesuunaline. Laadimine toimub generaatori pealt mõlemale akule, aga tarbimine on kummagi aku tagant eraldi. Et kui lisavidinate kasutamisel aku tühjaks saab, siis käivitamise aku on ikka kenasti laetud.
Kas originaal generaator üldse toidab lisaaku laadimise ära? Ja kuhu see lisaaku mahutada nii optimeeritud rattal? Kas keegi on 990ADV tuledele pealüliti paigaldanud?



Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma skeemi koha pealt ei julge kaasa rääkida, kuid kindlasti on see teostatav.
Küll aga tekib sul probleem aku mõõtmete ja asukohtadega.
Käisin ükspäev patareid.ee kontoris ja tutvustati sellist asja: http://patareid.ee/est/ultrabatt-multim ... m-aku.html
Suurema aku asenduseks võtad neid 2tk (adapterid omavahel ühendamiseks on akudel kaasas) ja ikka on ta väiksem ja kergem, kui originaalaku.
Kallis on ta küll aga ilmselt oleks see asjalik lahendus.
Või siis jätad originaalaku alles aga paned sellise lisaakuks...

Ära laeb ta sul need akud kindlasti, ei näe siin probleemi.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas Cado »

T4 kerega Multivan bussil oli mul tehase poolt peal
Hästi lihtne lahendus oli. Lihtsalt üks relee oli vahel mis ühendas siis kui bussil süüte sisse keerasid läks laadimise ära omavahel
Kui süüte välja keerasid lahutas kaks akut ära ja tarbijad olid ühendatud siis otse selle lisa aku taha.
Väga hästi toimis.

Muidugi tal oli genegas ka 180A

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Teise aku saad süsteemist eraldada dioodiga, pead ainult arvestama, et sellega läheb 1V laadimispinget kaotsi. Või relee, kuni mootor töötab on ühendatud, kui see seiskub, siis katkestatakse. Veel on olemas midagi, mille nimi on MOFOSET - seal pole vaja releejuhtmeid vedada, läheb otse vooluahelasse nagu diood. Kadu väiksem (ca 0.5V) aga mul puudub täpsem teadmine - Googleda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Piipz kirjutas:

Ma skeemi koha pealt ei julge kaasa rääkida, kuid kindlasti on see teostatav.
Küll aga tekib sul probleem aku mõõtmete ja asukohtadega.
Käisin ükspäev patareid.ee kontoris ja tutvustati sellist asja: http://patareid.ee/est/ultrabatt-multim ... m-aku.html
Suurema aku asenduseks võtad neid 2tk (adapterid omavahel ühendamiseks on akudel kaasas) ja ikka on ta väiksem ja kergem, kui originaalaku.
Kallis on ta küll aga ilmselt oleks see asjalik lahendus.
Või siis jätad originaalaku alles aga paned sellise lisaakuks...

Ära laeb ta sul need akud kindlasti, ei näe siin probleemi.

Originaali jätaks kindlasti alles, käivitamise jaoks. KTM-l on see sellise nõmeda koha peal, et sinna nagunii midagi muud panna ei ole :). Need nö patareid tunduvad tõesti päris asjalikud. Head saledad, kasvõi kohvri põhna või taha vms. Peab hakkama nuputama.

Cado kirjutas:

T4 kerega Multivan bussil oli mul tehase poolt peal
Hästi lihtne lahendus oli. Lihtsalt üks relee oli vahel mis ühendas siis kui bussil süüte sisse keerasid läks laadimise ära omavahel
Kui süüte välja keerasid lahutas kaks akut ära ja tarbijad olid ühendatud siis otse selle lisa aku taha.
Väga hästi toimis.

Muidugi tal oli genegas ka 180A

Mul T5, samuti juhi sadula all teine aku. Ma neid ühendusi ei ole uurinud, aga niipalju on aru saada, et kuula mussi või põleta tulesid salongis või lae inverteri kaudu arvuteid või lase kerol öö läbi tuba kütta, teise aku pealt käivitub igal juhul. Siit see mõte tuligi.

Macintosh kirjutas:

Teise aku saad süsteemist eraldada dioodiga, pead ainult arvestama, et sellega läheb 1V laadimispinget kaotsi. Või relee, kuni mootor töötab on ühendatud, kui see seiskub, siis katkestatakse. Veel on olemas midagi, mille nimi on MOFOSET - seal pole vaja releejuhtmeid vedada, läheb otse vooluahelasse nagu diood. Kadu väiksem (ca 0.5V) aga mul puudub täpsem teadmine - Googleda.

Tnx, uurin asja. Mida lihtsam, seda sobivam. PIIPZ on minu kõrval lausa Edisson :D

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Selleks kasutatakse Voltage monitoring contactor'it.(eestikeelset vastet ei tea)
Ehk kui peamine aku täis saab, siis ülejäänud geneka särts läheb lisaaku laadimiseks, automaatselt.
Millised nad on, näed siit https://www.google.ee/search?q=voltage+ ... Avl90fM%3A
Millist TÄPSELT vaja, ei oska mina öelda :?

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas ats30 »

yeekim kirjutas:

Hoi!

Selleks kasutatakse Voltage monitoring contactor'it.(eestikeelset vastet ei tea)
Ehk kui peamine aku täis saab, siis ülejäänud geneka särts läheb lisaaku laadimiseks, automaatselt.
Millised nad on, näed siit https://www.google.ee/search?q=voltage+ ... Avl90fM%3A
Millist TÄPSELT vaja, ei oska mina öelda :?

edu

Kas see asi mitte nagunii kõikidel ratastel peal ei ole? Et ülearune investeeritakse pingeregulaatori ribide kaudu üleilmse merevee taseme tõstmise projekti?

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Mina isiklikult arvan, et statsionaaris lisaaku aretamine koos koha leidmise ja ühesuunalise laadimisskeemiga on tüütu ja niigi kipaka tsikli elektrisüsteemi mõttes ka kohati ohtlik. Kipakas mitte selles osas, et mitte KTM-il oleks midagi viga aga tsikli väga tundlik ja rikkealdis el.süsteem ise, mis kõik üleliigse soojuseks muudab on oma olemuselt jabur.

Mina suunaks pilgu palju lihtsamale, aretusvabale ja turvalisele valmis tehtud lahendusele. Seda enam, et seade võimaldab ka tühja aku korral tsiklit käivitada. Kõik vajalikud väljundid kohe olemas ja saad kaasa võtta kas autosõidule või tsiklimatkale ilma, et peaks mingeid juhtmeid ja pesasid hulgi armatuurile laduma. OK - tuli müügimehe jutt välja :-) aga selline pisike powerbank kohapeal olemas ja saad katsuda ning sobivusel omandada. Mõõdud kõigest 170x75x30 mm ehk oluliselt väiksem kui mistahes tsikliaku. Mahtuvus siinjuures on 12Ah ehk siis peaaegu sama, mis enamikul tsikliakudel.

Pilt

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

StreetMoto kirjutas:

Mina suunaks pilgu palju lihtsamale, aretusvabale ja turvalisele valmis tehtud lahendusele. Seda enam, et seade võimaldab ka tühja aku korral tsiklit käivitada. Kõik vajalikud väljundid kohe olemas ja saad kaasa võtta kas autosõidule või tsiklimatkale ilma, et peaks mingeid juhtmeid ja pesasid hulgi armatuurile laduma. OK - tuli müügimehe jutt välja :-) aga selline pisike powerbank kohapeal olemas ja saad katsuda ning sobivusel omandada. Mõõdud kõigest 170x75x30 mm ehk oluliselt väiksem kui mistahes tsikliaku. Mahtuvus siinjuures on 12Ah ehk siis peaaegu sama, mis enamikul tsikliakudel.

Mis selle hinna suurusjärk on?


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas Erci »

Siit näed suurusjärku, kui viitsid oodata...

http://www.amazon.it/Telwin-Drive-9000- ... B012T78QNE

___________________________
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma enne lugesin,seda teemat vilksamisi ja mõtlesin,et kirjutan ka midagi sellest,mida Neeme juba jõudis pakkuda.Tänapäeval ei viitsiks ise ka enam mingi lisa aku aretamisega tegeleda,kui sellised asjad olemas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Akupank on tuttav asi, aga et seal ka käivitusabi on peal, see on uudiseks. Igatahes tundub mõistlik jh. Siin ka üks veel mahukam: https://www.shoppa.ee/p/midland-midland ... ah/3999753

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas Cado »

Ise kasutan akupanka millel päikspaneel peal/küljes kohe.
Soovitaks ka teistele .

Viimati muutis Cado, 04 Apr 2016, 20:05, muudetud 1 kord kokku.
--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

elektromargu kirjutas:

Mis selle hinna suurusjärk on?

Hetkel aprillis kampaaniahind 129 eur.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Lisaaku paigaldamine tsiklile (990 ADV)

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Telwini puhul võiks sinna veel elektroodi ka külge panna :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”