K: Kuidas mõõta mootoriõli taset? (vastatud)

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Amigable
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Juul 2015, 21:40
Tsikkel: Kawazaki
Asukoht: Tallinn

K: Kuidas mõõta mootoriõli taset? (vastatud)

Lugemata postitus Postitas Amigable »

Mootorratas on Yamaha SZR 660 -97.a 35kw.
Külma mootoriga ei näidanud varras mitte midagi. Panin õli juurde ning kui olin natuke sõitnud hakkas korgivahelt õli välja tulema. Keerasin vardakorgi lahti ning õli oli silmini täis. Kuidas sellisel mootoril üldse õigesti õli mõõdetakse?

Tänud ette.

Viimati muutis Amigable, 24 Juul 2015, 23:23, muudetud 1 kord kokku.


Kasutaja avatar

TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset?

Lugemata postitus Postitas TPB »

kuiva karteriga masinal sooja mootoriga, kui oled seisma jätnud


Teema algataja
Amigable
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Juul 2015, 21:40
Tsikkel: Kawazaki
Asukoht: Tallinn

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset?

Lugemata postitus Postitas Amigable »

Kas peale sõitmist peaks ka veidi ootama enne õli mõõtmist või saab seda kohe teha?

Kasutaja avatar

TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset?

Lugemata postitus Postitas TPB »

suht kohe, võinoh ei tohi lasta mootoril jahtuda, korralikult soe peab olema

Kasutaja avatar

pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset?

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Lae kuskilt manual alla, muidu jäädki asju leiutama.

KTM 890 Adventure . Ktm 525 xc. Honda TRX450R quad. Peugeot 55TA 125cm 1954a. Aprilia SR50 Factory 06. Kõik garages
EX: võrrid,mopid,Jawad.Yamaha: 2xRaptor 660,700, Xjr1200, Virago 750, XVS 1100.Kawa: Zr750, Z750, Z1000. Ktm 620SM. Aprilia 4xPegaso.BMW F650. Honda CB500X.

Teema algataja
Amigable
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Juul 2015, 21:40
Tsikkel: Kawazaki
Asukoht: Tallinn

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset?

Lugemata postitus Postitas Amigable »

Põhimõtteliselt arusaadav. See mis alguses valesti tegin oligi see, et vaatsin õlitaset külma mootoriga.
Manual on selles osas suht üldine:
https://ia800309.us.archive.org/0/items ... manual.pdf


sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset? (vastatud)

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Help! Kuiva karteriga Yamaha MT 03 660cm3. Kui ma õli vahetasin ja ettenähtud 2,5 (oli vist) liitrit sisse kallasin, ajas sõna otseses mõttes õliaugust õli üle. Sai siis liitri välja lastud ja varras hakkas normi näitama. Aga mingi hetk kontrollisin õlitaseme üle ja siis oli varras kuiv. Sai siis see välja lastud liiter uuesti sisse uhatud ja õlitase normis. Nüüd aga jälle nii kui korgi lahti keeran, voolab õli välja. Aga ma ei saa enam õlitaset alla isegi nüüd kui ma olen juhendi järgi taset kontrollinud. Juhend käsib mootor soojaks sõita, siis veidi aega tuhikäigul töötab, mootor seisma ja paari minuti pärast kontrollida. Ja nii ajab mul õli august üle. Samas ju kui ma liitri jälle välja lasen, jääb teda ebanormaalselt vähe sinna (ca 1,5 liitrit) ja mingitel tingimustel varras ju näitas ka nii, et vähe on õli. Mida teha?


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset? (vastatud)

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Sul on arvatavasti bensiin karterisse voolanud ja õli seeläbi "juurde" tekkinud.

Kasutaja avatar

attrs
Postitusi: 173
Liitunud: 05 Apr 2004, 22:26
Tsikkel: 790 adv
Asukoht: Laagri
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset? (vastatud)

Lugemata postitus Postitas attrs »

Nagu sa ise välja tõid on MT-03 kuiva karteriga. Õlitaset tuleb kontrollida suht-koht kohe peale seisma jäämist nii, et ratas on püsti, mitte jalal. Tegin ise ka sama vea, et lasin paar minutit seista. Selle ajaga valgus mootorist tagasi sinna ette paaki ning ajabki korgist üle. Vaata õhufiltri kasti, kui õli liiga palju olnud siis hakkab sinna seda pressima. Kui kastis õli siis oled mingil ajahetkel liiga palju seda peale kallanud.

Viimati muutis attrs, 21 Juul 2016, 09:27, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

renx
Postitusi: 176
Liitunud: 25 Mai 2012, 19:48
Tsikkel: Husaberg
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 9 korda

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset? (vastatud)

Lugemata postitus Postitas renx »

Nendel mootorite tuleb valada õli seni kuni raamis paak täis saab(vana xt600 ja uue 660 puhul vist mingi 2 liitrit läks ja siis korraks mootor tööle,et õli mootorisse vajuks(klapp vahepeal) ja siis valad ülejäänud koguse juurde.
Õlifilter õigetpidi sees?
Kui Küte seal sees oleks siis vana õli oleks haisenud ja teistmoodi,samuti hakkas ju probleem peale õlivahetus?

Õli taset tuleb vaadata peale sõitu ja ratas peab olema püsti.

XT600->XT660Z Tenere->KTM 690->Beta 250RR->Husaberg TE250->DR650->XT660R

sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset? (vastatud)

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Tänud kõigile! Kusjuures mulle meenub, et see kord kui varras näitas miinimumi, oli tegelikult ainus kord küll kus me kahekesi taset kontrollisime. Üks hoidis ratast püsti ja teine vaatas.


sigaelmar
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Juul 2006, 12:17
Asukoht: Saaremaa

Re: K: Kuidas mõõta mootoriõli taset? (vastatud)

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

attrs kirjutas:

Nagu sa ise välja tõid on MT-03 kuiva karteriga. Õlitaset tuleb kontrollida suht-koht kohe peale seisma jäämist nii, et ratas on püsti, mitte jalal. Tegin ise ka sama vea, et lasin paar minutit seista. Selle ajaga valgus mootorist tagasi sinna ette paaki ning ajabki korgist üle. Vaata õhufiltri kasti, kui õli liiga palju olnud siis hakkab sinna seda pressima. Kui kastis õli siis oled mingil ajahetkel liiga palju seda peale kallanud.

Ma selle kuiva karteri hingeelu täpselt ei tea aga ikkagi kui täpselt juhendit järgida, siis hakkas varras normaalselt näitama. Ehk siis mingi minut pärast seismajätmist ajas õli üle ja ma pärast seda lükkasin ratta garaasi ja otsisin papitüki ratta alla kuhu õli saaks voolata. Ja ennäe imet - selle aja peale oli õlitase langenud normini. Ehk siis nagu juhendis kirjas oli, tuleb oodata mõned minutid enne kui vaadata. Tundub, et siiani vaatasin liiga vara.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”