Mootoriea pikendamise vedelik

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
BaltarWithSix
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mai 2010, 23:59

Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas BaltarWithSix »

Olen näinud müügil mingeid vedelikke, mis väidetavalt pidavat mootori eluiga pikendama, mürataset vähendama, bensiinikulu vähendama. Ei tea täpselt kuidas seda vedelikku kasutatakse, arvatavasti tuleb valada sinna kuhu mootoriõli....aga küsimus selline, et kas tasub ära? Kellel on kogemusi? Või on see mingi BS ja pole mõtet osta?

Kasutaja avatar

Burn7
Postitusi: 571
Liitunud: 08 Juun 2005, 23:48

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Burn7 »

Arvan, et pole mõtet osta. Ei usus, et neist kasu on.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas mella »

Mootori eluiga pikendab õigeaegne õlivahetus korraliku õliga ning puhtad filtrid.
Igasugu lisaködi asemel võid teha lihtsalt uue õlivahetuse.


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

peale õliteema:
+regulaarne õige servis
korralik häälestus

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas puna »

Korralik õli ju ongi see vedelik :D

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1811
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 217 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas pühak »

Igatsugu erivedelikest on kasu küll: Mida rohkem neid ostad, seda vähem jääb raha bentsu jaoks ja mootor kestabki ajaliselt kauem. :ner:
Kui need erivedelikud ise just mootorit kiiresti ära ei riku. Nimetatud võimaluse elimineerimiseks on parem ülearune raha hoopis millegi muu peale kulutada.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Säga
Postitusi: 914
Liitunud: 14 Juul 2005, 17:03
Tsikkel: HYBRID- POLTAA BENSAA JA KUMIA
Asukoht: Tallinn. Varese tn.
Kontakt:

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Säga »

BIKER24´s oli küll üks paslõbin müügis ja pidavat täitsa hästi toimima, mine küsi sealt, nad räägivad täpselt, mis see teeb

SYLB
Kasutaja avatar

kaval
Postitusi: 895
Liitunud: 12 Juul 2007, 23:42
Tsikkel: rattatuu
Asukoht: tln,mõigu
Kontakt:

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas kaval »

ma ei tea kas eluiga pikendab mootoril aga olen poisi krossikas seda kasutanud ja halba see igatahes ei tee http://www.baltoil.ee/x-1r/ tavaline kolvivahetus 85cc-l on ca 10-12h lisan seda bensule ja ütleme nii,et 15h sõitnud kolb ei olnud nii kulunud kui 10h sõitnud kolb ilma selle mögata,sama asi k.kastiga.hammakad lendavad 40h pealt tavaliselt vahet pole kui tihti õli vahetad,viimati vahetasin profülaktika mõttes 70h pealt hammakad ära ja tundusid veel suht elavad olevat,jätsin kasti tagavaraks.odav see möga pole ja pole ka baltoili müügimees :D
jätab sellise libeda kile kihi metallile,võtad kolvi välja siis põhimõtteliselt oleks nagu ilane.mina soovitan proovida !

http://www.arcar.eu odavad rendiautod al.5 euri päev
anda rendile koos tehnikaga garaaz Mõigus kaaskasutusse.500 euri
allar 56291000
umbe ull miis
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas mella »

Minu kogemus lisandiga XADO on vilets. Ehk siis raha raiskamine.

See lisand pidi vana ja hõreda mootori nagu uueks muutma. Katsetasin üle poole milli sõitnud VW diislil vastavalt juhendile. Protsess oli 3000km pikk.
Tulemus: Esimese 1000km jooksul nagu muutus mootor vaiksemaks ka nagu ei muutunud ka. Enne ja peale töötlemist mõõdeti pingis surved. Muutust ei olnud.
Peale 3000 km läbimist oli tunde järgi võttes asi isegi hullem.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui võtan firma, kes teeb Xado või X-1R vedelikku ja võrdlen näiteks suurkontserniga, BP või Castrol, Statoil jne, siis on kummaline, et ükski neist pole võtnud kätte ja ostnud mõnda "targa vedeliku" tootjat lihtsalt ära, et enda õli paremaks teha.
Mina järeldan siit hoopis seda, et need vedelikud on kõik juba suurtootjate poolt ära katsetatud ja jõutud järeldusele, et on lihtsalt raharaiskamine.
Umbes nagu vitamiinitabletid inimestele, räägivad, et on kasulik, kuid reaalselt sa ei tea, kas sul hakkas tableti söömisest parem või on lihtsalt hea tuju.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Kena jutt, et panid käigukasti ja kestis, aga minu teada seda väga ei panda märja käigukastiga masinatele, kuna libisema hakkab!?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas mx77 »

sandman1111 kirjutas:

Kena jutt, et panid käigukasti ja kestis, aga minu teada seda väga ei panda märja käigukastiga masinatele, kuna libisema hakkab!?

eks sellepärast kestiski, et sidur libises nii palju läbi, et kastini õiget jõudu ei jõudnudki :)

Kasutaja avatar

motomatkaja
Postitusi: 119
Liitunud: 06 Jaan 2007, 20:20
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas motomatkaja »

Minu kogemus lisandiga XADO on Mella omast veits paremad, olen taastanut näiteks Planeeta Spordi kriibitud silindri XAHO silindrigeleiga, tulemusoli hea ja kriimud täitusid mingi elektrisinise keraamikaga (läikis nagu juudimuna) . OPEL Rekordi 2liitrise mootoril sain surved 12-13-me pealt 18-me peale aga õli jäi ikka võttma . Motikale millel on märg sidur ja kenekas ei oska soovitada (laagritele mõjub hästi aga siduri ... ? võib pe...se keerata)

Head katsetamist :bsmile:

HONDA NTV 650 Revere
Kasutaja avatar

Kalmer
Postitusi: 546
Liitunud: 15 Aug 2007, 18:20
Tsikkel: Intruder1500
Asukoht: Koeru
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Kalmer »

Seda x-1r vedelikku kiideti ka tartus motohoovis,müüja enda rattal proovis,mootor olla seest nagu uus... Omal nahal proovida ei julge,äkki kurat hakkab sidur libisema :roll:

https://saunakuut6.webnode.com/trip-advisor/
Parimad Järvamaa saunad,kümblustünnid rendiks.
Viis8172566


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Tort »

kalmer1989 kirjutas:

Seda x-1r vedelikku kiideti ka tartus motohoovis,müüja enda rattal proovis,mootor olla seest nagu uus... Omal nahal proovida ei julge,äkki kurat hakkab sidur libisema :roll:

Milline oli mootor enne seest? Mida tähendab "uus", kas puhas (puhtam) või mingid kriimud täitusid imeväel või silinder kasvatas omale sisse naha tagasi või misasja?

Ma mingi spetsialist ei ole, aga ise ei solgutaks mingite "maardu mersumeeste" kantossilappimisvedelikega. Eluiga pikendab korrektne hooldus ja korralikud õlid, kohvi mootor tuleb ära remontida.

Kasutaja avatar

Kalmer
Postitusi: 546
Liitunud: 15 Aug 2007, 18:20
Tsikkel: Intruder1500
Asukoht: Koeru
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Kalmer »

Tort kirjutas:
kalmer1989 kirjutas:

Seda x-1r vedelikku kiideti ka tartus motohoovis,müüja enda rattal proovis,mootor olla seest nagu uus... Omal nahal proovida ei julge,äkki kurat hakkab sidur libisema :roll:

Milline oli mootor enne seest? Mida tähendab "uus", kas puhas (puhtam) või mingid kriimud täitusid imeväel või silinder kasvatas omale sisse naha tagasi või misasja?

Ma mingi spetsialist ei ole, aga ise ei solgutaks mingite "maardu mersumeeste" kantossilappimisvedelikega. Eluiga pikendab korrektne hooldus ja korralikud õlid, kohvi mootor tuleb ära remontida.

Puhtam olevat olnud

https://saunakuut6.webnode.com/trip-advisor/
Parimad Järvamaa saunad,kümblustünnid rendiks.
Viis8172566


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ise ta müüb ka seda, eks? :D Mootor võiks olla seest just nii must või puhas, nagu ta korrektsete õlivahetustega seda on.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Minu isiklik arvamus (põhineb 43a elukogemusel) on, et mingi "supervedelikuga" sa mehaanilist kulummist tagasi ei pööra. Kui ikka rõngas vaja vahetada, siis on vaja rõngas vahetada.
Või nagu keegi ütles küünalde vahetuse kohta: "There is no app for this job!"
Muideks maailmas on niipalju asju "mis ei tee asja hullemasks" (xado, fuelmax jne). Igaühe oma valik, aga ma küll ei leia, et peaks need omal nahal ära proovima - pole minu asi hoolitseda selle eest, et nende müüjate/"tootjate" lapsed koolitatud saaks.
Samas elab maailmas ikkagi 7 mirjardit inimest ja kindlasti on mingi % neid, kes selliseid asju tarbivad ja ka teistele edasi kiidavad, sest nende "kalibreeritud tunne" ütleb neile, et asi läks ikka palju paremaks.
Ja alati ei saa kätt ette panna kui rumalalt inimeselt raha ära võetakse. Ühel korral võib olla saad jaole, aga teises kohas tehakse ikka puhas vuuk :lol:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas petz »

Tort kirjutas:

Milline oli mootor enne seest? Mida tähendab "uus", kas puhas (puhtam) või mingid kriimud täitusid imeväel või silinder kasvatas omale sisse naha tagasi või misasja?

...vb-olla tähendab mõiste " uus "seda, et tuli hakata uuesti mootorit nagu uut sisse töötama ( pärast remonti ) :mrgreen:

olemas on kahesuguseid õli, kütuse jm.lisandeid - ühed lisandid ei tee üldse midagi, teised aga ei tee asja paremaks

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6616
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 651 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Endal samuti positiivne kogemus XADO silindrigeeliga.
"Kalibreeritud" sisetunne ütles taatlemata manomeetri näol +2 kg/cm2 kohta ja nii jäi(mitte hetkeline "õli silindris" effekt).

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas mella »

Nägin ühe automehhaaniku seina peal dokumenti, mis ütles, et tema käsi on keermesliidetetega opereerimiseks kalibreeritud ja taadeldud.


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Tort »

Oskan polte kolme moodi kinni keerata - õrnalt, keskmiselt ja kõvasti. St kuni 20 nm, 21-60 nm, 61-125 nm. Samuti oskan silma järgi hinnata mootori kulumisastet vastavalt sisu vävrvile. Tean ka, et Addinol on täielik pask ja seda ei paneks muruniidukisse ka, kohe mootor koos muidu.

Edasi võiks arutada kütusetablettide kasulikkusest :)

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Tort kirjutas:

... Tean ka, et Addinol on täielik pask ja seda ei paneks muruniidukisse ka, kohe mootor koos muidu.
Edasi võiks arutada kütusetablettide kasulikkusest :)

Siin sa oled Addinoli kohapeal natuke ülekohtune. Olen kasutanud muruniidukis kõige odavamat Addinoli (kohalikus tanklas muud ei müüdud) õli ja töötab siiamaani! Keret olen pidanud paar korda keevituse ja tõmbneetidega järgi aitama, ratastele sisse uusi pukse tegema, väntvõlli otstes kiilusid olen vahetanud aga mootor kestab vist veel 10a :roll:
Ah jaa, mu esimene auto (renault 9 1.6D) tarbis kah addinoli 10W-40-t ja kestis minu käes 180tuh km.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Läks jälle koomikaks ja nüüd ei saa koik täpselt aru, kas tehakse pulli või mitte.


Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Tort »

Maaks kirjutas:

Keret olen pidanud paar korda keevituse ja tõmbneetidega järgi aitama, ratastele sisse uusi pukse tegema, väntvõlli otstes kiilusid olen vahetanud aga mootor kestab vist veel 10a :roll:

See ongi Addinoli süü. Kuna tegu on allapoole arvestust kehva õliga, siis mootoris tekib liigne vibratsioon ja kere laguneb ära ümbert. Mulle üks tuttav Castroli müüja rääkis :wink:

Kasutaja avatar

korke
s1000rr Guru
Postitusi: 2137
Liitunud: 20 Okt 2004, 22:53
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti / punased potased
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda
Kontakt:

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas korke »

Nagu auto ka tsikli mootori eluiga pikkendab tihedam õlivahetus ja korraliku õli kasutamine. Loomulikult ka sooja mootoriga sõitmine aga mitte ,et istud peale ja kohe piitsa.

Kvaliteetne mootorratta töökoda Tallinnas http://www.mrttech.ee.
E-pood
http://www.mrttech.ee Facebook - MRT Tech
ÖHLINS, Marchesini, Akrapovic, GB Racing, MRA, Brembo,Gilles, Ilmberger Carbon.

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Piipz kirjutas:

Kui võtan firma, kes teeb Xado või X-1R vedelikku ja võrdlen näiteks suurkontserniga, BP või Castrol, Statoil jne, siis on kummaline, et ükski neist pole võtnud kätte ja ostnud mõnda "targa vedeliku" tootjat lihtsalt ära, et enda õli paremaks teha.
Mina järeldan siit hoopis seda, et need vedelikud on kõik juba suurtootjate poolt ära katsetatud ja jõutud järeldusele, et on lihtsalt raharaiskamine.
Umbes nagu vitamiinitabletid inimestele, räägivad, et on kasulik, kuid reaalselt sa ei tea, kas sul hakkas tableti söömisest parem või on lihtsalt hea tuju.

Peale selle ühildamist tavalise õliga, kasvaks hind sellel õlil vähemalt kahekordseks ja seda ei müüdaks enam eriti edukalt kuna on ju väga palju ebausklikke. Ja see õli tootja kes ei müü segu , selle õlid ostetakse hinna pärast ära. Suht surnud ring tegelt.
Omal kogemused olemas selle x1r-ga ja väga positiivsed. Teistkordsel lisamisel nägi mootor seest visuaalselt välja nagu tutikas (lahustab kuidagi vist vana õli ja igasugu nurgatagustesse ei lase seda ködi enam tekkida kuna moodustab metallile libeda kihi). Mootor käib tuntavalt kergemalt, samuti on talvine käivitus kergem. Osad on oma ratastesse samuti seda valanud kuid kindlasti auto normidest poole vähem kuna enamus juhtudel on palju valades sidur hakanud libisema. Tegu siis pole ka mingi metalliparandajaga nagu eelkõnelejad siin teistest asjadest räägivad vaid lihtsalt õlilisandiga mis tekitab metalli pinnale kihi mis vähendab hõõrdumis takistust. Väga pro läga, kui rahakott kannatab.

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...

sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Kas õli oli vahetamisel tavalisest mustem? Eks seda vana õli jääb natuke igale juhul, kust ta ei saa välja voolata vahetamisel, aga see on küll ju nii väike kogus, et sellest ei sõltu küll midagi. Ja kas sa kiskusid mootori lahti, et vaada kui palju puhtam on?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tort kirjutas:

See ongi Addinoli süü. Kuna tegu on allapoole arvestust kehva õliga, siis mootoris tekib liigne vibratsioon ja kere laguneb ära ümbert. Mulle üks tuttav Castroli müüja rääkis :wink:

Just, mulle kunagi väideti ka, et Addinol teeb mootoriga kohe Один ноль :mrgreen:

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Mootoriea pikendamise vedelik

Lugemata postitus Postitas Pontus »

sandman1111 kirjutas:

Kas õli oli vahetamisel tavalisest mustem? Eks seda vana õli jääb natuke igale juhul, kust ta ei saa välja voolata vahetamisel, aga see on küll ju nii väike kogus, et sellest ei sõltu küll midagi. Ja kas sa kiskusid mootori lahti, et vaada kui palju puhtam on?

Just, mootor käis peale seda pulkadeks ja nägi seest välja nagu tutikas ja jah, õli läheb peale lisamist mustaks nagu tökat.
P.S ulguvate tagasildadega ja jõnksutavate kastidega teeb imet :D

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”