Akud surevad

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
2ndalpha
Postitusi: 152
Liitunud: 25 Juul 2008, 16:53
Tsikkel: 300 EXC Six Days 2022, TRS One
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Akud surevad

Lugemata postitus Postitas 2ndalpha »

Ratas Gas Gas EC-250 4T 2010a.
Akud surevad teatud aja tagant maha.

Käisin metsas sõitmas, sõitsin ca tunni.
Tegin vahepeal pause, ratas läks ilusasti starterist käima. Kuni ühel hetkel enam ei läinud.
Lähituli põles ning lisaks on pandud jahutusventilaator.
Panin pärast sõitu aku laadima, nüüd, pärast 24h Optimate 4-ga laadimist, aku ikka kutu.

Täpselt sama asi juhtus kolm kuud tagasi, kõik täpselt sama välja arvatud siis ei olnud ventilaatorit peal.
Kui kuskil on lühis siis peaks minema ju kaitse või miski muu mitte aku?
Mis ma valesti teen? :)




Willie
Postitusi: 150
Liitunud: 17 Jaan 2004, 09:14
Tsikkel: FLH
Asukoht: Pärnu

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas Willie »

2ndalpha kirjutas:

Ratas Gas Gas EC-250 4T 2010a.
Akud surevad teatud aja tagant maha. ...
Mis ma valesti teen? :)

Seda teemat koos akude dignostikaga on siin lahatud palju aga minu arust on akude kvaliteet kõvasti langenud. Vaielge või ärge vaielge aga ostan igal teisel aastal uue aku (lekkevool praktiliselt 0, genekad-laadimisvoolud on OK jne.). Ainus reaalselt pikka aega töötanud aku tuli kaasa uue GSX1300R-ga, mis kestis kolm aastat kordagi maha võtmata ning töötab uuel omanikul tänaseni. Harrikale 30A originaal või Yuasa või AGM või mis iganes UUS aku ei kesta ka paludes üle kahe hooaja. Tutikas aku Duca Monsterile (pikk, kitsas, eriline) ei kesta kolme hooaegagi jne jne.

Autodel on olukord parem kuid ka nendega sõidetakse rohkem ja seetõttu nad peavad ka paremini vastu.

Huvi pärast võiks metalliärikatelt küsida, kui palju on plii sisaldus akudes aastate jooksul langenud.

Sinu mure aga nagu ikka: vaata laadimispingeid ja voole erinevatel pööretel, lekkevoole, aku, juhtmete ja kontaktide puhtust, sest vool kaob ka piki niisket tolmu jne.

Pilt

WiredUp

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas WiredUp »

Täitsa nõus, tänapäeva akud ongi kehvad ning kui surevad siis tihtipeale paugupealt. Samas on akul garantiiaeg ette nähtud viisakast kohast ostmisel.

Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas sepp »

baigi ostsin 2007a ja uue aku järele tuli vajadus alles eelmisel aastal st 2012 kokku 5a üks aku, mul pole kyll midagi nuriseda.
Buellile panin see aasta uue aku,eks vaatab kaua kestab :mrgreen: peale aku ostmist alles tuli välja,et tegelikult vana aku ka ok,viga oli hoopis pingeregulaatoris :mrgreen:

Kasutaja avatar

keltsik
Postitusi: 107
Liitunud: 28 Juul 2009, 18:35
Tsikkel: 90` Fazeri šokolaad

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas keltsik »

Sai ka selle aasta maikuus uus aku ostetud, ja nüüd eelmine nädalavahetus pidin uue ostma, kuna lihtsalt ükspäev oli aku per*ses ja kogu muusika.Kõva mõni kuu pidas. Laadimised ja muud jutud korras. Türivart kui nüüd sügiseni vastu ei pea :D.

Kasutaja avatar

Madman2
Postitusi: 196
Liitunud: 19 Aug 2012, 01:50
Tsikkel: Honda CBR 900RR '99
Asukoht: Viljandi

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas Madman2 »

Mis firma akud need siis on mis nii ruttu ära surevad?

Kasutaja avatar

Rain
Postitusi: 214
Liitunud: 29 Juul 2013, 11:57
Tsikkel: CBR600F '14
Asukoht: Vändra(Pärnumaa)
Kontakt:

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas Rain »

Madman2 kirjutas:

Mis firma akud need siis on mis nii ruttu ära surevad?

Mul oleks täpselt sama küsimus ja võiksite ka mainida, mis firma omad kauem vastu peaks...

Olla poisslaps on soo küsimus, olla mees on vanuse küsimus, olla härrasmees on valiku küsimus. Olla jobu - pole mingi küsimus!
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas puna »

Garantiise ei ole mõtet minna?


onusnooker
Postitusi: 293
Liitunud: 25 Jaan 2006, 21:10
Tsikkel: Honda Shadow American Edition

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Omal sama keiss, homme akuga garantiisse minek, peale ostu noorem kui 6 kuud ja ilmselt juba läbi.

Tõmmates tuled peale jääb alles ca 10V, näppides starterit jääb alles ca 6V

Samas oli VX peal uus aku kui ratta ostsin ja kestab aku tänaseni. Täitunud juba 5-6 aastat , täpselt ei mäleta :wack:

Kasutaja avatar

kassikas
Postitusi: 170
Liitunud: 10 Nov 2011, 14:51
Tsikkel: on

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas kassikas »

Väga lihtne-sellele pillile on ette nähtud ytz7s aku,aga peale pannakse ytx5l-bs,sest välismöödud samad,aga hinnavahe rohkem kui 4*kordne.
Lihtne näide-
http://pood.automaailm.ee/est/moto/moto ... uctID=7312
vs
http://pood.automaailm.ee/est/moto/moto ... ctID=10173
VS
http://www.ebay.de/itm/Yuasa-YTZ7S-Batt ... 5d320e307a

Pretty cool cat - what you think about that!
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas mella »

Ei saanud su näidetest aru. 2 esimese lingi 17.90 ja 25.18 ei anna küll 4* hinnavahet.

kassikas kirjutas:

Väga lihtne-sellele pillile on ette nähtud ytz7s aku,aga peale pannakse ytx5l-bs,sest välismöödud samad,aga hinnavahe rohkem kui 4*kordne.
Lihtne näide-
http://pood.automaailm.ee/est/moto/moto ... uctID=7312
vs
http://pood.automaailm.ee/est/moto/moto ... ctID=10173
VS
http://www.ebay.de/itm/Yuasa-YTZ7S-Batt ... 5d320e307a

Kasutaja avatar

kassikas
Postitusi: 170
Liitunud: 10 Nov 2011, 14:51
Tsikkel: on

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas kassikas »

Näide üks-vale aku
Näide kaks-öige aku,aga puss ja kaua ei kesta
Näide kolm-kestab kaua
4*vahe siis pussul ja öigel

Pretty cool cat - what you think about that!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

kassikas kirjutas:

Näide üks-vale aku
Näide kaks-öige aku,aga puss ja kaua ei kesta
Näide kolm-kestab kaua
4*vahe siis pussul ja öigel

Teeme siis matat:

  • hea ja õige aku kestab 4 aastat = 97 /4 = 24.25€/aasta
  • õige aga puss aku kestab 1.5 aastat = 25.18/1.5=16.66€/aasta
  • vale aku kestab 0.5 hooaega = 17.90/0.5=35.80€/aasta
    Minu mata näitab, et majanduslikult kõige otstarbekam valik on õige ja puss aku (kui viitsid poes järgi käija), iesegi kui ma liidan juurde poe külastamise kulu jään selle pooletoobise akuga ikka veel plussi. Isegi kui hea ja õige aku kestab 5 aastat (19.4€/aasta), siis on ikka veel otstarbekam odavam osta.

Aga tuleme nüüd teemasse tagasi:
kui akud sul pidevalt sõitva tsikli peal asja-eest-teist-taga keset hooaega maha surevad, siis pole viga ilmselt akudes vaid kusagil elektrisüsteemis (selle väitmiseks pole vaja elektrist eriti midagi teada). Foorumis nõidumise asemel mine pigem kellegi juurde, kes elektrist (ja eriti mootorratta omast) midagi ka päriselt teab. Siin vist isegi mõned foorumlased oskavad asjaga midagi ette võtta kui küsida. Omast kogemusest ei tea aga siin seal on elektriga seoses jäänud silma kasutaja Ping nimi.
Kehtiva garantii ja ostutsheki olemasolu korral tasub ikka ja alati garantiiga õnne proovida.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Vaiko21
Postitusi: 133
Liitunud: 30 Aug 2007, 09:24
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI Shrine
Asukoht: Saue vald

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas Vaiko21 »

willie kirjutas:

Harrikale 30A originaal

Vaatan ja imestan :shock:
Mina lasin Fredi'l vahetada aku (OEM GEL) 2009 suvel ja praeguseni on poiss kenasti kestnud.
Talvel seisab rattaga ühendatud (alarm on peal) laadija taga temp +5C.
Üks talv jäi laadija ühendamata :wack: ja kevadeks oli 0. Sai täis laetud ja pole viga kedagi :bsmile: .

Harley-Davidson FLHTCUI Shrine firefither special edition 2002
Ural IMZ 8.103-10 Originaal miilits 1990

Bud
Postitusi: 105
Liitunud: 11 Mai 2005, 22:40
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Tänatud: 2 korda

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas Bud »

VTX toodetud 2003a... Mina omanik alates kevadest 2005.... Aku OEM gel 18A... Iga talv smartlaadija taga, kevadel paugust käima... Igasugu spessialistide poolt paljukirutud 2 Way signa peal (ka talvel katsmed sees). Suvel vahest seisab teatud asjaoludel 2-3 nädalat... ikka paugust käima...
Iga kord, kui loen teie neid akude suremise teemasid, siis mõtlen, et millal siis mina pean ennast akupoe poole sättima hakkama.

Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas puna »

Ma ei oska ka midagi lisada, et garantiise minek kel aku sureb
Endal ei ole ka vaja läinud õnneks veel.


joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas joel »

Omadest akukogemustest olen viimasel ajal Exidet vältinud ja Vartat eelistanud. Exide tsikliaku, mida müüvad päris paljud, kestis kõigest paar päeva ja siis kustus hetkega täielikult - tõenäoliselt sisemine katkestus. Viisin poodi tagasi. Hapet kaasas ei olnud, selle võrra jäin miinusesse (ei viitsinud kauplema hakata selle üle). Exide (diisel)autoakudega pole ka viimasel ajal erilist edu olnud - surevad mõne aastaga. Varta kasuks otsustasin seetõttu, et ühe väikse diiselmootoriga auto pealt vanaks ja kõlbmatuks tunnistatuna maha tõstetud aku panin väikse bensumootoriga auto peale ning käis vist kuus aastat, kusjuures kannatas nii kuude kaupa seismist kui pikalt starteri andmist. Käiks siiani, kui autot vahepeal ära poleks utiliseerinud. 10-aastaste autoakude ja tänapäevaste tsikliakude vahele muidugi päris 1:1 seost ei maksa tõmmata, aga sellest hoolimata olen viimase paari aasta jooksul nii autode kui tsiklite puhul Vartat eelistanud ja selle vähese aja jooksul veel probleeme pole esinenud.

Joel
Kasutaja avatar

Teema algataja
2ndalpha
Postitusi: 152
Liitunud: 25 Juul 2008, 16:53
Tsikkel: 300 EXC Six Days 2022, TRS One
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas 2ndalpha »

Aku oli ytx5l-bs, sama mis rattal poest tulles peal oli.
Manual väidab, et peaks olema ytz7s nagu kasutaja kassikas kirjutas.
Ehk siis 4Ah vs 6Ah.

Sahtli põhjast leidsin garantiitalongi ülesse ning sain asemele Exide aku.
Eks näis kaua see vastu peab. Otsi andes ostan viisakama firma ytz7s.

Teisel rattal on peal Boschi aku, mis on ilma erilise poputamiseta juba 5 aastat vastu pidanud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

2007 sai soetatud 7 uut Volvo rekkat ja kõigi nende originaal akud olid aasta kahega kutud.Panin peale Varta akud ja käivad siiani.Tsiklil on peal ka Varta( gel) ja sel talvel isegi ei laadinud,sest vool ei langenud alla 12,8V(minu automaat laadija hakkab laadima vist alates 12,3V,muidu põleb roheline tuli) .Käisin kaks korda garaazis(kütteta) kontrollimas ja kevadel läks käima poolest pöördest.Aku on peal 4-s aasta.Eelmisel talvel laadisin suure laadijaga 2 korda(oli külmem talv).Murutraktoril ka Varta, tavaline happega ja nüüd vist juba 5 aastat käinud.Selle võtan talveks tuppa sooja,sest käib lihtsalt pealt maha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas demineerija »

Ma ütleks, et kõige paremini aitab akut hoida odava hiina alarmi nahhuijeed viskamine...


onusnooker
Postitusi: 293
Liitunud: 25 Jaan 2006, 21:10
Tsikkel: Honda Shadow American Edition

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

kassikas kirjutas:

Väga lihtne-sellele pillile on ette nähtud ytz7s aku,aga peale pannakse ytx5l-bs,sest välismöödud samad,aga hinnavahe rohkem kui 4*kordne.
Lihtne näide-
http://pood.automaailm.ee/est/moto/moto ... uctID=7312
vs
http://pood.automaailm.ee/est/moto/moto ... ctID=10173
VS
http://www.ebay.de/itm/Yuasa-YTZ7S-Batt ... 5d320e307a

Ma seda dünavolti ei soovitaks... minu oma oligi selle firma oma mis garantiisse läks ja saan uue...

Katkestus :wack:


Willie
Postitusi: 150
Liitunud: 17 Jaan 2004, 09:14
Tsikkel: FLH
Asukoht: Pärnu

Re: Akud surevad

Lugemata postitus Postitas Willie »

Vaiko21 kirjutas:
willie kirjutas:

Harrikale 30A originaal

Vaatan ja imestan :shock:
Mina lasin Fredi'l vahetada aku (OEM GEL) 2009 suvel ja praeguseni on poiss kenasti kestnud.
Talvel seisab rattaga ühendatud (alarm on peal) laadija taga temp +5C.
Üks talv jäi laadija ühendamata :wack: ja kevadeks oli 0. Sai täis laetud ja pole viga kedagi :bsmile: .

Vahet ju pole, kas said aku Fredylt või nagu mul Punasel tänaval Mareki poolt pandud OEM, lihtsalt sooviks, et see ka vastu peaks. Sorry OT pärast.

Willie

Pilt
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”