Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Cado »

Commix kirjutas:

Mainin ka siis ära, et likvi molliga ma molli sain. Sidurit ma lahti ei võtnud, aga peale teist Motuli kirsimoosi sisse valamist oli asi palju parem ja 3. kord kadunud. Uus tross ootab ka peale monteerimist :bsmile:
PS. iga 2000km järel vahetasin

Kui siin pea eranditult kõigil selle õliga libiseb siis aru ma ei saa kuidas seda üldse müüa ja toota saab. Kuhu ta üldse siis mõeldud on? :D



--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

Teema algataja
sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

StreetMoto kirjutas:

Ei saa sust üldse aru - tahad siis, et uuesti libisema hakkab või? Kui arvad, et Valvoline aitab, siis anna minna - ma arvan, et saad veel kolmas kord ka lahti võtta, sest Valvoline veel lisaks libisemisele ka kleebib kettaid kokku. Siis libiseb ja ei lahuta ka veel :-)

Kui räägiti, et kasuta Castroli õli libisemise vastu, siis kasuta seda ja leota enne ikka sama õli sees.

Ei ma mõtlesin, et peale castroli on teisi õlisid ka, mis libisema ei pane. Et ainult see liquy moli ja see saast, mis mul sees oli, on need jamad, mida kasutada ei tohiks. Otsisin praegu, krt castroli omad päris kirve hinnaga ka. :o

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

No pagan - Castrol on hetkel peaaegu kõige odavam korralik õli üldse. Jätame kõrvale Mannoli, OMV, Gulf jne, millest 95% ei oska midagi arveta ja võrdleme ikka tuntud tootjatega. Kõik teised tootjad on iga aasta hinda tõstnud aga Castrol on 2009 aastast alates samal pulgal. Täiesti arusaamatuks jääb, mida peaks siis üks tsikliõli maksma kui Castroli 4L 10W-40 on hinnaga 32-36 eur erinevates poodides??? Motomessil sai lausa 32 euro eest 4L ja filtrigi tasuta kauba peale! Kas see on kallis? Siis tuleb see tsiklihobi kiirelt maha matta kui 3 euro säästimine on pandud võrdusmärgi taha 3x siduri lahtivõtu ja pesu või uue siduripaketi ostuga.

Sorry kui sai vähe kuri post aga teema läheb juba jaburaks kui hakatakse paari eurot elutähtsa komponendi korrasoleku arvelt säästma. Üle siduri käib sul ka viimase käiguga maksimaalne pöördemoment ja kui tahad endale lisatööd teha, siis proovi kõikide tootjate õlid läbi ja jäta see viimaseks, mida juba mitmel korral tõsimeeli soovitatud on !

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

Teema algataja
sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

StreetMoto kirjutas:

No pagan - Castrol on hetkel peaaegu kõige odavam korralik õli üldse. Jätame kõrvale Mannoli, OMV, Gulf jne, millest 95% ei oska midagi arveta ja võrdleme ikka tuntud tootjatega. Kõik teised tootjad on iga aasta hinda tõstnud aga Castrol on 2009 aastast alates samal pulgal. Täiesti arusaamatuks jääb, mida peaks siis üks tsikliõli maksma kui Castroli 4L 10W-40 on hinnaga 32-36 eur erinevates poodides??? Motomessil sai lausa 32 euro eest 4L ja filtrigi tasuta kauba peale! Kas see on kallis? Siis tuleb see tsiklihobi kiirelt maha matta kui 3 euro säästimine on pandud võrdusmärgi taha 3x siduri lahtivõtu ja pesu või uue siduripaketi ostuga.

Sorry kui sai vähe kuri post aga teema läheb juba jaburaks kui hakatakse paari eurot elutähtsa komponendi korrasoleku arvelt säästma. Üle siduri käib sul ka viimase käiguga maksimaalne pöördemoment ja kui tahad endale lisatööd teha, siis proovi kõikide tootjate õlid läbi ja jäta see viimaseks, mida juba mitmel korral tõsimeeli soovitatud on !

Pigem pold selles asi, et ma õli ostes tahaks paari eurot säästa vaid selles, et mul 3 liitrit valvoline garaazis valmis ostetud, ei mõista tollega mitte midagi peale hakata siis. Seega mõtlesingi, et kui tollega libisema ei hakka, on hästi ja kui hakkab, siis ma pole sellega kaotanud mitte midagi muud, kui paar tundi enda ajast, mis kulub lahtivõtmisele. :P

EDIT: Kallis see castrol pole jah, sattusin esmalt lihtsalt mingile lingile, kus küsiti 16eur liitri eest.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

Tuono

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

mella kirjutas:

Et kui on osadele apriliatele mõeldud, siis on kõigile õige? :wack:
Apriliate õli, muide, on küll sama firma oma, kuid teise tähistusega.

Tuono kirjutas:

See just ongi õige õli, sest on osadele Aprilia´tele (mootorratastele) mõeldud ja toimib paremini, kui mingid motulid ja castrolid :bsmile:

http://www.maardekeskus.ee/agip-tec-4t- ... -7893.html#

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas mella »

Jutt oli muust õlist kui Agip 15w50.


Tuono

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

Keegi ju targutas, et 15W 50 pole mingi õli, loe ka ikka vahest!

Kasutaja avatar

Teema algataja
sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Lugesin ka mingeid muid teemasid õlist siin. Mujal ka väidad, et valvoline on jama, kui siduriga muresid. Nüüd aga suure ringi küsimus, kust ma tartus castroli õlisid osta saan? Motohoov vaatasin, et ei pakkunud.

Teiseks, et tegu on 26a vana v2 mootoriga endurokaga, mis minu käes naljalt üle 6000rpm väga tihti ei käi ja õli ta sööb ka, kas sinna mõistlik panna poolsünt või mineraal?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas mella »

Enne piipzu "targutust" oli juttu rolleriõlist.
Kui sa tema teksti kontekstiväliselt kasutad, võid mida iganes väita.

Tuono kirjutas:

Keegi ju targutas, et 15W 50 pole mingi õli, loe ka ikka vahest!


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Liqui Moly libistab sidurit. Motul 5100 ei kannata kõva andmist, käigud hakkavad väga raskelt käima (ühekordse kogemuse mulje, pead ei anna et iga kord nii on).
Castrol ilmselt way to go... Hästi kättesaadav ja piisavalt taskukohane peaks ka olema.

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Cado kirjutas:

[Kui siin pea eranditult kõigil selle õliga libiseb siis aru ma ei saa kuidas seda üldse müüa ja toota saab. Kuhu ta üldse siis mõeldud on? :D

Mina olen 4 aastat LM õliga sõitnud ja ei libise miskit, see hooaeg jätkan tõenäoliselt sama margiga.

Kasutaja avatar

Teema algataja
sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Kurat. Uurisin ka motodepoo ja brauermoto kodukat lisaks motohoovile. Ei paista üheski neist castroli toodangut sees olema.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

rainz
Postitusi: 52
Liitunud: 25 Apr 2011, 08:43
Tsikkel: Honda CBR 900 RR
Asukoht: Kuldala

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas rainz »

Kas veltmotocentrumis pole mitte castrolit? Kui ei siis pane motulit


Aspelund
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Kastruli moosi pakkus ju Neeme?

A.

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Autoexperdist sain mina igatahes Castrol- it.

SERTÃO
Kasutaja avatar

MT_972
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Nov 2007, 10:18
Asukoht: Kodu

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas MT_972 »

Mina olen saanud viimased 4 aastat castroli alati Õlimaailmast Ringtee 19 Gobus-i kõrval.

Käsi ei Kuku Kännust Kaugele
(Kõik mis pole keelatud, ei ole siiski tihti ka lubatud)

mart211

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

sinilind123 kirjutas:

Kurat. Uurisin ka motodepoo ja brauermoto kodukat lisaks motohoovile. Ei paista üheski neist castroli toodangut sees olema.

Põhimõtteliselt leidsid vist kaks motopoodi kus Castrolit ei müüda :D Biker24'jas saad vaadist ka kui vaja aga kanistrites on pea kõigil seda.

Kasutaja avatar

Teema algataja
sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Ahsoo, siis tuleb õlimaailma poole sammud seada.

Aga siiski küsimus. 87a transalpile, mis õli ka üsna mõõdukalt joob. Poolsünt või mineraal?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Magimees
Postitusi: 369
Liitunud: 18 Juul 2006, 23:06
Tsikkel: Aprilia Shiver 750cc
Asukoht: Nõmme

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Magimees »

Poolsünt või mineraal

Esiteks: ära pea ennast tehaseinseneridest targemaks ja pane seda õli sisse, mida tehasemanual soovitab.

Ainuke põhjus, miks peaks poolsünteetilise õli valima on asjaolu, et õli viskoossus on väiksem (õli on voolavam) külma mootori korral.
Seda juhul, kui poolsünteetilise õli esimene viskoossus näitaja on väiksema numbriga. näiteks 10w-40 poolsünteetiline vs 15w-40 mineraal.
Parem voolavus külma mootori korral loogika järgi sobib paremini meie kliimasse.

Nii mineraal kui ka poolsünteetilise MOOTORRATTA õliga sõidad suure tõenäosusega probleemivabalt.

Mootorrattas on suuret kirjutatud, sest sinu siduriprobleeme põhjustav õli on Rolleritele mõeldud. Võivad puududa lisandid märja siduri jaoks.
Edaspidi ENI õlisi ostes küsi müüjalt üle ,mida sa täpsemalt ostad. Eni mootorattaseeria õlidel on teine tähistus.

See vähemalt minu nägemus asjast, et ära 100% tõepähe võta.

edu,

Magi

Võrr-> Stella 50cc -> Moskva 125cc ->Dirt bike 110cc ->Kawasaki KMX 125cc -> Aprilia Shiver 750 cc

kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Kusjuures liitrise mootoriga ratastele on isegi mõni mees pannud Zigulit ja Kamazi sisse ja sõitnud ilma siduriprobleemita. :lol:

Kasutaja avatar

henri
Postitusi: 304
Liitunud: 17 Dets 2003, 01:38
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas henri »

Mina jällegi ei saa Liqui Moly kohta halba sõna öelda, meil on viimased 5 aastat umbes kümme väga erinevat ratast (superspordist enduuroni) selle õliga sõitnud ja ei ole ühelgi veel sidur libisema hakanud. Samuti oleme seda kasutanud krossimootorrataste käigukastis ning samuti pole mingit probleemi.

Honda CBR 1000 -90

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Minu arvamus kipub ühtima Magimehe omaga. Vana kawakas sõitis eranditult Valvolinega, ei mingeid probleeme. Uus ei sõida ka teps mitte Kastruliga ja pole ka probleeme. No ei saa välistada, et MÕNEL juhul võib õli tootja (tingimusel, et tegu pole puskariajajaga, vaid normaalse tootjaga) mängida rolli, aga minu kogemus ei kinnita küll kuidagi seda, et KORRAS ratta sidur ühe tootja õliga libiseb ja teisega ei libise vmt. Nagu ma ei usu ka, et rikkis ratast saab arstida parema õliga (tingimusel, et juba algne õli oli ka ikkagi õige tsikliõli). Olen üpris veendunud, et üldjuhul võib parem õli vaid maskeerida juba olemasolevat riket. Aga see ei paranda seda. Arvan, et see kirutud LiquiMoly, või mis ta on, sõidab paljudes ratastes edukalt, mõnes aga mitte - mõelgem siis, et MIKS??? Sidurite põhimõte ja isegi materjalid on laias laastus samad? Miks üks sidur on nii piiri peal, et vähimgi õli omaduste erinevus kohe rolli mängib, teine töötab aga tõesti vanaema aia kirssidest tehtud moosiga? Need on küsimused, mitte postulaadid. Kui keegi teab, andku mullegi teada, saan targemaks.
Ja eriti vanemate mootorite puhul ei näe ma ühtegi põhjust uhtuda sinna sisse täissünteetilist. Need mootorid tehti kasutamaks mineraalõli, nende õlivahetusvälbad on arvestatud selle õliga, nagu ka mootorite koormused - milles siis probleem?
Olen jätkuvalt seisukohal, et kui mootor läheb õhtale õliprobleemide tõttu, siis pole õli tegelikult süüdi: ta kas ei viibinud kohalgi või oli juba ammu surnud (st vahetamata tont teab mis ajast).

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?

Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Melx »

Minsk sõidab vaadi diisliga, wut kvaliteet kettad, ausalöeldes ei tea kas 50-60 aastat tagasi keegi disainis kommunismi kangelasele masinat mis moosiga ei sõidaks, mõelda vaid mida neist vanadest mootoritest on välja tulnud.

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Tafka »

Olen aastaid Transalpiga('91a) sõitnud Valvoline 20W50 mineraaliga ja pole mingeid probleeme olnud....metsas,ummikus,maanteel,pikal otsal.
Minul hakkas just Gulf õliga mootor kahtlaselt käituma.
(Ja Alpil on juba tehase poolt üsna suur õlikulu manualis kirjas, eriti 87-89a mudelitel millel vanem must mootor...lihtsalt infoks)

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300
Kasutaja avatar

Teema algataja
sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Tafka kirjutas:

Olen aastaid Transalpiga('91a) sõitnud Valvoline 20W50 mineraaliga ja pole mingeid probleeme olnud....metsas,ummikus,maanteel,pikal otsal.
Minul hakkas just Gulf õliga mootor kahtlaselt käituma.
(Ja Alpil on juba tehase poolt üsna suur õlikulu manualis kirjas, eriti 87-89a mudelitel millel vanem must mootor...lihtsalt infoks)

Kui palju see alpi õlikulu tehas ette näitab? Mul nõme manuaal, mingi piltidena need failid vist, searchida ei saa.

Tsikkelröövel kirjutas:

Minu arvamus kipub ühtima Magimehe omaga. Vana kawakas sõitis eranditult Valvolinega, ei mingeid probleeme. Uus ei sõida ka teps mitte Kastruliga ja pole ka probleeme. No ei saa välistada, et MÕNEL juhul võib õli tootja (tingimusel, et tegu pole puskariajajaga, vaid normaalse tootjaga) mängida rolli, aga minu kogemus ei kinnita küll kuidagi seda, et KORRAS ratta sidur ühe tootja õliga libiseb ja teisega ei libise vmt. Nagu ma ei usu ka, et rikkis ratast saab arstida parema õliga (tingimusel, et juba algne õli oli ka ikkagi õige tsikliõli). Olen üpris veendunud, et üldjuhul võib parem õli vaid maskeerida juba olemasolevat riket. Aga see ei paranda seda. Arvan, et see kirutud LiquiMoly, või mis ta on, sõidab paljudes ratastes edukalt, mõnes aga mitte - mõelgem siis, et MIKS??? Sidurite põhimõte ja isegi materjalid on laias laastus samad? Miks üks sidur on nii piiri peal, et vähimgi õli omaduste erinevus kohe rolli mängib, teine töötab aga tõesti vanaema aia kirssidest tehtud moosiga? Need on küsimused, mitte postulaadid. Kui keegi teab, andku mullegi teada, saan targemaks.
Ja eriti vanemate mootorite puhul ei näe ma ühtegi põhjust uhtuda sinna sisse täissünteetilist. Need mootorid tehti kasutamaks mineraalõli, nende õlivahetusvälbad on arvestatud selle õliga, nagu ka mootorite koormused - milles siis probleem?
Olen jätkuvalt seisukohal, et kui mootor läheb õhtale õliprobleemide tõttu, siis pole õli tegelikult süüdi: ta kas ei viibinud kohalgi või oli juba ammu surnud (st vahetamata tont teab mis ajast).

Ma välistaksin selle, et sidur rikkis, kuna reaalselt ongi uued kettad, vahekettad ja vedrud. Kogu see komplekt ca 500km sõitnud ainult.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Tafka
Postitusi: 576
Liitunud: 02 Nov 2003, 17:17
Asukoht: Tallinn > Nõmme
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Tafka »

sinilind123 kirjutas:
Tafka kirjutas:

Olen aastaid Transalpiga('91a) sõitnud Valvoline 20W50 mineraaliga ja pole mingeid probleeme olnud....metsas,ummikus,maanteel,pikal otsal.
Minul hakkas just Gulf õliga mootor kahtlaselt käituma.
(Ja Alpil on juba tehase poolt üsna suur õlikulu manualis kirjas, eriti 87-89a mudelitel millel vanem must mootor...lihtsalt infoks)

Kui palju see alpi õlikulu tehas ette näitab? Mul nõme manuaal, mingi piltidena need failid vist, searchida ei saa.

Kuni 1L/1000km.
Enamasti võtab õli siis kui pikemalt üle 90-100km/h lasta.

Rattatu / IBA #33754
// Endised: GasGas FSE450 ; Honda XL600V "Transalp" aka Tuuli ; Dnepr MT10-36 aka Milvi ; Sherco SEF-R 300
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Tsikkelröövel, miks konnasööjate autod lagunevad keskmisest kiiremini?
Miks ma enda mammutiga ( nx 650 ) näen vaid vana, lc4 porgandi, tagu tuld? :)
Miks ma naabrinaist pole veel pannud?

Jutt on siiski õlist, sellest mida tsikli tootja soosib, mitte kõikvõimalikest muudest.
Sama hästi võiks tavotti panna käigukasti, määrib ju kah? :bsmile:

Hiljem;
Yeekim, mis selle "pooliku" lugu on? Poolitasid või tuligi poolikuna, autot ostes kaasa? :ner:
( Ikkagi siis tagavara juppideks! :mrgreen: Kolm on arusaadav arv autode kohta. )

Viimati muutis Vint, 28 Mär 2013, 20:06, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

vintisvint kirjutas:

Tsikkelröövel, miks konnasööjate autod lagunevad keskmisest kiiremini?
Miks ma enda mammutiga ( nx 650 ) näen vaid vana, lc4 porgandi, tagu tuld? :)
Miks ma naabrinaist pole veel pannud?

Jutt on siiski õlist, sellest mida tsikli tootja soosib, mitte kõikvõimalikest muudest.
Sama hästi võiks tavotti panna käigukasti, määrib ju kah? :bsmile:

Hoi!

Prantslaste autod ei lagune, endal olnud 3,5 masinat ja VÄGA töökindlad ja mugavad masinad olid nad kõik :!:

Õlid: Siiani on igas masinas soodsaim saadaolev vastav vedelik sees olnud ja tee mis tahad, ei libise see sidur (togi)
Paar vanemat isendit on sõitnud suisa tavalise diiselõliga (on teist vabalt käes) ja samuti No Problemo :!: Pirtsutama hakkas siis, kui pidevate ümberehituste käigus sai miski kompott sisse suratud. Vot siis oli siduri bensiinileotus ja uus mineraal jälle abiks
Kui nüüd uskuda ühe väljamaise margifoorumi selli juttu, kes töötas õlitehases, siis tema väite järgi läks ühele ja samale õlile lihtsalt erinev etikett peale :roll:

edu :bsmile:

Saadetud kettaga lauatelefonist!


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Kuskil turbotamisfoorumis üks kutt kunagi rääkis, et pani turbo baigile ka odavaimat õli sisse mis vähegi sai.
Samas märkis kohe ka seda, et vahetab seda õli nagunii pidevalt. Arusaadav, aga ärge päris igal rattal nii tehke, karteri õlipunni keere kulub ära... :mrgreen:


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Sidurikettad libisevad. Mis värk on?

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Küll Sa, Vint aru said, mis Yeekim mõtles.
Mis aga sidureid puudutab - no ei muuda pelkade arvamuste põhjal oma arusaamist asjast. Igal asjal on alati konkreetne põhjus. Kui sidur on uus ja õigesti koostatud, aga ikka libiseb, usun pigem ikkagi reguleeringu viga vmt.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”