Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

cruz3r
Postitusi: 53
Liitunud: 04 Apr 2012, 11:00
Tsikkel: yamaha r6

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas cruz3r »

XL1000 kirjutas:
cruz3r kirjutas:

kuidas on bi-xenonite olukord tuledes, kas tasub paigaldada ? endal plaan midagi sellist aretada yamaha r6 04 esituledesse.

Panin TDM-le ja kohe kindlasti on valgust enam.Tegemist luubiga.Kestvuse kohapealt ei oska veel sõna võtta,sügisel panin,aga ruumi nad küll eriti ei võta.Kahel tuttaval on ka sealt võetud kasutusel ja pole probleeme olnud.Ballasti(umbes sigareti paki suurune,aga õhem) peitsin kondli* [Motobot: õige on "gondli*"] spido taha ära ja kui vaja panna halogeen tagasi,siis pole muud kui originaal juhe pirni taha ja kõik.Ühtegi juhet ei pidanud lõikama ega jätkama,kõik sobis originaal pistikute otsa.Samas võib ju ka tagavara pirni sealt osta,oli vist 7,5€,aga ma arvan,et see pole hädavajalik,H1 pirni saab tsiviliseeritud maailmas igast bensukast.

peaks vist ikkagi ära proovima, yamul luubid olemas ja gondleid ka, kuhu neid ballaste peita, aga kas eestis mingi koht neid bi-xenoneid üldse müüb ?



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vaata eelmise lehe esimene post,seal link,kust mina ostsin

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ahfrsk
Postitusi: 218
Liitunud: 07 Jaan 2013, 10:19
Tsikkel: K8 gixxer
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas Ahfrsk »

Targale jutule 1 loll küsimus ka vahele.
Kuna mootorrattale läheb 1 lähituli, siis pole vaja mul seda HID komplekti osta, vaid piisab eraldi ballasti ning pirni ostmisest ning läheb ?

Ent samas oleks mõistlikum kellegagi kokku leppida ning korralik komplekt osta ning see pooleks teha ? Hind tuleb sama, ent toode parem ?

Jalgratas Scott ->
96´ ZX7R ->
K8 GSXR 750
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ahfrsk kirjutas:

Targale jutule 1 loll küsimus ka vahele.
Kuna mootorrattale läheb 1 lähituli, siis pole vaja mul seda HID komplekti osta, vaid piisab eraldi ballasti ning pirni ostmisest ning läheb ?

Jah

Ahfrsk kirjutas:

Ent samas oleks mõistlikum kellegagi kokku leppida ning korralik komplekt osta ning see pooleks teha ? Hind tuleb sama, ent toode parem ?

Tegelikult ikkagi sama toode tuleb, kõik on võta-üks-viska-teist Hiina kraam.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Torch
Postitusi: 187
Liitunud: 02 Okt 2006, 20:51
Asukoht: Vil / Tln
Tänanud: 2 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas Torch »

Mootorratas ei näita ju tule defekti korral viga ega veakoodi (pigem saad aru kui pime on) , seega canbus-komplekti pole vaja.

RIDE BREAK FIX REPEAT

Piaggio Sfera 125 -> Kawasaki Z750 -> KTM SuperDuke 990 -> Aprilia Tuono V4R APRC + Aprilia RSV4-R
Kasutaja avatar

mosfet
Postitusi: 73
Liitunud: 24 Veebr 2013, 04:17
Tsikkel: Yamaha XS650 Special 1979
Asukoht: ur mum's place
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas mosfet »

Ma panen siia võrdluses kaks pilti. Saab aimu, mis vahe on, kui kasutada õiget ksenoontulede elementi ehk luupi, ehk projektorit, kuidas kellelegi. Kel tööriistad käes püsivad, see ehitab need väikese vaevaga enda liikuri esitule(de)sse. Pildid on ainult ühest põlevast tuleelemendist, esimene on halogeen H1 luup/projektor, BMW E34 originaal esitulest. Teine on ksenoon D2S luup/projektor Acura TSX (Honda Accord) esitulest (mis hiljem leidis koha minu E34ja esituledes). Kui kasutada õiget ksenoontule elementi, saab ka õigesti selle tugeva valguse teele ära jaotatud.

(oranž valgus on tänavalatern)
Pilt

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas MarekM »

mis selle bemmi tule diameeter on?

フーリガン
Kasutaja avatar

mosfet
Postitusi: 73
Liitunud: 24 Veebr 2013, 04:17
Tsikkel: Yamaha XS650 Special 1979
Asukoht: ur mum's place
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas mosfet »

Kui ma õigesti mäletan, siis tulelahmakas ise oli 130mm pluss-miinus. Luubi diameeter oli kakspool tolli.

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas MarekM »

suured raisk. tahaks sama head valgusvihku, aga kuidagi ei taha loobuda oma nn dominatoritest Pilt

フーリガン
Kasutaja avatar

Torch
Postitusi: 187
Liitunud: 02 Okt 2006, 20:51
Asukoht: Vil / Tln
Tänanud: 2 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas Torch »

mosfet kirjutas:

Kel tööriistad käes püsivad, see ehitab need väikese vaevaga enda liikuri esitule(de)sse.

Kui nüüd halogeentuld ümber ehitada siis tehakse reflektor reflektorisse, või vana reflektori asemele uus raam kuhu uus reflektor kinnitub ?

RIDE BREAK FIX REPEAT

Piaggio Sfera 125 -> Kawasaki Z750 -> KTM SuperDuke 990 -> Aprilia Tuono V4R APRC + Aprilia RSV4-R
Kasutaja avatar

mosfet
Postitusi: 73
Liitunud: 24 Veebr 2013, 04:17
Tsikkel: Yamaha XS650 Special 1979
Asukoht: ur mum's place
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas mosfet »

Torch kirjutas:
mosfet kirjutas:

Kel tööriistad käes püsivad, see ehitab need väikese vaevaga enda liikuri esitule(de)sse.

Kui nüüd halogeentuld ümber ehitada siis tehakse reflektor reflektorisse, või vana reflektori asemele uus raam kuhu uus reflektor kinnitub ?

Kui on vaja luuptule element nüüd näiteks kõige tavalisemasse mootorratta ümmargusse esitulesse ehitada, siis ma alustaks sellega, et likvideeriks originaal reflektori ära klaasi ja korpuse vahelt, ning üritaks kogu esitule korpusesse mingi sobiva raami ehitada. Auto ninas on seda kõvasti lihtsam muidugi teha, kuna tule taga on ruumi kasvõi sügavam korpus ehitada. Neid ksenoontule projektoreid on õnneks väga lai valik, see üleval näidatud TSX-i oma on üsna pisike, kuid väga efektiivne, samas kui on ruumi ohtralt, võib paigaldada näiteks BMW E46 kolme tollise diameetriga luubiga bi-ksenooni projektori (kaugtule katiku solenoid võtab ruumi), mul on juhuslikult pilt ka sellisest olemas:

Pilt

lähitulena:

Pilt

kaugtulena:

Pilt

Samas tegelt saksa kärude (mersu, bemm, audi, volkar) pealt kasutatud ksenoontule projektoritega ma soovitan ettevaatlik olla, vähemalt Hella omadel kipuvad sisemised reflektorid ära põlema, selles suhtes japside toodang on palju kvaliteetsem.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mida kuhu panna oleneb suuresti ikka igast konkreetsest tulest.Ma ei oleks kindel,et igas tules hakkab see xenon valesti näitama,kui kasutada seda nn asendus komplekti.Kui tahad panna D2R või midagi sellist spetsiaalset,siis on asjad ilmselt teisiti,sest need on ikka spetsiaalse reflektori jaoks ehitatud.TDM-i lähitules näitab see asendus hiinakas väga ilusti,aga sel on ka luup tuli.Mul tuttaval xenon ameeriklasele tavareflektoriga tuledesse pandud ja tal ka näitab korrekteselt ning ei pimesta vastutulijat.
Need asendus komplektid või ballastid-pirnid eraldi on ju suht odavad,kannatab lihtsalt proovida ja kui tõesti teeb mimgeid imelikke jooniseid teele,siis hakkaks lammutama ja ehitama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Torch
Postitusi: 187
Liitunud: 02 Okt 2006, 20:51
Asukoht: Vil / Tln
Tänanud: 2 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas Torch »

Paar posti ülespoole on näha kui valesti näitab, küll aga reflektoriga H7-le saab osta H7R lambi mis ongi reflektori jaoks.

RIDE BREAK FIX REPEAT

Piaggio Sfera 125 -> Kawasaki Z750 -> KTM SuperDuke 990 -> Aprilia Tuono V4R APRC + Aprilia RSV4-R
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Mingeid odavaid reflektoreid keegi teab, kuhu mahuks odavad hiina xenonid sisse ning oleks lähi ja kaugtule võimalus?
Tellitud H4 on kaugel kokku sobivast(xenon liiga pikk) traktori poe valikuga (6-12 eur reflektorid).Huvitab just Xenon, mitte led.

Urmase pakutud xenon lisatuled on vägevad küll, kuid sama teeb ka hind 500+ eur.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:

Mingeid odavaid reflektoreid keegi teab, kuhu mahuks odavad hiina xenonid sisse ning oleks lähi ja kaugtule võimalus?
Tellitud H4 on kaugel kokku sobivast(xenon liiga pikk) traktori poe valikuga (6-12 eur reflektorid).Huvitab just Xenon, mitte led.

Urmase pakutud xenon lisatuled on vägevad küll, kuid sama teeb ka hind 500+ eur.

Ega ma neid ise ka tsiklijaoks poleks ostnud,jäid autost üle.
Aga kas need xenon asendused ei mahu sisse? Ma olen www.maroli.ee -st ostnud ja tulevad paari päevaga kohale. Kui tahad niisama proovida,siis seal on üksikuid lampe ka saadaval.Panen mõned pildid mõõtudega,äkki on abiks.
Tagumine osa on neil kõigil ühe pikkune ja ega see klaas ka palju ei erine. See konkreetne on H7 ja kodus on veel H1 ja H3 ka olemas. Tagumine osa ei ole neil pikem,kui halogeenil koos pistikuga-pigem lühem.

Xenon H7 (2).jpg
Xenon H7 (1).jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Lähi ja kaugtule võimalust tahaks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas:

Lähi ja kaugtule võimalust tahaks.

Kui H4 siis xenoni puhul head lahendust pole olemas. Siis pane kas LED või halogeen. Xenoniga peab olema eraldi kaks reflektorit-tuld,üks lähi ja teine kaug.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas Black »

H4 pesasse on tegelikult ka solenoidiga liigutatava varjega aftermarket bixenon olemas, aga jah, selle taguots on päris kobakas.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Black kirjutas:

H4 pesasse on tegelikult ka solenoidiga liigutatava varjega aftermarket bixenon olemas, aga jah, selle taguots on päris kobakas.

Täpselt seetõttu ma reflektorite kohta küsisingi. H4 xenonid on olemas mul.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas Black »

Mida sa reflektorite all mõtled? Mingile kindlale mudelile (oma GSXF-le) sobivaid või mingit universaalset ümmargust reflektorlaternat?

Lisalähituld paigaldada ei tohi. Ainult originaali asendades.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas ranel »

Black kirjutas:

Mida sa reflektorite all mõtled? Mingile kindlale mudelile (oma GSXF-le) sobivaid või mingit universaalset ümmargust reflektorlaternat?

Lisalähituld paigaldada ei tohi. Ainult originaali asendades.

Ümmargust lisatuld. Transalpile. Töötuled universiaalset reflektorlaternat.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Lähitulede asemel, või koos sisselülitatuna, võib legaalselt olla ka udutuli. Vist peab olema ka indikaatortuli kellaplokis?

Odavam lahendus on ,et ostad mingi luuptulede paari ja paned xenon asenduskiti sisse. Näiteks selle.
Sama korpus,mis mul xenonina ,aga 5 X odavam
https://automaailm.ee/et/Eshop/Product/ ... e_komplekt
Siis võtad siit H3 xenon asenduskiti,peidad ballastid ninakondlisse ning valgust võiks olla küll ja veel.(olen sealt paarkümmend komplekti vähemalt ostnud ja toimivad)

Või siis on ka suht norm hinnaga led udukaid olemas.Pole küll ühtegi reaalselt elus näinud,aga 14 päeva on EU-s tagastus õigus,kui ei sobi.
Näiteks louis.eu pakub selliseid udukaid,mis on küll suts kallimad,kui osta need halogeen tuled ja sinna lisada xenonid,kuid ilmselt oleks ka sobilikud lisatulena lähide asemel või koos kasutamiseks. Olemas E-tähis ja puha.
https://www.louis.eu/artikel/led-fog-li ... 7208119378

Kui neist jääb väheks pane veel mingid kaugtuled lisaks,aga võibolla pole vajagi.

H4 xenon ,peale selle et on kobakas,ei ole ka üldse töökindel. Just see lähi kaug vahetamine ei taha neil töötada. Kaks tuttavat seda proovinud ja asja pole saanud.

Viimati muutis urmas66, 24 Okt 2018, 09:55, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Ranel, unusta see H4 Xenon ära. Olen kasutanud ja kui alguses tundus suht OK, siis 1500 km pärast töllasid need liikuvad elemendid seal oma suva järgi.
Kogu see kompott on piisavalt raske ja pirni/sirmi juhtpinnad ei saa selle koormusega hakkama. Jõhkralt hakkas valgusvihk vibrama isegi autoga ebatasasemal teel liigeldes, ma ei kujuta ette kui hull see asi veel tsikli küljes olla võib.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas morse »

urmas66 kirjutas:

Lähitulede asemel, või koos sisselülitatuna, võib legaalselt olla ka udutuli. Vist peab olema ka indikaatortuli kellaplokis?

Odavam lahendus on ,et ostad mingi luuptulede paari ja paned xenon asenduskiti sisse. Näiteks selle.
Sama korpus,mis mul xenonina ,aga 5 X odavam
https://automaailm.ee/et/Eshop/Product/ ... e_komplekt

See konkreetne Hella tuli on küll kvaliteetne tükk aga udutule vihk on tavakasutuse jaoks siiski natuke veider - hästi lai ja poolest saati maha lõigatud (rohkem kui pooltulel). Võibolla mingi räige Xenoninga oleks neist kasu - olen näinud halogenina kasutusel ja oli selline OK lahendus. Lisatäistuli võiks ka niikuinii olla, kui pooltuledele juba midagi lisaks on ehitatud...

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kui udutulele panna äkiline pirn ja kasutada pooltulena siis on küll ärateenitud mutrivõti visiiri.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas Black »

ranel kirjutas:

Huvitab just Xenon, mitte led.

Aga proovi ehk siiski see teises teemas Hollow poolt testitud LED ära? LED on nagu loodud H4 jaoks - trükkplaat on loomulikuks lähitulevarjeks.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas:

Kui udutulele panna äkiline pirn ja kasutada pooltulena siis on küll ärateenitud mutrivõti visiiri.

Sa ilmselt ei saand ise ka aru mille kohta pahameelt väljendad.
Kui korraliku optikaga tulele, natuke heledam lamp sisse panna, ei hakka see sulle(vastutulijale) rohkem silma pimestama. Tingimusel,et see xenoni lambi leek on samas(õiges) kohas ,kus H3(või mõne muu vastava) hõõgniit. Minu poolt pakutul on. Tean sest olen neid ise kasutanud,muidu poleks soovitanudki.
Mul mersul on LED tuled sigavalju valgusega ,aga nad ei pimesta üldse,sest nad on nii ehitatud. Mina olen tähele pannud,et uuemate autode led tuled on väga vastutulija sõbralikud erinevalt paljudest vanakooli halogeenidest,mis pimestavad ja ei valgusta ka. Tõenäoliselt keeratakse need kehvad halogeenid kõrgemale,et nad üldse näitaks ja tulemus on see nagu ta on.
Kinldasti saab ka ise mingi kräpi kokku miksida,millega ei näe ja mis pimestab teisi,aga minu pakutud lahendus seda ei tee,kui tuli on normaalsele kaugusele regullitud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Black kirjutas:
ranel kirjutas:

Huvitab just Xenon, mitte led.

Aga proovi ehk siiski see teises teemas Hollow poolt testitud LED ära? LED on nagu loodud H4 jaoks - trükkplaat on loomulikuks lähitulevarjeks.

Kui kuidagi annab mahutada seda sinna,siis ma prooviks ka.Kevadeni ju aega veel küll,jõuab erinevaid asju proovida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas franz125 »

urmas66 kirjutas:
franz125 kirjutas:

Kui udutulele panna äkiline pirn ja kasutada pooltulena siis on küll ärateenitud mutrivõti visiiri.

Sa ilmselt ei saand ise ka aru mille kohta pahameelt väljendad.
Kui korraliku optikaga tulele, natuke heledam lamp sisse panna, ei hakka see sulle(vastutulijale) rohkem silma pimestama. Tingimusel,et see xenoni lambi leek on samas(õiges) kohas ,kus H3(või mõne muu vastava) hõõgniit. Minu poolt pakutul on. Tean sest olen neid ise kasutanud,muidu poleks soovitanudki.
Mul mersul on LED tuled sigavalju valgusega ,aga nad ei pimesta üldse,sest nad on nii ehitatud. Mina olen tähele pannud,et uuemate autode led tuled on väga vastutulija sõbralikud erinevalt paljudest vanakooli halogeenidest,mis pimestavad ja ei valgusta ka. Tõenäoliselt keeratakse need kehvad halogeenid kõrgemale,et nad üldse näitaks ja tulemus on see nagu ta on.
Kinldasti saab ka ise mingi kräpi kokku miksida,millega ei näe ja mis pimestab teisi,aga minu pakutud lahendus seda ei tee,kui tuli on normaalsele kaugusele regullitud.

Ja kuhu sa udutule vihu siis suunad,keerad paremale metsa et vihk üle teejoone ei läheks?Ja ilmselt on tuled ka kõrgemal võrreldes autoga.Rääkimata ka sellest et neil ka oma tähistus peal.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rohkem valgust ehk veelkord Xenon'itest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas:

Ja kuhu sa udutule vihu siis suunad,keerad paremale metsa et vihk üle teejoone ei läheks?Ja ilmselt on tuled ka kõrgemal võrreldes autoga.Rääkimata ka sellest et neil ka oma tähistus peal.

Tulede vihk peab olema suunatud otse ette,ka lähitulel,mis samuti valgustab tulest mõlemale ja ka üle telgjoone. Lähitule vihk on paremast servast lihtsalt kõrgemale näitav,mitte et oleks ainult premale suunatud. See omadus on neil liiklusmärkide-jalakäijate valgustamiseks ja teele suunatud valgusega pole seal mitte mingit pistmist.Vasaku ja parema liikluse lähituledel, siis vastavalt.
Udutule vihk on pealt ära lõigatud sirgelt ja näitavad külgedele natuke laimalt,kui lähituled. Samas see omadus ei tee tulest vastutulijat pimestavat tuld,kui sa seda ise otse üles ei suuna.
Päris kindlasti on korralikud udutuled parem lahendus,kui mingi LED töötuled või üldse teab milleks ettenähtud tuled,mida siin igal teisel on külge kruvitud,et nähtavam olla. Nägemisega pole nende puhul kahjuks midagi ühist.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”