Tsikkel ei tööta õigesti

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
PEIKER18

Tsikkel ei tööta õigesti

Lugemata postitus Postitas PEIKER18 »

Tere kõik austatud baikerlased!
Mure minul siis selline et ´BMW F650 enduurokas ei tööta korralikult. Ühesõnaga, kui ma tõõle ta panen siis kipub üsna kohe välja surema. Podiseb ja lõdiseb nii mis hirmus. Gaasi andmise peale reageerib pigem põõrete langemisega ja teinekord ka väljasuremisega. Ratas ei liigu ka sõidu pel üldse edasi. Selline mulje jääb nagu ei saaks üldse kätte või on karpa umbes. Karpad ma olen ühe korra ka maha kratsinud ning puhtaks puhunud kompressoriga. Oskate äkki aidata milles võiks probleem olla.



Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Võta karpa pulkadeks laiali, õhuga ei pruugi kõike sodi kätte saada.

Kasutaja avatar

marx350
Postitusi: 157
Liitunud: 12 Juun 2004, 20:03
Tsikkel: Transalp 600, Suzuki RF900
Asukoht: Tartu
Tänatud: 6 korda

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas marx350 »

Pakuks veel ühte varjanti... äkki on küte vana.

Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas margus014 »

Kas bensiin on uus, vöi eelmise hooaja oma?


Teema algataja
PEIKER18

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas PEIKER18 »

Tänud selle soovituse eest!!!!!!!
Hakkasin mõtlema veel seda, et kas see ei mõjuta midagi et sport väljalase all on. Kas see tahab äkki mingit teistsugust segu veel saada?


Teema algataja
PEIKER18

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas PEIKER18 »

See võib ka olla võimalik et küte on vana. Sest see millega täna sõita proovisin oli küll jah sügisest saati. Valasin küll uut natuke peale aga ega see vist midagi ei muuda küll.


Teema algataja
PEIKER18

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas PEIKER18 »

Kas seetõttu võib ka aparaat kehvemini tõõtada kui klapid on regullimata?

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Jah ?

Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas margus014 »

Alusta sellest, et vaheta bensiin ära.


Teema algataja
PEIKER18

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas PEIKER18 »

Alustangi sellest! Bensiini vahetamisest.

Kasutaja avatar

FirePlay
Postitusi: 132
Liitunud: 21 Sept 2010, 13:47
Tsikkel: Jah
Asukoht: Australia, Perth.
Kontakt:

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas FirePlay »

Kasuta nuppu "Muuda" mitte ära tee 10 postitust järjest. Mugavam lugeda.

Estelon&Technics

Teema algataja
PEIKER18

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas PEIKER18 »

No näed mõni hitti spetsialist ka meil siin välja ilmunud :D


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas koi »

Ma päris pikalt elanud juba, aga pole veel mitte kordagi olnud probleeme bensuga, mis talvläbi paagis olnud!!
See bensu jutt on pehmeltöeldes BS!
Kui pakud siin juba välja, et oled sumpsid vahetanud, siis on ehk veel mingeid muudatusi tehtud? Miks küsid klappide kohta? Kas mootor on lahti käinud? Kas sügisel enne seisma jätmist töötas korralikult?
Kas õhufilter on küljes?.....

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas margus014 »

koi kirjutas:

Ma päris pikalt elanud juba, aga pole veel mitte kordagi olnud probleeme bensuga, mis talvläbi paagis olnud!!
See bensu jutt on pehmeltöeldes BS!

Kui paak on olnud kogu talve silmini täis on bensiin ka kevadel täiesti OK. Kui aga paak kolmveerand vöi vähem täis, on kevadeks (metallpaagi puhul) veetilgad paagipöhjas ja lisaks sellele on bensiin ära lahtunud.

Kasutaja avatar

Teek
Postitusi: 113
Liitunud: 17 Aug 2009, 11:00
Tsikkel: KawaZ;busak9;Duc
Asukoht: Tallinn

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas Teek »

ei tea pole küll probleeme olnud

margus014 kirjutas:
koi kirjutas:

Ma päris pikalt elanud juba, aga pole veel mitte kordagi olnud probleeme bensuga, mis talvläbi paagis olnud!!
See bensu jutt on pehmeltöeldes BS!

Kui paak on olnud kogu talve silmini täis on bensiin ka kevadel täiesti OK. Kui aga paak kolmveerand vöi vähem täis, on kevadeks (metallpaagi puhul) veetilgad paagipöhjas ja lisaks sellele on bensiin ära lahtunud.


Teema algataja
zx12r

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas zx12r »

PEIKER18 kirjutas:

No näed mõni hitti spetsialist ka meil siin välja ilmunud :D

Inimene, kes kirjutab oma kasutajanime suurtähtedega PEIKER18 kommenteerib teist kasutajat kui "hitti spetsialist"...

Issanda loomaaed on suur.


Teema algataja
reimps

Re: Tsikkel ei tööta õieti!!!!!!!!!:)

Lugemata postitus Postitas reimps »

koi kirjutas:

Ma päris pikalt elanud juba, aga pole veel mitte kordagi olnud probleeme bensuga, mis talvläbi paagis olnud!!
See bensu jutt on pehmeltöeldes BS!

Ma ise ei uskunud ka seda juttu, kuni nädal tagasi ise samasuguse asjaga vaeva nägin.
Talv läbi (novembri algusest) oli ratas seisnud, paagis 10 liitri jagu 98-t. Nüüd käivitama hakates ei kõssugi. Vahetasin kütuse ära ja paugupill jälle.
Ei oleks ise ka uskunud, aga nii see on. Targemad väidavad, et 98 pidada seisimise suhtes üpris tundlik olema.
Ratas 98.a. pritsungiga, ju need siis tundlikumad on, karpamootor läheb igast asendist iga kütusega käima.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas mella »

2T 250ccm 2006 aasta masin talv läbi seisnud 98-ga käima ei lähe. Törts topkat ja masin käib poolest pöördest, kuid sureb kohe. Ja nii mitu korda.

Võimalik, et karpas on tekkinud vaigustumise tõttu ummistus, võimalik, et bensiin on oma omadusi muutnud, võimalik, et ei hakka lihtsalt karpa korralikult tööle peale pikka seismist.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Muuseas situatsioon "talv läbi paagis" võib olla erinevates kohtades erinevatel tingimustel erinev.
Päris keeruline lause tuli aga asi iseenesest lihtne:
kas ratas on soojas või külmas ja kas paak on tühi või täis, kas ruum on kuiv või niiske.
Kõik see mõjutab ikkagi kütuse säilivust ja korrasolekut.
Enda ratas läks peale poolt aastat seismist plaksti käima. Mul seisab küll külmas, kuid mitte niiskes ruumis ning ma tavaliselt peale viimast sõitu tangin paagi täis. Eelmise rattaga oli aga küll üks kevad jama, kus ei tahtnud käia hästi, vahetasin kütuse ja oli ok.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

skulptor
Postitusi: 286
Liitunud: 27 Dets 2009, 18:17
Asukoht: Tallinn, Nõmme, laanemaa, Seira

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas skulptor »

Kui keegi ütleb, et bensiini omaduste muutumine seistes on bull shit, siis on see pahatahlik vihje. Inimesed hakkavad ju väidetavat elukogemust uskudes karburaatoreid kruttima, selle asemel, et lihtsast asjast alustada. Enne bensiinivahetust käima ei läinud ja peale bensiinivahetust läheb järsku käima. Näiteid järjest toodud. Kas mootorratas mõtleb, et mingi lahe uut marki vedelik saabus ja käivitub? Eelmisest bensiinist oli talve jooksul tüdinenud või? :wack: Mootorratas on ikka veel mingi materiali kogum, mitte mõtlev elusorganism. Seda pigi moodi löga karpades aitavad bensiinilisandid ära hoida. Kasutan suht suvalisi ja karburaator seest nagu äsja puhastatud.


Teema algataja
pekileib

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas pekileib »

pakun kah et karpa mingit sodi täis aga enne kui ribadeks kakkuma hakkad uuri kas paagist peale voolab :mrgreen:
võid küünlajuhtme kah ära proovida vahetada vb peksab sädet läbi kuskilt ja uputab ratta täis hoopis :bsmile:

Viimati muutis pekileib, 23 Mär 2011, 22:53, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar

-erx-
Postitusi: 130
Liitunud: 14 Okt 2004, 16:34
Asukoht: metsas puu otsas

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas -erx- »

vana bensiini jutt on kelbas kuubis.

paar nädalat tagasi sai käima pandud karbussiga auto, mis oli 5a seisnud, ja see bens oli seal paagis ka juba enne seda ammu, nii kui starterit sai, käis, ja väga ilusti.

Kasutaja avatar

TDM
Postitusi: 349
Liitunud: 28 Juun 2005, 00:55
Tsikkel: TDM 850 3VD, CRF250L, Gas280
Asukoht: Keila

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas TDM »

Oli ühel samasugusel isendil jama käimisega ja selgus, et ujutas üle, kuna nõela pesa kummirõngad olid ära väsinud!
Sellel muidugi tekkis ka loik seistes alla kui kraan lahti oli!
Pane karpa tühjendus otsale läbipaistev voolik külge otsaga üles ja on kohe näha kas jookseb peale ja kas tase paigas!

Ei midagi . . . peale tuule!

Teema algataja
PEIKER18

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas PEIKER18 »

Suured tänud kõigile teile nõuannete ja kommentaaride eest! Proovin kõik läbi mida soovitatud on. Ja see bensiini jutt on tõesti bullshit. Sai sellest kõneldud inimesega kes jagab natuke asju ning elu näind. Ja plast paagiga ei saa seistes benaga suurt miskit juhtuda ka, saaks aru kui on paak metallist, et siis tekib mingit kondens vett ja muud sellist jura paaki. Igaljuhul tänan veelkord kõiki baikerlasi!!!!!!!!! :D
Targemaks sain küll :wack:

Kasutaja avatar

reinz
Postitusi: 644
Liitunud: 29 Mär 2007, 17:48
Tsikkel: Kawasaki ER-6N
Asukoht: Espoo/Saaremaa

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas reinz »

PEIKER18 kirjutas:

Suured tänud kõigile teile nõuannete ja kommentaaride eest! Proovin kõik läbi mida soovitatud on. Ja see bensiini jutt on tõesti bullshit. Sai sellest kõneldud inimesega kes jagab natuke asju ning elu näind. Ja plast paagiga ei saa seistes benaga suurt miskit juhtuda ka, saaks aru kui on paak metallist, et siis tekib mingit kondens vett ja muud sellist jura paaki. Igaljuhul tänan veelkord kõiki baikerlasi!!!!!!!!! :D
Targemaks sain küll :wack:

kuna olen öppinud TTÜ-s ekspluatatsiooni materjalide kohta siis see jutt et bensiiniga midagi seistes ei juhtu ei vasta töele... mida suurem on öhuga kokkupuute pind seda rohkem bensiin kaotab oma häid pölemisomadusi.
loomulikult pannakse kütuste sisse stabilisaatoreid jms lisandeid aga need ei hoia ka seda igavesti värskena. öhukokkupuutepind on eriti tähtis seetöttu et kergemad fraktsioonid, mis aurustuvad kergemini lendavad minema ning alles jäävad raskemad fraktsioonid, mille pölemise alustamiseks on rohkem energiat vaja.

Pilt

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Ma olen ka sama asja õppinud, küll teises koolis ja vene ajal. Ja väidan endiselt, et paagis ei juhtu poole aasta jooksul selle bensiiniga suurt midagi. Karburaatorites võib juhtuda, sest teda on seal vähe, see aurab, samas sodi ei aura ja selle kontsentratsioon kasvab ning see võib karpa kinni kittida küll. No aga laske siis talveks karpad tühjaks! Ehkki, jah, ma ei tee alati sedagi ja kevadel, nagu olen ennegi öelnud, läheb ta (kawakas) mul käima ikka 2 - 3 sekundiga. On alati läinud. Läheb ka edaspidi. Kui enam ei lähe, on lihtsalt mootor hõredaks muutunud.
Jawa aga on üldse külm elukas, see startis 4-aastase bensiiniga vändast, probleemideta. Karpa tegin loomulikult enne puhtaks, sealt tuli küll haput haisu. Samuti ka kütusekraanist, kus reservtoru oli umbes. Selge ka, sest seda 4 a vana bensiini seal paagis mingi tilk vaid oligi. Aga ise olin siis 16, ei mõelnud sellele.
Peale remonti aga käivitasin ta aastal 2010 jälle mitmeaastase bensiiniga - no ja läks käima. 28 aasta jooksul ei ole ühegi minu masina käivituse takistuseks olnud vana bensiin. Alati on rike mujal.
Sama asi on muide, ka selle küünalde vahetusega. Kui masin on korras, käivad ka küünlad aastaid. Praegune loom, mis küll 24 aastat vana, sõidab küünaldega, mis said peale 2006. aasta kevadel. Probleemideta. Kui masin vajab iga mõnetuhande km tagant uusi küünlaid, on jällegi viga mujal ja minu meelest uued küünlad vaid maskeerivad seda.
Kondensi osas, pole suurt vahet, plast või metallpaak. Metalli temperatuur muutub küll järsemini, aga välistemperatuur niikuinii eriti järsku ei muutu. Ning kondensiga on nii, et seal mängib pigem paagis olev niiskus, mitte paagi materjal. Ehkki, bensiini aururõhk peaks pm suurema osa õhust paagist üldse välja tõrjuma.... Miskipärast usun, et suurem osa veest on paaki sattunud kütusega.
Lõpetuseks: ma ei räägi võistlusspordist ja sellise otstarbega ratastest. Sest pole kokkupuudet. Seega ei hakka seal ka vaidlema.
Ja ei räägi kiitlemiseks vaid tähelepanu juhtimiseks: kosmeetikaga saab vigast nahka maskeerida, aga vinne see ei ravi.
See, et "värske bensiiniga" hiljem käima läheb, on tingitud pigem sellest, et "vana bensiiniga" üritades hakkas see pealejooksev bensiin karpades sodi lahustama ja paus, mis tekkis bensu vahetamise ajal oli piisav, et bensiin oma lahustustöö lõpetaks. Uus bensiin jookseb siis torudesse, mis juba vana bensiini poolt puhtaks tehtud. Ehk siis - vahet poleks olnudki, sama pika seismise järel käranuks ka vana bensiin sama hästi. See siis minu arvamus, minu järeldused minu kogemustest.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

tnacc
Postitusi: 409
Liitunud: 07 Nov 2007, 14:35
Tsikkel: Can-am Outlander 800
Asukoht: saaremaa

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas tnacc »

karpad talveks tühjaks lasta- ei ole hea, tihendid kuivavad ja mõranevad.
ma käisin talve läbi iga kuu korra käivitamas, tüütu oli seda akut ühendada pidevalt, aga rõõmu kui palju keset talve kallima hääli kuulda :D

Planeeta korvis sündinud

vana säga
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Juun 2009, 04:47

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas vana säga »

Ehk on abi??? Rõngad soones kinni jäänud seistes või katki ...väga seda moodi? Vaja surveastet mõõta...keeruline see pole.Ei usu,et bensu viga.


kalju1
Postitusi: 456
Liitunud: 19 Aug 2009, 12:34
Tänatud: 14 korda

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas kalju1 »

Jälle on uus kevad ja jälle hakkavd mehed surveastet mõõtma. Mis te tast mõõdate, surveaste on arvutuslik suurus.

Kasutaja avatar

FirePlay
Postitusi: 132
Liitunud: 21 Sept 2010, 13:47
Tsikkel: Jah
Asukoht: Australia, Perth.
Kontakt:

Re: Tsikkel ei tööta õieti.

Lugemata postitus Postitas FirePlay »

Sõbral ju oli bensiiniga jama ja teie ütlete, et see on BS :(.. , prooviplatis pole tsikkel käima läinud :( , aga kodus kui see kusi sealt seest välja vahetati ehtsa bensiini vastu läks paugust käima :(... kas just paugust, aga käima ta ju läks :cry:

Estelon&Technics
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”