Küsimus väntvõlli kohta?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
mca15
Postitusi: 870
Liitunud: 30 Aug 2004, 10:51
Tsikkel: Suzuki RM-250
Asukoht: võru

Küsimus väntvõlli kohta?

Lugemata postitus Postitas mca15 »

tere
Kuu aega tagasi vahetasin silindri, kolvi, vätvõlli ja kolvirõngad.Sissesõitu tegin 600km rahuliku sõidustiiliga, kokku olen sõtnud umbes 1000km, kui olin sõitnud umbes 900km siis hakkas mootor tirisema ja järjest kõvemaks tirin läks.Alguses ei saanud aru mis tirin on ja arvasin, et väntvõlli kepsu laager. võtsin siis ükspäev mootori lahti ja ja oligi kepsu laager. Tsikkliks muidu suzuki ts125. Kasutasin väga kvalitseetset õli täissünteetilist.
Küsimus siis järgmine, kuidas on võimalik väntvõlli kepsulaagril nii kiiresti otsad anda. :roll: Kõikvastused teretunud.
Ette tänades.


Mudakoll
Kasutaja avatar

unimüts
Postitusi: 147
Liitunud: 14 Nov 2004, 21:37
Asukoht: Tartu linn ja Viljandi Tarvastu mk Suislepa

hmm

Lugemata postitus Postitas unimüts »

kas tohib küsida mis laagri sa sinna panid. Mis moodi ta sul läbi on läinud?
Kulunud või kuulid pooleks?

Võimalik, et laager lihtsalt mittekvaliteetne ning halb juhus.
Yamaha Fazer fzs 600 (1998)- naisele
Ja otsin juba ise uut kaherattalist...
Kasutaja avatar

Teema algataja
mca15
Postitusi: 870
Liitunud: 30 Aug 2004, 10:51
Tsikkel: Suzuki RM-250
Asukoht: võru

Re: hmm

Lugemata postitus Postitas mca15 »

[quote="unimüts"]kas tohib küsida mis laagri sa sinna panid. Mis moodi ta sul läbi on läinud?
Kulunud või kuulid pooleks?

Võimalik, et laager lihtsalt mittekvaliteetne ning halb juhus.[/quote]


Nii kuulid on kepsu sees risti läinud, vätvõlli laagri koos kepsuga vahetas Ülo Raudsepp As ramo omanik. Seda mina ei tea mis laagri ta sinna pani aga arvan, et ta tellis selle otse tehasest.
Mudakoll
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Re: hmm

Lugemata postitus Postitas CB500 »

mca15 kirjutas:
Nii kuulid on kepsu sees risti läinud, vätvõlli laagri koos kepsuga vahetas Ülo Raudsepp As ramo omanik. Seda mina ei tea mis laagri ta sinna pani aga arvan, et ta tellis selle otse tehasest.

Mis sa tast siis ise lahti kiskusid??? Viinud tagasi, mingi garantii ta ju ometi pidi andma oma tööle?
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: hmm

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

mca15 kirjutas:
kuulid on kepsu sees risti läinud
Vabandust, aga minuteada on kuul ümmargune kerakujuline objekt... selle tõttu ma ei saa kuidagi aru, kuidas saab kuulidel olla orienteeritud pöörlemistelg, et nad saavad "risti minna" ?
Kasutaja avatar

Teema algataja
mca15
Postitusi: 870
Liitunud: 30 Aug 2004, 10:51
Tsikkel: Suzuki RM-250
Asukoht: võru

Re: hmm

Lugemata postitus Postitas mca15 »

[quote="CB500"][quote="mca15"]
Nii kuulid on kepsu sees risti läinud, vätvõlli laagri koos kepsuga vahetas Ülo Raudsepp As ramo omanik. Seda mina ei tea mis laagri ta sinna pani aga arvan, et ta tellis selle otse tehasest.[/quote]


Mis sa tast siis ise lahti kiskusid??? Viinud tagasi, mingi garantii ta ju ometi pidi andma oma tööle?[/quote]

teie saite natuke valesti aru ma võtsin ainult mootori lahti egas ma väntvõlli ikka lahti ei kiskunud,õlitus pragude vahelt on näha et laagrid on sees viltu läinud.
Mudakoll
Kasutaja avatar

Teema algataja
mca15
Postitusi: 870
Liitunud: 30 Aug 2004, 10:51
Tsikkel: Suzuki RM-250
Asukoht: võru

Re: hmm

Lugemata postitus Postitas mca15 »

[quote="oldmoped"][quote="mca15"] kuulid on kepsu sees risti läinud[/quote]

Vabandust, aga minuteada on kuul ümmargune kerakujuline objekt... selle tõttu ma ei saa kuidagi aru, kuidas saab kuulidel olla orienteeritud pöörlemistelg, et nad saavad "risti minna" ?[/quote]

ma arvan et sa saad aru ise ka et pole kerakujulised, ma vabandan aga ma ei oska nende kohta õiget nimetus anda.
Mudakoll
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Nõellaager!?
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

On olemas kuullaager, rullaager, nõellaager, koonuslaager ja jumal teab, mis laagritüübid veel. Kodanik oldmoped-il on ses suhtes õigus, et kui palutakse arvamust ja diagnoosi, siis peab ka seletama selliselt, et keski seda diagnoosi panna oskaks.

Poldil pole ka vint - see laulab puu otsas. Poldil ikka keere. Ja CD-le ei saa lindistada, kuna linti paraku pole, sinna ikka salvestatakse :)
StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

CB500
Postitusi: 2190
Liitunud: 25 Juul 2003, 21:52
Asukoht: CB900F Hornet

Lugemata postitus Postitas CB500 »

Vint võib ka tulirelv olla. :)
it's a honda. ride it like you stole it, change the oil once in a while. enjoy.
Kasutaja avatar

Teema algataja
mca15
Postitusi: 870
Liitunud: 30 Aug 2004, 10:51
Tsikkel: Suzuki RM-250
Asukoht: võru

Lugemata postitus Postitas mca15 »

terve elu õpitakse :P
Mudakoll
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas sul need karteripoolte juhttihvtid olid ikka ilusti paigas. Selline asi võib juhtuda, kui karteripooled veid viltu ja jõuga kinni veetakse.
Kasutaja avatar

Teema algataja
mca15
Postitusi: 870
Liitunud: 30 Aug 2004, 10:51
Tsikkel: Suzuki RM-250
Asukoht: võru

Lugemata postitus Postitas mca15 »

[quote="mx77"]Kas sul need karteripoolte juhttihvtid olid ikka ilusti paigas. Selline asi võib juhtuda, kui karteripooled veid viltu ja jõuga kinni veetakse.[/quote]



Mootori lasin panna kokku Ülo raudsepal ja usun, et ta tegi ikka korralikku tööd.
Mudakoll
Kasutaja avatar

Karupoeg puhh
Postitusi: 603
Liitunud: 19 Okt 2003, 18:37
Asukoht: Laagri

Lugemata postitus Postitas Karupoeg puhh »

kui sa ise midagi valesti pole teinud siis mine ütle meestele, nad sitta tööd tegid ja teeksid uuesti.
Kasutaja avatar

Teema algataja
mca15
Postitusi: 870
Liitunud: 30 Aug 2004, 10:51
Tsikkel: Suzuki RM-250
Asukoht: võru

Lugemata postitus Postitas mca15 »

Aga mulle öeldi nii sealt ,et kasutasid vale õli ja andsid kõvasti hagu.
Õli ostan tema poest tema pakkus ise ja ei mingit hagu ka ei annud, teda see ei huvita. :(
Mudakoll
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas mx77 »

No see on nyyd kyll tõsine kivi Raudsepa kapsaaeda. Asjal peab raudselt garantii olema ja kas hagu ei tohigi enam anda, selleks ju ratas ongi. Ähvarda teda veits tarbijakaitsega. Pagan ja ma loll hakkasin juba Ülost vahepeal hästi arvama aga Raudsepp on ikka Raudsepp.
Kasutaja avatar

Teema algataja
mca15
Postitusi: 870
Liitunud: 30 Aug 2004, 10:51
Tsikkel: Suzuki RM-250
Asukoht: võru

Lugemata postitus Postitas mca15 »

[quote="mx77"]No see on nyyd kyll tõsine kivi Raudsepa kapsaaeda. Asjal peab raudselt garantii olema ja kas hagu ei tohigi enam anda, selleks ju ratas ongi. Ähvarda teda veits tarbijakaitsega. Pagan ja ma loll hakkasin juba Ülost vahepeal hästi arvama aga Raudsepp on ikka Raudsepp.[/quote]

Ma veel ei hakka teda tarbiakaitsega ähvardama üritan hakkama saada tutvustega kui ei aita, siis võib ka tarbiakaitsega õiendada.
ühesõnaga olen aru saanud, et kas on tegu valesti kokkupanemisega või mingi praagiga. Vaatab , mis teha annab. :roll:

tänud...........teema võib nüüd kinni panna või ültse kustudada.
Mudakoll
Suletud

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”