Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Fredy.ee
Postitusi: 273
Liitunud: 28 Mär 2004, 22:41
Asukoht: EESTI
Kontakt:

Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas Fredy.ee »

Rohkem pole vaja pead vaevata kõverate mootorratta raamide taastamise võimalikkuse küsimustega ja "koera jooksvate" tsiklite pärast - kõige selle jaoks on järgnev rohi meil siin Eestis:

Raamimees ENN - Tel. 53 828 774

  1. Tuleb ise rattale järele ja toob tagasi
  2. Tõmbab väga normaalse hinnaga perfektselt sirgeks alumiinium ja teras raamid, pole vahet kas Gixxer või Harley-Davidson
  3. Omab kõiki selleks tööks vajalike oskusi, eritööriistu ja üli suurt praktikat sellel alal!
  4. Ei tekita raamile mingeid suuri kahjustusi kuumutamise ja lõikamisega
  5. Kogu üritus toimub paari päevaga!

Hind: Näiteks suurte H-D raamide sirutuse puhul millel nokk täita viltu ees või lausa kõhu all teeb keskmiselt hinnaga 5000 - 6000.- ja võid olla pärast 100% kindel et rataste kalded ja jooksud on kõik õiged!

Enamus sirutused mida ma näinud või millest ma kuulnud olen teeb lausa nii et pärast pole isegi raami vaja värvida - usu või ära usu aga nii on

Paljud foorumi liikmed on kokku puutunud kõverate raamidega kukkumise tagajärjel, avariilise ratta ostmisel või kuidas iganes ja alati on peale pikka vandumist tekkinud küsimus et mis nüüd edasi teha?
Siiani olid võimalikud ainult valed valikud:

  • osta uus raam? (krt maksab päris mitu rutsi - harrikal alates 15 000.- + suur töö kõik ümber visata teise raami vahele)
  • osta kasutatud raam näiteks Ebayst? (jälle jama kuna pole kindel uue raami sirgsuses ja dokumentidega tekib kohe jama)
  • võtta ratas varuosadeks ja hakata uue ratta ostuks raha koguma? (siis jääb reeglina mitu hooaega vahele enne kui jälle uue ratta jaoks raha koos)
  • lasta raam kusagil Popovi tänava suvalises urkas poolpimedal Vanjal raam seibideks lõigata ja uuesti "sirgelt" kokku keevitada - väga populaarne valik siiani eestis

Tegin selle teema siia ainult selle pärast et inimese töö kvaliteet, kiirus ja hind on lausa liiga hea et olla tõsi - ta on tõestanud tehtud töödega et ta on parim Eestis sellel alal!

PS! Inimene ei tööta minu ettevõttes - mul ei ole selle postitusega seoses mingit "oma huvi" vaid puhtalt inimeste teavitamine sellisest võimalusest - ma ei kiidaks ühtegi suvalist Karvajalga vabatahtlikult.

Fredy



Harley-Davidson ja Buell mootorrataste Ümberehitus
Autode ja Tsiklite transport USA'st
+372 5888 5888
fredy@fredy.ee
http://www.Fredy.ee
http://www.facebook.com/Fredy.eeDreamland
Kasutaja avatar

Junzu
Postitusi: 477
Liitunud: 27 Aug 2007, 23:11
Tsikkel: KTM EXC 300 ja 890 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas Junzu »

Täitsa huvitav. Kas ta suudab ka näiteks sellise raami sirgeks teha?
Pilt

SM570R 04' ->Z750 05'->Z1000 03'->R1 04'->R1 04'->GSX1300R 00'->Z750 04' & CB600f 01'->Z1000 03'->Z1000 03'->Buell XB9R->ZX10R 05'-> KTM SM950 04' & R6 07'->KTM 950SM 07'->KTM 990SD 07' ->Z1000 2011'->TE300i 19'->EXC300 22' & 890 Adventure R 23' & FE350 20'

taux
Postitusi: 282
Liitunud: 06 Veebr 2008, 18:40
Tsikkel: VTX 1800
Asukoht: Tallinn.Randvere
Tänatud: 1 kord

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas taux »

Täitsa huvitav miks sa seda siit küsid? Küsi Ennu käest nr ju jäeti .Kui ära teeb anna teada ja pane ka uus pilt

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas Loff »

Fredy.ee kirjutas:

Rohkem pole vaja pead vaevata kõverate mootorratta raamide taastamise võimalikkuse küsimustega ja "koera jooksvate" tsiklite pärast - kõige selle jaoks on järgnev rohi meil siin Eestis:

Vabandan OT pärast, aga töötad teleturus? Reklaamijutt jookseb ikka päris hästi (heas mõttes ikka)!

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Teema algataja
Fredy.ee
Postitusi: 273
Liitunud: 28 Mär 2004, 22:41
Asukoht: EESTI
Kontakt:

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas Fredy.ee »

Junzu kirjutas:

Täitsa huvitav. Kas ta suudab ka näiteks sellise raami sirgeks teha?
Pilt

Olen enam kui kindel et ta teeb selle ära - võta palun temaga otse ühendust.

Raamimees ENN - Tel. 53 828 774

Fredy

Harley-Davidson ja Buell mootorrataste Ümberehitus
Autode ja Tsiklite transport USA'st
+372 5888 5888
fredy@fredy.ee
http://www.Fredy.ee
http://www.facebook.com/Fredy.eeDreamland
Kasutaja avatar

Teema algataja
Fredy.ee
Postitusi: 273
Liitunud: 28 Mär 2004, 22:41
Asukoht: EESTI
Kontakt:

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas Fredy.ee »

Loff kirjutas:
Fredy.ee kirjutas:

Rohkem pole vaja pead vaevata kõverate mootorratta raamide taastamise võimalikkuse küsimustega ja "koera jooksvate" tsiklite pärast - kõige selle jaoks on järgnev rohi meil siin Eestis:

Vabandan OT pärast, aga töötad teleturus? Reklaamijutt jookseb ikka päris hästi (heas mõttes ikka)!

Heh, ei tööta teleturus.

Kui sa näeks milleks ENN võimeline on siis sa ei esitaks sellist küsimust.

Reeglina kui pöördud sellise murega nii-öelda "spetsialistide" poole siis räägitakse alati esmalt mitu tundi et kõik see on jube kallis ja üli keeruline - nagu sooviks taevast kuu alla tuua - nuttu ja hala on rohkem kui asi väärt.

Kahjuks mul ei ole tsikli raamidest piltidena näiteid tuua aga siin on ühe corvette näide:

Pilt

Tuli välja selline üllatus peale USA-st auto ostmist (raami peale käib plastikust küljekarp ja see võttis peale pauku esialgse kuju tagasi - seega ei olnud pildilt viga näha). Kuna viljandis (selleks et mujal on reeglina on kõik odavam kui Tallinnas) pidid olema mingid tuttava-tuttavad üli oskajad ja odavad keretöö spetsid siis sai neil lasta tööle pakkumine tehtud - esmalt jutt: keeruline - väga keeruline ja ikka kõik väga per**es - aga teeme sõbrahinnaga 60 000.- - Loomulikult oli neile kiire vastus: PUHKA JALGA.

Siis tekkis Tallinnas Ego Grupis töötaval Sven'il võimalus asi ette võtta ja töö tehtud vähem kui nädalaga ja hind mitte rohkem kui 15 000.- - töö tulemus perfektne.

Jutu moraal: Asi ei ole tegelikult nii keeruline kui head riistad ja õppind mehed on varukast võtta.

Fredy

Harley-Davidson ja Buell mootorrataste Ümberehitus
Autode ja Tsiklite transport USA'st
+372 5888 5888
fredy@fredy.ee
http://www.Fredy.ee
http://www.facebook.com/Fredy.eeDreamland
Kasutaja avatar

Junzu
Postitusi: 477
Liitunud: 27 Aug 2007, 23:11
Tsikkel: KTM EXC 300 ja 890 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas Junzu »

Ma lihtsalt huvipärast küsisin, mul pole antud rattaga mingit pistmist, otsisin netis esimese ettejuhtuva (minujaoks taastamatu raami). Nüüd siis targem ja tean kelle poole pöörduda selliste asjadega. :bsmile:

SM570R 04' ->Z750 05'->Z1000 03'->R1 04'->R1 04'->GSX1300R 00'->Z750 04' & CB600f 01'->Z1000 03'->Z1000 03'->Buell XB9R->ZX10R 05'-> KTM SM950 04' & R6 07'->KTM 950SM 07'->KTM 990SD 07' ->Z1000 2011'->TE300i 19'->EXC300 22' & 890 Adventure R 23' & FE350 20'

taux
Postitusi: 282
Liitunud: 06 Veebr 2008, 18:40
Tsikkel: VTX 1800
Asukoht: Tallinn.Randvere
Tänatud: 1 kord

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas taux »

Tahaks loota ,et ei olek vaja oma rattaga sellise murega kuhugi pöörduda. aga hea kui on teada kuskohast abi saab kui vaja.
Võiks kohe eraldi leht olla. Teenus ja kontakt
Näiteks: raamivenitaja Enn...
keevitaja Maksim... jne.jne.


marx3001
Postitusi: 10
Liitunud: 14 Apr 2020, 22:27

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas marx3001 »

UUendan teemat vähe.
Ennu pink ja asjad nüüdseks minu käes ja ka tema näpunäited, õpetused.
Aitan kõveraid nüüd mina :)

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kuidas see raamide venitamine protsessiliselt üldse käib? Kas toru edasitagasi painutamine seda nõrgaks ja murdumisele vastuvõtlikuks ei muuda? Või keevitatakse siis kuhugi mingeid tugevdusi juurde? Või pohhui?

Keevitatud raamiga ratta ostmist ei soovitata tavaliselt vaenlasele ka. Kuidas on sirgeksvenitatud raamiga?

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Palju sa oled näinud täisvalu või ühest tükist masindatud raame?Mis foobia see on et sirgendatud raame kardetakse nagu tuld?Raam sõites paindub ja väändub igas suunas.Ja keevitatud on need juba tehases.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Mootorratta raami sirgeks tegemine / venitamine

Lugemata postitus Postitas Krl »

eks sirge toru raadiusega painutamisel ja mingi kortsus asja tagasi väänamisel väike vahe ka. Vist. Sellesmõttes, et ega ma ei tea ka. Ma pole Will11, kes võiks selle poolt või vastu terve kirjandi kirjutada.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”