Valuvelgede värvimine

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
rifle

Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas rifle »

Tervist!
Sai hangitud uus velg rattale, see aga on erinevat värvi, nüüd oleks vaja üle värvida. Kuna ratas on vana, siis pulbervärvimine oleks tõenäoliselt liiga kulukas, plaan värvida tavalise veljeaerosooliga.
Kuna velg on mõnest kohast päevinäinud ja liivapaberiga töötlemine tõi sealt alumiiniumi välja, siis sai hangitud spetsjom kahekomponendiline epoksiidkruntvärv, mis peaks hästi alumiiniumi külge hakkama, et nende kohtade pealt värv kiiresti kooruma ei hakkaks. Kuid, nüüd on küsimus - kas selline krunt hakkab hästi ainult otse metalli peale, s.t peab kogu velje haljaks võtma, või saab värvida ülejäänud rahulikult karestatud tehasevärvi peale?




Sinine vilkur
Postitusi: 37
Liitunud: 24 Okt 2005, 01:38
Tsikkel: Kawasaki VN900 Custom
Asukoht: Kiili, Harjumaa

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas Sinine vilkur »

Tere!
Tervet velge haljaks nühkima ei pea, peaasi, et karestad korralikult ja veendud, et tehasevärvil lahtisi ja kooruvaid tükke poleks. Seda juhul, kui oled veendunud, et tegemist on tehasevärviga. Lihvides saad aru, kui on vahepeal värvitud, sel juhul on kindlam tehasevärvini lihvida, sest pole teada, kas värvitud on akrüül- või alküüdvärviga. Kui on plaan kasutada veljevärvi aerosoolpudelis, siis on mõistlik kasutada ka aerosoolpudelis müüdavat alumiiniumikrunti ja jälgida, et mõlemad oleksid akrüülvärvid(kuivavad kiiremini) või vastavalt siis mõlemad alküüdvärvid. Kui juhtud näiteks alküüdkrundile akrüülvärvi peale laskma, siis "keedab üles" mõlemad. Kui Sa soetasid 2K akrüülkrundi, siis seda saad ju peale kanda ainult püstoliga ja siis on juba mõttekas osta juurde 100g pinnavärvi töösegu+lakki ja kõik kihid lasta püstoliga. Iseenesest kannatab kõike seda teha ka aerosooliga, kuid ka siis annab vastupidavama tulemuse, kui veljevärvi katad ka lakiga. Mõned aastad tagasi, kui mu profipüstol ja muud tööriistad tuuri pandi, siis värvisin mõlemad veljed samamoodi, aerosooliga. Minu käes sõitis niimoodi kolm hooaega ja suvel nägin, et sõidab siiani, kannatas isegi survepesu. Jõudu värvimisel!

Ei viitsi väga sageli sõna võtta. Eelistan näost-näkku, mitte näoraamatut.
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Aga oled sa üldse uurinud kui palju pulbervärvimine läheks? Mina lasin omal kodarveljed liivapritsiga puhtaks ja pulbervärv peale. Hinda ei mäleta enam.

ARCO AR oli teostaja. Tänapäeval nad enam liivapritsi ei tee, kuid pulbrit küll. Vähe aastaid tagasi oli 4 autovalukat 1500 krooni (pritsiga puhtaks ja pulber peale).

Kasutaja avatar

markku
Postitusi: 203
Liitunud: 13 Nov 2007, 16:17
Tsikkel: VFR 700F fighter
Asukoht: tartu

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas markku »

Olles ise ka rattal veljed ära värvinud võin kinitada et pulbervärvimine tuleb tunduvalt odavam ja mis peamine pulbervärv on vastupidavam aga jah see eeldaks kindlasti liivapritsi siis jääb tulemus väga hea! 200-300 eeku kaks velge liivaprits ja pulber peale

Edu!!
Markku


Suska
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Jaan 2008, 23:26
Tsikkel: Suzuki

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas Suska »

Ma loodan, et jutt käib ikka valuvelgedest?


Teema algataja
rifle

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas rifle »

Ronk, ei ole hindu uurinud, kuna värvimisteenus on ikka väga kallis olnud minu teada, kuid nende postituste ajendil panen hinnapäringud teele.

Ning markku, ma loodan kah, et tegu oli valudega, nendel on suurem pind värvida kui kodaratel. Kui oligi valuvelgedega tegu, siis on ju suisa võileiva hinnaga saadud. Kus teha lasid?

Kasutaja avatar

markku
Postitusi: 203
Liitunud: 13 Nov 2007, 16:17
Tsikkel: VFR 700F fighter
Asukoht: tartu

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas markku »

rifle kirjutas:

Ronk, ei ole hindu uurinud, kuna värvimisteenus on ikka väga kallis olnud minu teada, kuid nende postituste ajendil panen hinnapäringud teele.

Ning markku, ma loodan kah, et tegu oli valudega, nendel on suurem pind värvida kui kodaratel. Kui oligi valuvelgedega tegu, siis on ju suisa võileiva hinnaga saadud. Kus teha lasid?

Jah tegu oli valuvelgedega! Liivaprits läks mingi 150 eeku ja pulbervärvimine umbes sama palju, tehtud sai siis Tartus! Pulbervärvis niipalju et just lasin kogu motika raami ja poolraami ja paju muid detaile üle värvida ja läks maksma 200 eeku, kuskil Ringtee tänavas Tartus!

Edu!
Markku

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Tänapäeval on suht levima hakanud ka klaaskuulprits. See jätab siis pinna sellise sileda, mitte krobelise nagu liivaprits. Pigem soovitan klaasi, kuid see ka vähe kallim.

Näiteid minu tsikli pealt peale liivapritsi ja pulbrit.

Peale liivapritsi ja enne kuumakindlat värvi jääb selline:
http://ronk.pri.ee/Pildid/Mootorratas/2 ... 201309.JPG

Kodarveljed enne:
http://ronk.pri.ee/Pildid/Mootorratas/2 ... 201304.JPG

Ja pärast:
http://ronk.pri.ee/Pildid/Mootorratas/1 ... 141996.JPG
http://ronk.pri.ee/Pildid/Mootorratas/1 ... 141990.JPG

Raam:
http://ronk.pri.ee/Pildid/Mootorratas/2 ... 201308.JPG
http://ronk.pri.ee/Pildid/Mootorratas/2 ... 211450.JPG
http://ronk.pri.ee/Pildid/Mootorratas/3 ... 031443.JPG


Suska
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Jaan 2008, 23:26
Tsikkel: Suzuki

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas Suska »

Rääkige Tallinna kohapealt, liivapritsi koht on mul männikul välja vaadatud. Kuid kes värviks raami ja veljed odavalt pulbervärvis ära, siis neid ma pole leidnud. Soovitusi?


Teema algataja
rifle

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas rifle »

Kes Männikul pritsi teenust pakub, ehk jagad infot? Ise otsin värvimiseks samuti kohta, kui midagi leian, siis annan teada.


Suska
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Jaan 2008, 23:26
Tsikkel: Suzuki

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas Suska »

rifle kirjutas:

Kes Männikul pritsi teenust pakub, ehk jagad infot? Ise otsin värvimiseks samuti kohta, kui midagi leian, siis annan teada.

Räägivad, et Männiku tee 106 hoovis on hea kvaliteet & hind.


kullokas
Postitusi: 192
Liitunud: 10 Okt 2003, 16:20
Asukoht: Tagadi
Kontakt:

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas kullokas »

Tallinnas Ossmet: http://www.1182.ee/baas/disp.cgi?uid=00 ... %E4rvimine
Väga normaalse suhtumise ja hindadega ettevõtmine. Asuvad Kalevi vana tehase kõrval (K-Raua Ace poest sirts edasi)

Husqvarna 125 WRE - Yamaha XS 500 - Vespa PK 50 XL2 - K 750M - 2 x Vjatka 150 + pudipadi veel

Teema algataja
rifle

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas rifle »

Käisin täna Ossmetis uurimas, kulloka jutt jumala õige. Kaks velge tehakse 300 eeguga, kuid pind peab puhas olema, seega enne peab Männikule pritsile minema.

Tänud info eest :bsmile:


Suska
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Jaan 2008, 23:26
Tsikkel: Suzuki

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas Suska »

rifle, ole meheks kui männikule lähed uurid äkki välja palju 2 valuvelje (ratta) ning teras raami puhastamine maksma läheks. :wink:
Kõrva taha võib vist selle ka panna, et ilma vene keeleta pole mõtet sinna minna (külajutu põhjal).


heikih7
Postitusi: 54
Liitunud: 27 Apr 2007, 10:50
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas heikih7 »

keegi võiks männiku liivapritsi kordinaadid siia ülesse panna. Värvida soovitan Osmetas Türi tn. Hea hind- hea kvaliteet-palju erinevaid toone.


Teema algataja
rifle

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas rifle »

Suska kirjutas:

rifle, ole meheks kui männikule lähed uurid äkki välja palju 2 valuvelje (ratta) ning teras raami puhastamine maksma läheks. :wink:
Kõrva taha võib vist selle ka panna, et ilma vene keeleta pole mõtet sinna minna (külajutu põhjal).

Sellise plaaniga ma täna Männikule suundusingi, kuid võta näpust - hoov suur ja lai, ühtegi sellisele teenusele viitavat silti ei ole, uus valvur asjast midagi ei tea ja peale tööpäeva sinna minnes polnud ka enam kellegi teadja käest küsida. Kui keegi täpselt teab, mis firma, kus ukse taga, siis võiks teada anda.

AndrusB, huvi on olemas, aga ühel veljel on veel rehv peal ja mõlemal laagrid sees, kui ma jõuan homse päeva jooksul üleliigsed jubinad lasta eemaldada, siis tõmban kõne!
Muideks, kuhu kaugele veljed tooma peaks?

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas KIBU »

pulbervärvi kohalt soovitaks sellist kohta nagu voxel. www.voxel.ee asuvad mustamäel lakis pimedate ühingu territooriumil. asju ajand toivoga. toivo ise rinkamees ja bikeri kasutaja ja igati norm vana. minu rupskid kõik väga sõbraliku hinnaga ja kiiresti üle värvind.
ps. kui pulbervärv peale läheb siis kõlbab liivaprits väga hästi ja klaaskuuli pole vaja. suuremate ebatasasuste puhul lasknud ise 2 kihti värvi peale panna ja kõik ilusti täis mädind. liivapritsi jälje katab ka 1 kiht ilusti.

5248653

kõrtsmikumolu
Postitusi: 928
Liitunud: 12 Dets 2004, 19:32
Tsikkel: HusaBerg
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas kõrtsmikumolu »

Kes Pärnu kandis puhastaks ja pulbervärviks neli autovelge?


uuggu
Postitusi: 232
Liitunud: 23 Apr 2006, 23:13

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas uuggu »

Mehed männiku tee hoovis lasid eelmine kevad mu paagi liiga jämeda liivaga (millega puhastati jämedaid roostes talasid) väikeseid mõlke täis.
Niiet küsige üle, et mis nad teha kavatsevad. Veljed jäid ok.


Teema algataja
audikupee

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas audikupee »

soovitan küsida BikePointist. Asuvad nad Lennujaama tee 5. Neil keegi oma jope teeb seda tööd.

lasin endal just 2 velge nende kaudu värvida ning tulemusega olen sigarahul. ''Uued veljed''

Hind oli täitsa ok.


Suska
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Jaan 2008, 23:26
Tsikkel: Suzuki

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas Suska »

Huvitab rohkem mis värvimine ja mis see OK hind on? ;)
Plaanin lasta ikka liivapritsis valuveljed puhtaks ja siis kodus ära värvida pluss lakk peale. Peaks täitsa hea saama.

Andreas

Kasutaja avatar

MT_972
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Nov 2007, 10:18
Asukoht: Kodu

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas MT_972 »

Kas Tartus keegi liivapritsi teenust pakub? Kui jah siis mis hinnaga saaks kaks ratta valuvelge puhtaks? Omalt poolt võin infoks öelda, et Tartus saab Ühe velje ühekordse värvimise 50EEK+18%. AS Faeton Tähe 131-A Tartu 51013

Käsi ei Kuku Kännust Kaugele
(Kõik mis pole keelatud, ei ole siiski tihti ka lubatud)

Teema algataja
rifle

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas rifle »

Sain oma veljed kasutaja AndrusB abiga kenasti puhtaks ja värvi alla, soovitan :bsmile:
Suured tänud vastutulelikkuse eest!


konu
Postitusi: 28
Liitunud: 16 Juul 2009, 13:58
Tsikkel: GS
Asukoht: Tartumaa

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas konu »

markku kirjutas:
rifle kirjutas:

Ronk, ei ole hindu uurinud, kuna värvimisteenus on ikka väga kallis olnud minu teada, kuid nende postituste ajendil panen hinnapäringud teele.

Ning markku, ma loodan kah, et tegu oli valudega, nendel on suurem pind värvida kui kodaratel. Kui oligi valuvelgedega tegu, siis on ju suisa võileiva hinnaga saadud. Kus teha lasid?

Jah tegu oli valuvelgedega! Liivaprits läks mingi 150 eeku ja pulbervärvimine umbes sama palju, tehtud sai siis Tartus! Pulbervärvis niipalju et just lasin kogu motika raami ja poolraami ja paju muid detaile üle värvida ja läks maksma 200 eeku, kuskil Ringtee tänavas Tartus!

Edu!
Markku

Äkki täpsustad kuskohal. Ringtee pikk ja firmasid palju.
Aadress? Firma nimi?

Kasutaja avatar

MT_972
Postitusi: 56
Liitunud: 05 Nov 2007, 10:18
Asukoht: Kodu

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas MT_972 »

konu kirjutas:
markku kirjutas:
rifle kirjutas:

Ronk, ei ole hindu uurinud, kuna värvimisteenus on ikka väga kallis olnud minu teada, kuid nende postituste ajendil panen hinnapäringud teele.

Ning markku, ma loodan kah, et tegu oli valudega, nendel on suurem pind värvida kui kodaratel. Kui oligi valuvelgedega tegu, siis on ju suisa võileiva hinnaga saadud. Kus teha lasid?

Jah tegu oli valuvelgedega! Liivaprits läks mingi 150 eeku ja pulbervärvimine umbes sama palju, tehtud sai siis Tartus! Pulbervärvis niipalju et just lasin kogu motika raami ja poolraami ja paju muid detaile üle värvida ja läks maksma 200 eeku, kuskil Ringtee tänavas Tartus!

Edu!
Markku

Äkki täpsustad kuskohal. Ringtee pikk ja firmasid palju.
Aadress? Firma nimi?

Kuule konu vaata minu postitust kaks posti tagasi. Värvimine läks seal maksma kaks velge kokku 200 krooni. AS Faeton neil ka kodulehekülg http://www.faeton.ee/

Käsi ei Kuku Kännust Kaugele
(Kõik mis pole keelatud, ei ole siiski tihti ka lubatud)

konu
Postitusi: 28
Liitunud: 16 Juul 2009, 13:58
Tsikkel: GS
Asukoht: Tartumaa

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas konu »

Kuule konu vaata minu postitust kaks posti tagasi. Värvimine läks seal maksma kaks velge kokku 200 krooni. AS Faeton neil ka kodulehekülg http://www.faeton.ee/[/quote]

sorry, ei tea kuda see sinu postitus kahe silma vahele jäi :oops:

Muideks kui sind endiselt huvitab, siis liivapritsi kohta Tartus sain kasutaja Markku käest järgmise vihje:
Liivaprits asub tõrvandis, nii kui tõrvandisse lähed kohe paremale seal kuskilt kaarhallis asub värvifirma


Teema algataja
bikekix

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas bikekix »

Kahe velje (suzuki gsx600) liivaprits plus värvimine Tallinnas või lähedal. Kes teeb ja palju maksab!?
Tänud


Teema algataja
Arzy

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas Arzy »

.

Viimati muutis Arzy, 04 Dets 2011, 15:00, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

müristaja
Postitusi: 384
Liitunud: 21 Jaan 2009, 04:06
Tsikkel: Tuned & modded Tuono
Asukoht: Tallinn

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas müristaja »

Kui velgedel mingeid kriimustusi ja täkkeid ei ole, kas siis peab ka liivapritsiga üle käima enne pulbervärvimist?

Drop a gear and disappear...

ats97
Postitusi: 135
Liitunud: 02 Mai 2005, 13:09
Asukoht: Pärnu

Re: Valuvelgede värvimine

Lugemata postitus Postitas ats97 »

müristaja kirjutas:

Kui velgedel mingeid kriimustusi ja täkkeid ei ole, kas siis peab ka liivapritsiga üle käima enne pulbervärvimist?

Kui eelnevalt pulbervärviga värvitud, siis ei pea. Kui mingi tundmatu värv+lakk siis kindlasti, kuna muidu "keeb üles" pulbervärv(pulbervärv sulatatakse ahjus detailile 200C temperatuuri juures - võid ju arvata, mis juhtub nn.tavalise värviga sellise temperatuuri juures).

................
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”