Bike numbrimärk

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
mr_priit
Postitusi: 40
Liitunud: 06 Veebr 2004, 13:57
Asukoht: Tallinn

Bike numbrimärk

Lugemata postitus Postitas mr_priit »

Bikedel on originaalis tihtipeale tagatule alla ehitatud suur kobakas numbrialus, mis toimib samas ka porilauana. Paljud mehed on selle sealt eemaldanud (IMO ainuke mõistlik lahendus disaini seisukohalt) ja pannud numbrimärgi tagarattast ettepoole porilaua seina külge. Endal siis plaan sama, ratas Kawa Z750.

Siin tekkis 2 küsimust meestele/naistele, kes nii on toiminud:
1. Kas politseinikega probleeme pole tekkinud numbrimärgi asukoha pärast? (iseenesest on number sealt nähtav, kui ta ära valgustada)
2. Kas tagaratta alt lendavad kivikesed tagatuld ei või ära lõhkuda, kui porilaud eemaldada?

Tänud ette kogemuste jagamise eest!
Delta -> Voshod -> CBR 600 -> Z 750 -> TL1000R -> Buell -> SV1000 fighter
Kasutaja avatar

Nigga
Postitusi: 1086
Liitunud: 21 Juul 2004, 10:39
Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel

Lugemata postitus Postitas Nigga »

1. Kui ta sul korralikult nähtav on ja ka korralikult valgustatud, siis ei teki probleeme.
2. Kivid tuld ära ei lõhu, aga väikesed täksid ja kriimud tekivad ikka peale.

timoriik
Postitusi: 275
Liitunud: 17 Dets 2004, 18:40
Tsikkel: mõned on
Asukoht: Pärnu

bike numbrimärk

Lugemata postitus Postitas timoriik »

ma arvan, et sul uuemat tüüpi number, selle eelmise variandiga oli küll jama. see ei tahtnud küll kuidagi ära mahtuda. numbri valgustus vajalik(politsei, TÜ)
Kasutaja avatar

Nigga
Postitusi: 1086
Liitunud: 21 Juul 2004, 10:39
Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel

Lugemata postitus Postitas Nigga »

Tegelikkuses ei või numbrimärgi asukohta ilma ARK-i loata muuta. Valgustus peab olema E-tähistatud.
Kui ümberpaigutus on korralikult tehtud ja sama moodi nähtav nagu originaalis, siis ei saa lihtsalt probleemi olla. Põhiline on võimalikult vertikaali ikkagi number jätta ja kohe kindlasti korralik valgustus.
Viimati muutis Nigga, 01 Jaan 2006, 12:52, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Samas minul on lihtsalt see porikas ära lõigatud, kuid järgi jäi väike jupp porika plastist, kuhu külge sai kinnitada numbrialuse paari 6'se poldiga ning välimus jäi üliseks (puhtalt isiklik arvamus) :)

Edu ehitamisel :D
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

pets77
Postitusi: 568
Liitunud: 22 Nov 2004, 20:58
Asukoht: TLN Liiva
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas pets77 »

Tere head uut :bsmile: Endal ka sama rattas ja tundub ,et ka plaan on sama.Silma on jäänud selline vidin ja võid kasvõi selle järgi midagi aretada. http://www.lucas-bikersworld.com/de/kat ... n/28259419

Teema algataja
mr_priit
Postitusi: 40
Liitunud: 06 Veebr 2004, 13:57
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas mr_priit »

Head uut :bsmile:
Jah, see vidin on ka mulle silma jäänud, aga 70EURi on ikka haiglaselt kallis sellise plekitüki eest IMO.
Kaalun ise variante, kas lasta lõigata alumiiniumplekist välja analoogne numbrialus (kus oleksid küljes ka kõrvad aftermarket-suundade jaoks) või panna number ikkagi tagaratta ette. Esimese variandi kasuks räägib kindlasti see, et numbrimärk kaitseb tagatuld kivide eest ja ülevaatuse-mentidega ei teki kindlasti probleeme. Teine variant jääb aga disaini poolest paremaks. Originaal porilaua-juraka sain eile kätte ilusti ja ratta välimus paranes oluliselt.
Kurat aga et valgustus peab olema E-märgistet, selle peale ma ei tulnudki - tellisin omale numbrimärgi valgustuse, mis on olemuselt valge diood poldipea otsas. Kas ta ka E on, see aga kahtlane.
Delta -> Voshod -> CBR 600 -> Z 750 -> TL1000R -> Buell -> SV1000 fighter
Kasutaja avatar

Nigga
Postitusi: 1086
Liitunud: 21 Juul 2004, 10:39
Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel

Lugemata postitus Postitas Nigga »

Ma usun, et ei ole. Samas nagu juba öeldud need on ainult eeskirjad :p
Kui valgustus on korralik ja number on pimedas selgelt loetav, siis ei ole probleemi!
Kasutaja avatar

bash
Postitusi: 786
Liitunud: 13 Mai 2005, 15:23
Asukoht: Saue
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas bash »

OT: Z750 ja z1000 maailma kenama persega rattad :D 8)
Just enjoy ... nothing less, nothing more
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 327 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

OT 2: no oleneb kes mul taga istub onju

Teema algataja
mr_priit
Postitusi: 40
Liitunud: 06 Veebr 2004, 13:57
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas mr_priit »

OT 3: õige kõik :bsmile:
Delta -> Voshod -> CBR 600 -> Z 750 -> TL1000R -> Buell -> SV1000 fighter

Tan121

Lugemata postitus Postitas Tan121 »

Endal sama plaan GSXFifa
mr_priit: kust sa sellise tule leidsid.
Ratta ette ma õnneks ei saagi numbrit panna (kiusatus oli küll), kuna ta ei mahu sinna laiust pidi.

Ma usun, et vast ei riielda, kui number valgustatud on aga E tähist pole, sest originaalnumbrituld enam küll sinna panna ei taha, see ikka üsna kole.

OT: aga ei hakanud uut teemat tegema kuna jutt tagaotsast käib.

Kas keegi on pre98 GSXF'ile pannud tagumist porikat? Katridersi foorumist leidsin, et pidi sobima SV650 -99. Kas on ka muid variante, kuna gixxefile seda ei tehta.

alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas alambe »

3M-il tuli eelmise aasta lõpus välja seespoolt valgustusega numbrimärk, mis enam eraldi numbritulesid ei vaja. Saksas on need ka kasutusel, tõenäoliselt jõuavad ka meile hind oli vist kuskil 100€ tuuris. Eks paista kas tsiklitele ka saama hakkab, ma igatahes tungivalt soovitasin ,et võiks saada:)
alul mõtlesin ise sellise teha, kõll tiba teisel viisil.
katta number pleksiklaasiga ja õhutihedalt sinna külge kinnitada, pleksiklaasile puurida ülesse ja alla augud serva peale ja sinna piisav arv LEDe paigutada otsad katta spets metallprofiilidega ja ongi suht õhuke isevalgustub number olemas ja teostus ei tohiks ka väga kallis olla.
avariiväljapääsu sildid on osad sama tehnoloogiaga valgustatud.

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/d ... c=SLNVideo

oma_jope
Postitusi: 177
Liitunud: 27 Mai 2006, 14:59
Asukoht: Here, There And Everywhere

Lugemata postitus Postitas oma_jope »

alambe kirjutas:
alul mõtlesin ise sellise teha, kõll tiba teisel viisil.
katta number pleksiklaasiga ja õhutihedalt sinna külge kinnitada, pleksiklaasile puurida ülesse ja alla augud serva peale ja sinna piisav arv LEDe paigutada otsad katta spets metallprofiilidega ja ongi suht õhuke isevalgustub number olemas
mul karvane tunne, et Eesti seadused ei luba numbrit pleksiklaasiga katta

alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas alambe »

[/quote]
mul karvane tunne, et Eesti seadused ei luba numbrit pleksiklaasiga katta[/quote]

nii seadusekuulekas ma ka pole
usun et see on igati parem variant kui pime number rattakoopas.
Kasutaja avatar

Nigga
Postitusi: 1086
Liitunud: 21 Juul 2004, 10:39
Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel

Lugemata postitus Postitas Nigga »

oma_jope kirjutas:
mul karvane tunne, et Eesti seadused ei luba numbrit pleksiklaasiga katta
Number peab olema nähtav ja loetav... muu on pohhuj põhimõtteliselt!

trim
Postitusi: 101
Liitunud: 19 Jaan 2006, 01:41
Asukoht: kose
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas trim »

aga mul juhtus eismesel sõidupäeval, et numbrimärk otsustas sitasti külge pandud motodepoo alusega koos uitama minna ... kui keegi ehk leiab harjumaalt kose kandist numbri 75 PP siis oleksin enam kui tänulik kui see minuni jõuaks ...=)
Palun Ära Solvu

rifle

Lugemata postitus Postitas rifle »

Mul on '93 aasta gixxefil kah kellegi eelmise omaniku poolt tagumine porikas ära nuditud ja numbrivalgustus nüüd seetõttu puudu. Oli plaan LEDidest ise valgustus nikerdada, kuid laiskus on ikka kohati päris suur ja seega kui keegi leiab kuskilt asjaliku väiksemat sorti numbrivalgustuse tule (olgu siis LEDidest või mitte), siis võiks teada anda.

Teine mõte oli gixxefi originaaltagatuld modida ja selle alumisse äärde läbipaistva klaasi riba tekitada. Kuna number on otse tule all, siis võiks tagatuli passiivselt ka numbrit valgustada. Esialgu ei oska ette kujutada kui edukalt see tervet numbrit võiks ära valgustada.
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

rifle kirjutas:
Mul on '93 aasta gixxefil kah kellegi eelmise omaniku poolt tagumine porikas ära nuditud ja numbrivalgustus nüüd seetõttu puudu. Oli plaan LEDidest ise valgustus nikerdada, kuid laiskus on ikka kohati päris suur ja seega kui keegi leiab kuskilt asjaliku väiksemat sorti numbrivalgustuse tule (olgu siis LEDidest või mitte), siis võiks teada anda.

Teine mõte oli gixxefi originaaltagatuld modida ja selle alumisse äärde läbipaistva klaasi riba tekitada. Kuna number on otse tule all, siis võiks tagatuli passiivselt ka numbrit valgustada. Esialgu ei oska ette kujutada kui edukalt see tervet numbrit võiks ära valgustada.
Rifle, sellest gixxefist ma rääkisingi :wink: .Ja selle porika nudis juba saksmann ära.Depoos oli ta juba selline :)
Challenge the Adventure.Ride The World

Tan121

Lugemata postitus Postitas Tan121 »

Valmis niiskuskindel led masab 3-400.
Ise ostsin 2 valget ledi 30kr/tk, 2 ledi pesa 15kr/tk, 2 takistit 3kr/tk.
Pole vaja teha muud kui tinutada takisti ledi külge ja toitejuhtmed külge ühendada. Tööd umbes pool tundi ja 100kr kulu ja numbrivalgustid on küljes.
Pole veel testida jõudnud, ainuke mure on see, et peaks termokahaneva lahtised klemmid ära isoleerima, et niiskus liiga ei teeks.

YamahaR6

Lugemata postitus Postitas YamahaR6 »

Kui veel baigimees olin siis sõitsin 3 aastat ilma numbrivalgustuseta, ühel rattal oli number isegi tagakondli alla kinni pandud nii, et väga halvasti oli seda näha ja sel juhul ei olnud ka tagumisi suunatulesid. Politsei ei pööranud nendele asjaoludele kordagi tähelepanu. Nüüd on muidugi aastake mööda sellest, võibolla asjaolud muutunud.
Kas ratta alt lendavad kivid tulele ohtlikud on ei tea, kuid märja teekatte korral oli selg märg ja must küll.
NB! Et kellelgi ei tekiks tahtmist ohkima hakata- ei propageeri õiguserikkumisi, vaid vastasin lihtsalt küsimusele enda kogemustest lähtudes.

rifle

Lugemata postitus Postitas rifle »

Kui liigne laiskus kõrvale jätta ja louis.de-st kaeda, siis leiab sealt tavalise korraliku numbrivalgustuse 7.95€ eest.

Pilt

alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas alambe »

ina tegin endale sellise LED valgustusega
http://www.pildid.ee/albums/userpics/19 ... %20015.jpg

kui kellegil soovi, võin mõistliku tasu est veel teha.

trim
Postitusi: 101
Liitunud: 19 Jaan 2006, 01:41
Asukoht: kose
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas trim »

rifle kirjutas:
Kui liigne laiskus kõrvale jätta ja louis.de-st kaeda, siis leiab sealt tavalise korraliku numbrivalgustuse 7.95€ eest.

Pilt


samasugune lamp on ka tallinnas veerenni lada poes müügil .. hinda kahjuks ei mäleta
Palun Ära Solvu

pulsar
Postitusi: 345
Liitunud: 22 Sept 2004, 15:17
Tsikkel: GSF 1200 N

Lugemata postitus Postitas pulsar »

autopoodidest saab selle asja umbes 35.- eest
Kasutaja avatar

Nigga
Postitusi: 1086
Liitunud: 21 Juul 2004, 10:39
Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel: Tsikkel

Lugemata postitus Postitas Nigga »

Midagi hullemat numbrivalgustuse jaoks ei ole olemas kah muide...
Ma ei ütle, et sitasti valgustab vaid, et suurus ja välimus on kah ikkagi argument.

davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

alambe kirjutas:
ina tegin endale sellise LED valgustusega
http://www.pildid.ee/albums/userpics/19 ... %20015.jpg

kui kellegil soovi, võin mõistliku tasu est veel teha.
Tee pimedas kah üks pilt, et kui ilus siis ikkagi on:)

alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas alambe »

Kasutaja avatar

Fos
Postitusi: 260
Liitunud: 20 Okt 2008, 12:23
Tsikkel: foorumi vihatuim
Asukoht: Tallinn

Re: EESTI TSIKLIHOOAJA AVAMINE Pärnus 5 Mai 2012

Lugemata postitus Postitas Fos »

ma sain ülevaatusest lahti ja trahvi ka. Numbrimärk ei olnud originaal kinnitusega. Nõuetes on kirjas, et peab olema ülevalt vaadates nähtav 15 kraadi ulatuses ja alt vaadates 5 kraadi ulatuses, mul oli alt poolt vaadates vähem kui 5 kraadi - jeee, supper ohtlik viga, see vajas tõesti kordusülevaatust ja trahvi. Aitäh.

If it has tits or wheels It will get you in trouble.
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: EESTI TSIKLIHOOAJA AVAMINE Pärnus 5 Mai 2012

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Fos kirjutas:

ma sain ülevaatusest lahti ja trahvi ka. Numbrimärk ei olnud originaal kinnitusega. Nõuetes on kirjas, et peab olema ülevalt vaadates nähtav 15 kraadi ulatuses ja alt vaadates 5 kraadi ulatuses, mul oli alt poolt vaadates vähem kui 5 kraadi - jeee, supper ohtlik viga, see vajas tõesti kordusülevaatust ja trahvi. Aitäh.

Silma torkasid selle kinnitusega, või võeti kiirusega ette

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”