tõmmitsad

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
unimüts
Postitusi: 147
Liitunud: 14 Nov 2004, 21:37
Asukoht: Tartu linn ja Viljandi Tarvastu mk Suislepa

tõmmitsad

Lugemata postitus Postitas unimüts »

hali--halo

Väike teema tõmmitsatest.

Nimelt viimasel ajal olen hakanud vajama korralike tõmmitsaid, millega Vene -Tšehhi mootoreid poolitada. Nüüd ka küsimus kust saada?

Äkki kellegil on ideid, millisest poest osta ja äkki oskab ka soovitada firmat ja hinda-kvaliteedi suhet.

Tõmmitsaid on 2 tüüpi teadagi.
Kolmekäpaga-- 3 jalga all 120kraadise nurga all.
Kahekäpaga - 2 käppa pikka pulka nö.

Mõlemal tõmmitsa tübil on olemas keskel polt, millest kerida saab pinget peale.

Ise tunnen just sellest 2 käpaga tõmmitsast puudu, kuna seda veidi modides saab mootorit sellisega pooleks tõmmata. Pannes käppade asemele poldid, mis kinnitada karteri külge ja lihtsalt keerata vänt välja- kõige ideaalsem. Samas käppade versiooniga saab väntvõlli keskmiseid laagreid vahetada. -nö universaalne tööriist.


Nüüd aga küsimus, kust saada selliseid tööriistu. Hiinakatest paluks mitte teemat teha, kuna ma ei taha poest neid kohe vanarauda viia.

HEa oleks ka teada, kus saab neid just TARTUs osta.
Yamaha Fazer fzs 600 (1998)- naisele
Ja otsin juba ise uut kaherattalist...

pohjakonn
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Apr 2005, 19:48
Asukoht: r65;r850r;r1100rt

Lugemata postitus Postitas pohjakonn »

ostukoht Stokker ja Tartus Riia mnt lõpus ensise KEK juures
Kasutaja avatar

korvimees
Postitusi: 68
Liitunud: 25 Apr 2004, 23:03
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas korvimees »

tean kohta kust saab head tõmmitsat. Paraku pole hea tööriist just odav...
Kasutaja avatar

Teema algataja
unimüts
Postitusi: 147
Liitunud: 14 Nov 2004, 21:37
Asukoht: Tartu linn ja Viljandi Tarvastu mk Suislepa

Lugemata postitus Postitas unimüts »

korvimees kirjutas:
tean kohta kust saab head tõmmitsat. Paraku pole hea tööriist just odav...
Elu pole odav ja kui unimüts vihastab, siis korraliku tööriista ta ka muretseb...


Ikkagi soovitage tõmmitsaid, st sooviks ikka teada, mis firma kaupu teised kasutavad.
Kust saada on sekundaarne küsimus muidu.
Yamaha Fazer fzs 600 (1998)- naisele
Ja otsin juba ise uut kaherattalist...
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Tõmmitsate puhul olen enim rahule jäänud sellise firmaga nagu Baldhur.
Miinuseks on see et isegi kõige odavam neist maksab ca 1500.-
Tsehhide poolitamiseks sai aga lastud kunagi treialil teha ca 20 mm terasplaat ja sinna sisse tiheda keermega M16 polt,millele otsa lisatud kuul.Plaadile paar mõõdetud auku ja neli pikklikku kanalit et oleks valikvariante rohkem.
Koos materjaliga läks maksma 500.-

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

Tootjatest ei tea midagi, aga selle sekundaarse poole pealt võin öelda, et Alas Kuulis Tähe tänaval olen näinud päris krõbeda hinnaga tõmmitsaid müügil. Nemad vaevalt et hiinakaid müüvad.
Joel
Kasutaja avatar

Nongrata
Postitusi: 374
Liitunud: 19 Juul 2005, 10:25
Tsikkel: Kawasaki ZZR1100
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Nongrata »

Igasugu tõmbajaid müüakse Peterburi teel olevas tööriistade poes, on vist "Tööriistamarket" nimeks. Asub seal kus asuvad Maksimarket ja Ehitusservice. Päritolu kohta ei oska öelda:( Kindlasti on Stokker kindla peale minek, aga Stokkeri hinnad on aiaiaiai- valusad.

honda924
Postitusi: 24
Liitunud: 11 Mai 2005, 14:01

Lugemata postitus Postitas honda924 »

Kvaliteetseid tõmmitsaid müüakse loomulikult Stokkeri tööriistakeskustes. Tartus leiab Stokkeri tööriistakeskuse aadressil Riia mnt. 136, Lõunakeskuse ringi juures ! Ja odavaim kahehaaraline tõmmits maksab Stokkeris 315krooni, nii et mingit 1500krooni juttu ei ole mõtet ajada. Kauba kvaliteet garanteeritud, kuna tõmmitsad on valmistatud saksamaal ja neile kehtib eluaegne ehk täisgarantii. Kaubamärgiks BALDUR, mitte BALDHUR nagu eelpool nimetatud. :)

petz
Postitusi: 1443
Liitunud: 20 Juun 2005, 11:29
Tsikkel: KMZ sidecar, Super Tenere
Asukoht: Lilli-Nuia-Viljandi-Emmaste
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas petz »

würth müüb ka kvaliteetseid tõmmitsaid. ise kasutan üldse palju selle toodangut
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ping »

http://www.luna.ee/ pane otsingusse TÕMMITS ja saad valida.Kui väga õhukeste käppadega pole vaja siis käib Hiinakas ka sest ega alu korpust väga kõvasti kiskuda saa ja hinnavahe kümme korda.Pika tänava kaubahoovis vasakut kätt on tööriistapood sealt päris odavadid olen ostnud.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Lugemata postitus Postitas isakene »

Profi-ja tööstusklassi toodangust on paremad ja saadavamad Satteri, Würthi ja Stokkeri pakutavad asjad. Kui kusagil Tartus keegi VATA või Geotoolsi toodangut pakub, siis need on poolprofikvaliteet ja oskajale tsiklimehele täiesti asjaliku kvaliteedi-hinna suhtega. Ma Tartu poode suurt ei tea, ehk on kohaliku kaubandusvõrgu tundjaid foorumis rohkem... ja alati saab ju otsingut kasutada...
Kasutaja avatar

mca15
Postitusi: 870
Liitunud: 30 Aug 2004, 10:51
Tsikkel: Suzuki RM-250
Asukoht: võru

Lugemata postitus Postitas mca15 »

Ise kasutan Würtsi asju, enamus asjad on mul Würtsi omad.
Würtsi toodang on sellest hea, et nad on vastupidavad ja juhul kui midagi kõveraks või pooleks murrad siis vahetadakse välja.
Mudakoll
Kasutaja avatar

Mossemees
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Mär 2003, 15:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

tõmmitsad

Lugemata postitus Postitas Mossemees »

Julgen kinnitada, et Satteri valikusse kuuluvad KUKKO tõmmitsad on väga kvaliteetsed ja vastupidavad. Tartus on neil ka pood http://www.satter.ee Kindlasti võid vaadata ka Stokkeri valikust endale sobiva tõmmitsa http://www.stokker.ee/index.php?ln=et&l ... /index.php üldiselt, kui on soovi spetstööriistu saada, siis pööru oma müügimehe poole ja Sulle leitakse vajalik, ning sobiv lahendus.
Muud pakutud bärndid on teatavasti suuresti edasimüüjad. Luna`le on kindlasti alternatiiviks veel palju, palju ettevõtteid, paraku tuleb mingis valdkonnas jälgida kindlaid turuliidreid. Kui midagi jäi arusaamatuks, siis ES.
Lugupidamisega

Teie Mossemees

pepe@biker.ee

Hakkame kütma!

OÜ Potipoiss
www.potipoiss.ee
Pottsepp & Korstnapühkija
pepe@potipoiss.ee
5588 671

www.twitter.com/Potipoiss
Konsultatsioon
Küttekollete remont
Ummistuste likvideermine
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ping »

Veidi elust.Oli kord vaja head tõmmitsat.Poodides kiidetakse häid ja kõvu tööriistu ja garantiid.Kuna oli tõesti head vaja võtsin laagri koos võlliga kaasa ja läksin poodidesse.Kui abinõu tõmbab laagri maha ja terveks jääb ostan ära.Ükski firma polnud oma kaubas nii kindel,et oleks lubanud proovida.Kõik ütlesid osta ära kui katki läheb too garantiisse siis vaatame.1,5mm paksuste käppadega tõmmitsa ma siiski sain millel hiljem murdus keskpolt Ja selle kohta öeldi garantiis,et kuu aja pärast saad uue poldi-ülejäänud ju terve.Selline lugu heade riistadega.
Kasutaja avatar

Mossemees
Postitusi: 175
Liitunud: 10 Mär 2003, 15:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

tõmmits

Lugemata postitus Postitas Mossemees »

Elu on mitmekesine. Samas mittekegi ei sunni paska ostma ja kui olla aus, siis materjali ning tootmisvigadesse puutub oleks see müüjafirma auasi välja vahetada. Kui see laager ikka maha ei tule anna kuuma, kui kuuma ei saa anda võta astmevõrra suurem tõmmits....läheb, siis pooleks kas separaator või saale......Paned pärast võlli pinki lased jäänused maha.....
Loomingut sõbrad loomingut ja normaalne tööriistamüüja ei peaks häbenema oma toodangu testida laskmisest. Samas ma ei kujuta ette mida tehakse tõmmitsaga mille keskpolt läheb pooleks....kõrgkarastusega on reeglina need keskpoldid.
Samas, kui on ikkagi küsse, siis pöördu absullmehe Kauri poole.
Lugupidamisega

Teie Mossemees

pepe@biker.ee

Hakkame kütma!

OÜ Potipoiss
www.potipoiss.ee
Pottsepp & Korstnapühkija
pepe@potipoiss.ee
5588 671

www.twitter.com/Potipoiss
Konsultatsioon
Küttekollete remont
Ummistuste likvideermine
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ping »

Aitäh hea nõu eest.Ei ma tegele nende asjadega mitte esimest aastakümmet.Mul on ka 15-20 löökkruvikeeraja otsa eluaegse garantiiga ja kõva kaubamärk peal ca70eeku tükk.Ma korjan katki läinud kokku ja käin kimbu kaupa vahetamas.Kui kibedal tööajal viimane puruneb siis otsin kümne aasta vanuse(ainus mis alles) pilusilmade toote üles ja sellega tuleb see kruvi välja kuhu kallis purunes.Ei kiida ma hiinakaid vaid räägin elust.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”