Laagrid SKF FAG jne

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
unimüts
Postitusi: 147
Liitunud: 14 Nov 2004, 21:37
Asukoht: Tartu linn ja Viljandi Tarvastu mk Suislepa

Laagrid SKF FAG jne

Lugemata postitus Postitas unimüts »

Tekkis küsimus, kus saab Eestis interneti vahendusel vaadata SKF laagrite hindasid-- võrdlemaks neid eri firmade vahel. Nimelt ise mureten laagreid Tartust as Alas-kuul LINK, kuid hindasid ei saa ma kontrollida võrreldes teiste firmadega. Samas ei tea ka kedagi, kes veel müüb SKF laagreid Tartus. Kuna sain juba esimesel tellimuse aru, et olen sunnitud tulevikus ostma laagreid suht tihti ja suuremas koguses(eriti tähtis kvaliteedi/hinna suhe), siis kus saaks võrrelda hindasid.


Samad küsimused tekkisid laagrifirma FAG kohta. Tean/olen kuulnud, et Tartus selline firma nagu "EST-Fag" vms kes toob saksa laagreid maale, kuid tekkis küsimus kvaliteedi üle.


Yamaha Fazer fzs 600 (1998)- naisele
Ja otsin juba ise uut kaherattalist...
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Lugemata postitus Postitas isakene »

Nii FAG kui ka SKF laagritega on igatsugu kogemusi. Mulje on jäänud, et tegu on edasimüüjafirmadega, kes suvalises laagritehases oma logo lasevad toodangule peale lüüa, seega on võimalus, et saad kvaliteetse laagri või ka täieliku saasta. Üks SKF-i laager näiteks pidas maasturi all vastu ühe kuu, jäänustelt võis pärast välja lugeda "made in Portugal" :evil: Parim hinna-kvaliteedi suhe on minu meelest Koyo, eranditult "made in Japan" ja edasimüüjaks vist Balti Laager ning tundub, et SKF-ist tiba odavamgi, vähemalt need standartsed koonusrullid, mida endal enamasti vaja läheb. SKF ja FAG on minu meelest Vene toodanguga samal tasemel, see tähendab seda, et Vene laager on üsna korralik asi. Markeering kindlasti GPZ, need on endised numbritehased (mingite andmete kohaselt on ka GPZ-le järgnev number oluline) ja kindlasti "made in Russia". Ukraina ja Valgevene toodangust tuleb kauge kaarega mööda käia. Ise kasutan olulistes kohtades Koyot ja vähese koormusega laagriteks sobivad odavad venelased küll.

alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas alambe »

veel olemas ka selline laagritootja nagu Timken.
mis peaks ka suht OK olema.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Ise tegelen igapäevaselt autoremondiga ja SKF-ist on alles jäänud ainult nimi.Kvaliteeti ei ole seal enam olemaski.Seda sama arvavad ka paljud teised keda ma tunnen.Põllumajanduse moodsates heinapressides ja ruloonides tuleb SKF toodandut vahetada ntx 3 korda aastas,samas kui vene laagriga saad kogu suve rahulikult toimetada.
Rattal kasutan niipalju kui võimalik KOYO toodangut.
Kasutaja avatar

Teema algataja
unimüts
Postitusi: 147
Liitunud: 14 Nov 2004, 21:37
Asukoht: Tartu linn ja Viljandi Tarvastu mk Suislepa

Lugemata postitus Postitas unimüts »

Kauri kirjutas:
Ise tegelen igapäevaselt autoremondiga ja SKF-ist on alles jäänud ainult nimi.Kvaliteeti ei ole seal enam olemaski.

Rattal kasutan niipalju kui võimalik KOYO toodangut.

KAhjuks olen viimasel ajal sinuga nõus,kuna 5 laagrit mis ma soetanud olen, on tehtud Itaalias Rootsis ja Austrias. Koyo firmagapuutusin vaid kokku korra, kui ostsin planeta 5 esikahvli. Kuid ei ole neid veel käiku pannud seega pikaldastkogemust ei ole.

Kas keegi teab, kus Tartus müüakse KOYO laagreid.
Yamaha Fazer fzs 600 (1998)- naisele
Ja otsin juba ise uut kaherattalist...

joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

Tartus võib KOYO laagreid osta näiteks sellest poest:

VASARA AUTOKAUP
Tartu
Vasara 50

Asub Sepa ja Vasara nurga peal, maja tagumises otsas Sepa tn. poolt minnes.
Joel

elgringo

laagrid

Lugemata postitus Postitas elgringo »

kõige norm koht tartus kust laagreid osta on oü varson
asub ringtee tn bowertruck-i majas
hinnad olen alati alas-kuulist odavamad saanud
tavaliselt ostnud küll suuri koguseid
Kasutaja avatar

Teema algataja
unimüts
Postitusi: 147
Liitunud: 14 Nov 2004, 21:37
Asukoht: Tartu linn ja Viljandi Tarvastu mk Suislepa

Re: laagrid

Lugemata postitus Postitas unimüts »

elgringo kirjutas:
kõige norm koht tartus kust laagreid osta on oü varson
asub ringtee tn bowertruck-i majas
hinnad olen alati alas-kuulist odavamad saanud
tavaliselt ostnud küll suuri koguseid
Ideaalne oleks kui mainiksid aadressi, veelparem oleks telefoni number ka.
Yamaha Fazer fzs 600 (1998)- naisele
Ja otsin juba ise uut kaherattalist...

joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Lugemata postitus Postitas joel »

Joel

MotoMell
Postitusi: 811
Liitunud: 01 Dets 2004, 17:32

Lugemata postitus Postitas MotoMell »

Tõstaks ühe vana teema korra üles siis. On kellelgi veel välja käia hea hinna/kvaliteedisuhtega laagrite marke? Varsti ees kõigi laagrite vahetus mootoris ja käigukastis, praegu kaldun Koyo poole, sest sellest on igal pool suhteliselt head juttu räägitud.
Kasutaja avatar

Teema algataja
unimüts
Postitusi: 147
Liitunud: 14 Nov 2004, 21:37
Asukoht: Tartu linn ja Viljandi Tarvastu mk Suislepa

Lugemata postitus Postitas unimüts »

Nii olen selle kohaselt veidi targemaks saanud.
SKF laagrite kvaliteet on suhtes sellega kus nad tehud on. Ise panin SKF laagrid sisse, Alas ja kuul tellis mulle kodumaalt 10% pani otsa selle eest anti ka korralik garantii. Vaatame alles eile sain mootori kokku.


FAG-- kahjuks on valik suht niru, kõike ei ole nad maale toonudki. Kogemusi ei oma. Uue mootori laon sellega kokku.

Koyo - pidavalt olema hea, katsetanud pole. Usun et on parim, kuna tehakse ühes kohas, et ole välisriikidega seotud. JA on viimase aja turule tulnud.

Täiesti juhus, mis sa saad. Kõik ei loe ka just laagrist - näiteks kui õlitus s**t vms.
Yamaha Fazer fzs 600 (1998)- naisele
Ja otsin juba ise uut kaherattalist...

MotoMell
Postitusi: 811
Liitunud: 01 Dets 2004, 17:32

Lugemata postitus Postitas MotoMell »

Ma arvan, et minu Minski mootorile aitab Koyodest küll ja veel. Õlitus on nagu ikka 2t mootorites.

racerx
Postitusi: 955
Liitunud: 13 Okt 2004, 15:56

Lugemata postitus Postitas racerx »

Jaapani laager on nagu muudki jaapani asjad... kindel kaup. Koyo on luks kaup. Osta ainult õige laager.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1273
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 43 korda

Lugemata postitus Postitas isakene »

Kurb teade Koyo laagrite austajatele: nimelt ostis too laagritootja suvel ära Rumeenias asuva endise idabloki laagritehase. Tulemus on nagu ikka sel puhul - kaubamärk on vägev, aga toode tuntud :evil: kvaliteediga. Tunneb ära kirja "made in Romania" või tähise ROM järgi. Minu pikaajaline laagritarnija hoiatas mind nende eest ja loobus ka ise Koyo edasimüügist, nüüd müüb ta mulle mingi Hispaania firma toodangut, pidi täiesti kvaliteetne kraam olema. Aeg näitab...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”