Ketiratta sobivus?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Martal39
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Juul 2021, 19:48
Tsikkel: CF Moto 150NK
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Ketiratta sobivus?

Lugemata postitus Postitas Martal39 »

Tere!

Kui olete kunagi mõelnud, et kes ja miks peaks endale neid CF MOTO mootorrattaid ostma, eriti seda väikest 150st, siis siin on vastused: Mina ja sest ABS oli.

Ja olgugi et ma olen täielik algaja ja ei oska millestki puudust tunda, siis olen väga rahul.

Küll aga üks mure. Nimelt internetis on nende kohta vähe infot. Mudel on siis täpsemalt CF Moto 150NK.
Mina aga tahaksin ette vähemate hammastega ketiratast. Või siis äärmisel juhul taha rohkematega. Aga ma ei saa aru kas ketirattad on universaal kaup või võib mingi suvaline ketiratas mulle mitte sobida?

Kas oskab keegi äkki harida?

PS - müüja ise, Motohoov, väitis et see ketiratas on ikka väga eriline, aga ei täpsustanud mis ta eriliseks teeb.




lauri.j??rgen
Postitusi: 50
Liitunud: 12 Juul 2016, 17:54
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Ketiratta sobivus?

Lugemata postitus Postitas lauri.j??rgen »

Vaata kas sa selle tootja kataloogist leiad enda ratta mudeli. http://www.jtsprockets.com/ Kui leiad, siia äkki õnnestub ka, sobiva hammaste arvuga hammasratas leida ja tellida. Esimese hammakaga väiksemaks minnes pead teadma, kus on piir, sest liiga väikse hammaka korral hakkab kett kiike närima. Tagant suuremaks minnes pead võibolla ketile lülisid juurde panema.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ketiratta sobivus?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Midagi erilist neis ei ole. Nuutide arv ja võlli läbimõõt peab olema õige ning ketika pead ostma siis loomulikult ka selle keti jaoks, mis sul on. 428 või mis ta olla seal võib.
Ühesõnaga sa pead teadma lihtsalt oma väljundvõlli "andmeid" ja selle järgi otsid. Eest üle 1 hamba väiksemaks ei soovitaks mitte mingil juhul minna


Teema algataja
Martal39
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Juul 2021, 19:48
Tsikkel: CF Moto 150NK
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Ketiratta sobivus?

Lugemata postitus Postitas Martal39 »

Aitäh teile mõlemale.

Kahjuks jtsprockets lehel ei leia.

Samas väidab keegi härra siin https://www.productreview.com.au/listings/cfmoto-150nk, et "tal on sama mis CB125". Eeldan et see on siis Honda CB125. Siis oleks suht kerge vaevaga leitav

will111, kas Sa oskad tehnika kaugele inimesele seletada, mis asi on väljundvõll? Eesti keeles google väga miskit ei leia


lauri.j??rgen
Postitusi: 50
Liitunud: 12 Juul 2016, 17:54
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Ketiratta sobivus?

Lugemata postitus Postitas lauri.j??rgen »

Pead hammaka küljest ära võtma ja siis mõõtma kas sul läheb vaja sellist
https://motodepoo.ee/catalogue/8916-ham ... t-jtf25913
Või sellist
https://motodepoo.ee/catalogue/14027-ha ... -jtf126414
Või hoopis mõnda muud osa vaja. Sisemine ava kuju, mõõtmed ja hammasratta paksus on olulised. Kui tagasi paned, tee sisemine ava määrdega kokku.

Hiinlased armastavad Honda mootoreid kopeerida, nii et see cb125 jutt tundub loogiline. Mõnes Tallinna poes kindlasti neid varuosi kohapeal olemas.
Igaks juhuks küsin et tahad ikka pöördeid tõsta, kiirendust paremaks ja kaotada tippkiirust - nii juhtub kui paned ette väiksema.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Ketiratta sobivus?

Lugemata postitus Postitas will111 »

output shaft peaks olema. see on vedav võll, mis mootorist välja paistab ja mille otsas see hammakas istub. sellel on nuudid peal ning selle järgi käibki hammaka leidmine. cb125 koopia võib ta olla jah, muidugi hiinakatel võib see võll ka teise nuudivalemiga olla.

see valem on selline nagu siin pildil näha https://motodepoo.ee/kulu-ja-varuosad/1 ... 15-7260607
Z ja nuudi pealt mõõt peaks olema õige, kui nuudi põhjast on ka natukene sügavam (hammakas) siis see pole veel katastroof, saab kasutada ikka. eriti suht lahjal pillil


Teema algataja
Martal39
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Juul 2021, 19:48
Tsikkel: CF Moto 150NK
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Ketiratta sobivus?

Lugemata postitus Postitas Martal39 »

Super, aitäh veelkord!

Ning lauri.j??rgen, aitäh üle küsimast, jah, eesmärk oleks saada kiirendust paremaks. Tal on tipp kiirus ehk mingi 105-110 nii et seal eriti midagi võita ei ole. Aga arvan et kui saaks 90ni veidi kiiremini, siis oleks väiksematel maanteedel veidi julgem sõita.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”