Heli tagarummus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
aivoarusaar
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Juul 2012, 21:00

Heli tagarummus

Lugemata postitus Postitas aivoarusaar »

Ehk oskab keegi omast kogemusest öelda, millest selline heli tagarummus võib tekkida?

Kas laager läbi või kardaani ülekandes asi? Tekkis suhteliselt järsku.
Ratas ise muidugi vana, kõik võib olla. Aga ehk kellelgi omast kogemusest tarkust jagada.

Töökoja ootejärjekord on pikk ja tahaks aimu saada milles asi üldse olla võib.

Tuleks vist kardaanist õli välja lasta, vaadata ega seal mingeid metallitükke vms ei paista. Õli sai suht äsja küll vahetatud.



Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Heli tagarummus

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Edaspidi teeb samahäält või? Kaardaanirist äkki.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Teema algataja
aivoarusaar
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Juul 2012, 21:00

Re: Heli tagarummus

Lugemata postitus Postitas aivoarusaar »

Just, mõlematpidi teeb sama häält.
Kardaanirist asub minu rattal mootori pool, tagakiige esimeses otsas. Heli tundub tulevat aga just rummu poolt.

Koost näeb ise selline välja:

Kiik - https://images.cmsnl.com/img/partslists ... 2_26a9.gif
Ülekanne - https://images.cmsnl.com/img/partslists ... 2_7aa2.gif

Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Heli tagarummus

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Mul küll teine ratas (xlv) aga kardaan ja ülekanne põhimõtteliselt sama. Võta lahti, see on nii lihtne, näed ära, pole mõtet mõistatada. Seal võib näiteks vedru (mis kiige õõtsumise korral kompenseerib kardaani pikkuse muutumist) katki olla ja iga pöördega üle nuki jooksta.. Kogu see kaadervärk on lihtne ja lollikindel, et pakun mingit lihtsat viga. Rist on teises otsas ja kui sealt kolksuma hakkab oleks asi hullem. Puht lakke vaadates pakun aga ma olen selle süsteemi lahti võtnud ja seal pole eriti midagi, mis saaks katki minna. Kas rats on cx? Tegelt oleks täitsa huvitav teada, mis seal kolksub?

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

Teema algataja
aivoarusaar
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Juul 2012, 21:00

Re: Heli tagarummus

Lugemata postitus Postitas aivoarusaar »

Tänud vastuse eest! Natuke annab lootust, et ehk päris kardinaalselt midagi siis tuksis pole.

Kuna mul endal suuremad teadmised selles vallas puuduvad ja ka garaazh/kuur lahtivõtmiseks, siis ei riski vist ise lammutama hakata. Pole seda vilunud pilku endal, et diagnoosida.

Kas selle vedru all sa pidasid silmas komponenti nr.3 sellel joonisel? - https://images.cmsnl.com/img/partslists ... 2_26a9.gif

Ratas ise on Honda VT500E, 1983 a.

Eks tal neid hädasid teisigi ja vaatab kaua rahakott võimaldab vana asja vuntsida :D

Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Heli tagarummus

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Ja, (3)vedru, sest mulle tundub, et nende kolksude vahe on just üks pööre kardaani. See vedru on pinge all. Kas rahulikult kuulates eristab kolksu asukohta? Pane tokk vastu kardaani tunnelit ja teine ots vastu kinni surutud kõrva ja kuula rahulikult. Kompa erinevad kohad läbi, saad asukoha teada. Aga sellise kolksu puhul ma sõita enam ei soovita, lahti pead igal juhul võtma. Anna teada, kui selgus majas. Kus see ratas sul on? VT 500 on vanakooli pommikindel masin. Sõidab 500 t ainult küünlaid vahetades :)

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

Teema algataja
aivoarusaar
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Juul 2012, 21:00

Re: Heli tagarummus

Lugemata postitus Postitas aivoarusaar »

Ratas ise asub Põhja-Tallinnas. Sõita enam ei julge jah, tuleb töökotta vedada siis üks hetk.
Selle heli osas isegi ei suutnud mingit korrapära tuvastada, vahepeal pikem paus vahepeal väiksem paus nende kolksude vahel.

Mõtlesin jah, et peaks migni kruvikeeraja otsa ja kõrva abil läbi sondeerima selle kiige osa, ehk suudab asukoha paika panna nii.
Annan märku, kui miskit selgub!


moto-tuut-tuut
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Mai 2021, 15:12

Re: Heli tagarummus

Lugemata postitus Postitas moto-tuut-tuut »

Hei,

Täiesti tuttav mure. Mul mitmel kardaaniga rattal sarnane häda olnud ja see on väge lihtne fix. Aga võibolla vajab lihtsalt veidi tööd. Tuleks see kardaani pealispind lahti võtta, hea oleks ta korra õliga üle käia. Siis saaks vaadata kas kardaan-võllil on elemendid kulunud. Kõige parem on seda teha väikse kööginoaga. Siis pole muret, et hakkab roostetama. Need samad väiksed kuulid tuleb lihtsalt korra üle käia ja siis ongi asi timm. Kui on abiks, siis siin on nimekiri mootorratastest, mis ka kardaaniga - https://en.wikipedia.org/wiki/Category: ... otorcycles Võibolla on inspiratsiooniks või aitab netist otsida paremini.

Mul endal ka Honda töös praegu, aga mul on ketiga muidu.

Ise muidu rohkem yamahasid fixinud.

Suletud

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”