Soovitage meistrimeest

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mul on cnc pink, mingit brändi sellel ei ole, üks ttü masinaehituse magistri vend on selle pingi ehitanud. Töötab toimib aga ilmselgelt ei ole tegu kümneid või sadu tuhandeid maksva tööstusliku masinaga, millega igapäevaselt seeriatootmist tehakse. Alumiiniumi kannatab asjaga kenasti töödelda ja tööala on päris suur, kuid täpsus loomulikult ei ole võrreldav mingite ulmelist tööstuspinkidega.
Aga olgu öeldud, et mina ei hakka siin kellegile mingit raami või kiiget välja cnc'tama. See kiige ja raami cnc mainimine tuli lihtsalt sellest, et puhtalt neid pilte vaadates oli üsna arusaamatu (vähemalt minu jaoks...aga vb ma olen siis siin see ainuke loll), mida siis meistrimehe otsija nagu täpsemalt soovib, et seal tehtaks? Piltide peal hetkel paistab olevat kõigi nende kohtade peal põhimõtteliselt toimiv lahendus, muidugi saab sinna kuidagi kombineerida ehk natuke suurema tugevusega kompunni aga reaalselt on need asjad ju ikkagi katki ja lapitud, ka peale järgmist kompunni.




fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Ehk oleks remontimine osa rõudtripist?
Esmalt kaardistad ära külasepad üle eu-liidu ning iga külasepa ülesanne oleks sind aidata järgmise külasepani.
Mina aitaks Jõhvi kandis.

Häid pühi!!!

Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Euroopasse sõites peaks arvestama ka sellega, et minu teada on enamikes maades võimsamaks tehtud rollerid teeliikluses keelatud + päris suured trahvid neile, kes vahele jäävad.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas ranel »

RasmusL kirjutas: 24 Juun 2021, 00:00

Mis masin sul üldse on ? Sellesuhtes et taoliste tööde nagu nt kiige jne tegemine vajab ikka meeletult skilli ja teadmisi. Minu ratta kompotti tehti ca 7kuud, loomulikult mitte igapäevaselt, kuid igasugu tugevus arvutused jne võtsid aega+muidugi disaini välja mõtlemine. Ja skarconi poisid on ikka väga tasemel arvestades, et toodavad juppe ka eestis remonditavatele Finnairi lennukitele.

Kui ilusti cadi sisse modelleerida, siis näitab juba eos paljud nõrgad kohad ära. Tugevusarvutused on jah päris keeruline teema. Mul omal tundus mingi hetk, et see jääbki komistuskiviks ülikooli lõpetamisel ning paljudel mu kursusel seetõttu lõpetamata ka jäi.

Üldiselt, kui reisida tahad, võta levinud originaalseisus ratas ja poogi külge vaid mugavusi. Nagunii saad midagi teel remontida. Mingid teiste meeste aretused on päris kehva remontida, kuna lihtsalt ei tea, mis juppe vaja on.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

EH1
Postitusi: 73
Liitunud: 14 Apr 2014, 17:05
Tsikkel: -
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 11 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas EH1 »

Ma pakun, et teemaalgatajal ei ole A-kati juhiluba, muidu oleks võinud kohe suurema rolleri võtta kui 50cc (paberitel) 🤔

Ducati 749S ex, MG California 1400 Custom ex


Teema algataja
rollerif2n
Postitusi: 6
Liitunud: 23 Apr 2021, 15:03
Tsikkel: SR50 200/Runner 125/Aerox100

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas rollerif2n »

Võibolla olen tõesti natuke ulmeliseks läinud, uut raami küll sellele ei soovi. Aga palun saage aru, asja mida vaja on ei saa lihtsalt minna ja poest osta. Poest ostes saab rohelise numbriga 50cc rolleri, millega pole mul midagi peale hakata või 100++cc rolleri millega sõitmiseks on vaja juhilube. Nende tegemine on juba eraldi kulu, võibolla saab sama raha eest juba siinse teema aluseks oleva rolleri korda teha. Käisin proovimas ühte 125cc mootorrattast, aga ei saanud sellega hakkama, seal peab käike vahetama aga käiguvahetus vasaku jalaga. Teatud terviseprobleemide tõttu pole võimalik sellist asja kasutada, jälle vaja midagi ümber ehitada.

Oskusi mul kahjuks hetkel pole, aga aega on piisavalt, kui keegi õpetaks ja juhendaks, võibolla suudaksin ise korda teha. Tööriistad suudan osta, kuid mul pole kohta kus neid hoida. Ja kui ühe rolleri ümberehituse jaoks hakata töökoda ostma tuleks ilmselt odavam see juba kõige kallimal tipptegijal lasta korda teha. Kuskil pealtnägijas näitas kunagi kuidas üks naisarst ise hobi korras endale motikat ehitas. Leiaks ka kuskilt selliste hobitegijate garaazi...

Need praegu olemasolevad lahendused tunnistati ühe mototöökoja poolt eluohtlikuks, mootori kinnitused pole piisavalt tugevad, summuti võib mootori küljest ära murduda. Sõites 70km/h oli sõidukil sees meeletu värin, ilmselt sellest puidust flantsist mis seal tagaratta juures on.

Sõnastan natuke küsimuse ümber - kas oleks odavam ja mõistlikum see olemasolev projekt korda teha või koolirahaks kirjutada, varuosadeks müüa ja osta asemele näiteks https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3532043 + https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3503937 ja tõsta 125cc tehnika ümber 50cc raamile?


taxx
Postitusi: 103
Liitunud: 02 Juun 2019, 16:34
Asukoht: Tallinn & Hiiumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas taxx »

Sellisel juhul võid sa juba lihtsalt selle rohelise numbri 125cc rollerile panna, ilmselgelt illegaalselt.
Mõlemal juhul on võimuorganite käest pikki pead saamine garanteeritud, nii Eestis kui mujal Euroopas.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Osta endale üks sobiv 50ccm roller/mopeed ja viska sinna nt 80ccm silindrikit peale!
On kümneid kordi odavam, kui olemasolevaga k*******a ja kui mõistus peas on, ei jää ka seadusesilmale ette.

Praegune "uute lahenduste otsimine" on porr- hoolimata juppidest jäädki costum lahendusi taga ajama: mootor siit, raamijupid sealt, KST kelle oma

  • isetehtud.....

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Viimase valguses igal seitsmel juhul kirjuta see koolirahaks.
50 kopkasega pikemale tripile minek on omaette hullus juba nagunii (tõenäoliselt tuled rongiga tagasi :D)
Aga tee seda siis vähemalt originaalses korras masinaga (oskavad ka teepelased remondikohad sind aidata) mitte mingi seitsme külasepa poolt "tuunitud" võrriga

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas and »

rolleriga kannatab trippida küll. inimesed ja soovid ja maitsed on erinevad.

siin üks jube äge tüüp kütab oldschool 90cc rolleriga mööda maailma. kes inglise keelt mõikab, siis soovitan pilk peale visata vlogile-
https://youtube.com/c/c90adventures


Prets
Postitusi: 681
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 67 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas Prets »

Honda C90 on täiesti teine tera ükskõik millise Aprilia või asjaga võrreldes. Aussis postiljonid nendega sadu tuhandeid kilomeetreid uhanud ja tõesti igiliikur masin. Küll aga ka igiaeglane.

(togi)
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas and »

RasmusL kirjutas: 24 Juun 2021, 00:00

Mis masin sul üldse on ? Sellesuhtes et taoliste tööde nagu nt kiige jne tegemine vajab ikka meeletult skilli ja teadmisi. Minu ratta kompotti tehti ca 7kuud, loomulikult mitte igapäevaselt, kuid igasugu tugevus arvutused jne võtsid aega+muidugi disaini välja mõtlemine. Ja skarconi poisid on ikka väga tasemel arvestades, et toodavad juppe ka eestis remonditavatele Finnairi lennukitele.

pehmelt kahtlane see 7 kuu tase… ma hoiaks eemale kui selliseid jutte mõni tegija mulle rääkima hakkab..

Kasutaja avatar

RasmusL
Postitusi: 1666
Liitunud: 10 Okt 2006, 19:18
Tsikkel: Z1000 turbo, Custom V-rod
Asukoht: Tartu
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 299 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas RasmusL »

and kirjutas: 06 Juul 2021, 23:07
RasmusL kirjutas: 24 Juun 2021, 00:00

Mis masin sul üldse on ? Sellesuhtes et taoliste tööde nagu nt kiige jne tegemine vajab ikka meeletult skilli ja teadmisi. Minu ratta kompotti tehti ca 7kuud, loomulikult mitte igapäevaselt, kuid igasugu tugevus arvutused jne võtsid aega+muidugi disaini välja mõtlemine. Ja skarconi poisid on ikka väga tasemel arvestades, et toodavad juppe ka eestis remonditavatele Finnairi lennukitele.

pehmelt kahtlane see 7 kuu tase… ma hoiaks eemale kui selliseid jutte mõni tegija mulle rääkima hakkab..

Sa hetkel ei tea absl millest sa räägid. Tutvu natuke teemaga enne. Mingit ajakava ette keegi ei andnudki ja kiire kellelgi polnud. Sul hetkel pole muidugi aimu ka mis suurusjärk töödest üldse räägime.

If you ain't slidin', you ain't ridin'.

Everybody got a plan until they get punched in the face.

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas joel »

Mõne maailma parima tsikliehitajaga võrreldes on 7 kuud ju samahästi kui ootetöö.

Joel
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas ranel »

and kirjutas: 06 Juul 2021, 23:07
RasmusL kirjutas: 24 Juun 2021, 00:00

Mis masin sul üldse on ? Sellesuhtes et taoliste tööde nagu nt kiige jne tegemine vajab ikka meeletult skilli ja teadmisi. Minu ratta kompotti tehti ca 7kuud, loomulikult mitte igapäevaselt, kuid igasugu tugevus arvutused jne võtsid aega+muidugi disaini välja mõtlemine. Ja skarconi poisid on ikka väga tasemel arvestades, et toodavad juppe ka eestis remonditavatele Finnairi lennukitele.

pehmelt kahtlane see 7 kuu tase… ma hoiaks eemale kui selliseid jutte mõni tegija mulle rääkima hakkab..

7 kuud on täiesti okei tooteprotsessi aeg, kui disain kuni valmis tooteni. Eriti veel, kui muude asjade kõrvalt.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Hm, huvitav kaua Danny Trejo ootama pidi ka?

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

ressi
Postitusi: 55
Liitunud: 11 Juun 2014, 18:56
Tsikkel: Suzuki VS 800GL
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Soovitage meistrimeest

Lugemata postitus Postitas ressi »

Kas Pärnu ümbruses on kedagi, kes teeks mootorratta remonti?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”