Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

urmas66 kirjutas: 30 Dets 2020, 17:19

Spay värvi saad ju ka värvipoest lasta omale purki panna ja kvaliteetset ning isegi mitmekomponentset. Kui kihte värvida, siis peab iga kihi vahelt ära matistama,et kõik kinni jääks. Ja iga kiht peab olema ka korrlikult kuivanud.

Ei ole päris nii see lugu.



Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Nozzu kirjutas: 30 Dets 2020, 18:10

Ehh...paraku ma elan Pärnus, siin ei panda ilmselt midagi purki. Kui siis ainult kurki.

Tundub,et pannakse peale kurkide ka värve :)

https://autovarvid.eu/

Aadress: Tallinna mnt 93b, Pärnu

See matistamise teema oli siis sellise kehvema ehituspoe värvi kohta(et üldse kinni jääks ja maha ei tuleks), aga sealt saad juhise kuidas käituda ja mida teha.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6614
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Kui siin varem kardeti, et koos õhuga liiga palju niiskust kompressorist tuleb siis puhta veega saab väga ilusa efekti (olen proovinud purgi-spraytades)
https://www.google.com/search?client=fi ... pray+paint

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas poison »

ma olen värvinud vussuga paaki ja porikaid...eeltöö nagu ikka pahtel ja lihv, siis motipi krunt, lihv mitu korda, värv motipi antratsiit veljevärv vähemalt kolm kihti ja peale mastoni matt lakk mitu kihti, pensuga just ei leotanud aga korgi ümbrus püsis puhas

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

poison kirjutas: 30 Dets 2020, 21:53

ma olen värvinud vussuga paaki ja porikaid...eeltöö nagu ikka pahtel ja lihv, siis motipi krunt, lihv mitu korda, värv motipi antratsiit veljevärv vähemalt kolm kihti ja peale mastoni matt lakk mitu kihti, pensuga just ei leotanud aga korgi ümbrus püsis puhas

See mastoni lakk?

https://www.decora.ee/13642-maston-matt-lakk-400ml

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas poison »

Oli ilmselt see jah.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

IMG_20210104_150254.jpg

Vajalik nodi kokku ostetud.

Ütleme nii, et rahalieselt ei tasu küll ise värvimine ilmselt ära :)
Fotol on 80 euri eest kraami.

Aga noh...vähemalt saab põnev olema.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Nozzu kirjutas: 04 Jaan 2021, 15:08

Ütleme nii, et rahalieselt ei tasu küll ise värvimine ilmselt ära :)
Fotol on 80 euri eest kraami.

Ära arva nii.
Ettevalmistatud IZ-i paagi minu värviga ületuiskamisest küsiti täna 130.- :shock:

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Ok...siis küll jah.
Lihtsalt töörahaks päris krõbe.
Paar suve tagasi uurisin ühe meistrimehe käest kui palju ta paagi värvimise eest küsiks . Vastus oli 30. Kui mingid kirjad ja muster peale, siis 45.
No ilmselt oleks sellele lisandunud materjalikulu.
A no see ilmselt oli jah tugevalt alla turuhinna pakkumine.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Loff »

No see 130€ tööraha võis olla lihtsalt lahti kirjutatuna - ah, ma ei viitsi seda tööd ette võtta ja ma "ei" ütlemise asemel ütlen ulme numbri.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas tito »

See nii suhteline, kui oled kasutatud tiiva eest küsinud 2,5k dollarit, siis oleks imelik juurde küsida värvimise eest 250 dollarit ainult :D
https://www.ebay.com/itm/Lamborghini-Ga ... 3700672938
Eks motikatega sama teema, et mingi klassiku paagi värvimine võib tunduda räme röövimine, siis ma isegi ei taha teada palju ntks uue BMW paagi värvimise eest küsitakse UM is :roll:
Ma ikkagist oleks kilesse panustand, aga see puhtalt minu kiiks :bsmile:

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Nozzu kirjutas: 05 Jaan 2021, 16:00

Ok...siis küll jah.
Lihtsalt töörahaks päris krõbe.
Paar suve tagasi uurisin ühe meistrimehe käest kui palju ta paagi värvimise eest küsiks . Vastus oli 30. Kui mingid kirjad ja muster peale, siis 45.
No ilmselt oleks sellele lisandunud materjalikulu.
A no see ilmselt oli jah tugevalt alla turuhinna pakkumine.

Tõenäoliselt oleks hind mõne sama värvi detaili lisamisel suht sama olnud, sest suur osa on ettevalmistusel ja kui juba kõik valmis üle värvimiseks, siis see on maalri töös pigem väiksem osa. Samas see osa nõuab jälle meisterlikkust selle töö tegemiseks ehk siin tehakse see nö ilus tulemus, mida ise ei saa ja ei oska. Selle ühe paagi värmiseks läheb suts rohkem kui 10min ja selleks peab kamber olema tühi ehk tehakse ainult seda sinu paaki. Kui nüüd tavapoe materjalid on 80€ siis 50€ ülejäänud raha ei ole ju palju töö ja ruumi eest?

Kui viid nn "ettevalmistatud" detaili värvimisse, siis iga maaler ettvalmistab selle üldjuhul ikka ise veel üle.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

PSX_20210109_135521.jpg

Nädala jagu nühkimist ja pahteldamist õhtuti ja sai eile krunt peale pandud.
Esimese korra kohta tuli täitsa kenasti. Need varjud mis näha, need on liigne fototöötlus :) Silmaga ei paista ja sõrmega ei tunne.

Paar runni tegelikult ikka sain :( Aga need õnnestub ehk mingi 1500 liivakaga eemaldada.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas will111 »

Nozzu, kui sa võtad seal pildil oleva kraami hunnikust kogu selle esimese kuhja maha ning jätad alles ütleme võibolla kaks värvitopsi ja selle laki pudeli siis nagu juba tasub vist küll? :D pahteldamine ei ole värvimine. täitekruntimine ei ole mõne osa lihtsalt ülevärvimisel minuteada tingimata vajalik jne.

tegelikult ega ma hästi ei saa ka aru miks sa seda värvi nii ulmelise koguse ostsid. olen kunagi värvinud ühe auto tiiva ühe sellise topsiga ning sai päris hea, paagil ei ole rohkem pinda. okei võibolla värvi läheb võssa natuke rohkem aga siiski. ühe pütiga saab neid kihte teha ikka õige mitu.

muide mis see 2k laki pudel maksis kah?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Nõustun, et sai ilmselt väheke üle pingutatud. See on see kui ei tea, mida teed ja ostad kõike kokku mida YouTube videodes mainitakse.
Palju ei jäänud puudu, et oleks ostnud ka ekstsentrilise lihvimismasina vms. :)

A K2 lakipidudel oli mingi 24 euri.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas will111 »

ossa raks, siis oli juba see üksi põmst kolmandik summast. eeldasin natuke väiksemat numbrit aga hea teada, ilmselt tuleb seda omalgi varsti osta.

anna teada kuidas siis pind lõpuks jääb kui sellega üle käid

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Ehh...nõu vitiisb keegi anda? Lasin krundi peale. On selline ühtlane ja mõnus. Hästi kergelt poorne.
Aga kui ma nüüd paari värvijooksu kohapealt llihvisin kerglet 1500 paberiga, sain krundi läikivask ja siidsiledaks.
Küsimus, et kas ma peaksin kogu krundi üle lihvima enne värvimist, nõnda et paak oleks sile? Iseenesest - kuna teema on selline military, siis mulle selline kergelt poorias pind meeldib. Ei ole vaja libedat ja läikivat vaid matti ja...noh, sellist karust.
Samas, kui ma nüüd ei lihvi seda krunti üle ja iga järgmine kiht võimedab seda poorsust, siis jääb lõpptulemus ilge? Noh, umbes nagu oleks sprayga tehtud.

EDIT: Ah, ise küsin, ise vastan.
Lasen ikka 1500 ja 2000 paberiga üle.
Proovisin ühe koha peal, mis nagunii varjule jääb - väga mõnus, sile ja metalne tulemus saab.

EDIT: Jap, tundus õige mõte olevat krunt liivakaga üle tõmmata. Nüüd on pind selline mõnus, sile ja metall-tuhmjalt läikiv. Nagu oleks äsja tootmisliinilt maha tõstetud ja värvimisse saadetud.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Kui tahad boorset ja reljeefset pinda, siis tavavärvidega tehakse seda kohati nii, et värvitakse märg-märjale ilma vahekuivamise ja matistamiseta, kui jätta matistamata ja lasta ära kuivada, siis võib kooruma hakata mingi aja pärast.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas will111 »

millest see tuleb, et mitte lihvides (seda vist see matistamine tähendab) värv kooruma hakkab?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 14 Jaan 2021, 05:19

millest see tuleb, et mitte lihvides (seda vist see matistamine tähendab) värv kooruma hakkab?

Lihtsalt ei nakku piisavalt ja ei muud müstikat. Kuivanud kiht käiakse üldjuhul üle.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas romulus »

Parandage, kui eksin, aga kas 1500/2000 veidi liiga peen ei ole värvikihtide vahele? Ise värvisin paaki, siis lasin Mirka Soft P500-ga enne järgmist kihti, vist isegi värvipoe soovitusel. Ma tegin küll püstoliga, aga sisulist vahet ei tohiks olla. Nii peenega jääb äkki nake kehva?

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas will111 »

värviproff küll ei ole aga minumeelest on ka liig. kunagi nooremana olin ulmeline jahutusepede ja sai igasuguseid arvuti radikaid lihvitud ja poleeritud...no mäletan, et 2000 oli üldse kõige peenem paber, mida kasutasin ja sellega sai vasktallad peegliks lihtitud :D tegelikult juba 800 ja tuhat tegid päris peegelläike teinekord (kui joonlihvida, mitte ringliigutust)
kujutan ette, et 2000 paberi tõmbab hetkega umbe ka värvist

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Umbe ei tõmba, kuna märglihvin.
Aga krt.....äkki tõesti on liiga peene ja teeb liialt siledaks, nõnda et värv enam ei nakku?
Võib nii juhtuda?

Praegu veel viimane aeg mul karestada, nädalavahetusel oli plaanis nö. põhivärv peale tõmmata.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Värvisid müüva ettevõtte lehel on selline tekst ja mu meelest täitsa mõistlik oleks nii teha.
Osad pahtlid ja krundid ei taha märga üldse saada. See on sel juhul ka pakendil kirjas.

Krunditav pind lihvi P240
Krundi pind lihvi pinnavärviga värvimisel P400 – P600 (kuivlihv) ja metallikvärviga värvimisel P600 – P800 (kuivlihv) või siis vesilihv P1000 – P1500.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Spreidega värvimisel, kuna värv on jube vedel, on p400 oskamatu käe jaoks võibolla veidi liig ennem õiget värvi, alguses ei ole häda, kuid kraapsud võivad nn sisse kuivada mingi aja möödudes, ise teeksin ka ca 500-600 kuivaga. Pahtlid ei taha ükski minuteada vett saada ehk siis täitekrunti ei tohi sealt läbi lihvida, kus pahtel all.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

Uhh....see paagi (ja porika) värvimine on ikka paras katsumuste rada :)
Porikaga läks kõik pea aegu hästi. Originaalvärv maha, plastikukrunt peale, selle peale tavaline, hall krunt ning värv peale. Tulemus täpselt see, mis vaja.
Kuigi jah, enne tulemusele jõudmist juhtus selline äpardus, et spraypurk hakkas vahetatud otsiku tõttu tilkuma, üks tilk kukkus värskelt värvitud pinnale. Lihvisin selle umbes poolt tundi pärast värvimsit välja. Tahtsin kohe uue värvi peale tõmmata ja uhasin porika silikoonieemaldajaga üle. Et värv polnud kaugeltki mitte veel kuivanud, nagu selgus, pesin kogu värvi sellega oma suureks ehmatuseks maha. Aga no ei hullu, uuesti värv peale ja jäi kena.

Aga paak.....OMG...asusin seda värvima kõige külmemal talveööl. Avatud akna kõrval. Vaatasin kohe, et asi kahtlane, paagi pind jäi nagu jämedateraline liivapaber. Ootasin 24 tundi, et mis saab. Sai see, et sisuliselt puhusin kogu värvi maha. No absolutuselt polnud nakkunud.
Siis tõmbasin uuesti värvi peale. Juba parem aga ikkagi kohati kega üle tõmmates pudenes värv liivana maha. Uuesti 400 paberiga üle ja kolmas kiht värvi peale. Veel parem tulemus aga ikka selline liivane pind. Uuesti 400 paberiga lihv. Ja siis neljandat korda spraydes mõistsin, et mitte ainult temperatuur ei ole oluline vaid ilmselt tuleks järgida ka spraypudelile märgitud pritsimiskaugust. Ehk siis lasin oluliselt kaugemalt ja hästi õhukese kihi. See enam liivapaberiks ei mutuunud.
Aga noh, soovitud rohelisest olen veel kaugel. Ilmselt läheb kaks-kolm õhukest kihti veel, enne kui paagi porikaga ühte tooni saan.

No ja siis hakkab muidugi trall lakiga pihta - eks näis kuidas sellega läheb.

EDIT: Paagile, tõmbasin enne põhivärvi pealekandmist uuesit siis krundi peale. Noh et ei peaks värvi kandma sellele, 2000 paberiga üle lastud siledale pinnale. Uue krundi lasin jah, täpselt ei mäleta, ilmselt 400 paberiga üle.
Aga kas siin võib see jama olla nüüd, et krunti on liiga palju seal värvi all. Või see ei mängi rolli.

Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz

will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas will111 »

väga huvitav lugemine, arvestades, et ma pean ise nii ehk naa samuti hakkama lähimate kuude jooksul paaki ja porikat värvima :D

mis selle silikoonieemaldaja kasutamise point antud juhul üldse on? ma ei ole justkui kunagi näinud ega kuulnud, et keegi sellist asja värvimisel (või noh vähemalt kuidagi mingite kihtide vahel) kasutaks.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Silikoon on värvitöökodade jaoks õudusunenägu.
N: Kenasti talveks ära silkoonitud rehvid viidi talvituma värvitöökoja ventruumi. Silikoonist põhjustatud täpid värvis. Põhjust otsiti maa alt ja maa pealt, vaenlaste ja sõprade seast. Vahetati värvi tarnijat, vahetati värvijat, vahetati püstolid voolikud, vahetati kompressor kuivati, nuteti ja uluti.
Kevadel järsku probleem kadus.
Võib vaid arvata kellel taheti pikkusest pea osa vähemaks võtta ja seda mitte korraga vaid seib haaval.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
Nozzu
Postitusi: 898
Liitunud: 30 Mai 2008, 20:52
Tsikkel: Ducati Monster / Kawasaki KLR
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 414 korda
Tänatud: 61 korda
Kontakt:

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas Nozzu »

will111 kirjutas: 21 Jaan 2021, 12:17

mis selle silikoonieemaldaja kasutamise point antud juhul üldse on? ma ei ole justkui kunagi näinud ega kuulnud, et keegi sellist asja värvimisel (või noh vähemalt kuidagi mingite kihtide vahel) kasutaks.

Tänan. Eks veel parem oleks, kui ma oma seiklusi fotodega illustreeriks aga noh, sel hetkel kui tilkuv värvipurk ühes, silikoonieemaldaja teises käes, ruineeritud tööd vaatad, on foto tegemine viimane, mis pähe tuleb.

Aga silikoonieemaldaja mõte on selles, et eemaldada igasugune rasu ja rasv mis su kätelt värvitavale pinnale sattunud on. Kehapinnalt eralduv rasv või õlid võivad põhjsutada värvi mittenakkumise. Ehk siis tõmbad kaitsekindad kätte, lased paagi silikooni ja rasvaeemaldajagakokku, tõmbad puhta lapiga veel üle ja rohkem ei näpi enne värvimist.
Nõnda õpetatakse pea igas spray värvidega värvimsit käsitlevas videos. Ja ma olen neid vahtinud ikka kümneid ja kümneid. Aga näe, ikka oskan ära vusserdada :)

EDIT: Selle tilkuva värvipoti juures peatun korraks siis pikemalt. Ehk on hoiatuseks teistele. Nimelt ostsin, et tulemus parem saaks, spetsiaalsed Dupli-Colour otsikute komplekti spray pudelitele. Noh, eemaldasin siis Motipi spray originaalotsiku ja asendasin ühe fäänsima otsikuga, mis siis peaks tekitama efekti, et värv ei tule välja mitte täpina vaid sellise laia ajoonena. Et saaks, nagu vaja, kerge ülekattega värvida.

Ok, esimne kord õnnestuski. Aga kui hakkasin teist korda üle värvima, siis nii kui ma sellele otikule vajutasin, paiskus õhku muljetavaldav pilv gaasi ja värvi. Mitte otsiku suudmest siis vaid otsiku kõrvalt ja vahelt ja igalt poole. Riided värviga koos, käed paksult värviga kaetud seinad värviga koos. Täielik karauul. Noh, rebisin siis otsiku maha, purskumien jätkub. Hoian näppu ees. Korras. Panen ettevaatlikult otsiku tagasi. Noh...jäi pidama.
Õnnestus isegi värvida. Aga jah, värvipudeli peale oli kogunenud loik värsket värvi, mis sealt siis porilauale kukkus.... vot selline äpardus.

Viimati muutis Nozzu, 21 Jaan 2021, 12:44, muudetud 1 kord kokku.
Minu seiklused rattal liikuvas pildis: www.youtube.com/@nozzzz
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Appi....Nozzu tahab sprayga paaki värvida

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kui detaili on vahepeal näpitud, siis võiks ikka enne uut kihti silikoonieemaldajaga üle lasta kegelt. Nt juba näpujägede pärast, aga pühib ka igasugu tolmu jne maha.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”