Räägiks (odavatest?) keevitusmaskidest

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Räägiks (odavatest?) keevitusmaskidest

Lugemata postitus Postitas Krl »

Keevitusteemasse veel üks küsimus.

Keegi mõnda odavat isetumenevat maski ka kasutab ja on üllatusega tõdenud, et töötab küll? Nagu ma aru saan, siis nende odavate probleem on see, et nad alati ei tumene, või on liiga aeglased jne?



Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Krl kirjutas: 23 Nov 2020, 11:24

Keevitusteemasse veel üks küsimus.

Keegi mõnda odavat isetumenevat maski ka kasutab ja on üllatusega tõdenud, et töötab küll? Nagu ma aru saan, siis nende odavate probleem on see, et nad alati ei tumene, või on liiga aeglased jne?

Ostsin endale sellise maski: https://www.stokker.ee/keevituskiiver-a ... 1155458352
Täitsa toimib

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Krl kirjutas: 23 Nov 2020, 11:24

Keevitusteemasse veel üks küsimus.

Keegi mõnda odavat isetumenevat maski ka kasutab ja on üllatusega tõdenud, et töötab küll? Nagu ma aru saan, siis nende odavate probleem on see, et nad alati ei tumene, või on liiga aeglased jne?

Kasutan aastat 10 (küll mitte igapäevaselt) mingit hiinakat ja täiesti OK

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ok. Proovib ka siis ära. Tavalisega ikka natuke ebamugav.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Krl kirjutas: 23 Nov 2020, 11:24

Keevitusteemasse veel üks küsimus.

Keegi mõnda odavat isetumenevat maski ka kasutab ja on üllatusega tõdenud, et töötab küll? Nagu ma aru saan, siis nende odavate probleem on see, et nad alati ei tumene, või on liiga aeglased jne?

Mul oli tööriistamarketi hiinakas vahepeal. Tumendas küll, aga lõpuks oli ikka liivaterade tunne silmas. Ostsin 3M Speedglasi asemele ja nüüd OK.
Silmad nii kallis vara, et milleks riskida. Korralikud maskid on 150 eur ringis.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mul on neid hiinakaid 2tk riiulis, päikesepatareiga versioonil sai patarei pika seismisega tühjaks ja enam jalgu alla ei võtnud ning teine andis lihtsalt otsad. Ehk osta vähemalt selline hiinakas, millel saab patareid vahetada, kui 3M kallis tundub.

Muidu TIG-i puhul on oluline tundlikkuse ja heleduse reguleerimine, see leek on tuhmim kui MIG-i oma, mask ei pruugi üldse tumeneda. Ja kui tumeneb, siis MIG-i seades jälle ei näe, mida sa teed.

Viimati muutis Jesper, 23 Nov 2020, 12:06, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jesper kirjutas: 23 Nov 2020, 12:04

Mul on neid hiinakaid 2tk riiulis, päikesepatareiga versioonil sai patarei pika seismisega tühjaks ja enam jalgu alla ei võtnud ning teine andis lihtsalt otsad. Ehk osta vähemalt selline hiinakas, millel saab patareid vahetada.

Mul hiinakal tavaline laetav AAA(või oli see AA) sees.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Krl kirjutas: 23 Nov 2020, 11:24

Keevitusteemasse veel üks küsimus.

Keegi mõnda odavat isetumenevat maski ka kasutab ja on üllatusega tõdenud, et töötab küll? Nagu ma aru saan, siis nende odavate probleem on see, et nad alati ei tumene, või on liiga aeglased jne?

Mingi noname poolakas, Black äkki?
Töötab küll aga ma nii väike keevitaja, et väga põhjalikke järeldusi ei riskiks teha.

Pilt
Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Kalts »

yeekim kirjutas: 23 Nov 2020, 12:06
Jesper kirjutas: 23 Nov 2020, 12:04

Mul on neid hiinakaid 2tk riiulis, päikesepatareiga versioonil sai patarei pika seismisega tühjaks ja enam jalgu alla ei võtnud ning teine andis lihtsalt otsad. Ehk osta vähemalt selline hiinakas, millel saab patareid vahetada.

Mul hiinakal tavaline laetav AAA(või oli see AA) sees.

edu

Mul ühel kabedamal hiinakal on juhtmed välja toodud ja 2xAAA hoidik nipukaga maski küljes.
Tavaliselt on seespool ruumi maailm. Kes soovib võib endale saada, 50€.
Nädal tagasi vahetasin ees- ja tagaklaasi, võtsin Tartusse kaasa kui Cedosse
proovima läksin, aga lõpuks unustasin maski autosse ja sain kohapealt midagi ette.
Tolle maskiga tegin kursused läbi ja ei täheldanud midagi erilist, v.a. see, et nägin ka mida
keevitasin võrreldes vana Esabiga. Tumedust saab seada kahes vahemikus: 5-9 ja 9-13.
http://bsd.ee/~kalts/mask1.jpg
http://bsd.ee/~kalts/mask2.jpg

--
Vallo

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas pühak »

Krl kirjutas: 23 Nov 2020, 11:24

Keevitusteemasse veel üks küsimus.

Keegi mõnda odavat isetumenevat maski ka kasutab ja on üllatusega tõdenud, et töötab küll? Nagu ma aru saan, siis nende odavate probleem on see, et nad alati ei tumene, või on liiga aeglased jne?

Ostsin hiljuti Antehnika lehelt kõige kallima hiinaka või poolaka, mis ta nüüd iganes on. 64€ + saatmine. Praegu igatahes olen väga rahul. Enne oli mingi päikesepatareiga ikaldus, mis sest, et Telwini kiri peal oli, see oli ikka väga kohutav, reaktsioon aeglane ja kaarleegiga ennast laadida ei suutnud, päikese kätte pidi viima või vastu lampi panema, siis 5 minutit töötas jälle. Praegune mask on päikesepatareiga ja vahetatava tavalise patareiga kombineeritud variant. Kui ma asjast õigesti aru sain, päiksepatareiga töötab siis, kui valgust jätkub ja kui mitte, siis läheb tavalise pealt edasi.

Viimati muutis pühak, 24 Nov 2020, 20:11, muudetud 1 kord kokku.
"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Räägiks (odavatest?) keevitusmaskidest

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Kasutasin odavat hiina maski, niikaua, kuni ei keevita nõmeda valgusega kohas või kusagil kanalis sumpse, on ok, kohe kui need tingimused pole täidetud võiks maskil olla võimalikult palju andureid, et lambist vahepeal päikesejänkut ei saaks. 3m mask mulle ei meeldi, esabi mask on nii tundlikkuselt parem, kui ka see, et teda ei ole vaja sisse lülitada. 3m lülitab ennast mingi aja tagant välja, kui tegeled mingi nikerdamisega, kus vahepeal on vaja muud teha, siis korra punkt panna, siis on ilge ikaldus selle sisse/välja lülimisega. Igatahes olen end korduvalt pimedaks lasknud selle jura pärast. Esab toimib igast asendist ja on võrreldes hiinakaga oma ca 3x hinda kindlasti väärt, mugavus maksab ja automaadimehed lendavad hõbenoolde :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Räägiks (odavatest?) keevitusmaskidest

Lugemata postitus Postitas Krl »

Spoiler
Dusterx kirjutas: 30 Nov 2020, 11:43

Kasutasin odavat hiina maski, niikaua, kuni ei keevita nõmeda valgusega kohas või kusagil kanalis sumpse, on ok, kohe kui need tingimused pole täidetud võiks maskil olla võimalikult palju andureid, et lambist vahepeal päikesejänkut ei saaks. 3m mask mulle ei meeldi, esabi mask on nii tundlikkuselt parem, kui ka see, et teda ei ole vaja sisse lülitada. 3m lülitab ennast mingi aja tagant välja, kui tegeled mingi nikerdamisega, kus vahepeal on vaja muud teha, siis korra punkt panna, siis on ilge ikaldus selle sisse/välja lülimisega. Igatahes olen end korduvalt pimedaks lasknud selle jura pärast. Esab toimib igast asendist ja on võrreldes hiinakaga oma ca 3x hinda kindlasti väärt, mugavus maksab ja automaadimehed lendavad hõbenoolde :D

https://www.alas-kuul.ee/keevitusmask-s ... 0700000480
midagi sellist siis?


pyta
Postitusi: 1102
Liitunud: 22 Mai 2009, 18:23
Tsikkel: Beta 300rr, Fz1n
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Räägiks (odavatest?) keevitusmaskidest

Lugemata postitus Postitas pyta »

Kallim väga parem ka ei ole,ei tea millest oleneb. Sai soetatud miski 350 eurone, made in swiss mask. Ei istu nagu nii, nagu ootaks. Siiamaani tavalise euromaskiga keevitanud,aga see ikka jama migi jaoks.

RF600R ´96 (09-10) XT600 ´90 (10- 15) ZX9R ´98 (10-11) Thunderace '98 (12-12), GSX-R 750 '04 (13-15), TT600RE '05 (15-16), RSV1000R '08 (16-18), Beta 300rr '14 (16-...), Fz1n '09 (18-...)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”