mida teha hapnikuballoonidega

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Mul ootavad utiliseerimist 2 sinist hapnikuballooni mõõtudega 1,5x0,2 m. kaalu järgi ütleks et on pigem täis, kaalunud ei ole aga sigarasked on.
Vanamees oli kunagi keevataja kuid enam mitte ja mul ei ole ka plaan osta seadet kus hapniku vaja, seni elektroodkeevitusest piisanud.
Nüüd tekkis küsimus et tahaks neist kui suht ohtlikest elementidest lahti saada - kui kuur kus nad seisavad peaks mingil teadmata põhjusel põlema minema siis rõõmustada ei ole otsest põhjust.
Paljassaare jäätmejaamast sain vastuse, et nemad vastu ei võta - suunasid Epler&Lorenzisse, ning sealt sain ka eitava vastuse.
Soovitati uurida kusagilt maaletoojate käest, samas kahtlen seniste reaktsioonide põhjal sügavalt et nemadki kuidagi huvitatud on.
Äkki on siin keevitajaid kes saaks need ära kasutada või kui on kogemust või mõtteid kuidas nendega toimetada, siis andke märku.
Või kui tühjaks lasta, kraan maha lüüa siis on piisav tõestus et balloonid on tühjad ja läheks vanametalli?
Asuvat Tallinnas pelgulinnas.



Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas claw »

Kui seal hapnik sees on, siis saad need mitte ära anda, vaid maha müüa. Gaasiga tegutsejaid ikka Eestis leidub veel omajagu.
Rikkaks küll ilmselt ei saa:
http://www.metanex.ee/toostusgaaside-hinnakiri/

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Stinger kirjutas: 19 Mär 2020, 13:09
Spoiler

Mul ootavad utiliseerimist 2 sinist hapnikuballooni mõõtudega 1,5x0,2m. kaalu järgi ütleks et on pigem täis, kaalunud ei ole aga sigarasked on.
Vanamees oli kunagi keevataja kuid enam mitte ja mul ei ole ka plaan osta seadet kus hapniku vaja, seni elektroodkeevitusest piisanud.
Nüüd tekkis küsimus et tahaks neist kui suht ohtlikest elementidest lahti saada - kui kuur kus nad seisavad peaks mingil teadmata põhjusel põlema minema siis rõõmustada ei ole otsest põhjust.
Paljassaare jäätmejaamast sain vastuse, et nemad vastu ei võta - suunasid Epler&Lorenzisse, ning sealt sain ka eitava vastuse.
Soovitati uurida kusagilt maaletoojate käest, samas kahtlen seniste reaktsioonide põhjal sügavalt et nemadki kuidagi huvitatud on.
Äkki on siin keevitajaid kes saaks need ära kasutada või kui on kogemust või mõtteid kuidas nendega toimetada, siis andke märku.
Või kui tühjaks lasta, kraan maha lüüa siis on piisav tõestus et balloonid on tühjad ja läheks vanametalli?
Asuvat Tallinnas pelgulinnas.

Keevitamiseks täna seda keegi ei kasuta, kui siis lõikamiseks, aga kaasaaegse reduktori otsa vene balloon ei sobi. Kui kellegi on reduktor olemas,siis on mingi point,aga ballooni vahetus maksab täna suurusjärk 10€ ehk kas tasub. lase tühjaks löö kraan küljest ja vii vanarauda,saad isegi suts rohkem võibolla.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas will111 »

kus asuvad? põhimõtteliselt saaksin minema viia mingil hetkel, kui eestis olen. edit: my bad, ei näinud alguses et asukoht ka kirjas. aga jah, ma võiksin need peale võtta...praegusel hetkel lihtsalt ei ole eestis

Kasutaja avatar

Teema algataja
Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas Stinger »

will111 kirjutas: 19 Mär 2020, 14:31

kus asuvad? põhimõtteliselt saaksin minema viia mingil hetkel, kui eestis olen. edit: my bad, ei näinud alguses et asukoht ka kirjas. aga jah, ma võiksin need peale võtta...praegusel hetkel lihtsalt ei ole eestis

Kui praegusel ajal pole Eestis siis pole vist lähiajal oodata ka?
Saatsin Metanexi ka küsimuse ära, (tänud claw) näis mis reaktsioon on.

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas will111 »

On ikka oodata, just tuli uudiseid ka, et soome eesti vahel saab sõita küll :D vähemalt nii ma sain asjast aru. Aga päris täpset päeva jah veel ei tea. Nädala jooksul üsna kindlasti.

Äkki viitsid vaadata kui suure läbimõõduga väliskeere nendel balloonidel on. St. siis see ots kuhu reduktor külge keeratakse


KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

will111 kirjutas: 19 Mär 2020, 15:35

On ikka oodata, just tuli uudiseid ka, et soome eesti vahel saab sõita küll :D vähemalt nii ma sain asjast aru. Aga päris täpset päeva jah veel ei tea. Nädala jooksul üsna kindlasti.

Äkki viitsid vaadata kui suure läbimõõduga väliskeere nendel balloonidel on. St. siis see ots kuhu reduktor külge keeratakse

Vene balloonide keere on 3/4" toll-torukeere! AGA hapnikul mittestandardne SPETSIAALKEERE!

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas tyyp »

will111 kirjutas: 19 Mär 2020, 15:35

On ikka oodata, just tuli uudiseid ka, et soome eesti vahel saab sõita küll :D vähemalt nii ma sain asjast aru. Aga päris täpset päeva jah veel ei tea. Nädala jooksul üsna kindlasti.

Äkki viitsid vaadata kui suure läbimõõduga väliskeere nendel balloonidel on. St. siis see ots kuhu reduktor külge keeratakse

Saad sõita jah aga ilmselt istud eesti pool 14 päeva karantiinis :D
Mingist uudisest käis nagu läbi, et soome pool lubab mingitel tingimustel liikuda aga eesti lükkab saabujad karantiini.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas will111 »

et siis mida, pannakse vangi mind? misasi on karantiinis istumine?

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas tyyp »

will111 kirjutas: 19 Mär 2020, 21:29

et siis mida, pannakse vangi mind? misasi on karantiinis istumine?

Kirjutad paberile alla, et ei lahku oma elu-/peatuskohast 14 päeva sees. Vist äkki oli lubatud ka poes käia...? Räägivad isegi vist rikkumise korral ca 2k eurisest trahvist.

Edit:

Sul vist läheb hästi kui sul pole mingisuguseid sümptomeid:

https://www.politsei.ee/et/juhend/eriol ... dus-pusida

Aga minu arust täna hommikune kellegi sõnavõtt rääkis natuke teist juttu. Just oli teemaks Soome-Eesti.

Viimati muutis tyyp, 19 Mär 2020, 21:38, muudetud 1 kord kokku.
Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas franz125 »

will111 kirjutas: 19 Mär 2020, 21:29

et siis mida, pannakse vangi mind? misasi on karantiinis istumine?

2000 juurot trahvi.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89289377

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

tyyp kirjutas: 19 Mär 2020, 20:28
Spoiler
will111 kirjutas: 19 Mär 2020, 15:35

On ikka oodata, just tuli uudiseid ka, et soome eesti vahel saab sõita küll :D vähemalt nii ma sain asjast aru. Aga päris täpset päeva jah veel ei tea. Nädala jooksul üsna kindlasti.

Äkki viitsid vaadata kui suure läbimõõduga väliskeere nendel balloonidel on. St. siis see ots kuhu reduktor külge keeratakse

Saad sõita jah aga ilmselt istud eesti pool 14 päeva karantiinis :D
Mingist uudisest käis nagu läbi, et soome pool lubab mingitel tingimustel liikuda aga eesti lükkab saabujad karantiini.

Juba lõunapaiku oli uudis,et 7 päeva sees ühe korra soome-eesti vahet edasi tagasi on mõlema poolega kokku lepitud. Ehk lihtsustatult-kord nädalas saab edasi tagasi sõita.

E: otsus Soome poolt muudetud ja seda ei saa teha alates pühapäevast ehk see nv kodua ära käia ja siis soome tööle jääda on ainuke variant.

Viimati muutis urmas66, 20 Mär 2020, 08:02, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 19 Mär 2020, 15:35

On ikka oodata, just tuli uudiseid ka, et soome eesti vahel saab sõita küll :D vähemalt nii ma sain asjast aru. Aga päris täpset päeva jah veel ei tea. Nädala jooksul üsna kindlasti.

Äkki viitsid vaadata kui suure läbimõõduga väliskeere nendel balloonidel on. St. siis see ots kuhu reduktor külge keeratakse

See ei lähe ühegi tänapäevase reduktoriga kokku,ainult nõukaaegse hapniku reduktoriga. Saab teha ka vahetüki,aga kas on mõtet, vaadates selle gaasi hinda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei ma mõtlesin seda, et mul mingi vanem reduktor on kuskil vist olemas kui mälu ei peta. Ballooni ennast ei ole, hapnikku siis.
Hapnikku võiks proovida kasutada plasmalõikuse juures, suvel kui lõikaja ära ka ostan :D aga balloon gaasiga võib ju varem ka olemas olla. mul ruutmeetreid asjade ladustamiseks jätkub

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas claw »

will111 kirjutas: 19 Mär 2020, 22:58

Ei ma mõtlesin seda, et mul mingi vanem reduktor on kuskil vist olemas kui mälu ei peta. Ballooni ennast ei ole, hapnikku siis.
Hapnikku võiks proovida kasutada plasmalõikuse juures, suvel kui lõikaja ära ka ostan :D aga balloon gaasiga võib ju varem ka olemas olla. mul ruutmeetreid asjade ladustamiseks jätkub

Wut? Mis see on?

Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1200
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 171 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas Turist »

Üks kasutus oleks see, et sellega saab õliseid kaltse süüdata (ärge siiski järgi proovige). :roll: :lol: Õliste riietega/kinnastega ei tasu ka hapniku ligi ronida.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 19 Mär 2020, 22:58

Ei ma mõtlesin seda, et mul mingi vanem reduktor on kuskil vist olemas kui mälu ei peta. Ballooni ennast ei ole, hapnikku siis.
Hapnikku võiks proovida kasutada plasmalõikuse juures, suvel kui lõikaja ära ka ostan :D aga balloon gaasiga võib ju varem ka olemas olla. mul ruutmeetreid asjade ladustamiseks jätkub

Googeldasin hapniku reduktorit ja müügis on vanad vene reduktorid kallimalt kui uus AGA-s :) ehk müües vana reduktori maha(kui keegi ostab), siis vaheraha eest saab AGA ballooni vahetuse sama hinna sisse :bsmile:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas tyyp »

urmas66 kirjutas: 19 Mär 2020, 22:17
Spoiler
tyyp kirjutas: 19 Mär 2020, 20:28
will111 kirjutas: 19 Mär 2020, 15:35

On ikka oodata, just tuli uudiseid ka, et soome eesti vahel saab sõita küll :D vähemalt nii ma sain asjast aru. Aga päris täpset päeva jah veel ei tea. Nädala jooksul üsna kindlasti.

Äkki viitsid vaadata kui suure läbimõõduga väliskeere nendel balloonidel on. St. siis see ots kuhu reduktor külge keeratakse

Saad sõita jah aga ilmselt istud eesti pool 14 päeva karantiinis :D
Mingist uudisest käis nagu läbi, et soome pool lubab mingitel tingimustel liikuda aga eesti lükkab saabujad karantiini.

Juba lõunapaiku oli uudis,et 7 päeva sees ühe korra soome-eesti vahet edasi tagasi on mõlema poolega kokku lepitud. Ehk lihtsustatult-kord nädalas saab edasi tagasi sõita.

E: otsus Soome poolt muudetud ja seda ei saa teha alates pühapäevast ehk see nv kodua ära käia ja siis soome tööle jääda on ainuke variant.

Reinsalu ütles selle välja jah:

Urmas Reinsalu

TÄHELEPANU! Soome otsustas siiski loobuda ühe päeva kehtinud Eesti kodanike pendelrände lubamisest. Seda alates 22.03 kella 00.00! Rääkisin öösel Soome välisministriga ja tema sõnul oli selle aluseks Soome tervishoiuministeeriumi rahvatervise soovitus. Palusin seda erandit siiski jätkata, viidates praegu sarnastele põhimõtetele nii Eestisse kui Soome sisenemise lubamisel kolmandatest riikidest. Pakkusin aruteluks teoreetilist ideed Soome-Eesti karantiinipiirkonnast. Leppisime kokku, et peaministrid arutavad hommikul nii pendelrände probleemi kui ühise karantiinipiirkonna küsimust. PEAME EELDAMA, et see keeld rakendub täies mahus. Seega peavad Soomes töölepinguga töötavad, aga õiguslikus tähenduses elamisõigust mitteomavad eestlased kiiresti tänase ja homse päeva jooksul, kui nad on Eestis, langetama otsuse! Kas minema Soome ja püsima seal töötades kuni reeglite muutumiseni, või siis jääma Eestisse ilma võimaluseta Soome siseneda kuni reeglite muutumiseni. Kas neile kohalduvad täna-homme Soome sisenedes karantiininõuded, täpsustame hetkel! Eestlased, kes käite Eestist Soomes tööl, teie otsustamise aeg, kas tahate jätkata Soomes töötamust, on täna ja homme! Jagage seda postitust!

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ega ikkagi ei tea, mismoodi sellest aru saada. Mul on soomes nii tööleping kui elukoht märgitud kuskile kelakaardi peal või misiganes see on. Aga ilmselt on see ajutine elamisaadress, mitte püsiv. Sellegipoolest ju üsna selge, et konkreetne töökoht ja konkreetne elukoht soomes on. Kuskilt väga küsida ka pole sest ametid on kinni

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas claw »

Mida sa küsida tahad?
Kui oled soomes, ole soomes. Kui oled Eestis, ole Eestis. Pole vaja edasi tagasi töllerdada. Pese käsi ja ära tuterda ilmaasjata avalikus kohas .The end.

Natuke aega (loe:min paar nädalat) võiks see üsna ilmselge olla.

Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 721
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Hingake nüüd paar korda rahulikult sisse ja välja ning räägime hapnikuballoonidest edasi.
See, et meil on siin suht erineva valuläve ja närvikavaga tegelased koos ning mikrofon vaba, ei tee kellegi elu kergemaks... loetagu seda viimast nüüd ridade alt, pealt või vahelt. :bsmile:

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas joel »

urmas66 kirjutas: 19 Mär 2020, 22:20

See ei lähe ühegi tänapäevase reduktoriga kokku,ainult nõukaaegse hapniku reduktoriga. Saab teha ka vahetüki,aga kas on mõtet, vaadates selle gaasi hinda.

Vahetüki võib ka osta
https://www.keevitus.ee/et/adapter-vene ... a-745.html

AGA hapnikuballooni keermega (W21.8-14) oli ka venelastel balloone, aga enam kindlalt ei mäleta, mis gaaside jaoks. Ähmaselt meenuvad heelium ja lämmastik, aga pead ei julge anda, sest sellest on juba hulk aastaid möödas, kui seda teemat veidi lähemalt uurisin.

Hapnikku täis vana ballooni (järelikult korras kraaniga) tühjaks laskmine ja minema viskamine ei tundu just kõige mõistlikum mõte. Kes igapäevaselt töö tegemiseks vajab, on muidugi mõistlik AGA või mõne teise pakkuja tänapäevaseid balloone kasutada, aga kodus garaažis hobi korras nokitsejatele on ballooni rent kordades kallim kui ballooni sisu ja rendiballoon kaotab igasuguse mõtte, kui on vaja mõned korrad aastas kasutada ja üks balloon kestab 10 aastat. Pakun sel juhul umbkaudseks hinnaks gaas 25 eur + rent 500 eur 10 aasta peale.

Joel
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Aga alustuseks tuleks kindlaks teha kas need balloonid on ka täis. Need olid ka tühjalt nii rasked, et ega oluliselt tajutavad vahet polnudki. Ja täna saad ka enamuse balloone omale osta. On kordades väiksemad ja kergemad. Hobikasutajale jagub pikaks ajaks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Mõlemad balloonid sisisesid, üks nõrgalt teine tugevamalt. Üks seega praktiliselt tühi, rõhku mõõta ei saanud seega ei osanud hinnata palju teisel sees on. Vaatasin et asi läheb liiga keeruliseks, isegi kui keegi siit kunagi ühele pooltäis balloonile järgi tuleb on teine ikka jalus ja pole kindel palju sellest poolikust tolku on. Kuna balloonid jalus Metanex oli nõus vastu võtma siis viisin mõlemad sinna ära ja ballooni teema selleks korraks läbi.

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas will111 »

ega täna ei oleks järgi tulla saanud tõesti :ner:
üldises mõttes neid sinna metanexi viia on muidugi "karuteene" kõigi nende jaoks, kel sellistest asjadest kasu on...aga noh mis teha.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas koi »

Kui kellelgi siiski mõttes , et tahab hapniku ballooni (tühi) ja atsetüleeni ballooni (tühi), mul vedelevad jalus. Paadi sadamas vette uputada (ankruks raskust piisavalt) või mistahes kolaks omale risuks kaela. Tule ja vii minema. Leian ka reduktorid ja voolikud ja pitsid, kui vaja.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

Raitsraisk
Postitusi: 301
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

On kellelgi aimu, mis balloonidel seinapaksuseks on ?

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Raitsraisk kirjutas: 27 Mär 2020, 19:26

On kellelgi aimu, mis balloonidel seinapaksuseks on ?

Kuskilt nagu mälusopis, et 6mm.
Googeldada ei viitsi.

Pilt

fomoco
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Dets 2012, 19:56
Tsikkel: Jawa 360
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas fomoco »

Kui hapnik on sees siis mina leiaks sellele kasutust oma koduses garaasis.
Kuid kahjuks hetkel pole plaanis pealinna sõita, ise asun Jõhvis.
Unistan ka atsetüleenist.
Propaan, pitsid, voolikud ja regulaatorid on juba olemas, nii vene kui ka AGA omad.
Kui kuu aja jooksul neist lahti ei õnnestu saada siis tuleks järgi neile.

Kasutaja avatar

Laur
Postitusi: 377
Liitunud: 18 Nov 2005, 18:37
Tsikkel: VTX1800R
Asukoht: Muhv nõudmiseni
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: mida teha hapnikuballoonidega

Lugemata postitus Postitas Laur »

On alles? Tulen järele.

M.O.T.T
If you want to make God laugh, tell him your future plans
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”