LED latern VS LED pirnid

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kuna mu armsal Twinil on laternate reflektorid surnud, siis plaanis talvel valgustuse kallal nokitseda. Praegu laual kaks suunda:

1) kas panna uued nö tavalised laternad koos LED pirnidega (tean, et pole road legal) - https://www.louis.eu/artikel/headlight- ... c8ddb4c84d

2) terve LED latern. Twinile peaksid sobima u 145 mm läbimõõduga laternad. Paistab, et mõndadel Harleydel sama mõõt. Hetkel leidsin sellised, mis ka eelarvesse mahuvad: https://www.wildbike.it/catalogo/en/led ... cycle.html.

Küsimus just teise variandi kohta. Kas kellegil on kogemust selliste hiina (seda nad ilmselt on) laternatega? Kas ülevaatusele piisab E9 märgistusest või peavad mingid sertifikaadid vmt ka kaasas olema? Ning kas nad ka valgustavad paremini ja vastu peavad? Kui mul tavalises laternas LED pirn läbi põleb, siis ma saan selle tee peal välja vahetada, tervet laternat ei saa.



Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas ranel »

romulus kirjutas: 29 Dets 2019, 13:51

Küsimus just teise variandi kohta. Kas kellegil on kogemust selliste hiina (seda nad ilmselt on) laternatega? Kas ülevaatusele piisab E9 märgistusest või peavad mingid sertifikaadid vmt ka kaasas olema? Ning kas nad ka valgustavad paremini ja vastu peavad? Kui mul tavalises laternas LED pirn läbi põleb, siis ma saan selle tee peal välja vahetada, tervet laternat ei saa.

Viimasel ajal hakkab silma, kuidas tuntud autotootjate tehase LED-id on sama andnud mitte just kõige vanematel masinatel. Kas tahad endale ka sellist lambi firma mitte hooldatavat lahendust juurde pookida? ... Diood ise ei sure, aga seda juhtiv elektroonika ei taha kuidagi vastu pidada.

Ilmselt korras reflektor ja H4 55W halogeen (twinil oli vist mingi 35W R2 ikaldus seal), peaks juba väga suur edasiminek olema.
Nende H4 LED-idega peab samas ettevaatlik olema. Väga palju müüakse selliseid, mis tavalises tules mõnusalt pimestavad.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas romulus »

Nõus, see, et pirni saab vahetada on suur eelis. Samas on LED laterna kasutamine ainus legaalne viis halogeenist rohkem valgust saada (va kui lisalaternaid ei taha panna just). Kui oleks sobiva mõõduga legaalseid laternakestasid, kus saab LED pirni kasutada, siis see oleks parim variant.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Igasugune E on ok.Number tähistab vaid maad kus homologeeritud on ja serdid saadud.Iseasi kas keegi sinivattidest või ülevaatusel näppe ninna ajama hakkab kui näeb kuskilt neti avarustest et tegelikult sul peavad seal olema mingid muud valgusallikad.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas simp »

Ma panin oma SV'le LED Laterna ette. Täpsem info siin: viewtopic.php?f=1&t=95352&p=814177&hilit=LED#p814177

Tänaseks olen 2x ülevaatusel käinud sellega. Mõlemal korral on vanad kaugelt vaadates vaikselt irisema hakanud, aga vastuse "kõik vajalikud märgistused on olemas" peale lähemalt uurima läinud ja rahule jäänud. Politsei pole selle tulega kinni pidanud.

Viimasel korral pidin mokaotsast veel poetama, et tegu on ühtse tükiga ja sinna ei ole LED pirni sisse poogitud.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas Jesper »

romulus kirjutas: 29 Dets 2019, 13:51

Kui mul tavalises laternas LED pirn läbi põleb, siis ma saan selle tee peal välja vahetada, tervet laternat ei saa.

Twinil on ju laternaid ka topelt - täitsa pimeda nina jaoks peavad järjest läbi põlema mõlemad lähi- ja mõlemad kaugtuled :) Mina ei muretseks eriti selle pärast, ega tee peal kolbe ka vahetada ei saa, aga inimesed sõidavad hoolimata sellest mootorratastega mööda ilma ringi.

Natuke offtopic, aga sinna originaalsesse karbiidlambi auku saab H4 ka toppida, kui pirnil ühte kõrva veidi kitsamaks viilida ja Z kujuliselt ülespoole painutada. Valgusjaotus küll ilmselt päris sada protsenti õige ei ole, aga valgustab kenasti.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma võtaks need valmis LED tuled ja ei muretseks.
LED asendus kit ei pruugi sulle sinna tulesse mahtuda ja kui ka mahub,siis H4 LED osta ainult Philipsi(teisi pole kohanud) originaal.Paar maksab mingi 150-170€ vist ehk ei tule oluliselt odavam kui see valmis tule paar ja pole kindel,et ka normalselt näitama hakkab.
https://www.ebay.com/itm/Philips-X-Trem ... 0005.m1851

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Startax müüb ka päris kobedaid H4 LEDe.Panin VTX-le ja GTS-le sisse.Vihk oli täpselt sama mis halogeeniga.Kumbki neist ei ole nö.eurotuli mille parem nurk üles kisub.Paskaagile proovisin ka aga seal ei olnud neist asja sest kuigi pole tuled can-ga millegi pärast hakkasid igasugu anomaaliad.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Teema algataja
romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kas LED laternal peab muidu peale E tähise ka veel muid tähiseid olema? Netis otsides osad nagu väidavad, et LED mooduliga laternal peab lisaks ka MD tähis olema. Lisaks veel siis tähised parem- või vasakpoolse liikluse jaoks. Neil mu leitud laternatel on ainult E tähis.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

romulus kirjutas: 02 Jaan 2020, 11:40

Kas LED laternal peab muidu peale E tähise ka veel muid tähiseid olema? Netis otsides osad nagu väidavad, et LED mooduliga laternal peab lisaks ka MD tähis olema. Lisaks veel siis tähised parem- või vasakpoolse liikluse jaoks. Neil mu leitud laternatel on ainult E tähis.

Seal lingil olevas jutus on küll E9,aga tõenäoliselt on seal tule tagaküljel ka veel mingeid tähiseid,sest ainult E9 ei saagi ju üksi olla.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas simp »

romulus kirjutas: 02 Jaan 2020, 11:40

Kas LED laternal peab muidu peale E tähise ka veel muid tähiseid olema? Netis otsides osad nagu väidavad, et LED mooduliga laternal peab lisaks ka MD tähis olema. Lisaks veel siis tähised parem- või vasakpoolse liikluse jaoks. Neil mu leitud laternatel on ainult E tähis.

Mina olen nii aru saanud, et MD on siis, kui võib LED pirni sisse lükata ja pirn on vahetatav. Kui kogu krempel ühes tükis on, siis E ja sama mis halogeenil(HC/HR/HCR)

Kui enda lambi ostsin, küsisin igaks-juhuks maanteeametilt järgi ka.

Spoiler

Tere,
Milline on nõutav tähistus sõiduki LED esitulele, mille lamp(valgusallika moodul), ei ole vahetatav.
Saan aru, et gaaslahenduslambi(xenon) puhul peab igal juhul olema märge DC/DR/DCR. Kuid LED tuledele ei leidnud eraldi märgistust.
Seega, kas LED esitule puhul (mille lamp/valgusallika moodul ei ole vahetatav) piisab HC/HR/HCR märgistusest?

Tänud,

Hea ......

Kaugtulede, seal hulgas ka LED valgusallikaga, tüübikinnituse tähistuse on HR.

Turvalist liiklemist soovides
Alar .....
Maanteeameti klienditugi
Telefon: 620 1200
www.mnt.ee

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas: 02 Jaan 2020, 13:28
romulus kirjutas: 02 Jaan 2020, 11:40

Kas LED laternal peab muidu peale E tähise ka veel muid tähiseid olema? Netis otsides osad nagu väidavad, et LED mooduliga laternal peab lisaks ka MD tähis olema. Lisaks veel siis tähised parem- või vasakpoolse liikluse jaoks. Neil mu leitud laternatel on ainult E tähis.

Mina olen nii aru saanud, et MD on siis, kui võib LED pirni sisse lükata ja pirn on vahetatav. Kui kogu krempel ühes tükis on, siis E ja sama mis halogeenil(HC/HR/HCR)

Kui enda lambi ostsin, küsisin igaks-juhuks maanteeametilt järgi ka.

Spoiler

Tere,
Milline on nõutav tähistus sõiduki LED esitulele, mille lamp(valgusallika moodul), ei ole vahetatav.
Saan aru, et gaaslahenduslambi(xenon) puhul peab igal juhul olema märge DC/DR/DCR. Kuid LED tuledele ei leidnud eraldi märgistust.
Seega, kas LED esitule puhul (mille lamp/valgusallika moodul ei ole vahetatav) piisab HC/HR/HCR märgistusest?

Tänud,

Hea ......

Kaugtulede, seal hulgas ka LED valgusallikaga, tüübikinnituse tähistuse on HR.

Turvalist liiklemist soovides
Alar .....
Maanteeameti klienditugi
Telefon: 620 1200
www.mnt.ee

Mul auto LED esituledel pole klaasil üldse mingit tähist,tähised ja numbrid on tule taga oleval kleebisel. Tuli on siis ka kõik ühes tükis,midagi ei ole vahetatavat.Panen sellest sildist pildi ka ,äkki on abiks.

M Tuli.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

JaakVL
Postitusi: 13
Liitunud: 16 Okt 2018, 16:21
Tsikkel: Yamaha MT-07

Re: LED latern VS LED pirnid

Lugemata postitus Postitas JaakVL »

MD tähistab vahetatavat LED-moodulit, mitte lampi ja esineb väga harva. Nt peaks B6 ja B7 Passati tagatuledel olema MD markeering.

LED-tuledel on samad markeeringud tihtipeale, mis on halogeentulel. LED-lambid, mis lähevad standardsesse pesasse, ei ole reaalselt nõuetele vastavad kuid 99% ülevaatajatest ega autoomanikest seda ei tea/ei huvita.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”