Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Täna hakkasin tsiklilt viimaseid asju ära võtma, et viia pulbervärvimisse, aga tekkis selline probleem, et ei saa kiigepolti välja. Olen tagunud päris korralikult, aga ei liigu kuhugi. Arvatavasti midagi kinni roostetanud. Kellegil mõni nipp, kuidas saaks?



Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mingi ainega likku! Ootad piisavalt ja leotad. Siis kuuma ja külma ja kuuma ja külma ja siis JÕUDU!

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Olen mitupäeva õli vahele lasknud ja kuuma andnud, ei liigu mitte kuhugi. Kas mingit pressi moodi asja ei ole, millega saaks välja suruda?
Tagasiteed ka enam vist ei ole, järgmine võimalus välja puurida.


eetarga
Postitusi: 777
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Pigem keevita poldipeast mingi tugilatt peale ja hakka tema kaudu (kahte poldi abiga) jõud avaldama

Abzieher.jpg
Abzieher.jpg (30.37 KiB) Vaadatud 2145 korda

- umbes niimoodi.

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mina ei ole küll sedasi tõmmates ühtegi roostes polti kätte saanud. Küll aga olen saanud hunniku pooleks murtud polte ja tõmmitsaid. Kui polt juba nii lihtsalt liigub, siis haamriga mõjutades lendab see lõdvalt vastasseina sisse kinni. Kuumutamine (siis mitte poldi, vaid ikka seda ümbritseva augu) ja toks-toks ühtepidi ja teistpidi... lööma ei pea tingimata loomajõuga, see võib päris pikalt aega võtta, aga kui polt seal kasvõi mikromeetri edasi-tagasi liigub, siis loksutab end lõpuks lahti. Mu rekord on u 3 tundi ühte pidurisadula polti toksida, lõpuks andis alla.

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2454
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 192 korda
Kontakt:

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Tõmmitsaga ei saa ühtki kinni roostetanud asja kätte. Iga tõmmits annab enne järgi kui kokku roostetanud ühenduse "keemiline liides". Millega kuumutad? Kui fööniga, siis tulemust ilmselt pole. Fööniga saab asju lahti siis kui ühel detailidest tekib materjali omadustest tingituna paisumine (näiteks terasest puks alumiiniumkorpuses) - alates 120 kraadi paisub alumiinium järsult.

Kui on teras terase sees kinni, siis aitab ainult leeklamp ja rooste lihtsalt põleb sealt vahelt ära. Küsimus on ainult selles, kas midagi muud kahjustada ei saa. Välja puurimine ei ole lahendus, sest terast puurida terase sees ei toimi enamasti kodustes tingimustes. Kiigevõll ei ole kindlasti mitte 5-6mm läbimõõduga, vaid suurem. Leida rakis, kust suurem puur tsentrist välja ei jookeks jne... üsna kaheldav.

Kokkuvõttes: leeklamp ja rähni liigutus ehk toks-toks ja nii ta välja tuleb lõpuks.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

janis
Postitusi: 729
Liitunud: 17 Dets 2004, 10:11
Tsikkel: Kawasaki GTR1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas janis »

Proovi õli pihustamise asemel rooste eemaldajat. Ma olen edu saavutanud Würthi kaubaga

https://eshop.wuerth.de/is-bin/INTERSHO ... egorypageA

Võib ka proovida ava kuumutamist ja siis selle tootega võll järsult maha jahutada:

https://eshop.wuerth.de/is-bin/INTERSHO ... egorypageA

Väidetavalt tekivad korrosiooni mikropraod ja aine pääseb paremini löögile.

Edit:

Selle võlli ehitust vaadates on õige kohe kuumutamine pea võimatu. Võlli ühest otsast määrdenippel ära võtta ja sealt kaudu rooste eemdaldajat sisse valada ja likku jätta, lisaks veel kiige ja raami vahele pihustada.


Teema algataja
Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Selge, vaatan lähiajal rooste eemaldajat kuskilt.
Kuumutasin ikka leeklambiga, aga väga palju ei julgenud kuuma anda. Selline ~ 15sek kuumutasin korraga.
Mis seal kuumutades pekki võib minna? Raami ei tohiks väga mõjutada? Mingid pisemad detailid saab uued osta.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma kiigepoldiga pole kokku puutunud aga mul olid ühel 20 a. vanal Hondal kõik leegitoru poldid lootusetult kinni roostetanud. Paari nädala jooksul tilgutasin iga päev mingit MoS2 sisaldusega rooste eemaldus õli vahele. Kord nädalas lasin poldi leeklambiga punaseks ja siis kohe külma aerosoolist peale ning mõned tõsisemad hoobid haamriga lagipähe ka. Kaks nädalat "mängisin" siis sain poldi juukekarva jagu liikuma. Pärast seda oli lapsemäng.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Suruõhumeisel/haamer on selliseks tööks asendamatu abimees.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas joel »

Kunagi ammu aega tagasi lasin ühes töökojas Audi 100 välimist rooliotsa vahetada (koonus + mutter). Mutter tuli ilusti maha, koonuse lahti pressimise tõmmits keerati raksuga pooleks. Siis toodi väike suruõhumeisel, selle tera läks krõpsti pooleks. Seejärel taoti väiksemate ja suuremate haamritega tükk aega. Lõpuks võeti selline suruõhumeisel, millega nõuka ajal veoka järel veetava Volga mootoriga kompressori taha ühendatuna asfalti lõhuti. Sellega tuli lõpuks lahti. Kaldun arvama, et kinni roostetanud kiige poldi jaoks läheb ka umbes sama mõõtu riistapuud tarvis.

Joel
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Võib olla nii ja naa
Auto teeninduses oli meister minu auto veovõlli toksinud oma "taskuküünla" ja roostelahtistiga 4h

Korraliku suruõhumeislile allus sekundiga.
Neid näiteid on mul tagatasukus veel. Ma loomulikult ei väida, et ... ainus ja asendamatu ja ... (krr seda ma ju just eelmises postis väitsin :) )
Ühesõnaga see on üks ülimalt hea asi millega proovida enne pikemat sorti leotamise, kuumutamise ja toksimise "tripile" suundumist

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Teema algataja
Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Väiksem suruõhumeisel kodus isegi täitsa olemas, ei tea miks ise sellele ei mõelnud. Homme otsin rooste eemaldaja, leotan veel mõned päevad ja proovin. Vast leiab kuskilt suurema riistapuu ka, kui tarvis.

Kasutaja avatar

Mait.V
Postitusi: 552
Liitunud: 30 Dets 2006, 12:56
Tsikkel: KTM 530 EXC-R
Asukoht: Kose
Tänatud: 5 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Mait.V »

Eeldan et peale kiige ei ole raamil midagi küljes. Mina soovitan see võll välja pressida. Koduste vahenditega saab ka tekitada pressi kui õiget hüdrapressi pole.
Pilt

Keera raam maa suhtes risti ja toesta alt korralikult võlli ümbruse juurest ära. Näiteks mingi hea suur padrun vms. Siis otsi näiteks mingisugune 5 - 10 tonnine hüdratungraud. Üks ots toetab lakke ja alumine pool vastu kiige võlli.

Elu on näidanud et press annab kõige rohkem efekti sellise asja puhul. Lisaks jääb see meeletu tagumise vaev ära ja oht raamile mõrad tekitada.


joel
Postitusi: 1800
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas joel »

Mait.V kirjutas: 11 Dets 2019, 19:33

Siis otsi näiteks mingisugune 5 - 10 tonnine hüdratungraud. Üks ots toetab lakke ja alumine pool vastu kiige võlli.

Selleks peab väga kõva või väga ebaoluline lagi olema, et sinna muretult 10 t tungraud vastu toetada...

Joel

morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas morse »

joel kirjutas: 11 Dets 2019, 20:19
Mait.V kirjutas: 11 Dets 2019, 19:33

Siis otsi näiteks mingisugune 5 - 10 tonnine hüdratungraud. Üks ots toetab lakke ja alumine pool vastu kiige võlli.

Selleks peab väga kõva või väga ebaoluline lagi olema, et sinna muretult 10 t tungraud vastu toetada...

Mine tee mõne kaubanduskeskuse fuajees ära. Neil on betoonist vahelaed...

(kuigi isegi seal ei ole 10T vist ette nähtud)

:D

Nali naljaks. Ma olen toksides lahti saanud. Oluline on, et oleks enne toestatud. Leotad ka ja kuumutad. Ühesõnaga nii nagu enne juba kirjutati.

Kuumutamisega võib laagritest ja tihenditest lahti saada. Aga need pead niikuinii vist ära vahetama.

Edu!


argo_1974
Postitusi: 320
Liitunud: 22 Mai 2005, 01:50
Tänatud: 2 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas argo_1974 »

http://xs400.net/wb/media/faq_anhaenge/XS-Schwinge2.pdf

Kas polt nr 6 ei tule torust nr 2 välja? Kuumutamine seal ei aita, kuumusega ei pääse kuskile ligi.
Polt on pehmemast terasest kui toru, häda pärast saab välja puurida.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Aeglaselt kuumutades piisavalt võimsa induktiivkuumutiga jõuab soe kohale ka sellele torule.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A kui jupil nr 3 pea maha käiata, siis peaks ju kogu kupatus emmale-kummale poole välja tulema? Ma muidugi tegelt ei saa aru, kus seal üldse laagrid on, 1 ja 3 vahel?

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas tito »

Umbes nii ongi, tärista värista, lõpuks on enivei kõik uus :)


Teema algataja
Vxrik
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2019, 11:19
Tsikkel: Tiger 800XC
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Yamaha xs400, ei saa kiigepolti välja

Lugemata postitus Postitas Vxrik »

Kuumutades, würthi roostesurma ja külmutit kasutades, suruõhuhaamriga täristades, liikus lõpuks. Tänud abi eest. 😀

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”