Suzuki RMZ450 süüde

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
SuzuMel
Postitusi: 61
Liitunud: 16 Aug 2011, 08:30
Tsikkel: Suzuki TL1000S
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Suzuki RMZ450 süüde

Lugemata postitus Postitas SuzuMel »

RMZ450 2005 aasta. Kickist käima ei lähe, tõmmates läheb käima aga mingi imelik hääl on sees. Youtube ja google aitasid tuvastada, et süüde vale ja kett ei ole paigas, ilmselt tegemist ketipinguti probleemiga, mis sel rattal tüüpviga. Nüüd läheb huvitavamaks :) Algul vaatasin, et üleval nukkade juures erinevus 1 lüli. (märkide ja lugemise järgi). Kui flywheel (ei tea mis see eesti keeles on) :) märgi TDC peale keerasin, siis üleval olid märgid 180 kraadi valesti. Küsimus, kas on reaalne, et sõitval ja toimival rattal süüte nii valeks läheb? Ühest hambast saaks aru,et pinguti oli lõdva ja andis järgi, aga nii palju? Või olen ma sellest asjast väga valesti aru saanud ja peaks süüdet lihtsalt ühe hamba võrra keerama ja oleks kõik korras? :D



Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: Suzuki RMZ450 süüde

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Keera väntvõlli veel täispööre ehk 360 kraadi ja ülemised märgid lähevad paika. Väntvõll käib neljataktilisel täispöörde 2x kiiremini kui nukkvõllid :-)

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

Teema algataja
SuzuMel
Postitusi: 61
Liitunud: 16 Aug 2011, 08:30
Tsikkel: Suzuki TL1000S
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Suzuki RMZ450 süüde

Lugemata postitus Postitas SuzuMel »

Selleni jõudsin ise ka :) Aga nüüd siis selge milles ilmselt viga on. Kui tegin täispööret, siis ühe silmaga pisikesest augist märki vahtides ja teisega üle ratta vänta surudes magasin tõenäoliselt ühe korra märgid ikkagi maha ja tegin 360 + veel 180 kraadi. Lähen proovin õhtul uuesti :) Tänud!


Teema algataja
SuzuMel
Postitusi: 61
Liitunud: 16 Aug 2011, 08:30
Tsikkel: Suzuki TL1000S
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Suzuki RMZ450 süüde

Lugemata postitus Postitas SuzuMel »

Ja saaga jätkub... Süüde paigas, tõmmates läheb käima, käib ilusti. Kickist käima ei saa, ühtegi matsu ei luba ka. Lüüa on raske, komprsioon on nii tugev, et istudes pm ei jaksagi lüüa. Decompi klapp tundub korras olevat, vedru terve ja VL klapi surub ka õigel hetkel alla. Mõistus hakkab otsa saama juba :) Ratas tsivilisatsioonist üsna kaugel ka, muidu viiks heameelega kuhugi targemate hoole alla. Kellegil mõni hea idee äkki, mida veel vaadata-katsuda? :)


jäme kobra
Postitusi: 133
Liitunud: 11 Sept 2008, 17:51
Tsikkel: Kawasaki KLE
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 3 korda

Re: Suzuki RMZ450 süüde

Lugemata postitus Postitas jäme kobra »

Kas klapid peavad?
Neljatakti krossikal vajavad klapid pidevat jälgimist ja vajadusel reguleerimist.Kui trenn kestab tunde ja ka mõnuga lahti hoitakse,ei tee paha ka peale iga trenni kontollida.
Kui see sektsioon tähelepanuta jätta ja klapid valel ajal avanema hakkavad käib tuli vahelt läbi,klapid ja pesad põlevad ära ja on vaja uusi klappe ning pesade lõikamist.
Kui klapid ei pea siis ongi raske käivitada.Kompressioon on ikka olemas.

Alkohol pole minu jaoks mingi probleem!

Teema algataja
SuzuMel
Postitusi: 61
Liitunud: 16 Aug 2011, 08:30
Tsikkel: Suzuki TL1000S
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Suzuki RMZ450 süüde

Lugemata postitus Postitas SuzuMel »

Klappe pole kontrollinud, lähen õhtul viskan pilgu peale. Iseenesest on mootor saanud kap remondi ja peale seda sõidetud 4-5 korda. Viimased 5 aastat olnud harrastaja käes, kes paar korda kuus kasutanud ja ilmselt rajal täiesti tühjaks ei keera. Minu käes läks ilusti käima kuni kett käis ühe hamba üle (pinguti oli ilmselt lõdva) ja peale süüte paikapanemist enam vändast käima ei saa. Kui käima tõmbad, siis käib ilusti , korra soojast peast läks vändast ka käima aga külmast peast ei tee paukugi.


jäme kobra
Postitusi: 133
Liitunud: 11 Sept 2008, 17:51
Tsikkel: Kawasaki KLE
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 3 korda

Re: Suzuki RMZ450 süüde

Lugemata postitus Postitas jäme kobra »

Kui enne käivitus ilusti ja peale keti ületõmbamist enam mitte,siis kas pole seda varianti seal,et klapid ja kolb said kokku ?

Alkohol pole minu jaoks mingi probleem!
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Suzuki RMZ450 süüde

Lugemata postitus Postitas mx77 »

jäme kobra kirjutas: 27 Dets 2019, 13:51

Kui klapid ei pea siis ongi raske käivitada.Kompressioon on ikka olemas.

Mida-mida?


jäme kobra
Postitusi: 133
Liitunud: 11 Sept 2008, 17:51
Tsikkel: Kawasaki KLE
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 3 korda

Re: Suzuki RMZ450 süüde

Lugemata postitus Postitas jäme kobra »

Kunagi läksid crf 450 r kaks klappi vahetusse kuna olid ära põlenud ja ei pidanud.Ei tundnud küll vändast lüües mingit vahet enne ja pärast remonti peale ühe-tsikkel kippus käivituma,mida ta ennem üha suuremate raskustega tegi.
A vb,ma tundetu jalaga siis.Crf oli mul peale KX 500,selle kõrval on 450 neljane nagunii nagu võrri taguda

Alkohol pole minu jaoks mingi probleem!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”