Seest õõnes polt

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas will111 »

Teab keegi soovitada või suunata, kuskohast võiks otsida seest õõnsat polti? Mõõduga M6 või M7 ideaalis.
Hüdrovoolikute banjopoldi moodi asi siis.. ainult, et auk võiks keskelt otse läbi olla. Idee poolest muidugi saaks vist sedasama banjopolti ka vastavalt modifitseerida, kuid ma pole samas kunagi nii väikse mõõduga neid kohanud.

Äkki kuskil müüakse selliseid pikemaid pidurisadula õhutusnipleid? Poldi pikkus peaks olema minimaalselt umbes 30mm




mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Puuri polt läbi siis?

Kasutaja avatar

suslik83
Toetajaliige
Postitusi: 154
Liitunud: 26 Dets 2003, 17:14
Tsikkel: k175b, Riga 13,
Asukoht: Paide-Ardu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas suslik83 »

igasugu trosside seadistamiseks lüliti suhtes kasutatakse polte, milledel avad sees (jalgrattal pidurid, seadistatava voodi/tugitooli gaasiammortide lülitid jne). Lihtsam on otsida Sinule sobiv polt ja see läbi puurida...kui on vaja üksik asi teha.

sõidan võrriga!

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas will111 »

no kuskil selline 40mm sügavune auk puurida läbi 6mm'se polti, umbes 2.5mm puuriga pole nüüd siiski see kõige lihtsam asi...oleks mul väga korralik ilma loksudeta puurpink kodus olemas siis jah, mul oleks see ilmselt juba tehtud. kuigi ka siis oleks see ikkagi paras töö sest polt tuleks ulmetugevalt pinki kinnitada. aga näed ei ole mul sellist puurpinki, ja metallitöödega niipalju olen tegelenud elu jooksul, et ma tean väga hästi kui "lihtne" sellist auku on puurida põlve otsas. ka kehvakese puurpingi vahel tuleks see tulemus tõenäoliselt üsna s*tt, käsitsi tegemisele pole mõtet isegi mõelda.

trossipingutitega olen kursis, kuid need on lahtise soonega poldid, sellisega mul pole kahjuks midagi teha. see polt peab siiski mängima korraliku ja tugeva kinnitusvahendi rolli.
üks polt on vaja jah, kuid lihtsam oleks ilmselgelt see siiski kuskilt valmistükina osta, seepärast küsisingi. custom valmistamine ei ole mitte kunagi, mitte kuskilt otsast lihtsaim lahendus. aga kui valmis kujul kuskilt ei leia, eks siis tuleb valmistada tõesti.

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas Black »

Neid puuritakse treipingis, mitte puurpingis. Viska mõne treiali kätte, suts ja valmis.

Mäletan, et TPMS-ga ventiilide juures oli vist miskit sarnast.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks treipingis ole natuke lihtsam jah, aga treipink on veel vähem levinud masin :D

kas need tpms'ga ventiilid pole mitte mingid tihekeermega asjad?

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas Black »

Jep, peenkeere ja pigem 5mm kanti.


rocker
Postitusi: 37
Liitunud: 20 Apr 2014, 21:57
Tänatud: 1 kord

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas rocker »

will111 kirjutas: 13 Sept 2019, 03:09

Teab keegi soovitada või suunata, kuskohast võiks otsida seest õõnsat polti? Mõõduga M6 või M7 ideaalis.
Hüdrovoolikute banjopoldi moodi asi siis.. ainult, et auk võiks keskelt otse läbi olla. Idee poolest muidugi saaks vist sedasama banjopolti ka vastavalt modifitseerida, kuid ma pole samas kunagi nii väikse mõõduga neid kohanud.

Äkki kuskil müüakse selliseid pikemaid pidurisadula õhutusnipleid? Poldi pikkus peaks olema minimaalselt umbes 30mm

Esmaspäeval võin tööjuures sportlikust huvist katsetada, kas kasutada olev puurpink suudab.
M6 30/40mm polt ja auk 2,5mm siis ?


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Puurpingiga on see probleem, et ei saa nii täpselt tsentrisse puurida kui treipingiga.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas morse »

Sarnasele poldile mingi 3 või 4mm augu tegin kruustangide vahel akutrelliga nagi naksti sisse. Puur oli korralik ja terav. Tsentrisse just ei saand aga mulle polnud see oluline. 2,5mm auk on muidugi omaette lugu...


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas will111 »

rocker...jah, põhimõtteliselt. Kinnitatava detaili paksus on 11.5mm, ja plokk kuhu sisse polt keerab ja selle detaili kinnitab seal on keerme sügavus ligikaudu 14mm. Polt peab kindlasti kogu keerme sügavuse ära kasutama. 30mm varrega polt seega peaks tegelikult olema täiesti piisav. Poldi täpse pikkuse saaksin homme veel üle mõõta. ideaalis oleks tavaline väliskuuskant lameda peaga polt (see, mida 10se võtmega pingutatakse).

Auk, mis läbi puurida võib 2.5mm olla küll. kardan, et 3mm oleks juba liig 6mm poldi jaoks ja seina sisuliselt ei jääkski. 2mm puur jälle on hirmus õbluke ja võib vist väga lihtsalt puurides ära murduda. m7 polt sobiks ka tegelikult hästi, aga selliseid vist keeruline leida..


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 58 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

Kumb keere seal pesas siis on M6 või M7
M6 keermesamm on 1mm järelikult seinapaksust 2.5 mm läbipuurituna jääb 0,75, pole just liiga palju?
Mida sealt avast läbi vaja panna on, äkki piisab siiski väiksemast avast?


rocker
Postitusi: 37
Liitunud: 20 Apr 2014, 21:57
Tänatud: 1 kord

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas rocker »

will111 kirjutas: 13 Sept 2019, 20:46

rocker...jah, põhimõtteliselt. Kinnitatava detaili paksus on 11.5mm, ja plokk kuhu sisse polt keerab ja selle detaili kinnitab seal on keerme sügavus ligikaudu 14mm. Polt peab kindlasti kogu keerme sügavuse ära kasutama. 30mm varrega polt seega peaks tegelikult olema täiesti piisav. Poldi täpse pikkuse saaksin homme veel üle mõõta. ideaalis oleks tavaline väliskuuskant lameda peaga polt (see, mida 10se võtmega pingutatakse).

Auk, mis läbi puurida võib 2.5mm olla küll. kardan, et 3mm oleks juba liig 6mm poldi jaoks ja seina sisuliselt ei jääkski. 2mm puur jälle on hirmus õbluke ja võib vist väga lihtsalt puurides ära murduda. m7 polt sobiks ka tegelikult hästi, aga selliseid vist keeruline leida..

Ok, kuna polte/puure jagub, teen esmaspäev huvi pärast proovi. Kui õnnestub, saad jubinad endale.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas will111 »

mellpoiss...keermesamm, tead ikka misasi on keermesamm? ja misasi on keerme sügavus? :) keermesamm - keerme kahe naaberniidi ristlõigete samanimeliste punktide vahekaugus, mõõdetuna piki telge.

Pesas on M6 keere, kuid selle keerme 2/3 ülemist otsa on üsna puhtaks keeratud. M7 keermepuur on mul olemas, seega ma saaksin selle augu vajaduse korral ka 7 peale taastada. 8'seks taastada ei saa muudel põhjustel, mida ei viitsi siin selgitama hakata.

m6 polt...kui sellel keerme minema "töötled" siis jääb sul järgi ligikaudu 5mm pulk. 5mm - 2.5mm = 2.5mm / 2 = 1.25mm seinapaksuseks. pole jah liiga palju, aga pole ka liiga vähe...eeldusel, et puuritav auk tuleb ilusti tsentrisse vähemalt poldi alumise otsa pool. nagu ma ütlesin, ka 2mm august piisaks, kuid 2mm puur on juba väga nõrguke asi, et sellega üritada puurida sisuliselt 30mm sügavust auku. VÄGA täpse pingi vahel, absoluutselt jäigalt kinnitatud poldi sisse, väga ettevaatlikult tehes ilmselt saaks.

Avast ei ole vaja midagi läbi panna...sealtkaudu peab toimuma selle poldi taha jääva korpuse ventileerimine ehk see on õhutuskanal atmosfääri.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Ma väga täpselt ei tea, kuidas see kompunn välja nägema hakkab ja kui suurt jõudu see kannatama peab aga mul on/oli kuskil kolaavarustes keermestatud torujupp( vask või teras, no vot,ei leia...).
Ähk on abiks.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas will111 »

no vask jääb pehmeks, teras sobib...kuid torust ei piisa. eks ikka krae peab ka olema, mis detaili kinni tõmbab :)

ma arvan, et ju rocker vast saab miskit toota kui tal tuju peale tuleb :) eks näis, äkki sealt tuleb miskit välja. kui ei tule siis proovin ise toota veel...ja kui ikka ei tule siis võib proovida torule midagi külge keevitada :D


moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas moilo »

Tegelikult see puurimine nii keeruline ei olegi. Pane polt drelli otsa ja puur kruustangide vahele. Puurpingis õnnestub kindlasti. Sellel meetodil on selline väike treipingi effekt. Saab enam-vähem tsentrisse küll. Ma leiaksin ilmselt ka 7 mm poldi sulle vajadusel.
Lear

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Punnvõrrisiduri trossil on selline seest tühi "polt" ilma sooneta olemas. Kui mälu ei peta,siis M6 oli keere.Pikkust äkki on isegi nõutud 30mm
https://www.soov.ee/11133587-vorri-sidu ... tails.html
Pilt

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas morse »

moilo kirjutas: 13 Sept 2019, 21:57

Tegelikult see puurimine nii keeruline ei olegi. Pane polt drelli otsa ja puur kruustangide vahele. Puurpingis õnnestub kindlasti. Sellel meetodil on selline väike treipingi effekt. Saab enam-vähem tsentrisse küll. Ma leiaksin ilmselt ka 7 mm poldi sulle vajadusel.
Lear

No just! Siinse arutelu tulemusel sain aru, et auk, mida ma kevadel M6 polti puurisin, ei saanud olla suurem kui 2.5 või 3mm. Ja puurimine võttis piltlikult nii palju aega kui siia hetkel postitamine. Aga siin juba akutrellist vingemate riistadega mehed pundis :bsmile:


Virks
Postitusi: 65
Liitunud: 21 Apr 2018, 16:48
Tsikkel: Varadero
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas Virks »

will111 kirjutas: 13 Sept 2019, 21:48

no vask jääb pehmeks, teras sobib...kuid torust ei piisa. eks ikka krae peab ka olema, mis detaili kinni tõmbab :)

Väliskeermega toru olekski ehk sobivaim. Keerad tikkpoldina põhjani (kasutad kogu allesolevat keeret) ja siis detail mutriga kinni.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

morse kirjutas: 13 Sept 2019, 22:55
moilo kirjutas: 13 Sept 2019, 21:57

Tegelikult see puurimine nii keeruline ei olegi. Pane polt drelli otsa ja puur kruustangide vahele. Puurpingis õnnestub kindlasti. Sellel meetodil on selline väike treipingi effekt. Saab enam-vähem tsentrisse küll. Ma leiaksin ilmselt ka 7 mm poldi sulle vajadusel.
Lear

No just! Siinse arutelu tulemusel sain aru, et auk, mida ma kevadel M6 polti puurisin, ei saanud olla suurem kui 2.5 või 3mm. Ja puurimine võttis piltlikult nii palju aega kui siia hetkel postitamine. Aga siin juba akutrellist vingemate riistadega mehed pundis :bsmile:

Korralik uus koobalt puur osta ja see auk tuleb sinna suht kerge vaevaga sisse. Puur tuleb võtta võimalikult lühike,et töö täpsem saaks ja pooleks ei murduks,sest need koobalt puurid suht haprad.BB müüd neid eri pikkuses ja üks haaval.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas will111 »

väliskeermega selline sobiv toru oleks täitsa timm küll, aga kuskohast kaubandusest seda osta ja mis nimetuse all? yeekim vist ei leia kolaavarustest torujuppi üles nagu ma aru sain :D

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas yeekim »

yeekim otsis mis ta otsis aga torujupikest ei leidnud KUID...
3 M6 keermega ja üks M8 (tegelikult mingi luugi sulgemise andur) õõnes asjad jäid näppu.

20190914_142822.jpg

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas will111 »

no nihhuijaa, moilo meetod töötaski! puur küll laperdas kruustangi vahel nagu tallekese tagaamort aga pooleks ei läinud :D lõpu puurisin pea juurest vastu 3-4milli.

väga kaval nipp, tuleb kuskile kõrva taha panna. tänud :bsmile: pärast kui asja külge saan võin poldist pildi ka üles lüüa ilu pärast :lol:


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas will111 »

poldi poeg.jpg

kuis lubatud


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Näeb kui Würth-st tulnu välja, saad tellimusi täitma hakata. WillSteelWorx vms, nice!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Seest õõnes polt

Lugemata postitus Postitas will111 »

tellimuste jaoks on seal kõrval üks suurem masin (mille põhiline osa küll pildilt eriti välja ei paista), millega saab tõepoolest päris täpseid asju välja lõigata...aga kahjuks mitte päris sedatüüpi asju :D õnneks seekord oli põlve ots ka piisavalt täpne ja aitas hädast välja

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”