Biolisandiga kütus

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

reimps

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kirs kirjutas:

Ainult selle solgiga ma 4 aastat probleemideta sõitsingi. Proovisin korra ka 98 -t, aga mingit muutust ei tundnud.

Ju siis oli kohvi :ner:
Mul kõigil Apriliatel Millest alates tuntav vahe, kui 95 sisse niristada. Alla 98 nad lihtsalt ei sõida.




toomas4321
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Juul 2012, 12:02
Tsikkel: yamaha TDM850

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas toomas4321 »

No mis jutt? Mul 94a. jamu tdm ja 2014 suzuki atv, mõlemad töötavad 95-ga väga hästi.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas franz125 »

toomas4321 kirjutas:

No mis jutt? Mul 94a. jamu tdm ja 2014 suzuki atv, mõlemad töötavad 95-ga väga hästi.

Võrdle pillide surveastet lööb pildi selgemaks.Aprilial on see 13/1.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minuarust enamus tavatehnikat (tsiklid ja atv-d) on tootjapoolse soovitusega 95. Saan aru, et mootorid on ka selle järgi seadistatud. Ja kui mootor sellega ei tööta siis on midagi mootoril viga..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas mx77 »

franz125 kirjutas:

Võrdle pillide surveastet lööb pildi selgemaks.Aprilial on see 13/1.

Krossiratastel on see 15/1-le aga ikka soovitatakse manuaalis 95-te


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas koi »

Neljakümne kraadist etanooli manustades saad ise ka pildi segaseks. Vahet pole, kas oled seda seganud mingi muu ainega(koksi juues). Iva on koguses. Lühiajaliselt mootorile veidi etanooli jah ei näita mingit kõrvalekallet, aga pidevalt viinaga leotades ei pea ka kõige tugevam organism vastu. Ma ei tea täpselt, mis lisandeid müüdav bensiin sisaldab, Aga võrreldes 20 aastat tagasi, on koostis väga palju muutunud. Mingil ajal haises kütus rõvedalt. Tundus, et ei koosne põlevatest ainetest, vaid roiskunud keemia jäätmetest. Huvitav, kas uuest aastast 10 % etanooliga tuleb ka laua viina lõhnaline kütus?

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas koi »

Klaasitäie vee kohta on 5% alkoholi suht lahja kraam, aga 10 % karsklasele (mootorile), on see löök kõhust allapoole. Etanool (piiritus siiski) on agressiivne mitmetele, plastidele. Ma ei oska küll neid nimepidi hüüda, aga plastist tihendeid on etanoolil kombeks muuta rabedaks. See keemikute pärusmaa, kus nad oskavad valemite järgi muundumisi kirjutada lõdva randmega. Vanemate, karpadega mootorite toite sistemis on mitmeid tihendeid, mis on arad etanoolile. Muidugi on risk vananenud tehnika kasutajate mure. Maailm ju peab edasi sammuma, mitte kasutama iganenud, üle 10 aastast tehnikat!

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas simp »

reimps kirjutas:

Mitte mulligi ei saa enam aru - mu rollu tahab 98-t, manualiski nii kirjas. Mis selle uus nimetus olema saab? Või jääb 98 siiski alles ja sama nime alla?

Selection_261.jpg

koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas koi »

Tegelikult lubati, et 98 jääb solkimata...

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

koi kirjutas:

Tegelikult lubati, et 98 jääb solkimata...

Kui sõiduk ei ole ette nähtud tarbimaks E10 mootoribensiini, siis tuleb tankida tavapärast E5 mootoribensiini, mida kütusemüüjad ka edaspidi tanklates pakuvad.
https://www.mnt.ee/et/soiduk/kutusekulu ... d-soidukid


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas koi »

No väga tore jah, aga mida tangivad päris vanade sõidukite omanikud? Eriti veel need, kelle masin tahab madalama oktaanarvuga bena? Minu tsiklile pole ka piirituse segu lubatud. Isegi seda 5% sisaldusega. Ja sobilik alternatiivne kütus turult puudub.

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

ära muretse, euroliit keelab sul nagunii kohe varsti esiteks ära selle tsikliga sõitmise, ja siis natuke hiljem ka selle omamise! nii et see mure justkui laheneb iseenesest.
aga mis oktaanarvu puudutab siis sa võid alati kasutada kõrgema arvuga kütust, probleemid võivad tekkida siis kui kasutad ettenähtust madalama oktaaniga. ma arvan, et venemaale kolides ehk õnnestub veel mõnda aega kasutada ja tankida ka neid masinaid, millele pole seda 5% lubatud.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Jesper »

A kuidas sa siiamaani sõidetud said, E5 on ainuke tanklates saadaolev kraam juba ma ei tea, 2010. aastast äkki? :)


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

ametlikult ju siiski selle aasta maist vms. enne seda nagu ma aru saan võis olla see 5% e'd seal sees aga ei pidanud olema. kas oli, kellel oli, kui palju oli või mis ajast seda ma loomulikult ei tea. Jesper, sul on 100% kindlad andmed, et juba 2010a alates on meil tanklates eranditult müüdud kütust, kus 5% E'd sees...ja seda nii 95 kui 98 sees?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jep, need kütuse koostise sertifikaadid on avalik info, võid vabalt minna tanklas letist küsida.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

Seda ma usun, aga kas sa oled küsinud ja vaadanud, aastal 2010 või kasvõi näiteks 2015? Mina ei ole, ja ma arvan, et suurem osa inimesi ilmselt mitte. Euroopas väidetavalt jah on seda e5 juba ammu müüdud...aga miks sel suvel siis niipalju kisa ja kära asja ümber oli meedias. kütusemüüjad oleksid ju võinud lihtsalt öelda, et ärge muretsege, olete juba 10a täpselt sedasama vedelikku ostnud meilt :D

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah, olen küsinud ja vaadanud. Pole küll päris õige asi, aga 2015a Neste ohutuskaart: https://www.neste.ee/sites/neste.ee/fil ... ensiin.pdf .

Kisa ja kära tekib sellest, et inimestel puudub elementaarne süvenemisvõime. E5 ongi juba sigavana asi, lihtsalt seda ei ole keegi vaevunud püstoli peale kirjutama. E10 on uus asi.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

no mina oma puuduliku süvenemisvõimega lugesin sealt välja Etanool ≤ 10 vol-% Niipalju kui koolist meeles on siis märk <= tähendab " väiksem või võrdne". antud kontekstis võib selle tõlgendada ka kui "etanooli sisaldus kuni 10% mahust". KUNI 10 ei oma aga sama tähendust mis = märk ehk etanooli sisaldus ON 10% mahust.

mille poolest see E10 siis rohkem uus asi on kui aastal 2015 võis juba etanooli sisaldus tegelikult olla neste kütuses 10%?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Screenshot from 2018-10-16 00-39-55.png
Screenshot from 2018-10-16 00-39-55.png (6.15 KiB) Vaadatud 4781 korda

Ei ole nii raske see asi ausalt...

Anoh eks muidugi hea tahtmise juures saab siin jälle 15 lehte mingit kelbast toota, mina ei usu, mina pole näinud jne. See E5 teema on koguaeg täiesti avalik info olnud, reaalsed etanoolisisaldused on mingi 4,x%, väikse varuga kuna üle 5 ei tohi olla. Või no ma ei tea, võibolla mingis endises Vastse-Ülejõe kolhoosi masinajaama tanklas on vanakuu neljapäeviti ka "solkimata" kraami müüdud, mu point on ikka selles et kui sa siiamaani ei ole E5 pärast muretsema pidanud, siis ei pea sa seda ka tulevikus, sest kui su tsikkel seda ei kannata oleks ta juba ammu laiali. E10-ga on tõenäoliselt umbes sama keiss, sest no vaevalt mingi voolik või tihendijunn on nüüd nii ultratäpselt tehtud, et 4 liitri piirituse nägemise peale on kõik ok aga 8 liitri peale tükid taga, aga seda pole tõepoolest siiani Eestis müüdud.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ma ei viitsi screenshotte tegema hakata aga siin on näiteks sirkli jutt: https://m.circlek.ee/cs/Satellite/m/EE1 ... itepfx=EE1

Sa väidad, et oma kümmekond aastat on kõik kohalikud müüjad tarbijatele tegelikult müünud bensiini, mille etanoolisisaldus on 98 puhul olnud 4,x% ning 95 puhul siis eeldatavalt kuskil 8-9%, vastavalt sellele ohutuskaardil kirjutatule. Ning nüüd kui asi teemaks tuli, kütusemüüjad lihtsalt täiesti süüdimatult valetavad meedias, et 98 EI SISALDA isegi mitte 1% etanooli ning 95 sees on seda 5%? Kuivõrd sinu jaoks ei ole see asi absoluutselt raske siis äkki sa oskad mulle ka lühidalt öelda...miks, mis sellise asja mõte on??? teoorias võiks taoline hämamine tähendada isegi kohtusse minekut sest põhimõtteliselt on see tarbija tahtlik ja teadlik eksitamine ning valeinfo jagamine. kelle või mille huvides selline palagan? miks müüjad lihtsalt ei ole öelnud meedias, et mingiks paanikaks ei ole põhjust, te kõik olete juba kümmekond aastat tarvitanud täpselt sama kütust ja mitte miski ei ole muutunud ega muutu?

et valesti ei mõistaks siis minul on savi sellest etanoolist, ma ei usu samuti seda, et see endaga maailma lõpu kaasa toob. küll aga suurema kütusekulu...koos kõrgema kütusehinnaga, ehk siis justkui topelthinnatõusu. aga see on eraldi teema.

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1486
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Artikkel aastast 2015
http://m.arileht.delfi.ee/article.php?id=71215337

Olerex müüb tema sõnul bensiini, mille hulgas on 5 protsenti etanooli keskkonnasäästmise eesmärgil. Euroopa Liidus on kokku lepitud vähendada õhku paisatavate kasvuhoonegaaside hulka. Selle saavutamiseks on eesmärgiks seatud suurendada taastuvenergia osakaalu transpordis kasutatavas kütuses kuni 10 protsenti aastaks 2020.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Jesper »

will111 kirjutas:

Sa väidad, et oma kümmekond aastat on kõik kohalikud müüjad tarbijatele tegelikult müünud bensiini, mille etanoolisisaldus on 98 puhul olnud 4,x% ning 95 puhul siis eeldatavalt kuskil 8-9%, vastavalt sellele ohutuskaardil kirjutatule.

Ei väida. Ma panin juba piisavalt täpselt kirja, korrata ei viitsi.

Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Reaalsest praktikast lähtudes oli igaljuhul hydroscandi kütusele mõeldud voolik E10ga oluliselt pehmem ja vedelam kui E5 kütusega. Pärast seda mina pritsungiga rattale seda voolikut ei julge panna.

PiltPilt

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Nüüd on vist "lõplik tõde" purgis - https://tarbija24.postimees.ee/6559672/ ... utus-sobib

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!

reimps

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas reimps »

Luxor kirjutas: 08 Apr 2019, 12:21

Nüüd on vist "lõplik tõde" purgis - https://tarbija24.postimees.ee/6559672/ ... utus-sobib

Haruldasel kombel kannatab isegi tsiteerida artiklit, täpsemalt seda lõiku:

"Olenemata tabelis välja toodud mudelitele, soovitavad mootorratastetootjad E10 asemel tsiklit tankida siiski 98ga, sest etanoolisisaldusega bensiin võib rikkuda mootorit. Ka mootorratturite sotsiaalvõrgustike grupis soovitavad kogenumad sõitjad kasutada bensiini 98."

Ja nii ongi. Märksa tervislikum kui see E10 vms pa*k see peale nüüd surutud on. e46 käib ka paremini 98-ga, kuigi pidada seda alkosegu ka jooma. Ei hakka proovimagi seda uut solki.


motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas motikus »


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

98'l ilma e'ta on ka suurem energiasisaldus..mis peaks tähendama sama kogusega suuremat läbisõitu.
muuhulgas on eesti jõudnud oma hindadega juba kenasti euroopa top10 hulka, eriti tähelepanuväärne on see, et kui nii mõneski kallis riigis on üks kütuseliik suhteliselt odav, kas siis diisel või bens siis eestis on kõik liigid väga kallid :D

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

will111 kirjutas: 08 Apr 2019, 19:38

muuhulgas on eesti jõudnud oma hindadega juba kenasti euroopa top10 hulka, eriti tähelepanuväärne on...

Esimesed 10 on kunstiline liialdus. Aga tõsi on, et osades jõukates Euroopa riikides on sõidukikütused soodsamad, kui Eestis ja vahed ülejäänutega on muutunud vägagi marginaalseks.
https://tinyurl.com/y9jb3nes

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas will111 »

pigem mitte laustäpne arvutus aga ma ei ütleks, et nüüd niiväga liialdus. kui sedasama tabelit vaatad ja tänast reaalset hinda (bensiin 1.4, 1.45) silmas pead siis maandume umbestäpselt kuskile sinna top10 piirimaile, jah napilt vist veel jääme välja bensiini osas. diisli poolt aga vast juba sisse. praegu sealt tabelist kokku lugedes sain 9 riiki, kus on tänase seisuga kindlasti veel kallim diiselkütus. paljudes neist aga juba ka nii marginaalselt, et eks kohe jõuame järgi ja lähme ka "eest ära".

selle tabeli juures aga tasub veel silmas pidada, et seal ei ole just lõplikud faktid. eestis on hinnad praktiliselt ühesugused üle maa ja tanklate. mujal riikides on kõikumine oluliselt suurem ja selles tabelis antud hindadest võib kütust osta ka märgatavalt odavamalt. tean sest olen euroopas autoga reisides seda ja teisi sarnaseid tabeleid vaadanud korduvalt. enamasti on see umbkaudne indikaator, kuid mööda maad sõites pole mingi ime näha näiteks isegi 10 senti odavamat liitrit.
kõige selgemalt välja paistev asi on aga just see, et kui veel isegi mingi 5a tagasi euroopas ringi sõites võis arvestada, et eestis on kütus kas odavam või siis praktiliselt täpselt sama hinnaga, mis paljudes teistes lähiriikides või ka siit natuke kaugemal..siis täna on see täiesti selgelt kallim praktiliselt kui praktiliselt kõigis lähiriikides. isegi soome ja rootsi on juba väga lähedal aga lõuna poole sõites pole üldse midagi rääkidagi.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Biolisandiga kütus

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Macintosh kirjutas: 08 Apr 2019, 20:28
will111 kirjutas: 08 Apr 2019, 19:38

muuhulgas on eesti jõudnud oma hindadega juba kenasti euroopa top10 hulka, eriti tähelepanuväärne on...

Esimesed 10 on kunstiline liialdus. Aga tõsi on, et osades jõukates Euroopa riikides on sõidukikütused soodsamad, kui Eestis ja vahed ülejäänutega on muutunud vägagi marginaalseks.
https://tinyurl.com/y9jb3nes

Mingi imelik tabel...
LPG näitab 0,7 eestis,
tegelik letihind on 0,62...0,64

Pilt
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”