Foorumi reeglid

Antud reeglid on selleks, et selgitada erinevaid kohustusi, mis on järgimiseks kõigile liikmetele foorumis. Et kõik foorumi lugejad ja liikmed tunneksid ennast hästi, palume järgida neid reegleid.

 1. PALUN LOE ALLOLEV HOOLSALT LÄBI

  Biker.ee foorum on loodud motosõprade ühtseks kommuuuniks, kus inimesed saavad otsida ja jagada informatsiooni mootorrataste ja motokultuuriga seotud teemade kohta, kirjutada seiklustest ja sõitudest kaherattalistel, rääkida oma kangelastegudest garaaazis, küsida abi või jagada lihtsalt tsiklite pilte. Soosisme vaba ja iseseisvat mõtlemist, suurepäraseid pilte ja jutte nendelt, kes enesekindalt mutrivõtit käes hoiavad ja muidugi ka nendelt, kes seda veel kõige paremini ei tee aga tahaksid õppida tegema. Aegdadeks (vahel nimetatakse talveks), kui klavituur saab suurema tähelepanu osaliseks kui kaherattline sõber ning diskussioonid kipuvad teravaks minema ongi loodud allolevad reeglid.

  LIHTSAD JA TÄHTSAD
  • Ole heatahtlik ja sõbralik. Negatiivse suhtumisega tõmbad kõigi tuju maha.
  • Pea lugu kaasfoorumlastest ja moderaatorites. Ära palun unusta, et viimaste õlul lasub tänamatu töö foorum "aitäh" eest toimimas hoida.
  • Ole viisakas.
  • Ära reklaami kaupu ja teenuseid, mida keegi pole küsinud.
  PIKAD JA KEERULISED (aga mitte vähemtähtsad)
  1. Uutel liitujatel näeme meelsasti kasutajanimena eesnime. Juhul kui see on hõivatud, on võimalus nime järele lisada perekonnanime eestäht. Igal juhul võta endale vähemalt normaalset hääldatav kasutajanimi.
  2. Postita alati õigesse teemasse (varu pisut aega, et selgeks teha endale foorumi struktuur) ja püsi alati teemas. Kui sa mingil põhjusel ei püsi teemas siis me jätame endale õiguse teemasid ümbr nimetada ja poolitada neid vastavalt nende tegelikule sisule.
  3. Ühe teema võib postitada vaid ühte kohta, ristpostitused üle foorumi pole lubatud. Seda võib teha vaid moderaatori eriloaga või siis, kui alamfoorumi reeglid seda lubavad.
  4. Mõtle enne kui postitad, sest mida iganes sa siia ei üles ei pane on see edaspidi otsimootori vahendusel saadaval aegade lõpuni.
  5. Postita ainult siis kui sõnum sisaldab kasulikku informatsiooni või muud huvitavat teiste foorumi kasutajate jaoks.
  6. Kui vajad abi, siis kontakteeru moderaatoriga või postita foorumit haldust puudutavasse alateemasse
  7. Postituse tegemisel järgi õigekirja (me ei eelda, et sinu iga postitus vastaks perfekstel grammatikareeglitele küll aga pead sa olema võimaline jälgima elementaarseid õigekirjareegleid)
  8. Kui sinu postitus on mingil põhjusel kustutatud, siis palun loe uuesti foorumi reegleid - päris kindlasti eksisid sa mõne vastu. Oma viimased postid leiad ikka oma kontrollpaneelist.
  9. Kui sinu postitus on viimane, siis kaalu alati võimalust seda muuta, selle asemel, et järjekordne vastus postitada
  10. Isiklikud vaidlused lahendata alati erasõnumite teel
  11. Enne postitamist kasuta OTSINGU nuppu.
  12. Ära pane omale ülipikka/mahukat allkirja. Me jätame endale õiguse seda korrigeerida või kustutada.
  13. Ära postita midagi, mis mille eesmärgiks on teiste iskute solvamine või mis sisladab tahtlikult eksitavat infot. Me jätame endale õiguse seda korrigeerida või kustutada.
  14. Foorumi kodukorra eest seisavad hea administraatorid ja moderaatorid. Kodukorrast mitte kinnipidamisel on administraatoritel ja moderaatoritel õigus võtta kasutusele vajalikud meetmed, milleks on postituste kärpimine või kustutamine, teemade lukustamine või kustutamine, kasutajale hoiatuse andmine või eemaldamine foorumist määratud või määramata ajaks.
  15. Foorum ei täida tarbijakaebuste menetlemise funktsioone kõik kaebused kauplejate vastu esita Tarbijakaitseametile. Foorumis on lubatud esitada tõendatud pretensioone ja isiklikke kogemusi. Kommentaari eest vastutab kommentaari autor.
  FUNDAMENTAALSED KEELUD

  Siin on asjad mida EI TOHI TEHA. Allolevate keeldude vastu eksimine (või korduv eksimine) tagab parimla juhul kiirelt hoiatuse, lühiajalise kommenteerimsikeelu või halvemal juhul igavese pagenduse. Kui sa arvad, et me teeme nalja, siis võid meid proovile panna. Ära siis palun ütle, et sind ei hoiatatud.
  • Kaasfoorumlaste ahistamine, ähvardamine või muidu pahatahtlik suhtumine
  • Ükskõik milline pidev pahatahtlik käitumine foorumis (mõnel puhul ka foorumiväliselt)
  • Avaliku elu tegelaste ähvardamine
  • Privaaatsõnumite jagamine avalikkusele
  • Teise inimeste eraelulise informatsiooni ja piltide postitamine ilma omaniku loata
  • Pornograafilise ja/või vägivallale õhutava materjali avaldamine
  • Usuliste või poliitiliste veendumuste aktiivne propageerimine
  • Vägivalla propageerimine või sellele õhutamine.
  • Seadusandlusega vastuolus olevate tegevuste propageerimine.
  • Ainult üks konto. Mitmete identiteetide loomine pole lubatud. Kui soovid kasutajanime muuta, siis postita soov vastavasse teemasse.
  • Süstemaatiline sisutute postituste tegemine ja foorumi spämmimine
  • Kasutajanimedes roppuste või vandesõnade kasutamine pole lubatud, samamoodi pole lubatud võõra isiku täisnime kasutamine oma fooruminimena
  Loe kindlasti läbi alafoorumite reeglid, enne kui postitad. Päriselt. See võtab õigupoolest vaid mõne minuti. Mõned alamfoorumid on modereeritud üsna rangelt ja reeglite mittejälgimine võib tuua kaasa soovimatuid tagajärgi.

  Kuidas karistamine välja näeb?
  • Lihtsamatel juhtudel antakse hoiatus. Kolm kehtivat hoiatust tagavad automaatse lähetamise lugejate pingile. Hoiatus aegub 60 päevaga.
   Keerulisemal juhtumil saadetakse lugejate pingile ilma hoiatuseta.
   Veel keerulisemal juhtumil … well, me loodame, et sinnamaani asi kunagi ei jõua

   Meil pole eesmärgiks kedagi pagendada või piirata postitamist, kasutame seda kui mõjutusvahendnit, kui heast sõnast ei piisa.
  Mida ette võtta, kui sind on pagendatud ja sulle tundub see ebaõigalne või ekslik?
  Saada biker.ee üldmailele kiri ja seleta, miks sinu karistus polnud proportsioonis sinu eksimusega või miks sa väärid oma õiguste taastamist. Palun pea silmas, et kui sinu soov rahuldatakse ja sa järgmisel korral taas eksid reeglite vastu, siis teisel korral enam tagasiteed pole.

  Pagendused võivad olla lühiajalised, lihtsalt päevaks-kaheks ülekeenud emotsioonide rahustamiseks või nädala paari pikkkused moeraatorite hoiatuste eiramisest tulenevad.

  Moderaatorite tegevuse peale saab esitada kaebuse Administaatoritele. Selleks tuleb saata ES ning seal ära näidata mille vastu sinu arust moderaator eksis ja põhjendada oma seisukohta.

  Kui sa usud, et mõne postitusega on sinu õigusi riivatud siis palume meile sellest viivitamatult teada anda aadressil info@biker.ee. Teadaandes on oluline ära näidata rikkumise õiguslik alus st. milliste õigusnormide vastu millisel viisil eksitakse. Samuti näita palun ära täpselt ära, milllises konkreetses postituses toimub sinu õiguste rikkumine. Tuleneavalt Eesti Vabariigi seadusandlusest lasub tõestamise kohustus vaide esitajal. Ilma õiguslike põhjenduseta väited jäetakse tähelepanuta, sest Bikeri meeskonnal puudub kestev võimalus õiguslikke ekpertisse läbi viia tuvastamaks, kas öeldu võib kellegi õigusi riivata. Seejärel, kooskõlas seadustega, esitame meelsasti teie vastulause ja võimalusel tsenseerime ka õigusi rikkuva osa tekstist. Digiallkirjastatud vastuväited palume saata info@biker.ee. Vaatame üle kõik laekunud sünumid hiljemalt 7 päeva jooksul altes kättsesaamisest. Allkirjastamata vastuväited jäteakse tähelepanuta, samuti jätakse tähelepanuta muule aadressile, kui info@biker.ee lähetatud sõnumid.

  ISIKUANDMETE TÖÖTLEMINE
  Biker.ee on võtnud endale kohustuse kaitsta kasutajate privaatsust. Sellest lähtuvalt oleme koostanud käesolevad privaatsuspoliitika põhimõtted, mis käsitlevad kliendi andmete kogumist, kasutamist, avaldamist, edastamist ja talletamist. Meie tegevus internetis on kooskõlas kõigi asjakohaste tegevuste ja vastavate Euroopa Liidu õigusaktide ja Eesti Vabariigi seadustega.

  Biker.ee töötleb järgmisi isikuandmeid:
  - e-maili aadress

  Kogutud isikuandmete kasutamine
  - Kogutud isikuandmeid kasutatakse biker.ee kontole sisselogimiseks. Lisaks võidakse kogutud isikuandmeid kasutada meie ja teie vahelise suhte arendamiseks ning kohaldatavate õigusaktidega lubataval määral ka teavitamiseks, reklaamiks ja turunduseks ning statistilistel eesmärkidel.

  Kogutud isikuandmete avaldamine
  - Kogutud isikuandmeid võidakse andmebaasist väljastada kohaldatavate õigusaktidega lubatud ja nõutud määral, näiteks ilma piiranguteta riigiasutustele.

  Küpsised
  Küpsis on tärkidentifikaator, mille me salvestame Teie kõvakettale läbi veebibrauseri, millega Te meie veebilehte külastate. See võimaldab meie süsteemil Teid tuvastada, kui taaskülastate meie veebilehti ja seeläbi parendada Teile osutatavat teenust. Küpsiseid võidakse kasutada ka meie veebilehe kõige sagedamini külastatavaid osasid puudutava teabe kogumiseks. Seda liiklusinfot saab kasutada meie veebilehe sisu täiustamiseks ja selle kasutamise lihtsustamiseks. Kui soovite meie küpsiseid hüljata, saate oma brauseri vastavalt konfigureerida.

  Käesoleva privaatsuspoliitika muutmine
  - Meie privaatsuspoliitikat võidakse aeg-ajalt muuta. Kõigist privaatsuspoliitika olulistest muudatustest teavitatakse teid meie veebisaidi kaudu.

  Isikuandmete kustutamine
  - Isikuandmete kustutamiseks saada palun e-mail aadressil info@biker.ee, kustutamise taotlus vaadatkse üle 72 tunni jooksul.

  REKLAAM FOORUMIS
  Ettevõtete kaupade ja toodete reklaam kommertseesmärkidele ilma foorumi haldajate loa ja kooskõlastuseta pole lubatud. Juhul, kui soovid reklaamida oma ettevõtte poolt valmistatatvaid või müüdavaid tooteid ja/või teenuseid siis võta palun ühendust foorumi haldajatega - me leiame koos sobiva lahenduse.

  Kinnitanud:
  peatoimetaja Piipz
  info@biker.ee #