Biker.ee muutub

Mõtted, ettepanekud, vead, teadaanded mootorratturite foorumi, külastajate ja postituste kohta. Koht kus küsida või teada anda.

Moderaator: Moded


Teema algataja
sys
Postitusi: 735
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:17
Tsikkel: Yamaha R6 "Raven"
Kontakt:

Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas sys »

Tere,

Sellest vanast lehest on selleks korraks mõõt täis saanud, seega muutub/kolib biker.ee leht natuke. Sellest oli tingitud ka tänaöine katkestus foorumi töös - andmebaas kolis uude serverisse.
Peamine funktsionaalsus jääb samaks kui praegu, aga minu jaoks läheb elu natuke lihtsamaks ja mul on võimalik seda vaikselt edasi arendada.
Kui midagi olulist on puudu, siis andke siia teemasse või minu e-mailile teada. Võimalusel/otstarbekusel/sobivusel üritan ära teha.

Kuna tegemist on sisuliselt serveri vahetusega (muudan DNS kirjeid), siis võib juhtuda, et osadel kasutajatel on veel vana versioon, aga osadel on juba uus.

Tervitades,
Aldo


Melx
Postitusi: 390
Liitunud: 03 Mai 2006, 16:15
Tsikkel: Freewind|Bandit 1250 SA|B-King
Asukoht: Saaremaa
Tänatud: 5 korda

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas Melx »

nüüd siis on foorumi teemade lingid "open new window" või ajutine lahendus ?

Ziccel

Ohverdan bensiini !
Kasutaja avatar

madone
Mode
Postitusi: 1938
Liitunud: 17 Mär 2003, 07:55

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas madone »

mulle natuke isegi meeldib open in new window


Teema algataja
sys
Postitusi: 735
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:17
Tsikkel: Yamaha R6 "Raven"
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas sys »

Oli ajutine (testimise ajaks). Nüüd jälle vana moodi. Kes tahab saab ise uues tabis/aknas need lahti.

Aldo

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7348
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1053 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

sys kirjutas:

Tere,
Sellest vanast lehest on selleks korraks mõõt täis saanud, seega muutub/kolib biker.ee leht natuke. Sellest oli tingitud ka tänaöine katkestus foorumi töös - andmebaas kolis uude serverisse.
Peamine funktsionaalsus jääb samaks kui praegu, aga minu jaoks läheb elu natuke lihtsamaks ja mul on võimalik seda vaikselt edasi arendada.
Kui midagi olulist on puudu, siis andke siia teemasse või minu e-mailile teada. Võimalusel/otstarbekusel/sobivusel üritan ära teha.
Kuna tegemist on sisuliselt serveri vahetusega (muudan DNS kirjeid), siis võib juhtuda, et osadel kasutajatel on veel vana versioon, aga osadel on juba uus.

Olen oma poolelt valmis pisut õla alla panema teemaga disain ja usability, tegelen nende teemadega igapäevaselt leivateenimise eesmärgil. Kui vaja siis palun lahkelt küsida.
Konstruktiivselt ja kohe: üldpilt parme ja moodsam, esilehel olevad viimased foorumi pealkirjad on halvemini loetavad kui vanas versioonis. Tasuks üle vaadtata.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Ei tea kas just moodsus on alati see asi, mille poole püüelda.. vana kujundus-olemuse oligi selline mõnus vanakooli asi, mitte .. sharepoint vms portaal :)

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas kris. »

Huvitav kui suurel %-l biker.ee külastajatest on 4:3 küljesuhtega monitor ... see info peaks kättesaadava olema?
Aga avakuva vaade on tasakaalust väljas ... väga mitmes mõttes :shock: .

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light


Teema algataja
sys
Postitusi: 735
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:17
Tsikkel: Yamaha R6 "Raven"
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas sys »

Üks asi on monitor, aga asi millega peab arvestama on igasugused mobiilsed seadmed (tahvelarvutid ja telefonid).
Kui on midagi väga tasakaalust väljas, siis võib vabalt kritiseerida - ma ei ole kujundaja. :)
Vahetus oli vajalik, kuna eelmine leht oli üleval alates 2005 aastast ja seda ei olnud enam mõistlik edasi tuunida.

Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Imelik küsimus, aga kas selline peabki v2lja n2gema ?
Pilt

Parima hinnaga motorehvid http://www.motorehv.ee
Soodne rehvivahetus Tartus http://www.tarturehv.ee
Parima hinnaga määrdeained http://www.õlikeskus.ee


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas extremist »

ja

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7348
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1053 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

sys kirjutas:

Üks asi on monitor, aga asi millega peab arvestama on igasugused mobiilsed seadmed (tahvelarvutid ja telefonid).
Kui on midagi väga tasakaalust väljas, siis võib vabalt kritiseerida - ma ei ole kujundaja. :)
Vahetus oli vajalik, kuna eelmine leht oli üleval alates 2005 aastast ja seda ei olnud enam mõistlik edasi tuunida.

iPadi peal on üsna OK va. flash banner päises, selle võiks siis vastava useragent puhul asendada mõne mitte flash asjaga. Mobiilsetele sedmete oleks mõistlik teha eraldi, vähendatud ja optimeeritud sisuga veeb, mis sobituks pihuseadmete ekraanile. Hetkel on mobiiliekraanil küll lihtsalt loetamatu kribal mida tuleb üleliia zoomida. Soovitaks siis erinevat sisu ja ntx automaatset suunamist m.biker.ee aadressile.
Usun, et foorumi jaoks on olemas ka eraldi stiil mis sobitub mobiilsetele sedmetele, minu teada on phpbb'l see täiesti olemas. Viimati kui vaatasin siis oli mobiilne osa RC1.

Edit: lisaks oleks mõistlik suunata kogu tavapärane veebiliiklus ühele konkreetsele aadressile, olgu selleks siis www.biker.ee või biker.ee. Automaatne suunamine peale (301; moved permanently), see annaks otsimootoritele ka pisut selgemad instruktsioonid.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas kris. »

Kui tahta pihuseadmete inimestele headmeelt valmistada, peaks neile avanema vastava templeidiga lehekülg, a la nagu postimees.ee või delfi.ee. Kui kergelt või raskelt see teostatav on ei mul aimugi ...
Kui püüda üldmuljet kokku võtta, tekib tunne nagu oleks kolm täiesti erinevat asja jõuga kokku pandud - vasak serv, foorumi postitused ning parem serv. Kõigil on erinev kujundus, värvilahendus jne (paremal oleva bännerriba must taust on täiesti out). Võiks olla üks stiil ja lihtsalt erinev sisu.

terv
kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light

sys kirjutas:

Üks asi on monitor, aga asi millega peab arvestama on igasugused mobiilsed seadmed (tahvelarvutid ja telefonid).
Kui on midagi väga tasakaalust väljas, siis võib vabalt kritiseerida - ma ei ole kujundaja. :)
Vahetus oli vajalik, kuna eelmine leht oli üleval alates 2005 aastast ja seda ei olnud enam mõistlik edasi tuunida.


Teema algataja
sys
Postitusi: 735
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:17
Tsikkel: Yamaha R6 "Raven"
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas sys »

Kipsi kirjutas:

Imelik küsimus, aga kas selline peabki v2lja n2gema ?
Pilt

Kogu info on ju olemas... või on miskit puudu? :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7348
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1053 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

kris. kirjutas:

Kui tahta pihuseadmete inimestele headmeelt valmistada, peaks neile avanema vastava templeidiga lehekülg, a la nagu postimees.ee või delfi.ee. Kui kergelt või raskelt see teostatav on ei mul aimugi ...
Kui püüda üldmuljet kokku võtta, tekib tunne nagu oleks kolm täiesti erinevat asja jõuga kokku pandud - vasak serv, foorumi postitused ning parem serv. Kõigil on erinev kujundus, värvilahendus jne (paremal oleva bännerriba must taust on täiesti out). Võiks olla üks stiil ja lihtsalt erinev sisu. Keegi kes teemat valdab ja minu muljeid jägab, leiab ehk parema kirjelduse mida

Nõus, et pole tasakaalus, ja parim, aga olgem ausad, et eelmise versiooniga võrreldes on edasiliikumine lihtsalt tohutu.
Ma pakuks nii välja, et joonistan esmaspäev- teisipäev pisut tasakaalustatuma pildi kokku (kui muidugi saidi omanikud nõus on).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas daub »

Ma poetaks ka siis, et jään taga igatsema lingi värvimuutust külastamise järel, olgu muld talle kerge Pilt

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt

Heinz36
Postitusi: 165
Liitunud: 17 Nov 2008, 18:18
Tsikkel: KX125;IT250;KXF250;KLE500;SX45
Asukoht: Pärnumaa

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas Heinz36 »

Kadunud ka esilehelt uuemad ostu-müügi kuulutused. :wack:
Nüüd vaja kõik alafoorumid ükshaaval läbi lapata :(


krissu606
Postitusi: 155
Liitunud: 03 Juul 2008, 14:21
Tsikkel: Kawasaki kx 450 f
Asukoht: Pärnumaa,Tori

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas krissu606 »

daub kirjutas:

Ma poetaks ka siis, et jään taga igatsema lingi värvimuutust külastamise järel, olgu muld talle kerge Pilt

Heinz36 kirjutas:

Kadunud ka esilehelt uuemad ostu-müügi kuulutused. :wack:
Nüüd vaja kõik alafoorumid ükshaaval läbi lapata :(

+1

Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

krissu606 kirjutas:
daub kirjutas:

Ma poetaks ka siis, et jään taga igatsema lingi värvimuutust külastamise järel, olgu muld talle kerge Pilt

Heinz36 kirjutas:

Kadunud ka esilehelt uuemad ostu-müügi kuulutused. :wack:
Nüüd vaja kõik alafoorumid ükshaaval läbi lapata :(

+1

Pilt

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004

Teema algataja
sys
Postitusi: 735
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:17
Tsikkel: Yamaha R6 "Raven"
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas sys »

Vastan järjest...

Macintosh - mul ei ole midagi selle vastu kui keegi nõu ja jõuga abiks on. Nagu öeldud, ma ei ole disainer ja progemist olen õppinud nii palju kui elu sunnib (välja arvatud SQL).

Mobiilsetele seadmetele mõeldud leheküljega plaanin ka millalgi tegelema hakata. Ma tean, et on mõitlik eraldi leht, aga paraku on mu ajaline resurss piiratud ja oli valida, kas uuendada sellisena või lükata lõputult edasi. Otsustasin uuendada.

Daub - lingi värvimuutusega tegelen (vaatan oma CSS-i korra üle). See peaks tagasi tulema.

Heinz36 - ostu-müügi kuulutuste kadumine on bugi. Tegelen sellega ja kindlasti ilmuvad need tagasi.

Tänud kõigile tagasiside eest.

Aldo


Teema algataja
sys
Postitusi: 735
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:17
Tsikkel: Yamaha R6 "Raven"
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas sys »

Turu ja linkide värvimuutusega peaks kõik OK olema.

Terv.
Aldo

Kasutaja avatar

etukas
Postitusi: 81
Liitunud: 04 Aug 2009, 10:33
Tsikkel: Suzuki GSF600S
Asukoht: Jõgeva

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas etukas »

Valge taust kuidagi häirib silma, aga muidu on päris huvitav.

Learn to ride or die trying
Kasutaja avatar

jegesmesh
Postitusi: 648
Liitunud: 03 Veebr 2009, 18:37
Tsikkel: poolik veel
Asukoht: Jõgeva

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas jegesmesh »

Vana oli kordi parem!


priidu

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas priidu »

jegesmesh kirjutas:

Vana oli kordi parem!

öigust räägid :bsmile:

Kasutaja avatar

pea
Postitusi: 256
Liitunud: 30 Aug 2005, 12:22
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas pea »

Pea hakkas vähe ringi käima , tuleb vist sinna joogi teemasse üle kolida :)


Ercki
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:54
Tsikkel: XJ700X CBR929RR CRF450R CB919
Asukoht: Tartu

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas Ercki »

Nagu KuldneBörs näeb välja, pole nagu värskust.

Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas bigdog »

Mullegi meeldis vana rohkem. Võibolla oma lihtsuse ja tumeda fooni pärast. Uus on kuidagi väga kirev. Isegi pärast reklaamide blokkimist.

Your choice is Your half chance.

Teema algataja
sys
Postitusi: 735
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:17
Tsikkel: Yamaha R6 "Raven"
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas sys »

Eks arvamusi on seinast seina. Oma töö tõttu puutun pidevalt sellega kokku, et "vana oli palju parem".
Küsiks siis, et mille poolest vana parem oli? Reklaamide poolest oli asi palju hullem (minu isiklik arvamus), kuna need olid kahel pool ja korraga oli neid rohkem. Sellist üleküllastumist selle kujundusega tekkida ei saa. Lisaks kirevusele muutis see asja aeglasemaks. Info on sama nii uues kui vanas. Peamine vahe on värvides. Seega ootaks konstruktiivset kriitikat. Kui vana oli parem, siis mille poolest? Kindel on see, et vana versiooni tagasi ei tule, aga kui ma saan teada, mis vana puhul parem oli, siis võimalusel saab selle üle tuua.

Oluline täiendus võrreldes vana lehega on uudiste lisandumine. Hetkel on kokkulepe motorsport.ee ja Motors24-ga, et nende uudiseid kuvada. Eesmärk on teha uudiste jälgimine mugavamaks. Võimalik, et tulevikus lisandub uudiste allikaid. Kui keegi tahab soovitada mõnda RSS voogu, mille uudiseid ka kuvada, siis võib sellest mulle teada anda.

Aldo


davidsoniharald
Postitusi: 1488
Liitunud: 14 Mär 2006, 19:17
Tsikkel: GasGas EC300
Asukoht: Eesti, mu kodu.
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas davidsoniharald »

Isiklikult leian, et paari aasta takka on muutust vaja.

Hetkel häirib, pealehel olevad loetud ja lugemata teemad on ühte värvi. Seega kui nt paari tunni pärast uuesti pealehele vaatan, siis ei tea millistesse teemadesse midagi uut on postitatud.

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Vana värvilahendus oli rahulikum vaadata. Ei olnud erksaid toone, mis kohe silma hüppaksid. Aga võimalik, et see on vaid minu kiiks, kuna olen pastelsete toonide suur austaja.

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Biker.ee muutub

Lugemata postitus Postitas bigdog »

sys kirjutas:

Kui vana oli parem, siis mille poolest?
Aldo

Värvilahendus. Tumedad toonid ei karjunud silma.

Your choice is Your half chance.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Foorumist. Ettepanekud ja kriitika”