ARK järjekorrad eri kohtades

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
MartinMy

Lugemata postitus Postitas MartinMy »

Kui juba Tallinnast Tartusse lähete, soovitan Põlva, Võru ja Jõgeva ARkid ka läbi helistada. Helistate ARKi üldinfonumbrile ja sealt antakse harukontorite numbrid, helistad ja küsid millal saab, kui mina eksamile läksin helistasin mingi 8 erinevat läbi. Põlvasse sain nädalaga.

Kasutaja avatar

overboost
Postitusi: 198
Liitunud: 15 Apr 2008, 14:16
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas overboost »

Sain siis Tartus ARKi sõidueksami aja 21.juuniks. Oskab keegi öelda kaua see ARKi sõidueksam kestab ja kaua sellest on platsisõit, kaua linnasõit? Ja kas A1 kat. juhilubade taotlejaid peedistatakse hullusti või suhtutakse nendesse leebemalt? Kus Tartus mingeid tõmmekaid on ja mis eksamineerijate lemmikkohad on? Ühte tõmmekat ma Salvesti juures tean, rohkem nagu ei tule meelde.

Kasutaja avatar

sander
Postitusi: 380
Liitunud: 23 Apr 2004, 13:42
Tsikkel: Husqvarna

Lugemata postitus Postitas sander »

overboost kirjutas:

Sain siis Tartus ARKi sõidueksami aja 21.juuniks. Oskab keegi öelda kaua see ARKi sõidueksam kestab ja kaua sellest on platsisõit, kaua linnasõit? Ja kas A1 kat. juhilubade taotlejaid peedistatakse hullusti või suhtutakse nendesse leebemalt? Kus Tartus mingeid tõmmekaid on ja mis eksamineerijate lemmikkohad on? Ühte tõmmekat ma Salvesti juures tean, rohkem nagu ei tule meelde.

Kuidas see võimalik on ,et Tartus on nii lühikene järjekord? Oskab keegi seletada?


Teema algataja
mart211

Lugemata postitus Postitas mart211 »

sander kirjutas:
overboost kirjutas:

Sain siis Tartus ARKi sõidueksami aja 21.juuniks. Oskab keegi öelda kaua see ARKi sõidueksam kestab ja kaua sellest on platsisõit, kaua linnasõit? Ja kas A1 kat. juhilubade taotlejaid peedistatakse hullusti või suhtutakse nendesse leebemalt? Kus Tartus mingeid tõmmekaid on ja mis eksamineerijate lemmikkohad on? Ühte tõmmekat ma Salvesti juures tean, rohkem nagu ei tule meelde.

Kuidas see võimalik on ,et Tartus on nii lühikene järjekord? Oskab keegi seletada?

Keegi ütles vahepeal oma aja ära.


Teema algataja
Manjana

Lugemata postitus Postitas Manjana »

[quote="overboost"]Sain siis Tartus ARKi sõidueksami aja 21.juuniks. Oskab keegi öelda kaua see ARKi sõidueksam kestab ja kaua sellest on platsisõit, kaua linnasõit? Ja kas A1 kat. juhilubade taotlejaid peedistatakse hullusti või suhtutakse nendesse leebemalt? Kus Tartus mingeid tõmmekaid on ja mis eksamineerijate lemmikkohad on? Ühte tõmmekat ma Salvesti juures tean, rohkem nagu ei tule meelde.[/quote]

Kokku exam 60 min. kõigepealt kontroll enne sõitu, siis plats, siis sõit. Räägid pikalt laialt tehnoseisundist, pidurid, tuled, rehvid ja muud jamad, saad pikalt keerutada, ketti ja rehvi taguda[b] siis plats max 15 min. Sõiduks linnas jääb ehk 40 min. Naisi peedistatakse eriti hullusti, tallinna ARK vähemalt;)
Edu![/b]

Kasutaja avatar

overboost
Postitusi: 198
Liitunud: 15 Apr 2008, 14:16
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas overboost »

Misasja? Kuidas ma tehnoseisundist räägin? Ma küll pole midagi sellist kuulnud. Ma olen kuulnud, et algul pead ratta ainult platsile lükkama käekõrval ja siis hakkab platsisõit pihta, seejärel juba linnasõit. Mis ma sellest tehnoseisundist räägin? Mida ma kontrollin? Kuidas? Vaatan kas tuled põlevad ja kas signa töötab, proovin pidureid, panen peeglid paika? Mis veel?


Teema algataja
Manjana

Lugemata postitus Postitas Manjana »

:lol: Kontrollid: Piduriõlid, pidurid, piduriketas (vahe vähemalt 1 mm), pidurituled, suunatulede, täistulede, rehvi muster (vähemalt 1mm), rehvi rõhk, amordid, signaal, kett, näitad kuidas mida kust keerata et ketti pingutada, mootoriõli, kütus.
No meil koolis nimetati seda tehnoks, vabandan kui eksisin :?

Kasutaja avatar

overboost
Postitusi: 198
Liitunud: 15 Apr 2008, 14:16
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas overboost »

Manjana kirjutas:

:lol: Kontrollid: Piduriõlid, pidurid, piduriketas (vahe vähemalt 1 mm), pidurituled, suunatulede, täistulede, rehvi muster (vähemalt 1mm), rehvi rõhk, amordid, signaal, kett, näitad kuidas mida kust keerata et ketti pingutada, mootoriõli, kütus.
No meil koolis nimetati seda tehnoks, vabandan kui eksisin :?

Esimest korda kuulen, et sõidueksamil peab sellist asja tegema. Kas sõiduõpetaja seisab kõrval ja ütleb, mida nüüd tee? Piduriketta ja mille vahe peab olema vähemalt 1mm? Vabandan lollide küsimuste pärast. Kas rehvidel mitte nii ei olnud, et suverehv võib olla min. 1,6mm ja talverehv min. 3mm? Kas linnast välja ka viiakse?


oja
Postitusi: 117
Liitunud: 25 Juun 2007, 00:11
Asukoht: göteborg

Lugemata postitus Postitas oja »

minge autokooli enne eksamit siis saate teada, pole vaja nii palju küsida siin.


Teema algataja
Manjana

Lugemata postitus Postitas Manjana »

Enne examit küsi õpetaja käest kõik eelnimetatud kohad üle, kust mida tsekkida. Examil ei õelda midagi, ise näpid ja räägid kuidas mis....

Nael kummi :P :P

Kasutaja avatar

overboost
Postitusi: 198
Liitunud: 15 Apr 2008, 14:16
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas overboost »

Kui ainult tuled-viled, pidurid, pidurivedelikud, signa, rehvid jm peab üle vaatama, siis pole probleemi.


Teema algataja
shake

Lugemata postitus Postitas shake »

Hetkeseis:
Saue - 22 juuli
Rapla - 14. august
Põlva - 19. juuni (juulis kollektiivpuhkus)
Paide - 24. juuli
Valga - tõenäoliselt juuli lõpp (kohalik autokool eelisjärjekorras)
Võru - juuli viimane nädal


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas tazavi »

shake kirjutas:

Hetkeseis:
Saue - 22 juuli
Rapla - 14. august
Põlva - 19. juuni (juulis kollektiivpuhkus)
Paide - 24. juuli
Valga - tõenäoliselt juuli lõpp (kohalik autokool eelisjärjekorras)
Võru - juuli viimane nädal

kuressaares teooria juuni lõpp

Kasutaja avatar

tom201
Postitusi: 48
Liitunud: 28 Aug 2006, 22:00

Lugemata postitus Postitas tom201 »

oot kas need on teooria või sõidutunnid?

Onu Tom:)

Teema algataja
shake

Lugemata postitus Postitas shake »

tom201 kirjutas:

oot kas need on teooria või sõidutunnid?

Need olid sõidueksamiajad.

Kasutaja avatar

Kaszpar
Postitusi: 227
Liitunud: 14 Apr 2008, 21:09

Lugemata postitus Postitas Kaszpar »

Täna sai ka eksam siis ära tehtud :) Pidin alguses küll eelmine esmaspäeval tegema, aga mingi kala oli kooli poolt. Seekord siis kenasti platsile ja sealt arki. Kõige pealt tehnokontroll, kõike ei jõudnudki nimetada. Ütles, et aitab küll :D Edasi estakaadilt minek, siis käemärguanne paremale tagasipöördeks, siis mõned kaheksad. Siis vasakule pööre, ja aeglane sõit ning viimasena pidurdamine. Ja siis linna. ARKi juurest vasakule ja sealt kadakale, tähetornist üles üle tihniku viadukti. Siis korra väike paus, sest raadisaatjatega oli kala. Kõik korda seatud uuesti sõitma. Sõitsime tagasi mööda kadakat alla, ja siis kadaka-akadeemia ristist vasakule, natuke otse ja paremale- see tee mis viib õismäe linnaosavalituse juurde. Siis sealt ringile ja teine väljasõit. Jälle natuke otse ja paremale(et sõita ehitajate teele). Mööda ehitajate teed tagasi kadaka juurde ja mööda kadakat jälle akadeemia ristmikuni ja siis jälle vasakule ja siis mööda akadeemiat tagasi ARKi juurde. Ja nii ta otsa saigi :) Ja see kõik toimus Tallinna ARKis siis :)


Teema algataja
Zip

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas Zip »

Koolitunnistus oleks juba käes, kuid esmaabi jäi asjaolude sunnil õigel ajal tegemata... Kehvad lood- saan selle tehtud alles augusti alguses. Kas keegi teab- mis kuuni ARK sõidueksameid vastu võtab? Üldse ei tahaks järgmisesse aastasse jätta, kuid vaadates järjekordi, siis tundub, et pääseksin Sauel löögile alles oktoobris :?

Kasutaja avatar

rzz
Postitusi: 103
Liitunud: 13 Mai 2008, 00:24
Tänatud: 11 korda

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas rzz »

Zip kirjutas:

Koolitunnistus oleks juba käes, kuid esmaabi jäi asjaolude sunnil õigel ajal tegemata... Kehvad lood- saan selle tehtud alles augusti alguses. Kas keegi teab- mis kuuni ARK sõidueksameid vastu võtab? Üldse ei tahaks järgmisesse aastasse jätta, kuid vaadates järjekordi, siis tundub, et pääseksin Sauel löögile alles oktoobris :?

Kui sul koolitunnistus käes, siis mine ARK'i. ARK ei kontrolli peale selle paberi mitte midagi. Vedasin oma med. kooli ja perearsti paberid rõõmsalt ARK'i kaasa, seal vaadati nagu pidalitõbist - mis see meie asi on, kas sa oskad lahast teha või mitte. Meie tahame teada, kas sa sõita mõistad.

I had a life once. Then I bought my first bike.

Zidist
Postitusi: 878
Liitunud: 15 Aug 2004, 09:47
Asukoht: Viimsi

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas Zidist »

Kool ei väljasta sulle tunnistust enne kui sul see meditsiinikoolitus läbitud pole. Meil kestis see koolitus mingi 2-3 tundi ja siis tunnistusele, et olen läbinud esmaabikoolitus oli kirjas 16 tundi :)

Kasutaja avatar

Regula
Postitusi: 478
Liitunud: 08 Juul 2005, 19:15
Asukoht: Tallinn

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas Regula »

Mõnikord võib õnn ka teid tabada, nagu näiteks mind. Eelmine aasta mässasin terve suvi sellega, kus saada eksamit teha, alustasin Tallinnast, siis saatsin paberid raplasse, siis kuressaarde ja siis tartusse, kus öeldi et 2 nädalat on järjekord, aga mulle helistati kohe sellel päeval kui paberid olid jõudnud, et tervist, kas saate homme hommikul tulla, üks inimene ütles ära ja vedas ja sain kohe korda. Aga muidu kõige rohkem võiksite uurida Tartut, sest vähemalt eelmine aasta olid seal päris lühekised järtsid.

Honda XR 100 -> Honda XR 125 -> Suzuki DR-Z 400 - > ...

Teema algataja
hyppavlind

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas hyppavlind »

Zip kirjutas:

Koolitunnistus oleks juba käes, kuid esmaabi jäi asjaolude sunnil õigel ajal tegemata... Kehvad lood- saan selle tehtud alles augusti alguses. Kas keegi teab- mis kuuni ARK sõidueksameid vastu võtab? Üldse ei tahaks järgmisesse aastasse jätta, kuid vaadates järjekordi, siis tundub, et pääseksin Sauel löögile alles oktoobris :?

Möödunud aastal, kui mina eksami pärast pabistasin, öeldi mulle nii Tartu kui Põlva ARKist et sõidueksameid võetakse vastu oktoobri lõpuni. Oma kogemuse põhjal julgen soovitada Põlvat - seal järjekord teooriaeksamil praktiliselt puudus, sõüidueksami aja sain nädal pärast teooria sooritamist. Linn on imelihtne, eksamineerijad inimlikud.
Edu!


Teema algataja
Zip

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas Zip »

Asi selles ka, et mul ei ole veel enda ratast, nii et hetkel tulevad kõne alla Tallinn & Saue, kuhu kooli tsikliga minna saab. Igatahes hea teada, et nad septembriga asja lukku ei löö! :)

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1062
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas indumen »

variant on ka võrus kus arkil on kohalik ratas

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

Teema algataja
Echo

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas Echo »

Kui mina see aasta tegin, siis olid järjekorrad tallinnas umbes 4 nädalat see oli siis suvehakul. Edu ka minu poolt.


Teema algataja
Zip

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas Zip »

Aitäh heade soovide eest :)

Kasutaja avatar

marxius
Postitusi: 144
Liitunud: 14 Juun 2008, 01:36
Tsikkel: Suzuki GSX-R600
Asukoht: Tartu

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas marxius »

Keegi Tartus hetkel olevaid järjekordi ka teab?

Ka 600'ne on ratas.

Soyer
Postitusi: 53
Liitunud: 16 Juun 2008, 09:45
Tsikkel: yzf600r
Asukoht: Tartu

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas Soyer »

Mina tegin teooria 8 juulil ja sõidu sain 2 augustiks. Teooriat ootasin sama kaua.


Teema algataja
MareS

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas MareS »

Kui te registreerite sõidueksamile läbi neti - paberivaba ark, siis on teil võimalus ka varem löögile saada. Pabervaba registreerimise eeliseks on, et teile on näha ka nn vabad augud 8)

Äsja lubade omanikuks saanu teadmised :P

Kasutaja avatar

miilits
Postitusi: 763
Liitunud: 14 Juun 2005, 07:24
Tsikkel: Kawasaki KZ1000P, Iž
Asukoht: Viljandi

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas miilits »

Kas Võrus garazeeriv ARK käsutuses olev tsikkel on lõpuks ka üldkasutatavaks tehtud, vanasti kasutasid seda ainult teatud persoonid. (crash)


Teema algataja
ken112

Re: ARK järjekorrad eri kohtades

Lugemata postitus Postitas ken112 »

Kõige parem, kui leiate kellegi tuttava töötaja kuskil ARK-is, sest tglt nad saaks võtta kõvasti rohkem inimesi läbi aga maeitea kas lihtsalt ei viitsi vms. Näiteks ise läksin ark-i, tuttav ajas asju, järgmine päev läksin teooriale ja järgmine nädal sõidueksamile... Tegemist oli Tallinna ARK-iga.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”