Operaatorite levi Euroopas

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Enn
Postitusi: 190
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas Enn »

Kas keegi teab kas või kuidas erineb operaatorite mobiilse andmeside kvaliteet Euroopas seigeldes? Kas on vahet Telia, Elisa ja Tele2 sim kaartide levil mobiilseid gps seadmeid kasutades, kas na kasutavad ühtmoodi häid partnereid? Plaanis lähiajal sõitu minna ja vaatan, et Tele 2-l on kõige soodsam 3GB pakett, mis toidab paar nädalat Wazei kenasti ära. Aga kas selle side kaetus on sama hea kui näiteks Telial?
n

andu
Postitusi: 329
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: dr800, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 94 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas andu »

võta mitme sim kaardiga telo ja tele2/telia kombo. ise kasutasin andmeside jaoks tele2 piiramatu paketti millel oli vist 25gb euroopa peal aga mägedes ja ukraina/rumeenia bulgaaria oli telia partneritel levi. ma kasutasin palju netti twitchi videode jaoks õhtuti aga kuu aega reisi sai muretult hakkama. kui mägedesse ei trügi siis tele2 piiramatu kõige asjalikum
edit: elisat pole viimased aastad proovinud, mõned aastad tagasi olin portugalis püstihädas nende partneritega et levi saada helistamiseks, netist rääkimatta
dare to dream…
eksarmukesed: thunderace, er6n, k1200rs, gsxf600, fjr1300(gen2), r6, fz6, dr650, vtr1000, f650gs, vfr800, fjr1300(gen1), fzs600, fjr1300p(gen1), ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125, sv1000
hetkel südant soojendamas: dr800, fjr1300p(gen3)
Kasutaja avatar

Teema algataja
Enn
Postitusi: 190
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas Enn »

Mul on ka Elisaga probleeme olnud, mõned aastad tagasi oli Ungaris ja Rumeenias kõvasti probleeme ja siis eelmine aasta Miamis ei saanud ka üldse toimima. Peale seda läksin Telia peale, aga ei ole sellega veel palju reisinud. Tahan panna ühe vana iphone 6 ainult Waze jooksma ja sinna pmst vaja ainult mobiilset andmesidet.
n
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2206
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 246 korda
Tänatud: 557 korda

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mul Elisaga on Lääne-Euroopas ikka üsna hästi olnud, aga Kreeka mägede ja küngaste vahel oli andmeside küll suht vahelduv. Väikese otsimisega üldiselt ikka leidis koha ja sai hädavajalikud asjad aetud, samuti ei tea, kas teistelgi parem oleks olnud, aga noh, selline infokild. Linnades oli kõik korras, samuti kõne ikka töötas igal pool, anoh need ilmselt pole tänapäeval enam erilised näitajad.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2434
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Elisa 2 kuud tagasi Ateenas, no faak ikka, kui kasutad nende automaatset partnerit. Äkki oli Nova, kui vana mälu ei peta. Panin käsitsi Vodafone peale ja probleemid kadusid.
3GB soodne pakett kujutab endast mida? 5 EUR +km eest saab Elisast 5G ja piiramatu Eestis, EU-s 25 GB. Pole vist vaeseks tegev.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2206
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 246 korda
Tänatud: 557 korda

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma koguaeg arvasin, et oma mingi super-eridiil-salajanekäepigistus-paketi mainimine oli juba 2010ndatel suht maha käinud edvistamisvorm, aga võta näpust :D

morse
Postitusi: 1406
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 271 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas morse »

Elisa on Euroopas väga tihti suures hädas. Mägedes on aegajalt täiesti lootusetu (igas orus on uus leviala aga Elisa ära ei ühenda).

Telia toimis normaalselt.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2434
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper kirjutas: 06 Mai 2024, 22:58
Ma koguaeg arvasin, et oma mingi super-eridiil-salajanekäepigistus-paketi mainimine oli juba 2010ndatel suht maha käinud edvistamisvorm, aga võta näpust :D
See käis minu pihta või? (togi)
Keegi pole edvistanud. Küsimus oli, et kui Elisast näiteks saab 5 raha +km eest Euroopasse 25GB netti, et mis see eriti soodne 3GB on siis tasuta või 1 eurtsi eest?
Ja see minu mainitu pole miski salajane ega nii. Kui ise ei oska kliendihaldurilt küsida, siis not my problem.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2206
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 246 korda
Tänatud: 557 korda

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Oo wow, sul on kliendihaldur? Ega midagi pole öelda, mõni ikka oskab elada...

Eriti mulle meeldib see "+km" seal juures, kohe kaugelt näha et pole mingi suvajuss, vaid ikka bisnise mees :wack:
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2434
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kliendihaldur, klienditeenindaja, … nimeta kuidas tahad.
Aga sa trolli üksi edasi, paistab et teeb päeva kuidagi heaks või tõmbab muidu tüki sisse, kui midagi tarka öelda pole.
PS! OÜ võib igaüks endale teha, see ei maksa muhvigi ja ei kohusta ka mingit hullu äri tegema.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 537
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas kiilas »

M.T. kirjutas: 06 Mai 2024, 22:15
5 EUR +km eest saab Elisast 5G ja piiramatu Eestis, EU-s 25 GB. Pole vist vaeseks tegev.
Firmale võibolla saad, eraisikule mitte. Just lõpetasin kuu kestnud võitluse nendega või siis olen s**t võitleja :wack:
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2434
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Operaatorite levi Euroopas

Lugemata postitus Postitas M.T. »

kiilas kirjutas: 07 Mai 2024, 20:42
M.T. kirjutas: 06 Mai 2024, 22:15
5 EUR +km eest saab Elisast 5G ja piiramatu Eestis, EU-s 25 GB. Pole vist vaeseks tegev.
Firmale võibolla saad, eraisikule mitte. Just lõpetasin kuu kestnud võitluse nendega või siis olen s**t võitleja :wack:
Ei ole s.tt, just nii ongi. Aga tee omale OÜ, ei maksa muhvigi, äritegevust ju toimuma ei pea. Arve tuleb OÚ-le, maksad isiklikult kontolt. Muud keerulist pole.
See igasugu teenuste värk muidugi kummaline. Ühelt teenusepakkujalt saad parema hinna jur.isikule, teisel jälle vastupidi. Ehk kui natuke võimelda viitsid, siis võib aasta lõikes norm summa säästa. Et kes viitsib, see teeb.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”