liikluskindlustus...

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

margoman
Postitusi: 111
Liitunud: 25 Mai 2007, 15:54
Asukoht: Tallinn

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas margoman »

Aastas ei pea kindlustama MITTE VÄHEMALT 6 KUUD VAID 182 PÄEVA!!!!!!!, ärge minge siin alt sellega, kes teevad 6 kuuks kindlustuse, mõned kuud on lühemad ja mõned pikemad, niiet jälgige päevade arvu!

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1074
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas indumen »

janis kirjutas:

Ühesõnaga kui kindlustusaastas on kindlustatud vähemalt 6 kuud siis langeb koefitsent 1.20-1.96 järelikult siis praegune koefitsent korrutatud 0,8. Ja kindlustus aastat hakatakse lugema kindlustus lepingu sõlmimise kuupäevast, minu puhul siis 8 mai, ehk kõvasti odavam kindlustus tuleb kui ära oodata kuni langeb ja siis pikemaks ajaks teha, praegu mul kehtiv kindlustus täpselt 9 maini. Aga mitme aastaga siis 0,4-ni saab 1,20 0,96 0,77 0,62 0,50 0,4 vastus 6 aastat kindlustamist ja vähemalt 6kuud aastas ja seda juhul kui vahepeal avariid ei tee. Kuna mul on üks ammune ratas maha müüdud ja uus omanik pole siiani kindlustus lepingut teinud ning vahepeal oli If-is kolmel rattal kindlustus lepingud siis on minu "uue" ratta koefitsent tulnud suurem ja praegu on selline imelik number nagu 0,86. Kõige naljakam on see, et if kindlustus ütles et mul ei ole õigust kindlustuslepingut lõpetada, see kaotab kehtivuse vaid juhul kui uus omanik teeb uue lepingu. See ratas võib juba ammu emeksi kaup olla ja leping jääbki minu nimele, väga imelik.

otsisin kirjavahetusest välja:
uuel omanikul jällegi kohustus kindlustus kümne päeva jooksul pärast sõiduki ümberregistreerimist enda nimele vormistada. Uuel omanikul ei ole kohustust teha poliisi, vaid ta võib lihtsalt vormistada ka lepingu, mille eest maksma ei pea.
Põhimõtteliselt on võimalik lepingut lõpetada ka Teie poolt arki võõrandamisteate alusel, kuid see nõuab natuke rohkem asjaajamist, võimalusel võite uuele omanikule öelda, et ta käiks nt. arki liikluskindlustuse büroos ning sõlmiks enda nimele ka kindlususlepingu.

Uuele sõidukitele määratakse riskikoefitsient kehtivate koefitsientide keskmisena.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Raiki »

margoman kirjutas:

Aastas ei pea kindlustama MITTE VÄHEMALT 6 KUUD VAID 182 PÄEVA!!!!!!!, ärge minge siin alt sellega, kes teevad 6 kuuks kindlustuse, mõned kuud on lühemad ja mõned pikemad, niiet jälgige päevade arvu!

keskelt läbi teebki see 6 kuud ju ....

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

margoman
Postitusi: 111
Liitunud: 25 Mai 2007, 15:54
Asukoht: Tallinn

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas margoman »

Raiki kirjutas:
margoman kirjutas:

Aastas ei pea kindlustama MITTE VÄHEMALT 6 KUUD VAID 182 PÄEVA!!!!!!!, ärge minge siin alt sellega, kes teevad 6 kuuks kindlustuse, mõned kuud on lühemad ja mõned pikemad, niiet jälgige päevade arvu!

keskelt läbi teebki see 6 kuud ju ....

.......keskeltläbi on jah 6 kuud, aga mu sõnumi point oli, et kui teed aastas ainult kindlustuse 6 kuuks ja mitte rohkem ja satuvad lühemad kuud sulle, mille tulemusel nt. tuleb 181 päeva, siis lootust pole järgmine aasta väiksemale riskigrupile(kuigi nagu kindlustasid ju 6 kuud) muud ei midagi,
arvestus ise käib kindlustusfirmas et pead kindlustama aasta jooksul 182 päeva, mitte 6 kuud!!!
Lihtsalt kõik kangesti armastavad õelda, et 6 kuud, ju siis mugavam ja suupärasem see fraas!
Aga kes riskigrupi pärast ei põe, siis vahet pole kuidas kindlustad!!

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Raiki »

selles suhtes on sul õigus.
aga kõige odavam variant on ju korraga aasta ära maksta ja siis kui ratas seisma jääb küsid kasutamata kuude eest raha tagasi.

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.

taux
Postitusi: 282
Liitunud: 06 Veebr 2008, 18:40
Tsikkel: VTX 1800
Asukoht: Tallinn.Randvere
Tänatud: 1 kord

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas taux »

Kas mingit peatamise võimalust pole?.Teen aastaks ja siis dets peatan ja ülejäänud päevad kanduvad järgmisse aastasse edasi. Näiteks jan-märts ei kasuta ja kolm kuud lükkub edasi.

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Raiki »

pole kursis aga kindlasti on võimalik peatada nii et kannavad raha tagasi

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.

Teema algataja
klaPP

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas klaPP »

Makstud kindlustust saab jah edasi lükata, tagasi maksmisest ei ole küll kuulnud, aga äkki saab ka, eks küsi kindlustusest :roll:


joel
Postitusi: 1806
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas joel »

Pezzi ja Junzu - täpselt nii see asi käibki ja keegi teile tünga ei teinud. Tavainimesele arusaadavat loogikat ärge sellest riskikoefitsiendi määramisest otsige.

Lepingu saab igal hetkel muuta maksevabaks (ka JAH lepingu!) ja järelejäänud kindlustuspäevade eest kantakse raha tagasi. Maha võetakse vist 50 krooni teenustasu.

Joel
Kasutaja avatar

hei5
Postitusi: 161
Liitunud: 08 Juul 2005, 12:57
Tsikkel: 4 olnud, unistustes järgmine..
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 9 korda

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas hei5 »

Toon oma loo ka siia juurde.Mul on esimene tsikkel mille omanikuks sain sept.2008,eelmist kindlustust ei peatatud,see sai läbi veebruar 2009.Nüüd uurisin hindasid ja vahed ikka megad.Lasin pakkumised teha aprillist oktoobrini ja summad olid 195-600 krooni vahel.Lõpliku sain miskipärast koefitsendiga 0,4- mis on tegelikult mul B-kati oma.A- kati oma jäeti vist arvestamata(load sain 2007 nov)..ei tea,aga maksin lõpuks ära 245.-,poliis olemas ja kelle viga kus ja kas on, seda ma ei hakka isegi uurima- ju kindlustus arvesta igas firmas neid asju erinevalt.(Ratas pole ka päris laste oma 25kw-1997aasta.)

Kasutaja avatar

dimi1974
Postitusi: 778
Liitunud: 22 Aug 2007, 20:05
Tsikkel: Honda CBF 1000
Asukoht: Harjumaa

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas dimi1974 »

Kui tsikkel liisingus siis praegusel ajal ei anta maksevabastust.Ise tahtsin saada eelmisest sügisest maksevabastust ja öeldi"statistika näitab,et meie ilma oludes sõidetakse ka talvel."Nii tulebki minul maksta terve aasta kuna tsikkel liisingus. :( .Aga elan üle.

Kasutaja avatar

dimi1974
Postitusi: 778
Liitunud: 22 Aug 2007, 20:05
Tsikkel: Honda CBF 1000
Asukoht: Harjumaa

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas dimi1974 »

Pezzi kirjutas:

Tahtsin jagada muljeid, kuidas Salvas liikluskindlustuse riskikoefitsenti arvutatakse. :?
Et kõik ausalt ära rääkida, pean alustama sellest, et eelmise aasta varakevadel oli mul üks motikas. Paneme talle nimeks Number Üks. Tal oli ka mingi riskikoefitsendiga liikluskindlustus, aga siis ma sellele erilist tähelepanu ei pööranud. Eelmise aasta mais ostsin teise motika, Number Kahe. Kust see Kaks omale esmase riskikoefitsendi sai, ei ole ma päris kindel. Igatahes 0,96 kehtivusega üks aasta.
Varsti pärast Number Kahe ostu müüsin Number Ühe maha. Umbes samal ajal oli ka Number Ühe liikluskindlustuse koefitsendi kehtvusaeg täis saanud ja kuna meil (minul koos temaga :wink: ) mingeid pattusid ei olnud, langes koefitsent 0,77 peale. Mingi aeg edasi ostsin Number Kolme, kusjuures Kaks jäi alles. Kõigil neil olen olnud omanik mina ise (mitte liising) ja muid kasutajaid pole olnud. Kolm sai endale päranduseks Number Ühe koefitsendi kehtivusajaga üks aasta. Üllatus tabas mind nüüd, kui soovisin Kahele ja Kolmele uut poliisi osta. Kolmel on koefitsent 0,77 ja kahel 0,96; mis siis, et Kolm on hiljem soetatud ja tal ka 6kW rohkem võimu on. Nimelt on riskikoefitsent sõidukikohane ja kui olemasolevale sõidukile lisaks uue ostate, hakkate jälle algusest peale. Samale omanikule kuuluvate erinevate sõidukite riskantsuse vahel mingit seost ei ole, olgu see omanik siis liising või ainuke kasutaja. Siit moraal: kui teil on madal riskikoefitsent ja soovite sõiduki järgmise vastu välja vahetada, müüge enne vana maha kui uue ostate. Siis on võimalik, et uus vanast vabaks jäänud lepingu tingimused üle võtab ja hea koefitsent säilib. Muidu algab kõik jälle 1,2-st ja mis sellest kunagi olnud heast koefitsendist saab, seda ma ei tea.

Päris nii see ei ole,et kohe 1,2 riski nr saad.Aga nii ta on.Müüsin oma Audi maha riski nr oli vist 0,76 ostsin shevi siis tõusis konfitsent küll kõrgemale aga ta ei olnud mul 1,2.Hiljem tegin Shevi vahetuse Subaru vastu autoesinduses ja Subaru sai omale kunagise Audi ootele jäänud konfitsendi.Kuigi Sheviga olin juba oma konfitsendi sõitnud ilma probleemideta vähemaks sain ma siiski teise nr.Nüüd ootab serverites uus konfitsent.Sõidan Subaruga alla 5 aasta siis saan autot vahetades endale ootele jäänud kunagise Shevi kindlustus konfitsendi.See kõik säilib 5 aastat pärast arvutavad mingi muu valemiga.Aga olin üsna tige ise ka kui autot vahetades saad selliste üllatuste osaliseks.Tegemist oli uute autodega ja see vist neile ei loe kas sa müüd auto maha või ei.Arvutavad nad seda sinu konfitsenti mitte viimase auto järgi vaid enne seda oleva auto järgi.Samas aga siin on ju mingi väike nõks.Tehes avarii riski nr suureneb kui süüdi oled,vahetad autot siis saad sa endale eelmise auto konfitsendi millel ei ole avariisid olnud.

Kasutaja avatar

dimi1974
Postitusi: 778
Liitunud: 22 Aug 2007, 20:05
Tsikkel: Honda CBF 1000
Asukoht: Harjumaa

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas dimi1974 »

Leidsin midagi kus küsimusele vastatud
Miks kindlustuse tariif ei ole sama kui ostan teise auto juurde. Tegemist on ju vastutuskindlustusega ja ma ei muutu ohtlikumaks, kui ma sõidan 1 päev ühe ja teine päev teise autoga.

Kindlustusstatistika paraku kinnitab fakti, et kahjude sagedus ei sõltu ainult juhist, vaid ka kasutatavast liiklusvahendist. Isegi kui sõiduvahendid on absoluutselt identsed, erinevad suure tõenäosusega nende kasutuse regulaarsus ja isikud, kes nendega sõidavad. Konkreetset juhtumit on muidugi raske kommenteerida, aga tõenäoliselt olete Te aja jooksul kindlustanud korraga ka mitut sõidukit. Nii võib juhtuda, et mõnel sõidukil on riskikoefitsient jõudnud madalamale tasemele kui teisel. Uue sõiduki kindlustamisel kasutatakse siis nende keskmist.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6637
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 659 korda
Tänatud: 406 korda

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas yeekim »

dimi1974 kirjutas:

Leidsin midagi kus küsimusele vastatud
Miks kindlustuse tariif ei ole sama kui ostan teise auto juurde. Tegemist on ju vastutuskindlustusega ja ma ei muutu ohtlikumaks, kui ma sõidan 1 päev ühe ja teine päev teise autoga.

Kindlustusstatistika paraku kinnitab fakti, et kahjude sagedus ei sõltu ainult juhist, vaid ka kasutatavast liiklusvahendist. Isegi kui sõiduvahendid on absoluutselt identsed, erinevad suure tõenäosusega nende kasutuse regulaarsus ja isikud, kes nendega sõidavad. Konkreetset juhtumit on muidugi raske kommenteerida, aga tõenäoliselt olete Te aja jooksul kindlustanud korraga ka mitut sõidukit. Nii võib juhtuda, et mõnel sõidukil on riskikoefitsient jõudnud madalamale tasemele kui teisel. Uue sõiduki kindlustamisel kasutatakse siis nende keskmist.

See on ikka paras konnaokse :wack:
KRt, ma ei saa ju korraga 2 autoga sõitta! Saksas on teise auto kindlustus u 40% odavam :?

Süsteem tuleks ikka isikupõhiseks teha!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

pix111
Postitusi: 132
Liitunud: 27 Mär 2006, 23:36
Tsikkel: Yamaha Midnight Star XV1700
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas pix111 »

Üks kaval nipp:
Tee ERGO-s tähtajatu "JAH" leping. St. ERGO väljastab Sulle iga järgneva poliisi ilma Sinu täiendava taotluseta.
Nipp on selles, ei Sa ei pea pead murdma et kui pikaks ajaks poliis teha. Kui sügisilm läheb nii sitaks, et enam sõita ei kannata - kirjuta avaldus ja ERGO muudab Su lepingu maksevabaks. St. talvel ei maksa midagi !!!
ERGO liikluskindlustusel on suur pluss: liiklusõnnetuse korral on Sul tasuta üle-euroopaline puksiiriabi sündmuskohalt lähimasse remondiettevõttesse või hoiukohta, sõltumata sellest, kas oled liiklusõnnetuse põhjustaja või selles kannatanu. Samuti saad telefonil 655 5401 helistades esmast nõu, kuidas liiklusõnnetuse korral käituda.

PIX
Aitan vormistada liikluskindlustuse Leedu registris olevale masinale
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Raiki »

palju kavalam nipp on kohe JAH lepinguga aastane kindlustus kinni maksta ja siis kui seisam jääb, küsid avalduse alusel ülejäänud raha tagasi
nii on kuu lõikes kõige odavam kuumakse ;)

ja see kehtib kõigi kindustusseltside khta mitte ainult ERGO

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Raiki kirjutas:

palju kavalam nipp on kohe JAH lepinguga aastane kindlustus kinni maksta ja siis kui seisam jääb, küsid avalduse alusel ülejäänud raha tagasi
nii on kuu lõikes kõige odavam kuumakse ;)

Jah, aga kui lahutad need sandikopikad, mis tagasi saad ja jagad uuesti makstud summa kuude lõikes ära, ei tule asi enam sugugi nii soodne.. :(

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Raiki »

pyramiid kirjutas:
Raiki kirjutas:

palju kavalam nipp on kohe JAH lepinguga aastane kindlustus kinni maksta ja siis kui seisam jääb, küsid avalduse alusel ülejäänud raha tagasi
nii on kuu lõikes kõige odavam kuumakse ;)

Jah, aga kui lahutad need sandikopikad, mis tagasi saad ja jagad uuesti makstud summa kuude lõikes ära, ei tule asi enam sugugi nii soodne.. :(

ei sanud sinu mõttekäigust aru praegu ....

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

Raiki kirjutas:
pyramiid kirjutas:
Raiki kirjutas:

palju kavalam nipp on kohe JAH lepinguga aastane kindlustus kinni maksta ja siis kui seisam jääb, küsid avalduse alusel ülejäänud raha tagasi
nii on kuu lõikes kõige odavam kuumakse ;)

Jah, aga kui lahutad need sandikopikad, mis tagasi saad ja jagad uuesti makstud summa kuude lõikes ära, ei tule asi enam sugugi nii soodne.. :(

ei sanud sinu mõttekäigust aru praegu ....

No näiteks maksad aastase kindlustuse eest 600.- Kui jagame selle summa kuude peale ära, saame 50.-/kuus kindlustuse peale. Kui nüüd otsustad näiteks neli kuud enne tähtaja lõppu lepingu katkestada ja taotled nelja kuu kindlustuse summat tagasi, siis ega sulle ei maksta tagasi ju 200.- vaid tunduvalt väiksem summa, heal juhul 1/3 sellest,konkreetseid summasid ma muidugi peast ei tea, see oleneb seltsist ja summast jne..


tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas tazavi »

täpselt maksavad tagasi ju.. ise olen nii rattaid kui autosid varem ära lõpetanud, võtavad 25.- teenustasuks ja ülejäänud summa (jagatakse päevadega peale ära) saad tagasi. Muidugi mingu kogemus põhineb ainult if kindlustusele, aga ma olen kindel, et ka muud kohad arvstavad päüevi ja seadus näeb ette max 50 krooni teenustasu eest.

Kasutaja avatar

pyramiid
Postitusi: 1042
Liitunud: 27 Mär 2008, 09:57
Tsikkel: Ducati Multistrada 620
Tänanud: 6 korda

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas pyramiid »

tazavi kirjutas:

täpselt maksavad tagasi ju.. ise olen nii rattaid kui autosid varem ära lõpetanud, võtavad 25.- teenustasuks ja ülejäänud summa (jagatakse päevadega peale ära) saad tagasi. Muidugi mingu kogemus põhineb ainult if kindlustusele, aga ma olen kindel, et ka muud kohad arvstavad päüevi ja seadus näeb ette max 50 krooni teenustasu eest.

Hmm.. Kui olen oma juhtumite puhul asja uurinud, siis on mulle öeldud kindlustusesindajad teisiti, aga tasub siis enne tegemist kindlasti uurida täpsemalt, võib olla tõesti firmade lõikes asi erinev!

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Raiki »

ikka kõik makstakse ilusti tagasi !

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.

Peps7
Postitusi: 80
Liitunud: 28 Veebr 2008, 22:28
Tsikkel: Honda CB550SC Nighthawk ´84
Asukoht: Järvamaa

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Huvitav, kas aastaga on kindlustus 100% tõusnud. Eelmisel aastal ostsin ratta ja tegin pooleks aastaks kindlustuse ning maksin 90 EEK-i, kui nüüd tahtsin teha ka pooleks aastaks, tuli kõige soodsam pakkumine 208 EEK-i. Riskigrupp on täpselt sama(0.45) ja ka kindlustusselts sama (ERGO).

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1491
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 65 korda

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Kas tegid täiesti uue lepingu või tegid kellegi teise lepingu enda nimele ümber? Ma sain ka aastase kindlustuse paarisaja krooniga, kuna eelmise omaniku poliis oleks kehtinud veel päris mitu kuud ja tema kasutamata osa kanti minule üle.

Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

Peps7 kirjutas:

Huvitav, kas aastaga on kindlustus 100% tõusnud. Eelmisel aastal ostsin ratta ja tegin pooleks aastaks kindlustuse ning maksin 90 EEK-i, kui nüüd tahtsin teha ka pooleks aastaks, tuli kõige soodsam pakkumine 208 EEK-i. Riskigrupp on täpselt sama(0.45) ja ka kindlustusselts sama (ERGO).

Ma ei tea, kuidas sa küll 90 EEguga pooleks aastaks kindlustuse said, 208 sinu riskigrupiga Jõgevamaal on täitsa OK. Mul ratas ka jõgevamaal ja koefitsent 0,40. Kilowatte u. sama mis sinu tsiklil ja aasta maksis 350 EEK.
Ärme iniseme-mõni mees maksab ühes kuus 2 korda rohkem.

Honda Transalp
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

Peps7 kirjutas:

Huvitav, kas aastaga on kindlustus 100% tõusnud. Eelmisel aastal ostsin ratta ja tegin pooleks aastaks kindlustuse ning maksin 90 EEK-i, kui nüüd tahtsin teha ka pooleks aastaks, tuli kõige soodsam pakkumine 208 EEK-i. Riskigrupp on täpselt sama(0.45) ja ka kindlustusselts sama (ERGO).

Selle 90 eeki maksid sa lihtsalt eelmise omaniku jäägile juurde :mrgreen:

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004

Peps7
Postitusi: 80
Liitunud: 28 Veebr 2008, 22:28
Tsikkel: Honda CB550SC Nighthawk ´84
Asukoht: Järvamaa

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Kus juures ei maksnud eelmise omaniku jäägile juurde. Eelmisel omanikul ratas seisis ja kindlustust polnud tehtud. Pärast registreerimist sõlmisin lepingu ja küsiti ainult 90 krooni. Võib-olla mingi näpukas kindlustuse poolt(eriti ei usu)?

Kasutaja avatar

qwerin
Postitusi: 180
Liitunud: 09 Juun 2005, 12:34
Tsikkel: 1190
Asukoht: Tallinn/Rapla/Vigala
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas qwerin »

Mul aga hoopis teistlaadi küsimus- nimelt kasutaja koefitendiga liikluskindlustuse tegemine. Meil kipuvad seltsid tegema teh passi järgse omaniku nimega, ka iizi.net küsib omaniku isiku koodi, mitte kindlustusvõtja vms oma. Samas süsteem nagu ei seosta sõidukit omanikuga, sest laseb ka teisi isikukoode sisse trükkida.

Küsimus aga on, kas on ka mõtet kindlustushüvitist küsima minna, kui ei ole mitte omanik, vaid teh passi kasutaja järgi tehtud liiklusindlustus?

Liiklusindlustuse seadus § 5. Kindlustusvõtja ja kindlustatu

(1) Kindlustusvõtja on sõiduki omanik. Kaasomandis oleva sõiduki suhtes sõlmitava lepingu kindlustusvõtja on üks kaasomanikest. Kindlustusvõtja esindajana on sõiduki suhtes lepingut volitatud sõlmima sõiduki registreerimistunnistusele kasutajana märgitud isik, volikirja alusel sõidukit kasutama volitatud isik ning samuti lepingu sõlmimiseks kirjalikult volitatud muu isik.

(2) Sõiduki valdaja on kindlustatu sõltumata sellest, kas valdus on seaduslik või ebaseaduslik. Sõidukit vallanud isik on kindlustatu vaatamata sellele, kas ta on teada või mitte

FZR 600-> FZS 1000 Fazer-> TT 600R-> ZX600F-> DL1000-> 1190S

Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 523
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

njah
mul kah huvitav asi kindlustusega.
nimelt vaatasin millalgi iizu.net kaudu pakkumisi ja seal oli mu riskikoefitsient 0.96 mis kehtis kuni 19.04.2009
kuna tsikkel oli veel tegemisel siis mõtlesin et ootan ära ja vaatan mis siis on, eile aga vaatasin ja oli täpselt sama 0.96 aga kehtivus kuni 2010, ehk siis aastake veel.. samas mingeid avariisi pole olnud, vahepeal teises kindlustusfirmas pole kah olnud.. ei teagi kuidas nad siis seda arvutavad.. või siis kasum neil nii vähenenud et ei kavatse kellegil r.koefitsiendi vähendada kuni kisa ei tõsteta?
ja mis veel huvitav.. iizi.net mis enda sõnul ei võta vahendamise eest midagi, seal oli kindlustus umbes 200eeku kallim kui e-büroos..

_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com
Kasutaja avatar

Kallev
Postitusi: 93
Liitunud: 07 Juul 2007, 00:08
Tsikkel: Yamaha FZS600 -03
Asukoht: Tallinn-Tabasalu

Re: liikluskindlustus...

Lugemata postitus Postitas Kallev »

Bad Boy X kirjutas:

vaatasin millalgi iizu.net kaudu pakkumisi ja seal oli mu riskikoefitsient 0.96 mis kehtis kuni 19.04.2009
kuna tsikkel oli veel tegemisel siis mõtlesin et ootan ära ja vaatan mis siis on, eile aga vaatasin ja oli täpselt sama 0.96 aga kehtivus kuni 2010, ehk siis aastake veel.. samas mingeid avariisi pole olnud, vahepeal teises kindlustusfirmas pole kah olnud.. ei teagi kuidas nad siis seda arvutavad..

Kui Sul kehtivat kindlustust pole, siis riskikoefitsient ei vähene - ehk on asi selles?

Sõidan nagu vana mees. Nagu väga vana mees...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”