Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3145
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 331 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 10 Jaan 2024, 18:39
claw kirjutas: 10 Jaan 2024, 14:14
See väide on ilmselgelt vale, kui kütmine toimub elektribörsihindade pealt. Kuniks toimub mitmekordne börsihindande kõikumine ja see ostetava elektri hinda otse mõjutab, on hinnavahe märkimisväärne, võrreldes kogukuluga.
Võta nüüd bõrsihinnad ja vaata palju neid mitmekordseid kõikumisi on. 90+% ajast, kõigub mõni sent siia sinna. Kui tõesti kõiguks 3sendist 20-sendini kas või,aga seda ju pole. Päevasisene kõikumine on samuti suht olematu. Kui sul iga päev on üks tund suts kallim,siis kus on see võit. Võit on vähem tarbida, mitte hinnakõikumiste pealt megasoodust loota. Meil on bõrsishind suhteliseslt stabiilne kui võtta seda kodukasutaja vaates. Et nende tunnitarbimiste peale mängida on vaja siiski ka palju kulutada,et sealt mingi märkimisväärne võit tekiks. Inimene,kes ise suudab omale selle süsteemi koos tarkvaraga luua saab midagi kindlasti võita,aga kui ma pean selle omale laskam luua ja selle eest maksma, siis peaks see ikka millagi ka tagasi teemina. Kui,aga tasuvusaeg jääb aastatesse,siis minu jaoks point puudub.
Näiteks täna on mul päeva keskmine 13,63senti ja päeva maksimum on 17,54senti ning eile oli päevakeskmine 13,30 ja maksimum 16,83.
Viimase 7 päeva kõikumine+1 homne. Valmis lahendus on 100-150 eur ringis ja spetsialist ühendab umbes 100 eur eest selle ära.

Pilt
urmas.png
(11.33 KiB) Pole veel allalaaditud
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 10 Jaan 2024, 10:41
urmas66 kirjutas: 09 Jaan 2024, 22:50
will111 kirjutas: 09 Jaan 2024, 19:19
urmas66, endiselt on sul nii matemaatika kui füüsika tunnis käimata :D

mitte mingit vahet ei ole, kas see on põrandaküte, kas on betooni valatud või lased puhuriga õhku või kütad oma maja 10 veekeetjaga,.....

.....teeks nüüd nii,et kui soetad omale maja, kus on maaküte ja põrandaküte ning siis tuled uuesti targutama.
Loe ka minu postitust uuesti, võtsin pakkumise ja arvutused tegi keegi teine. Kuna tulemus oli number ning kasumi number oli suht olematu, siis mina kui maksja otsustasin,et ei leia selles mõtet. Kui keegi viitsib rabeleda mõnekümne euro pärast kuus, siis palun, aga mina ei viitsi.
PS minu puhul aitaks uus soojuspump(kaasaegsem),mis maksab a´15k, sellega saab kuus rohkem kokku hoida,aga kuna vana veel töötab, siis pole ka sellel esialgu mõtet
@urmas66 sa ei saa ikka pihta. Sa ei pea pumpa välja vahetama selleks, et börsihinnaga maasoojuspumpa siduda.
Ma ei pidanudki seda silmas, aga uuema saab juba sellega koos. Ma pean pumba millalgi välja vahetama selleks, et see tarbiks vähem, sest praegune on toodetud 2006 aastal. Oli siis nö tipp mudel,aga ta pole isegi inverter. Ehk minu juures ei ole abi sellst, kui ma saan a´la 26senti mingis tunnis kokku hoida vaid võiks hoopis stabiilselt igas tunnis vähem kilovatte kulutada.
See min max tundide jaotus peab siis olema ka nii,et need erinevusega tunnid on odavate tundide vahel,mitte et öösel on ühtalselt odav ja kogu päev on ühtalselt kallima hinnad. Kütta on ka vaja,mitte oodata odavat tundi.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2507
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Sinu puhul toimiks, kui ööpäevas mõneks kallimaks tunniks (N: hommikul 8-10, õhtul 18-20) seade välja lülida @urmas66
Kui ma oleks sina :lol: , siis ma teeks seda nädala taimeri ja releega lihtsalt. Relee ja taimeri maksumus tuleks nädalaga tagasi, ma arvan, aga mingit "märgatavat rahavoogu", mida saaks motondusse investeerida sellest ei sünni :D
Maksumus on erinev, aga tipud on alati enam-vähem samas kohas.
Capture.JPG
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Maaks kirjutas: 11 Jaan 2024, 13:58
Sinu puhul toimiks, kui ööpäevas mõneks kallimaks tunniks (N: hommikul 8-10, õhtul 18-20) seade välja lülida @urmas66
Kui ma oleks sina :lol: , siis ma teeks seda nädala taimeri ja releega lihtsalt. Relee ja taimeri maksumus tuleks nädalaga tagasi, ma arvan, aga mingit "märgatavat rahavoogu", mida saaks motondusse investeerida sellest ei sünni :D
Maksumus on erinev, aga tipud on alati enam-vähem samas kohas.
Capture.JPG
Võtame siis juba terve aasta (2023) börsi keskmised elektrihinnad tunni kohta :-|||
image.png

Lisaks sellele on ka öösel võrgutasud odavamad.

Edit: parandasin koma koha

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No,aga mida sellise päevaga peale hakata. Mis või kust siin säästa on? See üksik tund kõrgema hinnaga ei muuda suures plaanis midagi ja kui selliseid päevi on aastas enamuses(tegelikult ongi nii) siis oma überpeene seadme ostuks kuluatatud raha sa jäädki tagasi teenima.Isegi minu väga suure tarbimise korral,aga vähema tarbimisega oleks peale vaja maksta.
image.png
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

urmas66 kirjutas: 11 Jaan 2024, 22:53
See üksik tund kõrgema hinnaga ei muuda suures plaanis midagi ...
Pane mulle priv oma dets tunnipõhine tarbimine (saad elektrilevist võtta selle üsna kiirelt välja) ja vaatame palju see siis muudab kui mängime natukene sinu andmetega.

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1471
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ain »

No aga palju näiteks sellel tunnil Sul tavaliselt tarbimine on? Võid ju panna nii, et ööpäevas lõigatakse välja 3-6 kõige kallimat tundi. Seda Sa ei tunne ilmselt kuskilt. Lisaks võidad ju ka võrgutasudelt. Aga eks sellised asjad vajaks veidi arvutamist, et adekvaatset võitu näha.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 11 Jaan 2024, 23:02
No aga palju näiteks sellel tunnil Sul tavaliselt tarbimine on? Võid ju panna nii, et ööpäevas lõigatakse välja 3-6 kõige kallimat tundi. Seda Sa ei tunne ilmselt kuskilt. Lisaks võidad ju ka võrgutasudelt. Aga eks sellised asjad vajaks veidi arvutamist, et adekvaatset võitu näha.
Ei tunnegi,isegi arvepealt ei tunne midagi, kui sellised üksikud kallimad tunnid on. Hinnas on vahe kuu aja peale kokku ehk mõned eurod kui sellised päevad kogu kuu on. Tarbinime oli 5,06kw/h selles tunnis ja üldiselt oli kogu päeva sealkandis ehk selle tunni tarbimine oli 1,04€ ja teiste tundide tarbimine oli 30-40 senti väiksem. Kuu ajaga oleks vast 12-13€ selliste päevadega võimalik kokku hoida ja mõnes kuus saaks võibolla isegi 20€ säästa. Suur võit küll kui arve on 370€. Samas selliseid kuid on aastas ainult 4-5 max. Soojemal ajal on tarbimine nii palju väiksem, et selliste päevade võit saab olla max 1-3€ kuus
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2507
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas: 11 Jaan 2024, 22:53
No,aga mida sellise päevaga peale hakata. Mis või kust siin säästa on? See üksik tund kõrgema hinnaga ei muuda suures plaanis midagi ja kui selliseid päevi on aastas enamuses(tegelikult ongi nii) siis oma überpeene seadme ostuks kuluatatud raha sa jäädki tagasi teenima.Isegi minu väga suure tarbimise korral,aga vähema tarbimisega oleks peale vaja maksta.
image.png
"Säästuprogrammi" saad kasutata ikka ainult E-R, nädalavahetuste (ja riigipühade) hinnatasemed on alati palju madalamad :D (vabandust, ma automaatselt eeldasin et see on "common knowledge")
Targale seadmele saab öelda: "täna on pühapäev - anna endast 110%" :mrgreen:
EDIT: Kui rohkemaid andmeid analüüsida, siis pilt midagi sellist
tarbimised.JPG
Andmed pärit sellest dokumendist, autoriks Prof. Juri Belikov
https://estis.ee/wp-content/uploads/2023/12/Belikov.pdf
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mingi tegelane tahtis kangesti mulle teha seda nö "tarka lahendust",reaalselt saaks siiski märkimisväärselt kokkuhoidu teha ainult siis kui oleks salvestamine. Kuid see kõik kokku maksab nii palju,et tasuvusaeg läheb juba sinna,kus minul huvi puudub. Kindlasti saab teha,aga kas ka minule see tasuv on.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 727
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

[ :-||| ]
Teate, daamid ja härjad, tegelikult on sel sendisaagimisel mõte ainult siis, kui saate oma tarbimist juhtida (s.h. piisavalt seda energiat salvestada eelkõige vette või kuhugi mujale) ning kWh-e tuleb piisavalt palju.
[/ :-||| ]
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3145
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 331 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 12 Jaan 2024, 09:55
Mingi tegelane tahtis kangesti mulle teha seda nö "tarka lahendust",reaalselt saaks siiski märkimisväärselt kokkuhoidu teha ainult siis kui oleks salvestamine. Kuid see kõik kokku maksab nii palju,et tasuvusaeg läheb juba sinna,kus minul huvi puudub. Kindlasti saab teha,aga kas ka minule see tasuv on.
Kas sul on põrandaküte ja betoonpõrand(salvestab väga hästi sooja umbes nagu ahi) - jah
Kas sul on maasoojuspump? - jah
Kas sul on on-off seade? -jah
Kas sul on keskmisest suurem energiakulu? -jah


Sul on kõik eeldused olemas selleks :D siin pole nagu küsimustki, et kas sul ära tasuks :D puusalt pakkudes maksimaalselt kahe kütteperioodiga ennast tasa teeninud, suuremate kõikumiste korral isegi ühega.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 12 Jaan 2024, 11:32
Kas sul on põrandaküte ja betoonpõrand(salvestab väga hästi sooja umbes nagu ahi) - jah
Kas sul on maasoojuspump? - jah
Kas sul on on-off seade? -jah
Kas sul on keskmisest suurem energiakulu? -jah
Mul ei ole keskmisest suurem kulu, kui võtta ükskõik milline suvaline maaküttega, sama suurt pinda küttev teine maja on mul kulu isegi vägagi normaalne.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ehk siis ilmselt Maximast (või mujalt) seda kõige odavamat saia ja piima otsides säästaks rohkem. :bsmile:
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 09 Jaan 2024, 16:38
...mul oli eelmine aasta üle aegade väikseima tarbimisega aasta. 13789,4 kw/h on vist väikseim kulu üldse,mis ma selles majas olen elanud. Lasin üleeelmisel ehk 2022a sügisel ühel spetsialistil oma igivana maakütte seadet natuke näppida ja keerasin kõigis tubades põranda regulaatorid max peale. reguleerin majas temp seadme pealt ühtlaselt.
Mul on olnud ka aaastaid ,kus kulu on üle 20000 olnud ja üldiselt on siiani olnud nii 15-17000kw/h kanti.
Sul oli vist 220 m2. Mõistlik on minna üle m2-le. Sul kulus eelmise aastaga 62,7 kWh/m2 peale ja keskmiselt kulub 68-77 kWh/m2. Kõige kallim aasta oli >90. Mul samuti onoff pump, pisut vähem m2. Kui elekter odav oli, siis kogused kasvasid iga aastaga, pubekad hakkasid järjest tihedamalt duši all käima jne. Tipp oli 2021. - 48,6 kWh/m2. Aasta lõpus läksid elektrihinnad taevasse. Võimalik, et dušitajad tõmbasid natuke tagasi. Igatahes 2022. kulus meil 43 ja eelmisel aastal 41,5 kWh/m2. Natuke moonutab, et kulutame aastas lisaks 1,5-2 ruumi puid (saun ja kaminahi.)
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1053 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Vigane väide, et tipu aegadel kütet välja lülitades säästad energiat ja raha, sai elegantsel korrigeeritud. Ma arvan, et ka aeglasemad kommuuni liiikmed said sellest aru. Aga mulle jääb arusaamatuks, miks kõik püüavad @urmas66'le energia- ja raha säästu maha müüa, Urmast ei koti (mulle tundub). See sott-poolteist mis aasta peale ära tuleb ei ole Urmase jaoks argument, pingviinide ja jääkarude heaolu pole ka piisavalt tähtis teema või siis ta lihstalt ei viitsi. Viimane on ka minu silmis piisvalt hea põhjus. Mees teeb, mis mees tahab. Pole vaja inimesi uude, valgustatud ajastusse tirida, kui nad ise ei taha. Las istuvad koopas lõkke valgel edasi ja naudivad seda (sorry, Urmas, ma ei mõelnud sellega midagi halba, lihtsalt väljend selline).
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kui see nüüd iroonia polnud, siis räägi enda eest, mees! 8) Ma korduvalt rõhutanud, et vaidlen teooria, põhimõtete üle. Üldistav väide “põrandaküttega ei ole mõtet…” vajas täpsustamist.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui hakata pidevalt kõiki mõni sent kallimaid tunde välja lülitama, siis millal ma maja soojaks saan kütta? Kokkuhoid ei pea olema koonerdamine ütleb vist vanarahvas. Mul võtab küte ilmselt 60-70€ kulust, sest kui kütte sel kallil reedel a´15h tunniks välja lülitasin, siis kulu oli ikkagi a´30% tavapärasest, kuid ei pesumasinast ega nõudepesumasinat ega venti ju ka sees polnud.
Kui mul oleks võimalus kw hind saada fix 6 sendi kanti tuuleeenergia 10 aastaks , siis see oleks kokkuhoid, aga kuna mulle sellist hinda keegi ei paku,siis tuleb rohkem maksta.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 12 Jaan 2024, 22:33
Kui hakata pidevalt kõiki mõni sent kallimaid tunde välja lülitama, siis millal ma maja soojaks saan kütta?
Ideaalis piiratakse niipalju kui saab ja mitte rohkem. Mida pehmem ilm, seda rohkem jääb küttevõimsusel varu = seda rohkem saab piirata. Ekstreemse pakasega küte ilmselt töötab nonstop ja piirata ei saa midagi. Või no tegelt saab aga tuleks kompenseerida puudujääv soojushulk mingi teise kütteliigiga. Nagu sa tegidki pliidi ja kaminaga. Mina - ahjuga.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ringvaate saates oli millagi aastapäevad või rohkem tagasi ühe tegelase elamisest saatelõik,kus ta selgitas kuidas ta energiat säästab ja mida ta selleks teinud on. Kui ma seda vaatasin,siis sai kohe selegeks,et mina seda asja omale ei oskaks ise teha(ta oli ise progenud omale mingid programmid,mis tal seda kõike juhtisid)ja see oleks ka piisavalt kallis,et selle peale mitte hakata kulutama. Ta vist isegi nimetas numbri,mis see kõik maksaks,kui seda peaks soetama. Tal oli see kõik vist koostöös päikesepaneelide ja salvestamisega ning tegevus pigem ta enda hobi. Kui vaadata, mis maksab mingi akukomplekt,mis suudaks ka maasoojuspumpa kas või tunnikese või kaks töös hoida,siis selle säästmata raha eest saan mina elektrit osta elupäevade lõpuni.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5270
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 384 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

küll sul need elupäevade lõpud on ikka lähedal. ei tea kas peaks lausa kaasa tundma :D

akupaki saab osta väga erinevas hinnaklassis. laias laastus kuskil nii alates 500e ja kuni lõpmatu suureni välja. mina ostan omale akud hinnaga ümmarguselt 1000e näiteks. KÕIGE RAJUMA pakase ajal ehk kuskil nii -20 kuni -25c õues pidevalt, hoiaks see akupakk mul pumpa vajaliku võimsusega töös kuskil 9-10h järjest. see sai nüüd sel talvel ilusti ka reaalselt ära testitud. igasuguse vähegi mõistlikuma, tavalise talveilmaga aga juba 20+ tundi ehk sisuliselt terve ööpäeva. sügisel/kevadel jätkub juba ilmselt ka 2 päevaks või rohkemaks sest siis mul pole peaaegu mitte kunagi pump 24h päevas sees.

alati võib mõelda ja öelda, et "mul pole mõtet midagi kuskile investeerida sest selle raha eest ma võin kütta elupäevade lõpuni". selliseid ütlejaid on alati olnud, on veel tänagi ja arvata võib et neid jätkub edaspidisekski. a mõtle kus sa oleksid saanud elektrit osta selle ägeda maasoojuspumba ja kõige selle välja ehitamiseks vajaliku raha eest? palju see investeering sul oli? 20000 kohe päris kindlasti, ilmselt rohkem kui tõesti PÄRISELT KÕIK sellega seotud lisakulutused kokku arvestada ja lihtsalt võrrelda näiteks paari elektriradika seinale kinnitamisega. nende hind on olematu seega...kui pikalt oleks saanud kasvõi a'la 20k eest elekrit osta? no ikka päris pikka aega ja päris palju. aga mingil põhjusel siiski ostsid ja lasid paigaldada maasoojuspumba. nii meeletu investeering vaid selle tühise ~65% kokkuhoiu nimel. täiesti mõttetu ju...milleks rabeleda

oil
Postitusi: 776
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas oil »

Ole hea, viska linki, kust saaks sellist akupanka 1000 euroga? Arvestades pumbale nt 1 kWh, peaks 24 tunni jaoks olema ju akupank 24+ kWh mahutavusega?
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

mina ostan omale akud hinnaga ümmarguselt 1000e näiteks
hoiaks see akupakk mul pumpa
see sai nüüd sel talvel ilusti ka reaalselt ära testitud
Alles ostad,siis see hoiaks ja juba testitud (togi)

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


mellpoiss
Postitusi: 186
Liitunud: 19 Okt 2012, 20:29
Asukoht: 5O4633O
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 28 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas mellpoiss »

oil kirjutas: 14 Jaan 2024, 09:18
Ole hea, viska linki, kust saaks sellist akupanka 1000 euroga? Arvestades pumbale nt 1 kWh, peaks 24 tunni jaoks olema ju akupank 24+ kWh mahutavusega?
Võtan ka järtsu.

will111
Postitusi: 5270
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 384 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

oil, vastuseks sinu küsimusele mahtuvuse kohta - jah. kui arvestad 1kw pumba võimsuseks ja tahad kütta aku pealt just sellise sisendvõimsusega 24 tundi siis peaks arvestama tõesti paki mahtuvusega 24kwh, no tegelikult pigem ehk nii 25-26 sest mingisuguse "conversion loss" on ka. arvestama peaksid aga niimoodi, et päris otsast lõpuni tühjaks sa akupakki 99% juhtudel siiski ei tõmba. suurem osa akutsükleid võiksid siiski jääda kuskil nii 50-75% kogumahtuvuse vahele. aga no ega suurem osa aastast muidugi väljas räige pakane ei ole ka, samuti pole kw hind õnneks koguaeg laes, vaid tavaliselt vaid umbes 6-12h per päev ja pigem mingitel teatud päevadel mitte päris järjest. kui on nädal aega järjest 24/7 euro+ kilowatt hind siis ei aita nagunii mitte miski ega keegi...peale ahjukütte või diiselgeneraatori :) aga selline oluokrd on suht võimatu õnneks sest suur osa tarbimisest langeb nii ehk naa ära umbes 23st õhtul kuni 7 hommikul ja uuesti kuskil keskpäevast kuni 18ni õhtul. see on garanteeritud ja jääb alati nii olema

Linki ei ole, tehti lihtsalt mulle konkreetne pakkumine konkreetse inimese poolt. Võite minna ja uurida fb grupist, päikeseenergia või mis iganes selle nimi oligi. Seal on neid pakkujaid tegelikult mitmeid, just paar päeva tagasi nägin ühte kes pakkus samuti euroopa laost väga hea hinnaga lifepo elemente. 300'se elemendi hind on täna juba alla 100e

Kui on soov nimelt kuskilt lingist vaadata siis võib külastada netilehte www.nkon.nl
Akupaki mahtuvus (minul) ei pea olema 20khw, vaid pigem jääb sinna 10khw kanti. Elemendid on 180ah, kuigi testitult annavad max natuke rohkem ka välja. Pump võttis mul kõige rajuma pakasega 800-900w seinast. Mõistlikuma ilmaga võtab kuskil 300-500w ja sügis-kevad üle 200w ei võta. Loomulikult need on numbrid MINUL. Ma ei väitnud, et kõigil ongi täpselt samamoodi või et urmase pump võtab täpselt samapalju voolu. Ilmselt jah temal oleks vaja rohkem mahtu ja maksaks ~300ah jagu akusid natuke rohkem, vast sinna 1500-1700 kanti pigem ninv olenevalt täpsest tarbimisest (mul pole õrna aimugi, mis see temal on..) kestaks see aku keskmise talveilmaga siis võibolla 8 või 6h. Igaljuhul rohkem kui tund aega ning igal juhul elaks vajadusel need ~6h kallist tundi iga päev üle. ning selge on ka see, et ega nüüd nii hirmus kallis see aku ikka ei oleks, et rikas rahaboss seda osta ei jõuaks :D see oli jutu mõte...kuigi tegelikult pole suure betoonimassiga talvitajal loomulikult ilmtingimata mingeid akusid vaja. vabalt võib pumba ka lihtsalt 6-8 tunniks kinni panna ning absoluutselt mitte midagi ei juhtu. Tuba jahtub võibolla kraadi, äärmisel juhul 2 võrra

edit: vaatasin just konkreetse hinna järgi, mis avalik ja nö. üks pakkumine kõigile eelpool mainitud lehel. isegi 305ah EVE grade A elemendid (koos saatmisega eestisse) tuleks täna juba vaid 1450 eurot. see on siis 15kwh pakk. tegelikult saaks muidugi sellest veelgi tunduvalt soodsamalt, kes ostab näiteks firmale, kes ostab "sõbraga kahe peale" ja veel ka pisut suurema koguse. aga ühesõnaga, palun väga...hakake siis tellima, kõik kes siin järjekorras olid. akusalvestus ei ole tänasel päeval mitte midagi kallist, kui suudad nii palju ise teha, et keerad mõned mutrid kinni ja ühendad ühe elektroonikavidina nende külge ise juhtmetega ära. kui seda teha ei suuda siis arvesta minu toodud hindaga x2...aga eks "teenus" ongi kallis, härrad!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

@will111
Mul on maasoojuspump 16kw ehk ootan ka linki tonniga ostmiseks akule, mis kestab no 5h kasutust. Ok, kui ka 2h jätkuks oleks tore selle raha eest. Ma siis pean silmas ikka koos kõige vajalikuga, et akud ka süsteemi ühendada.

Sellisest 15kw jääb väheks isegi käivitamiseks,aga see maksab ka nii umbes 10x rohkem,kui sinu pakutu
https://public-docs.energia.ee/energiat ... kwh-EE.pdf
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Urmas 16kw on väljund võimsus ehk tootlikus, elektrit ta siiski 16kw tunnis ei võta. Muidu võtaks ju ala 16x24= 384 kwh talvel maksmimumina ööpäevas. Õnneks asi nii hull pole. :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kaimex kirjutas: 15 Jaan 2024, 07:15
Urmas 16kw on väljund võimsus ehk tootlikus, elektrit ta siiski 16kw tunnis ei võta. Muidu võtaks ju ala 16x24= 384 kwh talvel maksmimumina ööpäevas. Õnneks asi nii hull pole. :)
Ma seda siiski ka ei arvanud, aga selle seadme käivitamiseks on vaja isegi rohkem kui see lingil olev 15kw salvesti võimaldab. Ma olen mitu pakkmist võtnud seoses vahepeal planeeritavana olnud päikesepaneelide teemaga ja siis oli ka salvesti teema aktuaalne. Õnneks see jäi tegemata ja raha raiskamata, tänu Elektrilevile, sest puudub võimalus võrguga liitmiseks meie piirkonnas.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas joel »

urmas66 kirjutas: 13 Jaan 2024, 15:35
Ringvaate saates oli millagi aastapäevad või rohkem tagasi ühe tegelase elamisest saatelõik,kus ta selgitas kuidas ta energiat säästab ja mida ta selleks teinud on. Kui ma seda vaatasin,siis sai kohe selegeks,et mina seda asja omale ei oskaks ise teha(ta oli ise progenud omale mingid programmid,mis tal seda kõike juhtisid)ja see oleks ka piisavalt kallis,et selle peale mitte hakata kulutama. Ta vist isegi nimetas numbri,mis see kõik maksaks,kui seda peaks soetama. Tal oli see kõik vist koostöös päikesepaneelide ja salvestamisega ning tegevus pigem ta enda hobi. Kui vaadata, mis maksab mingi akukomplekt,mis suudaks ka maasoojuspumpa kas või tunnikese või kaks töös hoida,siis selle säästmata raha eest saan mina elektrit osta elupäevade lõpuni.
Ei pea ju minema välja täispangale "kõik või mitte midagi" suhtumisega, nii et kui salvestid, automaatsed börsihinna jälgimised, päikesepaneelid, iga tarbija reaalajas eraldi juhtimised jne tundub liiga keeruline, siis polegi mõtet ja võimalust mitte midagi teha. Kui lülitada maasoojuspumpa päevaprogrammiga kellaga hommikul ja õhtul välja nendeks mõneks tunniks, kui pikema perioodi keskmisena on elekter kõige kallim, ei maksa see lahendus suurt midagi ja kevadeks on suure tõenäosusega end juba tagasi teeninud (mõistagi ainult börsipaketi korral).
Joel

oil
Postitusi: 776
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas oil »

Oot kuskil on olemas akupakk, mis maksab 1450 € ning millest saab kätte 15 kWh energiat 220V pinge juures?

https://www.energia.ee/era/taastuvenerg ... #batteries - siis siin müüakse ju 6 x kallimalt...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”