Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas indumen »

Kuum teema, ütleks ka midagi :D aga ei oska väga, kõik räägivad ja kiruvad aga suures pildis ega eestlane läheb sauna taha lööb rusikaga vastu seina ja vannub natuke ning elu läheb ikka edasi. Mujal kliimas ilmselt keerataks autosid katusele tänavatel ja mida kõike veel.

Automaks või mis iganes muud tõusud, huvitav samas nukker on vaadata kuulata tutvus ringkonnas inimesi kes pigem on gramm üle keskmise järjel, et ah mis see siis ära ei ole, numbrite järgi ma pole ka kuskil nõrgemas otsas, kui konto peale piiluda kuu alguses aga päris hirmus on kõige valguses, jah tõmbaks midagi koomale jälle aga kõik see rabelemine ongi kellegi teise ülevalpidamiseks, vihje siinkohal siis selle 1% peale või kuidas neid kutsutakse.

Kui nüüd lähtuda maksu nimest, siis võiks ju ainult autod olla, et jätame atv tsiklid ja saani ja vb mingi isetehtud asja välja sellest :D
98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei poetagused (kelle ülevalpidamiseks nüüd mainimisväärt kogust raha ei kulu) ega ka kellegi abistamine ei peenelt ega jämedalt automaksuga väga ei haaku. Poetagused on elanud poe taga enne autosid ja elavad seal tõenäoliselt ka peale autosid.

Inimene peaks ilma toetuseta hakkama saama, mitte, et kogu teenistus tuleb ära maksta ning peale seda asuda igasugu toetuste saamiseks peenelt kvalifitseeruma. Aga kõige maksustamine just vähendab igasugu ise hakkama saamist ja suurendab toetustest sõltumist.
Mis omakorda siis suurendab toetust saava lumpeni tänutunnet (oi oi muidu oleks ikka hirmus raske, küll on ikka hea, et abikäsi ulatati),(mida siis loodetakse valimiskasti juures näha).

Toetus 5k antakse selleks, et särtsupunn üleüldse ostetaks, mitte selleks, et anda raha neile kellel pole vaja. Kuna särtsuvankrit on kallis soetada, siis selline toetus (koos parkimissoodustusega jms) paneb autopoes veeringuid veeretavale tegelasele mõtte, et škoda asemel leaf äkki polegi väga hull idee. Seal ei ole mingit küsimust, kas autoostajal on seda raha elamiseks vaja või mitte. Vaid ainult otsustuskaaluks.
Peenelt sihitud abid tekitavad kohe ka peenelt "märklauaks" kehastumisi, et kvalifitseeruda.

Mina arvan, et meil ei ole vaja neid makse sellises mahus tõsta ja juurde kehtestada. Miljonite ja sadade miljonite loopimine (rollutamistest igasugu "sõber peseb selga" hangeteni) kontrollitavamaks teha on see võluvits, mitte kogu "ups we did it again" rahvalt välja lüpsta.
Rääkige, mida tahate, aga egiid, et muidu tuleb putja mulle ka ei mõju. Te võite kogu raha eest või üldse mitte püssirohtu osta, putja tulekul on vahe sama suur kui enne katkise langevarjuga hüpet mett süüa või siis mitte süüa.

See, et küll me hakkama saame, et enne palgapäeva pole ju konto nullis pole ka jutt ega miski. Vaata maailmas, kuidas "valge inimene" elab.

Riik ei ole mitte nii rikas nagu selle valitsejad vaid nii rikas kui on selle kodanikud. Ehk hästi oskab valitseda see, kes kodanike rikkust kasvatab, mitte see, kes kõik sukasääred tühjaks pigistada oskab.
Viimati muutis Madlobster, 14 Apr 2023, 14:39, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1211
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 173 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Turist »

Kui riigi ülalpidamiseks on raha juurde vaja, küll see meilt ühel või teisel moel kätte saadakse. Kui ei saaks autode maksuga, siis pandaks näiteks aktsiisimaksule, käibemaksule või tulumaksule natuke juurde ja rahvas maksab ikka sama summa kokkuvõttes rohkem. Kütuse aktsiisimaks oleks ebaõiglasem, sest siis elektriautode omanikud ei maksaks ja neid hakkab meil järjest rohkem olema.

joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas joel »

Elektril pole aktsiisi või?
Joel

aivar_
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Juul 2012, 17:09
Tsikkel: yamaha yfz 450
Tänatud: 9 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas aivar_ »

Haakub natuke teemasse. Olemas kontakt kes ostab autosid enda nimele. Üks kunagi pabelepinguga müüdud siks oli mu nimel ja mõtlesin mis kuradiga teha (paberleping ka muidugi kadunud ja ostja ei vormistanud ümber). Nüüd korras. Olematu sõidukieeest oleks eriti masendav maksta
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2507
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Maaks »

joel kirjutas: 14 Apr 2023, 15:07
Elektril pole aktsiisi või?
Elektril on aktsiis olemas, aga seda ei kannata eriti suuremaks tõsta, sest muidu lisanduks aktsiis koheselt ka: tänavavalgustusele, balbiino jäätisele, aktuaalsele kaamerale, star fm-ile jne. jne.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7204
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1863 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Madlobster kirjutas: 14 Apr 2023, 13:41

Riik ei ole mitte nii rikas nagu selle valitsejad vaid nii rikas kui on selle kodanikud. Ehk hästi oskab valitseda see, kes kodanike rikkust kasvatab, mitte see, kes kõik sukasääred tühjaks pigistada oskab.
See on väga hästi öeldud sul.

Kõige lollakam kogu selle asja juures on see, et seda kõike on vaja suures osas just ühe asja ja see on see 700€ tulumaksu vabastust läbi viimiseks. Ilma selleta saaks ka üldse makse tõstmata hakkama, kaasa arvatud riigikaitselised kulutused, mis minu arust ei kuulu materdamise alla ükskõik kes seda teeb.
Matredada tuleks selle eest, et seda siiani liiga vähe tehtud on. Krt siiski samad näod, kes praegu võimul peaks selle eest sumpsi saama.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2507
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Maaks »

urmas66 kirjutas: 14 Apr 2023, 15:34
... Krt siiski samad näod, kes praegu võimul peaks selle eest sumpsi saama.
Usu või mitte, aga see võib neile isegi meeldida :mrgreen:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

See, kes peaks raha (juurde) saama (suured pered, pensionärid, ettevõtjad, kaitsevägi, kirikud, kultuur, meditsiin, haridus jne jne) baseerub subjektiivsetel arvamustel ning tõekspidamistel, mille kaalu mõjutab ka iseenda või lähedase hetke positsioon. ("hästi hoitud" südamekodus nälgides jäävad ilmselt kaitseväe vajadused kaugeks, teist aastat puusaoppi oodates ja piineldes pole ilmselt lasteaia kohamaks esimene mis meeles mõlgub jne)

Elik jah riigikaitselised kulutused on ning jäävad exceli tabelisse. Kui suur number aga sinna järgi kirjutada? Siin ilmselt jätkuks juttu rohkemaks kui üks tass kohvi. Samuti, kas selle numbri suurendamise vajadus baseerub ratsionaalsetel ja tegelikel vajadustel või irratsionaalsetel argumentidel ning subjektiivsetel hirmufaktoritel?
Kas sõidukijuhi pekist kaitseväe tarvis lõigatud (puudu jääv) siiluke on see, mis päästab meie kõigi päeva (hoiab hullunud idavürsti laularahvast eemal (suurendab võimekust maani, mis võimaldab mägedest pärit kõrikaksajad maarjamaalt minema peletada))?
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Eiffel
Postitusi: 18
Liitunud: 26 Aug 2020, 17:09
Tsikkel: Honda Shadow
Tänatud: 1 kord

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Eiffel »

Lihtne, mingi statistika alusel on Eestis ~950 000 sõidukit.
Mingi härra meedias teadis öelda, et riik plaanib esialgse info kohaselt selle automaksu vms asja pealt teenida aastas maksuna lisa 120 000 000 EUR.

Põhikooli matemaatika, 120 milli jagad 950k sõidukitega ja saad keskmiseks kuluks sõiduki kohta: 126 EUR / aasta.

Kui see päriselt ka nii, siis ehk neelab alla, aga mis sellest asjast päriselt välja koorub, näitab ainult aeg.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Eiffel kirjutas: 14 Apr 2023, 16:20
Kui see päriselt ka nii, siis ehk neelab alla, aga mis sellest asjast päriselt välja koorub, näitab ainult aeg.
Päriselt koorub välja see, et "oh polegi nii hull" lause saatel rohelise tule saanud maks hakkab aasta aastalt kosuma. :bsmile:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Eiffel
Postitusi: 18
Liitunud: 26 Aug 2020, 17:09
Tsikkel: Honda Shadow
Tänatud: 1 kord

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Eiffel »

Madlobster kirjutas: 14 Apr 2023, 16:25
Eiffel kirjutas: 14 Apr 2023, 16:20
Kui see päriselt ka nii, siis ehk neelab alla, aga mis sellest asjast päriselt välja koorub, näitab ainult aeg.
Päriselt koorub välja see, et "oh polegi nii hull" lause saatel rohelise tule saanud maks hakkab aasta aastalt kosuma. :bsmile:
Annad riigile sõrme, riik võtab terve käe. (w)
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2507
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mis sõrmest ja käest siin jutt käib, invaliidid olete kõik või :mrgreen:
maksud.JPG
Ja nüüd võtke sellest 57,6% veel 1/5 maha (käibemaks) ja siis vaadake mitu sõrme või varvast teile alles jääb :lol:
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Seda siis 2023, uuest aastast võtad 22% maha ja lisad veel mõned präänikud Toompea näitetrupile juurde.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tegelikult on omamise maksustamine täiesti väär. Kui maksustada, siis juba tarbimispõhiselt, mida tegelikult täna ka aktsiisi näol tehakse.
Huvitav, et tegelikult ka EL toetab tarbimispõhist maksustamist.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1471
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ain »

Huvitav kas selle automaksuga võiks lahti saada ka nendest romudest mis igalpool vedelevad?
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Ain kirjutas: 17 Apr 2023, 11:35
Huvitav kas selle automaksuga võiks lahti saada ka nendest romudest mis igalpool vedelevad?
Registris ehk saabki lahti (võetakse ajutiselt arvelt maha). Mul on ka üks "romu", mida kasutan aastas loetud korra, kui on vaja haagisega sõita või kogu perega kuskile minna. Üksteist kuud kaheteistkümnest sa seisab. Ju siis tuleb pressi alla saata, kuna tema jääkväärtus müümiseks on pea olematu.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 534
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Ain kirjutas: 17 Apr 2023, 11:35
Huvitav kas selle automaksuga võiks lahti saada ka nendest romudest mis igalpool vedelevad?
Kui sõitmise tingimuseks on tasutud automaks, siis seisvaid autosid(ajutiselt arvelt maas jne.) ei pruugi see kottida.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1487
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Nii nagu ma moluvihikus omi mõtteid avaldasin, siis "Mul on Audi 80 aastast 95. Küttekulu on keskeltläbi 5.5 L diislit sajale. Auto müügiväärtus on paarsada euri. Mu kolm aastat vana tööpirukas Berlingo võtab liitri rohkem. Ma ostaks ehk hea meelega paari soti eest 2020 aasta auto, mis siis, et see uuem on janusem."
Jätkuvalt olen avatud pakkumistele 2020+ aasta autodele hinnaga 200...400 €. Auto peab olema ülevaatuse läbinud ja sõitev.

will111
Postitusi: 5270
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 384 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kooner raisk! Ma võiks isegi kuni 800 maksta :D
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 534
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 83 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Madlobster kirjutas: 28 Apr 2023, 19:47
image.png

2715
Postitusi: 143
Liitunud: 19 Aug 2012, 21:37
Tänatud: 35 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas 2715 »

mx77 kirjutas: 17 Apr 2023, 11:29
Tegelikult on omamise maksustamine täiesti väär. Kui maksustada, siis juba tarbimispõhiselt, mida tegelikult täna ka aktsiisi näol tehakse.
Huvitav, et tegelikult ka EL toetab tarbimispõhist maksustamist.
Hilja küll aga miks maksustada omamist?
Asi saab alguse suurest rahakülvist koroona ajal, kus praktiliselt igaüks sai pappi et ta midagi ei teeks.
Sellega pandi ringlusse suur hulk katteta raha, mis ka tõstis hindu ja raha väärtus langes aga see selleks...
Probleem tekib sellest aga kiirelt ja seda võimendas toorainete puudujääk, mis tõstis hinnad kiirelt üles.
Nüüd need, kes tootsid midagi energiamahukat, eriti kui see oli selline mitte just esmatarbekaup nägid, et turg kaob.
Samuti võeti vastu otsus see raha tagasi koondada ja laen läks kalliks.
Nüüd, kui minul on vabrik mis toodab sellist kaupa millel turg ära kaob ja mul töötab seal 100 töölist siis ürituse kahjumisse jõudes kutsun mina need inimesed kokku ja ütlen et palun ärge homme tulge.
Nüüd see tööline, kes tundis, et kõik läheb hästi pidas plaani maja ehitada ja kogus selleks raha ja ostis näiteks krundi.
Nüüd on ta saanud signaali, et asi kisub halvaks ja plaanid lükkan edasi.
Tema väljus raharinglusest ütleme 50000 euroga.
Mina väljusin ringlusest 200 000 euroga.
Nüüd on see raha vaja tagasi saada aga me kumbki ei taha seda ringile lasta.
See raha on aga vaja tagasi koondada ja see ei koondu enam tarbimismaksudega sest me oleme tarbimise kokku tõmmanud.
Nüüd ongi ainus lahendus hakata omamist maksustama et see raha tagasi korjata.
Siin aga tekib ilmne erisus, et minul on 200k raha ja töölisel on 50k raha.
Meil mõlemal on maa ja auto, mul võibolla pisut kallim ja maad on ka pool hektarit rohkem ja maksu maksame suht samapalju, mis süvendab kiirelt varanduslikku kihistumist sest minu maal on tootmishooned aga temal on seal võsa.
Üks võimalus oleks olnud veel seda kihistumist vähendada ja raha devalveerida aga seda ei tehtud miskipärast.
Ja nii me saimegi automaksu, saame maamaksu igalt maalapilt ja näiteks kinnisvaramaksu.
Raha aga on vaja sest me oleme elanud ülejõu ehitades võõra rahaga mustmiljon avalikku rajatist millega saime suured kulud.
Samuti on avalik sektor tõtanud palkasid tõstma ja neid langetada oleks väga keeruline.

MustVälk
Postitusi: 149
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 331 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Igatahes tundub ebaaus. Vaene jätab auto ostmata. Uuemat ökomat autot ka ei saa osta. :(
Rikas ostab niikuinii ja rikas võib osta sellise mis ei kuulu maksustamisele. Ma mõtlen keskklassist tegelikult rikka klassina juba.
Isegi minul on auto mis ei kuulu maksustamise alla. :)

Kõiki enamvähem võrdsemalt mõjutav maks oleks kütuse pealt. :)
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3191
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kui peaks minema umbes nii nagu siin Maanteeamet esimese killu õhku viskas siis pole mingit uut ökoböko käru vaja osta sest Vaniga tuleb ka 10 aastat odavam sõita kui hankida kas uus või teise ringi hübriid või särtsukas.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


wend

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas wend »

MustVälk kirjutas: 29 Apr 2023, 21:58
Isegi minul on auto mis ei kuulu maksustamise alla. :)
Ja see oleks?

MustVälk
Postitusi: 149
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 331 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

wend kirjutas: 30 Apr 2023, 08:03
MustVälk kirjutas: 29 Apr 2023, 21:58
Isegi minul on auto mis ei kuulu maksustamise alla. :)
Ja see oleks?
Jah ostmise maks oleks ikka, aga hetkel välja pakutud numbrite järgi muud maksu ei tuleks.
Kui ma olen õigesti aru saanud, et alla 120(g/km) ei kuulu maksustamisele. :)
CNG passat. 119 (g/km)
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6618
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 652 korda
Tänatud: 404 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Praeguste spekulatsioonide järgi tuleks see max 100-120€ aastas!
Kas tõesti ei leia seda, 1 paagitäie raha :wack:
Ja kui hakatakse jahuma jälle "maarahva hädadest", siis alles oli artikkel, kus tõdeti, et u. 80% maapoodide käibest on suits ja alkohol :evil: :evil: :evil:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

hoi
see aasta paagitäis jrg aasta juba kolm paagitäit ja nii ta läheb

pudelist välja lastud gini sinna tagasi ei topi, esimene aasta võib see olla ka "tutvumishinnaga" 15€ sellega nõustumine on siin see oluline küsimus, mitte see, kui suur on hind täna.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 473
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Väärt mõtteid teemal "Sõidukimaks kaks tuhat kakskümmend kolm/neli"

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Kui partei suunab automaksuga säästlike ja keskkonnasõbralikumate autode poole, siis väheneb ju ka kütuseaktsiisi laekumine? Et olukorda tasakaalustada, tulebki ju hakata automaksu järjest tõstma? Või olen mina valesti aru saanud?
...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”