Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Krt, otsisin nii- ja naapidi.. ei leidnud teemat. Liiklusolukorra kohta oleks küsimus, ala "kellel eesõigus".


reimps

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

No küsi siin, meil isehakanud Sirke jalaga segada :)

Kasutaja avatar

Teema algataja
Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Ei mäletagi kas olen kunagi pilti postitanud, tundub nagu esimest korda igatahes..

Pilt

Tallinna rahvas vast teab kohta. Seal kus punane ja sinine auto siis viibivad on lai ala kus mahub vabalt seisma ja ootama oma võimalust. Kui võimalus siis lõpuks tekib, kummal on eesõigus?

Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Villem »

Vapsik kirjutas:

Ei mäletagi kas olen kunagi pilti postitanud, tundub nagu esimest korda igatahes..

Pilt

Tallinna rahvas vast teab kohta. Seal kus punane ja sinine auto siis viibivad on lai ala kus mahub vabalt seisma ja ootama oma võimalust. Kui võimalus siis lõpuks tekib, kummal on eesõigus?

Loogiliselt võtaks normaalne mõistus seda kui kiirendusrada, kust lahkutakse järjekorras, ning see annaks justkui eesõiguse sinisele. Reaalsuses aga oleneb, kes ennem peateele jõuab ja liiklusvoolus on selleks tõenäoliselt punane. Seega mina juhinduks selles konkreetses kohas, et eesõigus on punasel.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

Teema algataja
Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Täpsustuseks siis et sinine tuleb Sõpakalt mööda "vasakule keeramise lisarada". Ja punasel autol oli enne esimesi Sõpaka radade ületamist "anna teed".

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Üks liigub ju peateel ja teine tuleb kõrvalteelt. Üsna otsekohene teema. See, et seal ruumi on ja võimalus on passima jääda pole mingi argument sõidueesõiguse omamiseks.

..inimlikus maailmas muidugi punane keeraks välja ja pidurdaks liiklust, et sinisel oleks aega välja keerata, aga meil sellist teistega arvestamise kommet kahjuks pole...

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7346
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Kui meeldame, et mõlemad alustavad liikumist noole alguspunktist enam-vähem sama ajal, siis punane annab teed (seal on sellekohane märk https://goo.gl/maps/yu5cmha7KFG2). Kui aga mõlemad on ohutussaarte vahel 5 minutit kükitanud, siis ... sõltub sellest, kas liikluseadus loeb seda üheks manöövriks või tegu kahe eraldi manöövriga.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Villem »

Vapsik kirjutas:

Täpsustuseks siis et sinine tuleb Sõpakalt mööda "vasakule keeramise lisarada". Ja punasel autol oli enne esimesi Sõpaka radade ületamist "anna teed".

Jah, aga igal juhul on punane enne sinist peateel ning sinisel kohustus talle teed anda.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Villem »

Macintosh kirjutas:

Kui meeldame, et mõlemad alustavad liikumist noole alguspunktist enam-vähem sama ajal, siis punane annab teed (seal on sellekohane märk https://goo.gl/maps/yu5cmha7KFG2). Kui aga mõlemad on ohutussaarte vahel 5 minutit kükitanud, siis ... sõltub sellest, kas liikluseadus loeb seda üheks manöövriks või tegu kahe eraldi manöövriga.

Kui mõlemad on juba seal keskel nii, nagu joonisel, siis annab sinine punasele teed. Selleks, et punane sinisele teed annaks, peab sinine sõitma sinna punasele "risti ette", et punane ei mahukski sinna ootama. Niipea, kui on kaks sõidukit kõrvuti, on parema käe reegel või kes ennem peateel.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

See asi jääb ilmselt ikka sinna,et kes liikus peateel ja kes kõrvalteel,sest see on seal üks ristmik.Kasutan seda kohta tihti ise tagasipöördeks linnapoolt tulles ja siis pressivad seal ka igasugu tegellinskid, omast arust õigust omades, mulle ette.Kui ma olen pea teel ja teen tagasipööret,siis on mul eesõigus võrreldes kõrvalteelt tulijaga.Seal on mõlemad ristuvad teeotsad kõrvaltee.Küsisin seda ka ühelt liikluses töötavalt tuttavalt ja ta kinnitas minu arvamust.Linnapoolt parem pöörde kohast algab ristmik ja see on suht samal joonel sealt Siili poolt tuleva tee otsaga.Ehk seal ei ole kahte eraldi ristmikku.Kui oleks, oleks asi juba hoopis teine.
Vaadake ise,kus on siin kaks eraldi ristmikku,et tekiks kõrvalteelt vasakule keerajale eesõigus?
https://www.google.ee/maps/@59.4093527, ... 312!8i6656

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Villem kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Kui meeldame, et mõlemad alustavad liikumist noole alguspunktist enam-vähem sama ajal, siis punane annab teed (seal on sellekohane märk https://goo.gl/maps/yu5cmha7KFG2). Kui aga mõlemad on ohutussaarte vahel 5 minutit kükitanud, siis ... sõltub sellest, kas liikluseadus loeb seda üheks manöövriks või tegu kahe eraldi manöövriga.

Kui mõlemad on juba seal keskel nii, nagu joonisel, siis annab sinine punasele teed. Selleks, et punane sinisele teed annaks, peab sinine sõitma sinna punasele "risti ette", et punane ei mahukski sinna ootama. Niipea, kui on kaks sõidukit kõrvuti, on parema käe reegel või kes ennem peateel.

Minu meelest on see punase moodi keset ristmikku töllerdamine seadusega vastuolus, seega on õigus sinisel.
LS §56
(2) Sõiduteede lõikumisalale ei tohi juht sõita, kui liiklusolude tõttu võib ta olla sunnitud lõikumisalal seisma jääma ja teisi liiklejaid sellega takistama.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Üks auto seal vahepeal töllerdades ei takista kindlasti ühtki teist liiklejat. Isegi mitte 2. Tegelikult kui ilusti sättida pole ka 3 probleem. Aga see on natuke teine teema juba.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Vapsik kirjutas:

Üks auto seal vahepeal töllerdades ei takista kindlasti ühtki teist liiklejat. Isegi mitte 2. Tegelikult kui ilusti sättida pole ka 3 probleem. Aga see on natuke teine teema juba.

Ideaalis jah, aga reaalsuses ei suuda meil enamus autojuhte otsegi sõites joonte vahele ära mahtuda.. ammu siis, et nad oma esimest ja tagumist gabariiti oskaksid arvestada...


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Tegelikult on tegemist ristmiku alaga, kus üks liikleja liigub peateel ja teine sõidab ristmikule kõrvalteelt. Siin ei ole kahtlustki, et peateel sõitjal on eesõigus.
Väide, et ei tohi sõita ristmikule kui teisi takistad on olemuselt õige, sealses liiklusolukorras aga mööndustega. Kõrvalteelt sinna kahe sõidusuuna vahele sõites ei teki takistamise olukorda. Kasutan ise seda ristmikku pea igapäevaselt ja kinnitan, et seal on tõesti ruumi piisavalt, et isegi tipptunni ajal mitte kedagi takistada. Jah, alati võib väita, et keegi pidi natukene varem pidurdama või keegi pisut suurema kaare tegema. Aga see ei lähe takistamise mõiste alla. Ruumi on.
Ja kui kellegil tekkis liiklusõigusteoreetiline mõte, et mis saab siis kui tagasipöörde sooritaja on manöövriks peatunud ning kõrvalteelt sõitja on pidevas liikumises sõitnud ristmikule välja, siis olen seda meelt, et isegi kui jätta kõrvale teeandmise kohustus ja mõelda kaalukausile ühelt poolt liikuja ja teiselt poolt liikumist alustav sõiduk, prevaleerib kohustus lubada tagasipöörde tegijal ristmiku ületamise manööver lõpetada. Nii et kruti kuidas tahad, tagasipööraja peab saama ristmiku esimesena ületada.

Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 709
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas daub »

Minul tekkis selline küsimus ülde, et kas joonisel näidatud sinine nool ei tee tagasipööret justkui läbi vastassuuna? Seega takistades teoreetiliselt Siili tänavalt vasakpööret teha tahtvaid sõidukeid. Kui sinine õigesti tagasipööret teeks, siis ei tohiks sellist segadust üldse tekkida, nagu teema algataja kirjeldab.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Villem »

daub kirjutas:

Minul tekkis selline küsimus ülde, et kas joonisel näidatud sinine nool ei tee tagasipööret justkui läbi vastassuuna? Seega takistades teoreetiliselt Siili tänavalt vasakpööret teha tahtvaid sõidukeid. Kui sinine õigesti tagasipööret teeks, siis ei tohiks sellist segadust üldse tekkida, nagu teema algataja kirjeldab.

Minumeelest samuti, seal on ju mõlemast suunast tagasipööre ja vasakpööre.

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)

Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Teoreetiline küsimus - kas peateel eesõigust kasutavat liiklejat on võimalik kõrvalteelt sõitja poolt liiklusreeglite kohaselt takistada?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Villem kirjutas:
daub kirjutas:

Minul tekkis selline küsimus ülde, et kas joonisel näidatud sinine nool ei tee tagasipööret justkui läbi vastassuuna? Seega takistades teoreetiliselt Siili tänavalt vasakpööret teha tahtvaid sõidukeid. Kui sinine õigesti tagasipööret teeks, siis ei tohiks sellist segadust üldse tekkida, nagu teema algataja kirjeldab.

Minumeelest samuti, seal on ju mõlemast suunast tagasipööre ja vasakpööre.

Vasakule pööraja ei tohi takistada tagasipöörajat kes on peateel,ei ole ju midagi keerulist,sest kohustus teed anda on temal,kui kõrvalteelt tulijal.
Tagasipööraja on seal skeemil igati korrektselt vakule- ja tagasipööret lubaval rajal ning ei takista kedagi.
Ma ise kasutan seda sama varianti , linnapoolt tulles pea igal hommikul ja enamus inimesi kes sealt hoovist teevad vasakpööret linnapoole, ei üritagi mind takistada.Aegajalt aga ikka juhtub,et mõni,kes tee keskele on tulnud oma vasakpöörde tegemisel ,arvavad et ma, kes olen tagsipöördel ,pean nüüd neile teed andma ja kukuvad vehkima,kui ma neile teed ei anna.Üldjuhul tegemist selliste vanemat tüüpi härrasmeestega,"kes teavad kuidas asjad käivad".
Siit on tingitud ka minu huvi,selle pöörde teostamise kohta ja uurimine liikluses töötavalt tuttavalt,kes kinnitas min u arvamust asjast ja ka Tarts on täpselt samamoodi siin seda lahti seletanud.
Asi on ju väga lihtne.Tegemist klassikalise ristmikuga, kus üks suund on peatee ja teine suund on kõrvaltee.
Peateel liikujal on alati eesõigus ja kõrvalteelt tulijal on teed andmise kohustus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

urmas66 kirjutas:

... linnapoolt tulles pea igal hommikul...

Tohin ma küsida kuidas sa sellisesse olukorda satud pea igal hommikul? Sa kas viid kedagi Tööstushariduskeskusesse või elad Tildri tänaval? Rohkem mõistlikke variante pähe ei tule.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas Tildri tänaval elamine on kriminaalkuritegu? :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Tildri tänav võib olla täitsa ok elamiseks. urmas66 vastust ära ootamata panen siia veel ühe pildi antud ristmikust
Pilt

Joonisel siis sama olukord aga natuke tausta ka lisatud. Nimelt kuulun ma reeglina nende punaste täpikeste hulka. Aga vahest harva (õnneks) näen mõnda geeniust kes on enda jaoks leidnud kavala nõksu kõigile teistele kott pähe tõmmata ja kasutada ümber paari maja põikamist et saada pudelikaelas eesõigus teiste suhtes (joonisel siis sinine). Ja tahtsingi selliste geeniuste pärast asja juriidilise poole ka endale selgeks teha. Selle nurga alt polegi midagi rohkem öelda. Kui loogika, liikluse sujuvuse, eetilisuse vms seisukohalt võiks tunduda et asi võiks teistmoodi käia siis see ei oma tegelikult tähtsust. Sest juriidiliselt on kõik korrektne kui sinine täpp saab mitmest autost ette kasutades sellist skeemi. Inimene on võib-olla lausa vaeva näinud ja teostanud uurimise liikluses töötavalt tuttavalt. Siis ju peab kõik korras olema :bsmile:

PS pole kunagi seal kätega vehkinud nendele geeniustele. Arvestan alati et sellised on liikluses olemas ja "ui snimm". Nagu vanad eestlased ütlesid.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kusjuures mina liikluskorraldajana lubaksingi punastel ainult parempöörde ja vasakulepöörajad juhiks Tildri tänavale. Kujutan ette, et tipptunni on otse vasakpöörde tegemine (punastel) ikka paras jama ja need kes tahavad paremale keerata peavad seal sabas passima

Kasutaja avatar

Teema algataja
Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Ei ole hullu tegelikult. Saareke päästab. Aga paremad lahendused on alati teretulnud.

Sa ilmselt ei ela siis Tildri tänava Sõpakapoolses otsas. Need elanikud su ettepaneku peale ilmselt väga ei rõõmustaks.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2506
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Vapsik kirjutas:

... Nimelt kuulun ma reeglina nende punaste täpikeste hulka. Aga vahest harva (õnneks) näen mõnda geeniust kes on enda jaoks leidnud kavala nõksu kõigile teistele kott pähe tõmmata ja kasutada ümber paari maja põikamist et saada pudelikaelas eesõigus teiste suhtes (joonisel siis sinine)...

Järgmised 5 hommikut sõidad samamoodi nagu need sinised tüübid, ainukese vahega, et peatad auto enne tagasipöötet ja lased punastel vasakule pöörata :twisted:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

... nagu minu visuaalse vaatluse põhjal ka enamus tagasipöörajaid teeb...

Minu jaoks poleks mingi probleem arvestades asjaolusid. Hullem oleks kui keegi käsiks mul sõita nagu sinine tüüp ja mitte lasta punaseid läbi. Isegi arvestades seda et ma pole mingi ingel ja praktiseerin suhteliselt "dünaamilist" liikumist, oleks see mu sisemiste väärtustega vastuolus. Nii et... palun ärge sundige mind :(

Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 371
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Henn »

LS § 45
(3)Kahesuunalise liiklusega sõiduteel, mille kogulaiuses on neli või enam sõidurada, ei tohi sõita vastassuunavööndis. Kui Maa-ameti kaardilt vaadata, siis niimoodi diagonaalis vasakpööret tehes justkui lõikaks vastassuuna kaudu.


Tarts
Postitusi: 1519
Liitunud: 29 Okt 2003, 20:27
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas Tarts »

Sellel ristmikul linna poolt tulles tagasipööret tehes vastassuunavööndisse sattumine on kõrgem pilotaaž. Mitte et ma täielikult välistaks sellise võimaluse, sest alati on keegi kes on kõvem kärbes kui kõik teised. Aga mina oma 40+ aastase liikluskogemuse jooksul ei ole sellel ristmikul mitte kunagi sellist asja näinud. Mainin vaid selleks, et jätta vastassuunavööndisse sattumise üle arutlemine kõrvale kui vähe tõenäolise. Samas mine tea, keskerakondlased ei allu Eesti õiguse jurisdiktsioonile ja nemad võivad sellega maha saada küll :)
Siin on kohane veelkord meenutada, et ka diagonaalis ristmiku ületamine ei ole rikkumine. LS § 48 lg 2 sätestab, et pöördel peab juht ristmikul sõitma nii, et sõiduteede lõikumisalalt välja sõites ei satuks ta vastassuunavööndisse. Seaduses ei ole aga sõnagi sellest, et sõiduteede lõikumisalale sõites ei tohi sattuda vastassuunavööndisse.

Kasutada Vaablase asemel Tildri tänavat Sõpruse peale välja jõudmiseks ei ole õigusvastane. Samas kui vasakule pöörajad jälgiksid oma asukohta teel siis kuni nad vasakpööret ootavad ei oleks nad takistuseks paremale pöörata soovijatele. Tunnistan, et olen sagedasti parempöördele läinud sedasi, et sõitnud vasakpööret paremal pool teeääres ootavast sõidukist vasakult mööda. C'est la vie, bljäd, nagu ütlesid vanad viikingid.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7202
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Liiklusolukorra kohta: kellel eesõigus?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vapsik kirjutas:
urmas66 kirjutas:

... linnapoolt tulles pea igal hommikul...

Tohin ma küsida kuidas sa sellisesse olukorda satud pea igal hommikul? Sa kas viid kedagi Tööstushariduskeskusesse või elad Tildri tänaval? Rohkem mõistlikke variante pähe ei tule.

Kasutan Tildri tänavat transiidiks,et Mustamäe teelt Sõpakale saada.Tulen tegelikult Nõmme mäest alla,aga kuna Sõpaka Tammsaare ristis on ummik,siis tulen mööda Mustamäe teed ja sealt läbi Sõpakale,ning edasi Linnuteele ummiku vabalt.Oleneb muidugi kellaajast ka,vahel ei kasuta seda varianti.Aga see ilmselt ei ole selle jutu teema.
Aga tagasi pöörajaid ei ole seal 8.30 paiku peaaegu kunagi.Ka neid vasakule pöörajaid on vahel,aga 98% tunnevad liiklus eeskirja ja annavad mulle vabalt teed.Ma tegelikult ei lase ennast ka neil,kes üritavad mitte anda,kottida ja keeran naglalt ette,kui mõni ähvardavalt läheneb.Keegi pole veel sisse sõitnud.
Reeglid on kõigile ühised,olenematta sellest kaua sa seal oma vasakpööret oodanud oled.
P.S Lihtsam on sel juhul paremale ja Tammsaare ristis tagasi keerata,kui pikalt keeratud ei saa,või sõita läbi Tildri.Seal pole üldiselt kunagi kummaski ummikut.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”