Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Kuna Tallinnas on olukord paha (http://epl.delfi.ee/news/eesti/altkaema ... d=74499597), mõtlesin, et teeks sellise teema, kus saaks jagada infot eksami sooritamise võimaluste ja kogemuste kohta mujal.

Probleemiks on see, et lisaks eksamiajale kuskil kaugemas urrus tuleb seal leida ka autokool või lahke abiline, kes pakub ratast eksamiks + üheks sõidutunniks enne seda (et rattaga tutvuda).

Ehk siis:

a) soovitage häid autokoole kaugetes nurkades, kelle poole tasub sellise lisateenuse sooviga pöörduda

b) või eraisikuid, kes sooviks oma vabast ajast õiglase tasu eest appi tulla

c) kogemusi selle kohta, kus on lühikesed järjekorrad



In India, you brake by steering into the nearest elephant.

Gerd
Postitusi: 91
Liitunud: 25 Nov 2015, 09:26
Tsikkel: Yamaha XV1700 Warrior
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas Gerd »

Tartus on sõiduõppe oü ... Sõidutund 25 euri ja eksamiks tsikkel 60 euri... Vähemalt eelmine aasta oli... Koolil üsna mitu tsiklit!


mrostnik
Postitusi: 18
Liitunud: 02 Nov 2015, 15:10

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas mrostnik »

jkristjan kirjutas:

Kuna Tallinnas on olukord paha (http://epl.delfi.ee/news/eesti/altkaema ... d=74499597), mõtlesin, et teeks sellise teema, kus saaks jagada infot eksami sooritamise võimaluste ja kogemuste kohta mujal.

Probleemiks on see, et lisaks eksamiajale kuskil kaugemas urrus tuleb seal leida ka autokool või lahke abiline, kes pakub ratast eksamiks + üheks sõidutunniks enne seda (et rattaga tutvuda).

Ehk siis:

a) soovitage häid autokoole kaugetes nurkades, kelle poole tasub sellise lisateenuse sooviga pöörduda

b) või eraisikuid, kes sooviks oma vabast ajast õiglase tasu eest appi tulla

c) kogemusi selle kohta, kus on lühikesed järjekorrad

Eelmisel aastal sain Valgas sõidu eksami aja umbes nädalaga.

a) Autokool Kursus & KO, Martin Roos, http://www.autokursus.ee/opetajad
b) A variandi käest saab kindlasti väga head abi
c) Lisaks veel olid lühikesed järjekorrad Võrus, aga sealseid kontakte ei oska soovitada.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Mina tegin Pärnus. Aide autokoolist sain tsikli ja sidesüsteemiga kiivri (sukka ei märganud kaasa võtta ja selle sain kohapealt mingi paari kopika eest).
Võtsin ühe tunni seal ARKi platsi peal harjutamist - 25 euri ja eksami eest samuti 25 euri.
Eelmine aastal umbes samal ajal sain Tallinna ARKi kaudu registreerides aja nädala pärast..

EDIT: suhtumine oli Aides suurepärane, kui saaksin ajas tagasi minna, siis teeksin kogu koolituse hoopis Pärnus.. =D


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas will111 »

üks tund platsi kasutamist ARKi platsil maksab 25 eurot??? :shock: :shock: :shock: kuul pähe hinnad ikka, mille kõige eest osatakse raha küsida...kas sinna öösel tasuta harjutama ei saa minna vms


vanalendur
Postitusi: 497
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

will111 kirjutas:

üks tund platsi kasutamist ARKi platsil maksab 25 eurot??? :shock: :shock: :shock: kuul pähe hinnad ikka, mille kõige eest osatakse raha küsida...kas sinna öösel tasuta harjutama ei saa minna vms

Pigem ikka ratta rent platsil harjutamiseks 25e/tund

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

will111 kirjutas:

üks tund platsi kasutamist ARKi platsil maksab 25 eurot??? :shock: :shock: :shock: kuul pähe hinnad ikka, mille kõige eest osatakse raha küsida...kas sinna öösel tasuta harjutama ei saa minna vms

Euro hinda ei tõsta! Tuuliku tn platsil kus ma autokooliga käin on 45 minutit 9 EUR ehk siis 2 korda järjest 18 EUR ehk 281 EEK, et algajana kõik korralikult selgeks saada teed näiteks 10 korda platsi ja selle eest tuleb maksta vanas rahas u 2800 EEK.

Mul on kahtlane tunne, et neil on kokkulepped ja nad jagavad seda raha autokoolidega, sest muidu vaba turu korral tasuks selliste hindade juures osta üks krunt kasvõi vanalinna, ära asfalteerida ja hakata ise seda teenust pakkuma.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

MargusL
Postitusi: 42
Liitunud: 14 Aug 2015, 11:22
Tsikkel: Suzuki GSF600N Bandit 96.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas MargusL »

10 korda platsi?

Ma käisin 1x Autokooli enda platsil(Päris esimene kord kui alustasin lubade tegemist) ja 2x Arki platsil, Need arki platsi summad olid mingi 2 euri kord..

Kasutaja avatar

mel09
Postitusi: 41
Liitunud: 05 Mai 2015, 09:51
Tsikkel: TDM900
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas mel09 »

jkristjan kirjutas:

Euro hinda ei tõsta! Tuuliku tn platsil kus ma autokooliga käin on 45 minutit 9 EUR ehk siis 2 korda järjest 18 EUR ehk 281 EEK, et algajana kõik korralikult selgeks saada teed näiteks 10 korda platsi ja selle eest tuleb maksta vanas rahas u 2800 EEK.

Mul on kahtlane tunne, et neil on kokkulepped ja nad jagavad seda raha autokoolidega, sest muidu vaba turu korral tasuks selliste hindade juures osta üks krunt kasvõi vanalinna, ära asfalteerida ja hakata ise seda teenust pakkuma.

Need platside hinnad on tõesti päris koletud kuid konkurents dikteerib hinna. Võta selline plats ja rendi välja parklana ja teenid kindlasti rohkem. Kui veel "mehitatud valvega" nagu need platsid päevasel ajal on, siis maksab veelgi rohkem.
Moto platside puhul on probleemiks ennekõike 50km/h põiketesti rada, kus on vaja hoovõtuks ja pidurduseks ruumi.
Seda, et autokoolidega koostööd tehakse ma ei usu -- enda koolitaja oli samuti suhteliselt vastane selle platsi omanikule ja nendele hindadele, aga teha pole midagi sest muid variante ei ole.
Aga tõesti tegid platsil 10 tundi! :shock: Ma sain küll kahe tunniga selle piisavalt selgeks. Kogu koolitus mahtus 10 sõidutunni sisse ära.... :roll: Aga eks see on individuaalne.


will111
Postitusi: 5261
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 381 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas will111 »

korrad kordadeks, aga kas need summad ja igasugused platside tasud ja asjad siis tõesti ei olegi selle juba niigi päris kõrge koolituse hinna sees? (tallinnas minuteada kuskil 400+ eurot) et sinna tuleb veel mingeid asju 25 kaupa juurde


MargusL
Postitusi: 42
Liitunud: 14 Aug 2015, 11:22
Tsikkel: Suzuki GSF600N Bandit 96.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas MargusL »

OÜ autosõidu puhul tuleb juurde ainult ARKi platsil käik ja nagu ma ütlesin, see maksis alla 2 euri kord. Autokooli enda plats on hinna sees. ARKi platsil käisime seetõttu, et sellega harjuda kuna see on korralik sitanikerdis seal sauel.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

MargusL kirjutas:

10 korda platsi?

Ma käisin 1x Autokooli enda platsil ...

Ja tunnista nüüd ausalt üles, kas see oli sul esimene kord elus tsikkli seljas istuda? Ma arvan, et kui nullist alustad A kat lubade tegemist ilma mingi varasema kokkupuuteta siis on 10x täiesti normaalne. Tegelikult peaks õppe hulka kuuluma isegi see, et sulle selgitatakse, kuidas tsikkli käigud käivad ja kus on sidur-pidur-gaas, seda osa ma õnneks oskasin ise wikipediast enne lugeda :)

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

MargusL
Postitusi: 42
Liitunud: 14 Aug 2015, 11:22
Tsikkel: Suzuki GSF600N Bandit 96.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas MargusL »

Täitsa nullist jah, ma olin 2x võibolla rolleriga enne seda sõitnud a.la 10a. tagasi.
No selle E-teooria ma tegin ennem läbi kui üldse sõitma läksin aga see selleks.

Ja see käikude ja muu mudru seletamine tehti ka platsil kohe alguses ära.

Viimati muutis MargusL, 13 Mai 2016, 15:09, muudetud 1 kord kokku.

MargusL
Postitusi: 42
Liitunud: 14 Aug 2015, 11:22
Tsikkel: Suzuki GSF600N Bandit 96.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas MargusL »

Ma ei ürita halvustada ega midagi, lihtsalt tundus, et 10 korda on kuidagi palju kui sõidutunde kokku on 10.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

MargusL kirjutas:

Ma ei ürita halvustada ega midagi, lihtsalt tundus, et 10 korda on kuidagi palju kui sõidutunde kokku on 10.

Inimesed õpivad erinevalt. Pea iga kord kui ma olen platsil käinud, on keegi kukkunud. Samas nad õpivad vist sedasi piire kombates kiiremini. Piirile saab läheneda kahelt poolt, kas asfaldi või taeva poolt ja mulle see esimene kohe kuidagi ei sobi. See konks on vist kuskil alateadvuses kinni.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

RaidoR
Postitusi: 107
Liitunud: 20 Mär 2008, 19:13
Tsikkel: z750 2007
Tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas RaidoR »

Tartus oli mai alguses eksami järjekord ca 2 nädalat. Registreerisin 6.mai ning aja sain 19. mai

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

will111 kirjutas:

üks tund platsi kasutamist ARKi platsil maksab 25 eurot??? :shock: :shock: :shock: kuul pähe hinnad ikka, mille kõige eest osatakse raha küsida...kas sinna öösel tasuta harjutama ei saa minna vms

Tsikli kasutamine tund aega maksis 25 euri. Platsi kasutamise eest ei küsinud keegi mingit raha..

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas AzA »

elektromargu kirjutas:

Mina tegin Pärnus. Aide autokoolist sain tsikli ja sidesüsteemiga kiivri (sukka ei märganud kaasa võtta ja selle sain kohapealt mingi paari kopika eest).
Võtsin ühe tunni seal ARKi platsi peal harjutamist - 25 euri ja eksami eest samuti 25 euri.
Eelmine aastal umbes samal ajal sain Tallinna ARKi kaudu registreerides aja nädala pärast..

EDIT: suhtumine oli Aides suurepärane, kui saaksin ajas tagasi minna, siis teeksin kogu koolituse hoopis Pärnus.. =D

Aide on hea kool, sekundeerin.
Nad tahavad sult raudpolt, et võtad 1 õpetajaga sõidutunni enne eksamit 25.- eest, ise valid, kus käkerdada tahad - platsil linnas, midaiganes.
Pärnus võib minuga ühendust võtta, näitan kohad ette, arki platsil võin harjutuste järjekorra ka ette laulda.

will111 kirjutas:

üks tund platsi kasutamist ARKi platsil maksab 25 eurot??? :shock: :shock: :shock: kuul pähe hinnad ikka, mille kõige eest osatakse raha küsida...kas sinna öösel tasuta harjutama ei saa minna vms

Ei, selle raha eest saad õpetaja kõrvale, tsikli ja kogu vajamineva varustuse.
Niisama eest on seal telliskas ees ja tihtilugu G4S auto nurga taga passimas Pärnus ;)
Olles kooli õpilane Pärnus on kooli harjutusplatsi kasutamine 800-2000 pesplatna eeldusel, et õpetajaga õpilasi ei sega.
Arki platsi kasutamine on ka hinna sees, sinna veab õpetaja siis, kui põhivõtted on kooli enda platsil omandatud.

Aga mulle meeldib.

ReplicaZX
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Mai 2016, 12:18

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas ReplicaZX »

Hei.
Ehk peaks Tallinna ARK-i peadirektorile kirja saatma ning nõudma selgitusi. Miks ei saa tallinlased teha sõidueksamit Tallinnas. Minul igatahes pole küll aega kuskile teise maakonda minna ning miks pean Sauel tegema, kui ma seda kanti üldse ei tunne.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

ReplicaZX kirjutas:

Hei.
Ehk peaks Tallinna ARK-i peadirektorile kirja saatma ning nõudma selgitusi. Miks ei saa tallinlased teha sõidueksamit Tallinnas. Minul igatahes pole küll aega kuskile teise maakonda minna ning miks pean Sauel tegema, kui ma seda kanti üldse ei tunne.

Eks ikka võid saata kirja, aga mis sellest kasu on, riigiasutus ei vastuta kellegi ega millegi eest. Saad 2 rida mingit verbaalset makrofleksi vastu ja probleem nende jaoks lahendatud.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

MargusL
Postitusi: 42
Liitunud: 14 Aug 2015, 11:22
Tsikkel: Suzuki GSF600N Bandit 96.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas MargusL »

Tallinnas saab teha kui autokool lepib ARK-iga korraga suurema satsi kokku. Mu teada 2 autokooli Tallinnas kasutavad seda võimalust. Kandi tundmisega on selline lugu, et sõita pead oskama igalpool.

Kasutaja avatar

TStyle
Postitusi: 7
Liitunud: 16 Mai 2016, 17:02
Tsikkel: KTM 990 SD
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas TStyle »

MargusL kirjutas:

Tallinnas saab teha kui autokool lepib ARK-iga korraga suurema satsi kokku. Mu teada 2 autokooli Tallinnas kasutavad seda võimalust. Kandi tundmisega on selline lugu, et sõita pead oskama igalpool.

See aasta selline võimalus puudub, eksamineerijate puudusele viidates.

Kasutaja avatar

Ipresol
Postitusi: 6
Liitunud: 20 Mär 2016, 21:35
Tsikkel: Honda CBR1000 Repsol

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas Ipresol »

Paides liigub vist järjekord kõige kiiremini.06.05 tegin teooria sauel,sõidu sain sauel 20.06.Paides seevastu 19.05.
autosõit oü'st sain õpetaja käest kontakti,kellega eile enne eksamit tunnike seal ringi sõitsin.
Kui huvi,siis kontakti jagan postkastis.

Alusta sellega,mis sulle meeldib.Õpi sõitma ja naudi.
Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Maanteeameti kodulehelt hakkas silma, et nad usinalt otsivad oma meeskonda täiendavaid eksamineerijaid nii Tallinnasse kui Sauele.
Hetkel tundub, et Harjumaal ei ole võtta piisavalt tööjõudu, kes jaksaks eksameid vastu võtta.

Link: Otsime oma meeskonda Tallinna Mustamäe teenindusbüroo kahte eksamineerijat
Link: Otsime oma meeskonda Saue teenindusbüroosse kahte eksamineerijat

Võimalus ja väljakutse bikeritele minna Maanteeametisse eksamineerijaks ja aidata rohkem rattureid tänavale. :wink:
Töötasu 1200 eurot kuus.

Kasutaja avatar

diugu
Postitusi: 73
Liitunud: 20 Apr 2016, 09:01
Tsikkel: Honda Hornet CB600F
Asukoht: Rapla
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas diugu »

Tegin täna Raplas teooria ära ja üritades regada sõidueksamile, selgus karm tõde, et Rapla büroo pannakse sisuliselt alates 01.06. kinni- A ja B kati eksameid enam sooritada ei saa, jäävad mingil kujul Kehtna MTK traktorite ja busside ja veoka eksamid.

Lähim koht hetkel sõidueksamit teha Paide ja Saue. Sauele isegi ei üritanud ja Paidesse oli esimene vaba aeg juba 08.06. Sinna sai ennast ka regatud- kahju ainult, et seal ei ole kohalikul bürool ratast, pean autokooli ratta sinna saama.

Kurb on kogu selle teema juures on järjekordselt tõdeda kuidas elu natukenegi kaugemal Tallinnast süstemaatiliselt välja survestatakse- MNT kodukal pole Rapla büroo sulgemisest või osutatavate teenuste vähendamisest sõnagi. Autokoolist öeldi, et suur nõupidamine ja otsus olevat olnud üleeile- põhjuseks pidi olema eksamineerija puudumine kuna töö lahkub töölt ja uut inimest nii kiiresti ei leita. Samas tean, et A eksamit võtavad vastu 2 inimest. Hetkel peaks Raplas eksamikohta otsima suurusjärgus 360-400 õpilast.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas kaimex »

jkristjan kirjutas:
MargusL kirjutas:

10 korda platsi?

Ma käisin 1x Autokooli enda platsil ...

Ja tunnista nüüd ausalt üles, kas see oli sul esimene kord elus tsikkli seljas istuda? Ma arvan, et kui nullist alustad A kat lubade tegemist ilma mingi varasema kokkupuuteta siis on 10x täiesti normaalne. Tegelikult peaks õppe hulka kuuluma isegi see, et sulle selgitatakse, kuidas tsikkli käigud käivad ja kus on sidur-pidur-gaas, seda osa ma õnneks oskasin ise wikipediast enne lugeda :)

Ma läksin nullist ja autokoolis oli ette nähtud 4h platsi ja 6h linna. Platsil tehti siis kõik harjutused läbi erinevate kiiruste pealt. Varem olin võrriga lapsepõlves sõitnud... Seljakotina olin olnud a noo see midagi juurde ei anna. :D


Emoto
Postitusi: 16
Liitunud: 03 Okt 2013, 16:20

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas Emoto »

Kolm aastat tagasi käisin motokoolis Tallinnas.
Kuna Sauel eksamile ei saanud, siis tegin selle Haapsalus.
Klimbergi autokoolist sain ratta ja tund aega enne eksamit linna peal koos õpetajaga sõita.
Kui Haapsalus ka ei oleks saanud, siis oleks Kuressaares proovinud.


ReplicaZX
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Mai 2016, 12:18

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas ReplicaZX »

Ma tegin 17.05.16 teooriaeksami Tallinna ARK-is ning tõstsin häält ja sain sõidueksami aja Sauele 27.05.
Siiani kõik hästi läinud ning loodan, et Sauel läheb ka kõik plaanipäraselt. Kusjuures oli veel üks aeg 27.05 kell 12:00 Sauel pakkuda.

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Eksam Haapsalus tehtud, soovitan teistelegi. Kiltsi plats on hea, hoovõtuks on uima ruumi ja betoon on oluliselt parem kui asfalt. Mis ma veel kommenteeriks et tuuleklaasiga ratas teeb kogu kogemuse oluliselt lihtsamaks sest on vaiksem ja rahulikum. Saad nagu keskenduda oma asjale selle asemel, et alateadvus pooleldi muretseb et mis s**t see nüüd vihiseb siin kõrvus.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

valtsu
Postitusi: 4
Liitunud: 08 Juun 2016, 19:35
Tsikkel: Kawasaki z750
Asukoht: Kiili vald

Re: Eksam väljaspool Tallinnat Mai-Juuni 2016

Lugemata postitus Postitas valtsu »

Täna sai siis tehtud teooria ära sauel aga sõit alles 31.08. Helistasin küll enamus ark-id läbi ja igaltpoolt vastus, et lähim aeg alles ca 23-24.08. Lootus oli küll nats varem sõit ära teha aga nüüd seis suht jama. Ei kujuta ette, et mis hakkab järgmistel aastatel saama, kui enamus ark-e pannakse kinni.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”