Varustus selga!

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Crescent
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Mär 2012, 22:22
Tsikkel: Moto Guzzi Breva 1100 '06
Asukoht: Alliklepa

Varustus selga!

Lugemata postitus Postitas Crescent »

Hea noor mootorrattur, kelle ratta aitasin täna Telliskivi tänaval püsti ja sõidutee pealt ära,

Sa olid pärast käbla veidi segi omadega, seega polnud seda juttu mõtet Sulle koha peal rääkida. Loodan, et said omadega ilusti korda ja käsi paraneb ka uuesti ära. Tsiklil polnud ka häda vist suurt midagi. See paar lipendavat gondlitükki on täpes.

Räägime veidi varustusest. Sulejope ei asenda sõidujopet. Töökindad ei ole sõidukindad. Palun mine enne järgmist sõitu poodi ja osta endale varustus, eks? Muidu võib järgmisel korral minna palju hapramalt kui täna.

Ah jaa, kiivri kinnitus palun pane järgmine kord korralikult kinni, sest Su peakate oli teisel pool teed pärast kukkumist. Kiivri eesmärk on kaitsta pead, mitte mööda tänavat veereda.

Palun võta tänasest õppust. Ratta seljas näeme. Turvalisi kilomeetreid Sulle!



Moto Guzzi Breva 1100
Yamaha X600S Diversion

Raskejuhus
Postitusi: 73
Liitunud: 15 Sept 2015, 15:24
Tsikkel: Suzuki dr750
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 32 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Varustus selga!

Lugemata postitus Postitas Raskejuhus »

Mehe jutt....neid amatööre ikka jagub!

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Varustus selga!

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Sellist rikkuri jjuttu pole mõtet kah ajada. Äkki noorrattur andis endast parima ja rahakott lihtsalt ei võimalda arai kiivrit, sp1 kindaid ja saapaid. Igaüks vaatab asju ikka oma mätta otsast. Ma saaks aru kui oleks olnud plätude, kiivrita ja lühkaritega. Edu.

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Varustus selga!

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Pontus kirjutas:

Sellist rikkuri jjuttu pole mõtet kah ajada. Äkki noorrattur andis endast parima ja rahakott lihtsalt ei võimalda arai kiivrit, sp1 kindaid ja saapaid. Igaüks vaatab asju ikka oma mätta otsast. Ma saaks aru kui oleks olnud plätude, kiivrita ja lühkaritega. Edu.

Ei pea olema Arai ja A* seljas, aga kui pole raha varustuseks, siis pole raha tsiklisõiduks. Nii lihtne ongi.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Varustus selga!

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma arvan,et ma olen ilma tänapäevase varustuseta kordades rohkem sõitnud ja ka käbla pannud,kui korraliku varustusega sõitnud.Korraliku varustusega pole korralikku käbla pannudki.Ehk siis võrdlusmoment puudub.
Aga see lihtsalt naljapärast öeldud.
Kui otsida,siis saab mõnesaja euroga kindlalt mingid asjad ümber,et natukesegi turvalisem oleks.Ja jutt ei olnud ju kiivrist või selle puudumisest, vaid et tüübil oli rihm lahti ja kiiver lendas peast.Arai ei seisa ka ilma rihmata peas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Varustus selga!

Lugemata postitus Postitas tali »

Kui raha kalli varustuse ostmiseks napib, maksab kammida kaltsukaid. Mina olen kunagi kaltsukast naljahinnaga leidnud neeruvöö, naisele ühed sõidukindad, põlvekaitsmed ja vb veel midagi, mis praegu kohe meelde ei tule. Sõbral joppas aga hiljuti nii hullult, et naine leidis talle väga korraliku, vist isegi peaaegu päris uue kõigi kaitsmetega gore sõidujope äkki viiekümne rutsiga :roll: . Ja kui mälu ei peta, siis oli mingi päris korraliku brändi toodang...
Turvalisi kilomeetreid kõigile!
Tamps@täna ülevaatusel ka käidud ja hooajaks valmis :D

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Varustus selga!

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Pontus kirjutas:

Sellist rikkuri jjuttu pole mõtet kah ajada. Äkki noorrattur andis endast parima ja rahakott lihtsalt ei võimalda arai kiivrit, sp1 kindaid ja saapaid. Igaüks vaatab asju ikka oma mätta otsast. Ma saaks aru kui oleks olnud plätude, kiivrita ja lühkaritega. Edu.

Ära aja jobu juttu. Isegi siinsamas foorumis käib (väga) elav (vähe)kasutatud kraami müük. Kaltsukatest ma ei räägigi. Iga rahakott leiab endale sobiva mõõdu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Varustus selga!

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Tegelikult võiks selle teema lukku panna sest see Telliskivi rattur siia lugema ei satu.
Täiskasvanud inimesele moraali lugemine suht mõtetu teema ja lõpuks vajab ka genofond parandamist ning targamad-tugevamad jäävad ellu.
Küüniline? Jah,aga selline see loodus on

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Varustus selga!

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Macintosh kirjutas:

Ära aja jobu juttu. Isegi siinsamas foorumis käib (väga) elav (vähe)kasutatud kraami müük. Kaltsukatest ma ei räägigi. Iga rahakott leiab endale sobiva mõõdu.

Pole üritanudki sinu juttu rääkida. Viimase lausega panid lõpuks ikkagi täkkesse. Äkki vennikese ainuke varustus ongi paksem jope ja s**t kiiver? Vene ajal liikusid ka rattad 100km/h ja polnud kellelgi mingit erilist varustust. Pandi lihtsalt pikemad riided selga ja paksemalt ja kogu lugu. Kiivrid lendasid kah pea iga paugu peale peast ära.

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Varustus selga!

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kiivri korrektne rihmamine on umbes nagu autos turvavöö kasutamine, enamikul on valesti reguleeritud või üldse sobimatu kiiver ja nii mõnigi ei viitsi kinni panna või siis kasutab kiivrit politsei jaoks.
Muu varustus ... nu ma ei tea, kus see piir nüüd jookseb?
Puhvaika on umbes nagu 3/4 kiiver, mis tal linnas nüüd nii väga häda on ... parem kui t-särk ju :mrgreen:

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”