Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

sinilind123 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kui vaja just kodust valmistoitu kaasa võtta,siis saab ju ka vaakumiga neid pakendada.Rekkajuhid võtavad isegi kodust seljankat,kotlette jne kaasa,mis kestab paar kuud vabalt, võibolla ka rohkem.Need vaakumi aparaadid pidi algama kuskil 150-st aga 300-ga pidi saama juba korraliku toote,mis kestab ka suurema kasutuse korral.
Ise küll ei oska selle toidu kaasa vedamise üle väga muret tunda,sest EU piires liikudes on kõikjal poode,kus toit on isegi odavam kui meil ja üldiselt saab ikka päeval sama päeva õhtuks- hommikuks midagi võetud,kui pole muud varianti.
Venemaal samuti on toit saadaval ja vahepeal varude täiendamine täiesti võimalik.Tõenäoliselt on probleem kaugemates maades ,kus kohalik toit võib põhja alt viia.

Muidu kõik õige, aga põhja-norras pidi küll toiduhind minusugusel tudengipoisil pildi tasku viskama. Tekkis tunne, et kivid mereveega ei olegi nii halb mõte hommikusöögiks enam. Õnneks oli eestist mingit salvesti purgitoitu kaasas ja kive ei pidanud seedima.

kus kohas sa seda toituhinda vaatasid? mingi hotelli puhvet? mina mäletan, et ka benaka poest (üks põhjapoolsemaid benakaid) kannatas õhtuks, hommikuks vajalik kraam osta nagu Eestis väikses külapoes või benakas ja suvalises Lapi Shopis mägedes maksis kausitäis vihmahirve suppi 3 euri.
saan aru, et võimalused ja ootused on erinevad aga kui nüüd päris senti pooleks lööma ei pea siis ei ole nii hull. minuarvates need hirmujutud "väljamaa" hindadest on natuke tobe legend.
esimesele põhja norra tripile vedasime kodust ilge koorma toitu kaasa, kuna igalpool räägitakse kuidas kõik on tapvalt kallis. täiesti mõttetu kui sa eestist just poole hinnaga ei saa või hulgist ei osta vms. ja no kokkuvõttes kaua sa seal põhjas ikka oledja palju selle ajaga maha sööd!?
olen korduvalt kuulnud inimesi rääkivat, selliste õudusjuttude tulemusena, kuidas norra pole jõudnud kuigi ilgelt tahaks aga kõik olla seal jube kallis ja ei hakka minema. :)



5248653

eetarga
Postitusi: 777
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Pean vist tõsiselt Eesti kodakondsuse peale mõtlema, olen vist siin juba kodustatud :wack: sest kui juba reisile minna, siis ma võttan ainult:

põdralihakonservid

kaasa, sest 2,50 E maksab jahimeestesaak purgis - ja vajaduste korral asendab seda iga pool mujalt kui Eestis ka sularaha :mrgreen:

Muud söögiveidrused siin ma "ei kommentaari" (crash)

...sest näiteks "Döner Kebab", isegi mahajahutanud ja purk õlud = 5 - Euro ees on kõht küll ja küll täis, ja järgmine päev otsin vahelduseks
Ida-maailma kiirtoitlustuskohad nagu Thai või Kiina - ja olen ülirahul, sest ma ei pea midagi tassima, tsiklis kinnitama, veega loputama, jne... (w)

Head isu!

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

KIBU kirjutas:
sinilind123 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kui vaja just kodust valmistoitu kaasa võtta,siis saab ju ka vaakumiga neid pakendada.Rekkajuhid võtavad isegi kodust seljankat,kotlette jne kaasa,mis kestab paar kuud vabalt, võibolla ka rohkem.Need vaakumi aparaadid pidi algama kuskil 150-st aga 300-ga pidi saama juba korraliku toote,mis kestab ka suurema kasutuse korral.
Ise küll ei oska selle toidu kaasa vedamise üle väga muret tunda,sest EU piires liikudes on kõikjal poode,kus toit on isegi odavam kui meil ja üldiselt saab ikka päeval sama päeva õhtuks- hommikuks midagi võetud,kui pole muud varianti.
Venemaal samuti on toit saadaval ja vahepeal varude täiendamine täiesti võimalik.Tõenäoliselt on probleem kaugemates maades ,kus kohalik toit võib põhja alt viia.

Muidu kõik õige, aga põhja-norras pidi küll toiduhind minusugusel tudengipoisil pildi tasku viskama. Tekkis tunne, et kivid mereveega ei olegi nii halb mõte hommikusöögiks enam. Õnneks oli eestist mingit salvesti purgitoitu kaasas ja kive ei pidanud seedima.

kus kohas sa seda toituhinda vaatasid? mingi hotelli puhvet? mina mäletan, et ka benaka poest (üks põhjapoolsemaid benakaid) kannatas õhtuks, hommikuks vajalik kraam osta nagu Eestis väikses külapoes või benakas ja suvalises Lapi Shopis mägedes maksis kausitäis vihmahirve suppi 3 euri.
saan aru, et võimalused ja ootused on erinevad aga kui nüüd päris senti pooleks lööma ei pea siis ei ole nii hull. minuarvates need hirmujutud "väljamaa" hindadest on natuke tobe legend.
esimesele põhja norra tripile vedasime kodust ilge koorma toitu kaasa, kuna igalpool räägitakse kuidas kõik on tapvalt kallis. täiesti mõttetu kui sa eestist just poole hinnaga ei saa või hulgist ei osta vms. ja no kokkuvõttes kaua sa seal põhjas ikka oledja palju selle ajaga maha sööd!?
olen korduvalt kuulnud inimesi rääkivat, selliste õudusjuttude tulemusena, kuidas norra pole jõudnud kuigi ilgelt tahaks aga kõik olla seal jube kallis ja ei hakka minema. :)

Ma ei tea, kus poes sina käisid või kus mina käisin. Väga põhjas olin. Tanklas maksis burger meie valuutasse ümber arvestades üle 20euro, 0.5l limonaad oli üle 5 euro. Poest saime miskit kõikse odavamat keeksi laadset rõveda maitsega toodet 300 grammises pakis 4 euroga. Ostsime seetõttu, et see oli vist ainus asi, mille hinnasilt pikali ei lükanud meid (maitse seevastu tahtis küll jalgu alt viia, midagi nii halba on keeruline läbi seedimise lasta). :wack:
Võibolla panime lihtsalt nii haigelt pange enda poe/tankla valikuga sel korral. :mrgreen:

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Norras pole käinud,aga Soomes-Rootsis on poest kohati lausa odavamaltki ,kui meilt, süüa võimalik osta.Šveits on ka kallis maa,aga poest saab ka seal toitu talutava hinnaga.Tsikli matkal vist niikui nii mingit peent butiik restorani ei külasta,aga mulle meeldib reisides käia söömas väljas ja võimalikult lihtsates, nö kohalike kohtades,kus saad üldjuhul alati parima elamuse.Monacos maksab suur tass kohvi ka 2€ nagu meil või peaks ütlema ,et peaaegu nagu meil :),aga rääkides muudest lihtsamatest maadest,siis pole meie praegust hinnataset arvestades enam kuskil ohtu üle maksta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Lihtsalt ääremärkusena mainiks, teema oli siiski matkatoidust tsiklireisil, mitte sellest, kuidas keegi veoautoga sõites restos käib vms. Kindlasti suudab igaüks tuua siia nüüd 2500 põhjendust toitude kaasavedamise vastu või poolt, aga no keda kotib - võite ju algatada teema "Kuidas keegi reisil poes käib ja restos sööb" ja seal siis asjaomast oskusteavet ning nippe edasi jagada :)

No ja mis puudutab millegi mõistlikkust, siis mõistlik inimene reisib üldse lennukiga. Ma tean omast käest, ükskord proovisin.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2192
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Aga muidu teemasse kah, keegi kuskil mainis musti nõusid - üks väga nutikas leiutis on niisutatud paber-rätikud, nn "baby wipes" - päris voolavat vett need muidugi ei asenda, aga võimaldavad probleemi vähemalt lükata edasi niikaugele kuni see kraan kuskilt välja ilmub. Ja üleüldse saab nendega praktiliselt kõik asjad ära puhastada, kaasa arvatud selle mille jaoks antud toode algselt mõeldud on :)


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Suurema kräpi saab alati maha sambla või muu looduses leiduva rohelise kraamiga. Kuna maandumispaigad tavaliselt langevad veekogude äärde, siis on sealt ka hea lihtne puhastuseks sobivat võtta. Ja noh, toiduks kasutatav vesi tuleb ju nagunii enamasti sealt samast veekogust, asi siis seal nõusid pesta pole :D


hall.yljes
Postitusi: 23
Liitunud: 12 Veebr 2017, 14:40
Tänanud: 1 kord

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas hall.yljes »

Plekkpurgis oad( vees või tomatis), täissuitsuvorst, lihakonserv ja kiirnuudlid.

Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Postitusi: 3136
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 329 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas ranel »

KIBU kirjutas:

kus kohas sa seda toituhinda vaatasid? mingi hotelli puhvet? mina mäletan, et ka benaka poest (üks põhjapoolsemaid benakaid) kannatas õhtuks, hommikuks vajalik kraam osta nagu Eestis väikses külapoes või benakas ja suvalises Lapi Shopis mägedes maksis kausitäis vihmahirve suppi 3 euri.
saan aru, et võimalused ja ootused on erinevad aga kui nüüd päris senti pooleks lööma ei pea siis ei ole nii hull. minuarvates need hirmujutud "väljamaa" hindadest on natuke tobe legend.

Oled muidu kindel, et ikka 3 eur oli ja sassi midagi ei aja? Pole küll Norras, aga üleeelmine aasta sai lennukiga Taanis käidud. Lennujaamast sai kõige odavama supi 17 euroga(mingi kõrvitsaseemne vms), mille suureks nälja kustutamiseks ostsin, et Eestini vastu pidada. Igasugu suhkruga limonaadid oli kallim, kui õlu. Sai veel kohapeal kalkuleeritud, et ma peaks päev otsa tööl olema, et sealt osta omale lihaga praad ja jook kõrvale. Kohapeal oli mingi õhtusöök. Praad, magustoit ja kolm klaasi veini olevat kuskil 100 eur maksma läinud. Samamoodi teistes lääne-euroopa riikides tundub toidu hind olevat vaid siis mõistlik, kui lähed poodi toorainet ostma(jätame mäci, kfc jne välja). Võrdluseks Moldovas Chisinaus käies oli resto, kus olid porsched jne ukse ees praed kuni 15 eur. Kui Saksamaale sai Mannheimi mindud, kus olid kooliõpilased peal, siis tulemus oli see, et peaaegu kõik käisid tanklast läbi, sest hinnad olid sellised, et keegi midagi osta ei raatsinud. WC oli vist 1 eur. See suvi ala sama teema, et sai sõidetud kuni esimese mäkini ning siis korraga kõht täis ja hädad tehtud, sest tankla hinnad on ikka ulme.

Õde, kes elas just rootsis, kurtis ka kallite hindade üle poes, et tegelikult Eestist igapäevaselt asjad kallimad, kui tegelikku kg hinda vaadata. Liha eriti.
Vend, kes Kanadas, räägib täpselt sama juttu. Õlu six-pack premiumi laadne 14-15 kanada dollarit. Kananagitsad 8 dollarit 1.6kg, 3 kilo kartulit 5 dollarit, kanafilee 14 dollarit kg.

Viimati muutis ranel, 22 Veebr 2017, 10:17, muudetud 2 korda kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Lennujaamad tasub arvestusest välja jätta.
Ning norras tasub türklaste juures kebabi süüa (vist samamoodi ka rootsis, norras ja taanis). Portsud on suured ja hinnad on igal pool mõistlikud.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Ei saa kah neist aru kes odavatest Norra hindadest räägivad. Neljakesi Mäkis süües läksid kamba peale tavalised eined üle 100 euri.

Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mx77 kirjutas:

Ei saa kah neist aru kes odavatest Norra hindadest räägivad. Neljakesi Mäkis süües läksid kamba peale tavalised eined üle 100 euri.

ma siiski poest vajaliku söögikraami hankimist pidasin silmas. kõik mis valmis kujul üle leti ulatatakse on teine teema. Statoili hotdoge sai küll söödud mitmeid kordi. hinda ei mäleta a no midagi tapvat kah ei olnud. ma ei väidagi et hinnaerinevust ei ole, pidasin silmas, et toidukraami poest ostes ja ise valmistades, otsast närides ei ole reisi kogumaksumus niipalju suurem, et kilode viisi kogu toit terve tee kodunt kaasa vedada või reisist loobuda.

5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ranel kirjutas:
KIBU kirjutas:

kus kohas sa seda toituhinda vaatasid? mingi hotelli puhvet? mina mäletan, et ka benaka poest (üks põhjapoolsemaid benakaid) kannatas õhtuks, hommikuks vajalik kraam osta nagu Eestis väikses külapoes või benakas ja suvalises Lapi Shopis mägedes maksis kausitäis vihmahirve suppi 3 euri.
saan aru, et võimalused ja ootused on erinevad aga kui nüüd päris senti pooleks lööma ei pea siis ei ole nii hull. minuarvates need hirmujutud "väljamaa" hindadest on natuke tobe legend.

Oled muidu kindel, et ikka 3 eur oli ja sassi midagi ei aja? Pole küll Norras, aga üleeelmine aasta sai lennukiga Taanis käidud. Lennujaamast sai kõige odavama supi 17 euroga(mingi kõrvitsaseemne vms), mille suureks nälja kustutamiseks ostsin, et Eestini vastu pidada. Igasugu suhkruga limonaadid oli kallim, kui õlu. Sai veel kohapeal kalkuleeritud, et ma peaks päev otsa tööl olema, et sealt osta omale lihaga praad ja jook kõrvale. Kohapeal oli mingi õhtusöök. Praad, magustoit ja kolm klaasi veini olevat kuskil 100 eur maksma läinud. Samamoodi teistes lääne-euroopa riikides tundub toidu hind olevat vaid siis mõistlik, kui lähed poodi toorainet ostma(jätame mäci, kfc jne välja). Võrdluseks Moldovas Chisinaus käies oli resto, kus olid porsched jne ukse ees praed kuni 15 eur. Kui Saksamaale sai Mannheimi mindud, kus olid kooliõpilased peal, siis tulemus oli see, et peaaegu kõik käisid tanklast läbi, sest hinnad olid sellised, et keegi midagi osta ei raatsinud. WC oli vist 1 eur. See suvi ala sama teema, et sai sõidetud kuni esimese mäkini ning siis korraga kõht täis ja hädad tehtud, sest tankla hinnad on ikka ulme.

Õde, kes elas just rootsis, kurtis ka kallite hindade üle poes, et tegelikult Eestist igapäevaselt asjad kallimad, kui tegelikku kg hinda vaadata. Liha eriti.
Vend, kes Kanadas, räägib täpselt sama juttu. Õlu six-pack premiumi laadne 14-15 kanada dollarit. Kananagitsad 8 dollarit 1.6kg, 3 kilo kartulit 5 dollarit, kanafilee 14 dollarit kg.

Jah olen üpris kindel, et supp maksis 3 euri. suures telgis oli suur tulease mis telki küttis ja tulepaistel oli soojas suur pott supiga.

supp norras.jpg

pildil on ka näha hind 30,- mis ok on tegelt tõesti 3,5 euri.

ära telgiga motomatka toituvärki päris lennujaama ja resto hindadega võrdle. loomulikult on kuskil odavam kui Norras, kuid minu mõte oli see, et paljukest seal reisil ikka söögile kulub kui mõistlikult majandada (st ise tegemist mitte macis või puhvetis einestamist) ja selle pärast ei ole mõtet Norrat sihtkohana vältida.

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Lihtsalt ääremärkusena mainiks, teema oli siiski matkatoidust tsiklireisil, mitte sellest, kuidas keegi veoautoga sõites restos käib vms. Kindlasti suudab igaüks tuua siia nüüd 2500 põhjendust toitude kaasavedamise vastu või poolt, aga no keda kotib - võite ju algatada teema "Kuidas keegi reisil poes käib ja restos sööb" ja seal siis asjaomast oskusteavet ning nippe edasi jagada :)

No ja mis puudutab millegi mõistlikkust, siis mõistlik inimene reisib üldse lennukiga. Ma tean omast käest, ükskord proovisin.

Lisan siis,et need hinnad ja hinnatsemed, mida siin mainisin ikka tsikliga käimistest. Ma pole viimased 15 aastat rekkaga Tallinnast väljagi sõitnud.
Mis puudutas vaakumisse toidu kaasa tegemist siis see oli selle mõttega öeldud, et keegi pakkus enne seda klaaspurgiga toitu kaasa võtta. Ma siis pakkusin vaakumi teemat, mida tõesti mõned rekkajuhid pikemale teele minnes kaasa teevad. Ilmselgelt sööb rekkajuht ja tsiklimatkaja samamoodi, eesmärgiga kõht täis saada. Vaakumi eelis, versus klaaspurk siis oleks kaalu ja mahu kokku hoidmine pakendi pealt. Tsiklimatkajale oluline või kuidas?
Ma muidugi ise ei hakkaks elus nii tegema. Miks, seda juba eespool mainisin.
Kui kahe nädalase reisi toidukulu on suurusjärk 300€ (üldiselt on alati vähem olnud) siis millele seal reisil üldse raha kulutada? Maha teha rekkjuhtide kogemusi, on minu arust ka totter.Mehed,kes on 300-330 päeva aastast reisil,teavad mida reisil vaja ja kuidas seda kaasa võtta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Cado »

huvitav selline odav ka töötaks?

Link

s-l500.jpg
s-l500.jpg (18.2 KiB) Vaadatud 4701 korda
--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda

lermo
Postitusi: 471
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas lermo »

Tundub mingi Fire Marple derivaat või analoog, siin üks kodumaine kasutajakogemus: http://matkafoorum.net/viewtopic.php?f=10&t=2628

Cado kirjutas:

huvitav selline odav ka töötaks?

Link

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529

joha123
Postitusi: 228
Liitunud: 20 Nov 2016, 19:11
Tsikkel: Suzuki VZ 800, DL1000, DL650
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas joha123 »

mul on sarnane ämblik, aga nats vanem mudel, oleme igasugu kallite ja keeruliste gaasipõletitega võistu süüa valmistanud, alati on meie toit varem valmis saanud ja gaasi poole vähem kulunud,( sama koguse liitrite vedeliku arvestuses) töötab nagu gaasikeevitus, kõva susinaga samas väga ökonoomne, võib olla on võimsuse ja ökonoomsuse saladus selles kaarega torus? ühe ballooniga käin ikka mitu reisu.
https://postimg.org/image/mihldg16h/
https://s20.postimg.org/atdlpha7x/20170222_210102.jpg

20170222_210102.jpg
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Need hiina(enamus et mitte öelda kõik on tegelikult hiina)asjad on pahatihti lihtsalt kehvasti kokku pandud ja sellest ka halb põlemine.Mul oli suure gaasigrilliga ka jama,sest ühendused olid kehvad ja leek ei olnud õige.Aga kõik see on ju väga lihtsasti ise korda tehtav.Piisab sellest,et sul korra on leek vähese hapnikuga põlenud ja põleti võrk tahmab ära ning ei lase enam piisavalt õhku läbi.Sellega seoses on sul igaveseks normaalne põlemine kadunud,sest hapniku liikumine on häiritud.Need eespool olevatel piltidel olnud põleti võrgud ei saa kohe kuidagi normaalset põlemist tekitada.

Gaasipõletid on ju lihtsamast lihtsamad asjad ja igasugused vooliku ühendused jne,mõistlik ise aegajalt üle kontrollida.Kui muidu ei mõista,siis osta rehvide kontrollimiseks mõeldud aerosool seebivaht ja kui kuskilt enne düüsi mullitab,siis tuleks see leke likvideerida.Propaani leke enne põletit tekitab olukorra,kus õhku-hapnikku enam põleti alt piisavalt peale ei tule(seal on propaanileke) ja leek vajubki põleti sisse,hakkab tahmama jne.

Minu matkapliidil seda võrku pole,aga kraani olen paarkorda määrinud ja toru ühendusi ka mõned korrad pingutanud.Võrgu asemel on sellline alumiiniumist aukudega kaan,mida olen mõned korrad puhastanud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 971
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

urmas66 kirjutas:
Jesper kirjutas:

Lihtsalt ääremärkusena mainiks, teema oli siiski matkatoidust tsiklireisil, mitte sellest, kuidas keegi veoautoga sõites restos käib vms. Kindlasti suudab igaüks tuua siia nüüd 2500 põhjendust toitude kaasavedamise vastu või poolt, aga no keda kotib - võite ju algatada teema "Kuidas keegi reisil poes käib ja restos sööb" ja seal siis asjaomast oskusteavet ning nippe edasi jagada :)

No ja mis puudutab millegi mõistlikkust, siis mõistlik inimene reisib üldse lennukiga. Ma tean omast käest, ükskord proovisin.

Lisan siis,et need hinnad ja hinnatsemed, mida siin mainisin ikka tsikliga käimistest. Ma pole viimased 15 aastat rekkaga Tallinnast väljagi sõitnud.
Mis puudutas vaakumisse toidu kaasa tegemist siis see oli selle mõttega öeldud, et keegi pakkus enne seda klaaspurgiga toitu kaasa võtta. Ma siis pakkusin vaakumi teemat, mida tõesti mõned rekkajuhid pikemale teele minnes kaasa teevad. Ilmselgelt sööb rekkajuht ja tsiklimatkaja samamoodi, eesmärgiga kõht täis saada. Vaakumi eelis, versus klaaspurk siis oleks kaalu ja mahu kokku hoidmine pakendi pealt. Tsiklimatkajale oluline või kuidas?
Ma muidugi ise ei hakkaks elus nii tegema. Miks, seda juba eespool mainisin.
Kui kahe nädalase reisi toidukulu on suurusjärk 300€ (üldiselt on alati vähem olnud) siis millele seal reisil üldse raha kulutada? Maha teha rekkjuhtide kogemusi, on minu arust ka totter.Mehed,kes on 300-330 päeva aastast reisil,teavad mida reisil vaja ja kuidas seda kaasa võtta.

Ära võta selliseid märkusi südamesse. ainukesed teemast täiesti mööda postid ongi sellised manitsevad "ääremärkused".
see vaakumpakendamise värk läheb kohe väga teemasse minumeelest. lihatoodete kaasavõtmine on kõige keerulisem ja samas kõige tahetum. hinna käärid on kõige suuremad ja võõrast lihatoodet tihti kõht ei kannata kah. sooja ilmaga kohvris läheb isegi suitsuvorst kiirelt kahtlaseks. seega vaakumpakendamine võib olla täitsa teema. seega kas kodus valmis tehtud kotletid, praetud liha, grillitud liha/vorstid püsivad söödavad soojas keskkonnas kui vaakumisse tõmmata? või kasutavad rekkamehed külmikuid ikkagi?

Viimati muutis KIBU, 05 Apr 2017, 21:00, muudetud 1 kord kokku.
5248653

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Cado küsis

huvitav selline odav ka töötaks?

Mul täpselt samasugune. Hiinakas , aasta tagasi tellisin Aliexpressist. Siiani on toimetanud vägevalt, tõrgeteta. Suvel sai palju kasutatud. Talvel vähem ( ajan õmblustoas kohvivett keema). Tellisin ka eraldi mingi vaheflantsi. Et saaks kasutada neid pikki gaasi pudeleid. Seda olen vähem kasutanud, aga toimis ka.
Selle põleti hind oli vist 3-4 euri. Igati ära tasunud ennast.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:
urmas66 kirjutas:
Jesper kirjutas:

Lihtsalt ääremärkusena mainiks, teema oli siiski matkatoidust tsiklireisil, mitte sellest, kuidas keegi veoautoga sõites restos käib vms. Kindlasti suudab igaüks tuua siia nüüd 2500 põhjendust toitude kaasavedamise vastu või poolt, aga no keda kotib - võite ju algatada teema "Kuidas keegi reisil poes käib ja restos sööb" ja seal siis asjaomast oskusteavet ning nippe edasi jagada :)

No ja mis puudutab millegi mõistlikkust, siis mõistlik inimene reisib üldse lennukiga. Ma tean omast käest, ükskord proovisin.

Lisan siis,et need hinnad ja hinnatsemed, mida siin mainisin ikka tsikliga käimistest. Ma pole viimased 15 aastat rekkaga Tallinnast väljagi sõitnud.
Mis puudutas vaakumisse toidu kaasa tegemist siis see oli selle mõttega öeldud, et keegi pakkus enne seda klaaspurgiga toitu kaasa võtta. Ma siis pakkusin vaakumi teemat, mida tõesti mõned rekkajuhid pikemale teele minnes kaasa teevad. Ilmselgelt sööb rekkajuht ja tsiklimatkaja samamoodi, eesmärgiga kõht täis saada. Vaakumi eelis, versus klaaspurk siis oleks kaalu ja mahu kokku hoidmine pakendi pealt. Tsiklimatkajale oluline või kuidas?
Ma muidugi ise ei hakkaks elus nii tegema. Miks, seda juba eespool mainisin.
Kui kahe nädalase reisi toidukulu on suurusjärk 300€ (üldiselt on alati vähem olnud) siis millele seal reisil üldse raha kulutada? Maha teha rekkjuhtide kogemusi, on minu arust ka totter.Mehed,kes on 300-330 päeva aastast reisil,teavad mida reisil vaja ja kuidas seda kaasa võtta.

Ära võta selliseid märkusi südamesse. ainukesed teemast täiesti mööda postid ongi sellised manitsevad "ääremärkused".
see vaakumpakendamise värk läheb kohe väga teemasse minumeelest. lihatoodete kaasavõtmine on kõige keerulisem ja samas kõige tahetum. hiina käärid on kõige suuremad ja võõrast lihatoodet tihti kõht ei kannata kah. sooja ilmaga kohvris läheb isegi suitsuvorst kiirelt kahtlaseks. seega vaakumpakendamine võib olla täitsa teema. seega kas kodus valmis tehtud kotletid, praetud liha, grillitud liha/vorstid püsivad söödavad soojas keskkonnas kui vaakumisse tõmmata? või kasutavad rekkamehed külmikuid ikkagi?

Seda vaakumi teemat kasutataksegi selleks,et rekka külmikud on ikka suht väikesed(30+L) ja kahe kuu(tavaline trip)varu sinna kokku ei kuhja.Ma ausalt pole seda ise proovinud,aga nii nad räägivad.Kõigepaelt süüakse ära vaakumis olevad asjad,mis ei ole külmikus ja siis jääb veel külmikutäis vaakumis asju mida pidi ka vahel koju tagasi toodama söödavana.Vene mehed pidi isegi seljankat nii kaasa tegema.Seljanka keedetakse paksemaks massiks ja siis kilekotti ja vaakumisse.
Mul sõber tegeleb kala külmsuitsutamisega ja tema käest kaasa võetud vaakumis kala, seisis mul kogematta auto pagassis eelmisel suvel mitu päeva,aga oli täiesti Ok.
Kuna tal need aparaadid olemas,siis proovin järgmisel suvel mõne asja pakendada ja vaatab,mis saab.Teoreetiliselt peaks kõik küpsetatud lihatooted paar nädalat säilima.
Siin üks artikkel ka vaakum pakendamisest.Suunitlus küll teine ,aga säilitamis tähtajad on mainitud.
http://www.rodoaed.ee/vaakumpakendamine ... sailitada/

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Fox
Postitusi: 155
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Päris matkatoit ehk mida ja kuidas priimusel teete?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Cado kirjutas:

huvitav selline odav ka töötaks?

Mul täpselt sama odav hiinakas ja hoolimata suht robustsest koostekvaliteedist töötab küll. Eeliseks on stabiilsem konstrui kui nendel isenditel, kus põleti keeratakse otse ballooni külge. Võibolla võtab paar kuupsentimeetrit vähem ruumi ka :) ja hind on ju tegelikult suht naljakas.
Ostsin prooviks pärast seda, kui ühel tripil selle kõrge postamentpriimusega söök liiva sisse sai kallatud ning pidin tühja kõhuga telki pugema :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”