Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Juhtmed, kontaktid jms kõik ilusad, nightbrakerid on sees. Pirn põleb tegelikult üsna heledalt, aga valgusvihk on ikkagi kehvake. Okei, aga kui H4 mõte on halb, kas H7 ette luubi aretamisel oleks pointi?

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mujal on kõikvõimalikud asjad ära juba katsetatud. Viskasin kiirpilgu 3-ele foorumile ja enamik on jõudnud sinnani, et 35w ksenoon lähedale ja 100w sain aru tavaline kaugele (et kaugtuli kohe süttiks).
Sul näitab kaugtule reflektor veidi üles, sestap sinna lähitulepirni aretamine pimestab vastutulevaid, reflektorit maha keerates jällegi kaotad kaugtule.
Ise tulede optika aretamise peale minna? Mnjaa, ilmselt on odavam ja lihtsam ratast vahetada, rääkimata lihtsalt tulede vahetusest.
Aga teadmiste mõttes loe kuuglit ja uuri teemat, luupi ette aretama sa ilmselt siiski ei hakka.
Kõige lihtsam ja odavam on hid panna ja loota, et väga ei kraaksuta.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Kas sellisest porikajäänukist on kasu ka?
Pilt
Mul kukal muidu liiga porine :evil:
kuna porikat pikemaks ei tee siis mõtlesi' et.....

PS! pilt on illustratiivne!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Heikik kirjutas:

Juhtmed, kontaktid jms kõik ilusad, nightbrakerid on sees. Pirn põleb tegelikult üsna heledalt, aga valgusvihk on ikkagi kehvake. Okei, aga kui H4 mõte on halb, kas H7 ette luubi aretamisel oleks pointi?

H7 asendada H4-ga on täiesti vale mõte.Reflektorid on juba ehituselt täiesti erinevad ja normaalset valgust sa sealt ei saa.Kui nüüd Aza otsingute tulemusel on pool maailma omale HID asendus kitid sinna lähitulese paigutanud,siis ilmselt need ongi sellised surnult sündinud tuled.Mul on ka rattale pandud H1 HID asendus kit sisse ja muude lahendustega ei olnud valgust üldse.Nüüd on tee valge selle asjaga, http://maroli.ee/shop/xenon-hid-komplek ... m-4300k-2/
Kui võtad,võta kindlasti 4300K see valgus on vähem sinine ja ei torka eriti silma.Mul pole sellega üldse keegi pretensioone esitanud.Ka ÜV on sellega läbitud.
Igati usaldusväärne müüja,olen talt veokate jaoks mitmeid komplekte ostnud.On ka paar garantii juhtumit olnud,mis viisakalt uute asjadega asendatud.Julgen soovitada.

Viimati muutis urmas66, 22 Nov 2016, 15:04, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Bogser
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Mai 2007, 15:16
Tsikkel: R1150 GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Bogser »

yeekim kirjutas:

Hoi!

Kas sellisest porikajäänukist on kasu ka?
Pilt
Mul kukal muidu liiga porine :evil:
kuna porikat pikemaks ei tee siis mõtlesi' et.....

PS! pilt on illustratiivne!

Mul BMW suurel GS-l samalaadne, ära võtta ei kavatse.
Urmas

Kahest pütist on küll!
R1150GS
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Heikik »

urmas66 kirjutas:
Heikik kirjutas:

Juhtmed, kontaktid jms kõik ilusad, nightbrakerid on sees. Pirn põleb tegelikult üsna heledalt, aga valgusvihk on ikkagi kehvake. Okei, aga kui H4 mõte on halb, kas H7 ette luubi aretamisel oleks pointi?

H7 asendada H4-ga on täiesti vale mõte.Reflektorid on juba ehituselt täiesti erinevad ja normaalset valgust sa sealt ei saa.Kui nüüd Aza otsingute tulemusel on pool maailma omale HID asendus kitid sinna lähitulese paigutanud,siis ilmselt need ongi sellised surnult sündinud tuled.Mul on ka rattale pandud H1 HID asendus kit sisse ja muude lahendustega ei olnud valgust üldse.Nüüd on tee valge selle asjaga, http://maroli.ee/shop/xenon-hid-komplek ... m-4300k-2/
Kui võtad,võta kindlasti 4300K see valgus on vähem sinine ja ei torka eriti silma.Mul pole sellega üldse keegi pretensioone esitanud.Ka ÜV on sellega läbitud.
Igati usaldusväärne müüja,olen talt veokate jaoks mitmeid komplekte ostnud.On ka paar garantii juhtumit olnud,mis viisakalt uute asjadega asendatud.Julgen soovitada.

See HID kit on sul seal ilma luubita? Enamus ümberehitusi selles vallas kätkevad luubi lambi sisse aretamist. Muidu hakkab ju koledalt kiirt laiali pilduma. Tuttava FZ1 esitules on ilma luubita HID - isegi tahavaatepeegli kaudu pimestab. :D Ei tahaks kaasliiklejaid päris terroriseerida ka.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

HID asendus kit on ikkagi selleks tehtud,et ta oleks asendus just sellele halogeen lambile(H1,H7 jne)mille reflektoriga ta koos toimima peaks.Nendel on see nö hõõguv osa sama koha peal,kui vastaval halogeen lambil.Kui pimestab,siis saab ju ka tuld maha keerata.Ma pidin enda rattal ka peale HID paigaldust uuesti tuled üle reguleerima ,aga nad ikkagi näitavad teele,mitte taevasse.Ja üldjuhul on teele suunatud valgusvihk palju parem,kui taevasse näitav ja kaasliiklejaid pimestav valgusvihk. :)
HID ei ole alati võrdus märk luuptulega.On ka originaal HID lambid,mis on reflektor tules. D2R näiteks on Volvo XC90-l reflektor lähitules.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Heikik »

urmas66 kirjutas:

HID asendus kit on ikkagi selleks tehtud,et ta oleks asendus just sellele halogeen lambile(H1,H7 jne)mille reflektoriga ta koos toimima peaks...

Ei noh, tore kui see nii on. Lihtsalt kõik, mis ma senimaani lugenud olen, väidab vastupidist. Kahtlustan muidugi, et kui XC90 esitules on reflektori sees HID, on see reflektor siiski natuke teise ehitusega kui minu Honda tavalise halogeeni jaoks mõeldud kobakas - viimasel juhul on ilmselt isegi maha keerates vastutulevatel sõidukitel paha. Linnavahel reflektortuledesse pandud xenonitega autosid näeb päris palju - pimestab ju küll.

Audiklubis on vastav teema üsna põhjalikult ära lahatud:
...Üldiselt rusikareegel on see, et reflektoriga tule sisse ära HID kiti pane. Enamus juhtudel läheb valguskiire muster paigast ära, tekivad “hot spotid” ja pimestatakse vastutulijaid. Enamus projektoriga tulesid suudavad enamvähem normaalselt valguse ära jaotada ilma et vastutulijad pimedaks jääksid. Niiet jah, seal põhimõtteliselt on neid võimalik kasutada...

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=60358

Aga noh, ma ei teagi siis, mida teha. Sinu soovitatud kit oleks ilmselt kõige lihtsam ja taskukohasem lahendus, kui tahta teha nii, et endal parem sõita oleks. Aga teised liiklejad... :ner: Eks näis. Ma igatahes tänan sind ja teisi vastajaid abivalmiduse eest!

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

laf1247
Postitusi: 54
Liitunud: 04 Apr 2009, 17:16
Tsikkel: KAWASAKI Z900 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas laf1247 »

Ma ei olnud ka oma K1 gixxeri tuledega rahul, nii tooni kui valguse tugevuse poolest. Algul vahetasin lähitule philips bluevision ultra vastu ja kaugtuleks Xtremevision. Võrreldes suvalise halogeeniga näitasid paremini ning ka toon oli parem. Mingi hetk panin lähituleks 5000K xenoni, näitas jah paremini kui halogeen, aga ei näidanud seda mida peaks. Nüüd on mõlemad ledid ja olen igati rahul, halvem kui xenon kindlasti ei ole ja seina peal jälg on täpselt samasugune halogeeniga.

Pilt

MB W202 C250 TD 1997 > MB W210 E220 CDI 2001 > MB W211 E220 CDI 2007 > MB W204 C200 CDI 2013 > MB S205 C220 d 4Matic 2016
K1 SUZUKI GSX-R 750 2001 > KAWASAKI Z900 2020
Pilt

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Heikik kirjutas:

Aga noh, ma ei teagi siis, mida teha. Sinu soovitatud kit oleks ilmselt kõige lihtsam ja taskukohasem lahendus, kui tahta teha nii, et endal parem sõita oleks. Aga teised liiklejad... :ner: Eks näis. Ma igatahes tänan sind ja teisi vastajaid abivalmiduse eest!

Proovi ära ja saad teada,kuidas toimib,ei maksa ju ülemäära palju.Kui aliexpressist korraliku leiad,siis saab veel palju odavamalt.Ja see ,et reflektor tules hakkab vale joonist näitama ning pimestama,ei pea paika kõigi reflektor tulede puhul.
Tänapäeval võibolla leiab juba mõned LED asendus lambid ka,aga selle õige leidmine ei ole ilmselt kerge,sest saasta müüakse ikka jube palju.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Kuidas leida netist mõnest huumorinurgast pilti, mille pealkirja ei tea?
Pilt ise ka siit foorumist läbi käinud ja kujutas laiguvormis meest laiguvormis diivanil, kui naine kõrval koristas ja abilist otsis...

Pilt
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Inglise keeles kirjelduse järgi ehk leiab (military man couch jne), proovisin, kuid leidsin ainult selle:
Pilt

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Piipz kirjutas:

Inglise keeles kirjelduse järgi ehk leiab (military man couch jne), proovisin, kuid leidsin ainult selle:
Pilt

Kiitus :bsmile:

Pilt
Kasutaja avatar

FITBDD
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Juul 2016, 08:51
Tsikkel: Triumph Daytona 955i
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas FITBDD »

Kas oleks hakkajat inimest, kes leiaks mulle roostevaba plaadi juppe paar tükki 8mm-1cm paksust ( mõõdud täpsustaks ka ) ja postitaks need cargoga saaja kulul Kuressaarde?
Kohapeal kõik suure tahvliga tellimise kaup ja kahe flantsi tegemist lükkan seetõttu juba teist kuud edasi.!

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Uuri ka Orissaarest http://www.metall-lux.ee/

SERTÃO

tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tazavi »

FITBDD kirjutas:

Kas oleks hakkajat inimest, kes leiaks mulle roostevaba plaadi juppe paar tükki 8mm-1cm paksust ( mõõdud täpsustaks ka ) ja postitaks need cargoga saaja kulul Kuressaarde?
Kohapeal kõik suure tahvliga tellimise kaup ja kahe flantsi tegemist lükkan seetõttu juba teist kuud edasi.!

Astu tehnika tänavalt linnamajandusega samast angaaris asuvast roostevaba keevitusega tegelevast ettevõttest läbi, võibolla Jaanus leiab sulle vajaliku tüki.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

FITBDD kirjutas:

Kas oleks hakkajat inimest, kes leiaks mulle roostevaba plaadi juppe paar tükki 8mm-1cm paksust ( mõõdud täpsustaks ka ) ja postitaks need cargoga saaja kulul Kuressaarde?
Kohapeal kõik suure tahvliga tellimise kaup ja kahe flantsi tegemist lükkan seetõttu juba teist kuud edasi.!

Pane kohe vajaliku flantsi mõõdud siia, kui veab, pääsed äkki töövaevast ka :)

Pilt
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

Kes ja milleks kasutab tina(?) pulkasid mis mulle kaubanduses silma on jäänud? Sellised sõrme jämedused ja ca 30cm pikad.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vapsik kirjutas:

Kes ja milleks kasutab tina(?) pulkasid mis mulle kaubanduses silma on jäänud? Sellised sõrme jämedused ja ca 30cm pikad.

Mina kasutan näiteks jootmiseks,aga võib ei tea milleks veel kasutada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Vapsik
Postitusi: 501
Liitunud: 13 Juul 2007, 22:49
Tsikkel: 50cc MILD SEVEN, K 650, XV920
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Vapsik »

urmas66 kirjutas:
Vapsik kirjutas:

Kes ja milleks kasutab tina(?) pulkasid mis mulle kaubanduses silma on jäänud? Sellised sõrme jämedused ja ca 30cm pikad.

Mina kasutan näiteks jootmiseks,aga võib ei tea milleks veel kasutada.

Kust sellist tina soetad sellisel juhul? Küsin sellepärast et üks sugulane avastas oma varudest mingi portsu neid pulkasid ja küsis nõu, kuhu pakkuda ja mis hinnaga.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas AzA »

rannamees kirjutas:

Kuidas leida netist mõnest huumorinurgast pilti, mille pealkirja ei tea?
Pilt ise ka siit foorumist läbi käinud ja kujutas laiguvormis meest laiguvormis diivanil, kui naine kõrval koristas ja abilist otsis...

Kukli pildiotsing: camo couch memey (meme), acu camo meme jne jne lapata läbi.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

FITBDD
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Juul 2016, 08:51
Tsikkel: Triumph Daytona 955i
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas FITBDD »

Orissaarest ja Jaanuse käest küsitud ning pole. Seepärast ka uurin siit. Õhtul panen joonised piltidega siia :D

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

AzA kirjutas:
rannamees kirjutas:

Kuidas leida netist mõnest huumorinurgast pilti, mille pealkirja ei tea?
Pilt ise ka siit foorumist läbi käinud ja kujutas laiguvormis meest laiguvormis diivanil, kui naine kõrval koristas ja abilist otsis...

Kukli pildiotsing: camo couch memey (meme), acu camo meme jne jne lapata läbi.

:bsmile: olemas.

Pilt
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

sinilind123 kirjutas:
bitter kirjutas:
sinilind123 kirjutas:

... kahelt venelaselt selle eest peksa ... see ei ole normaalne, et mingi kant sibulaid käivad enda lõbuks inimesi peksmas ja see meie riigis kõik legaalne ja normaalne on...

Ervin Orav kõlab nagu eestlane aga vahet pole. Jõudu sulle! Menetlejad vist upuvad paberitöösse. Mida see määrus määras õigupoolest?

Eestlasest on asi väga kaugel.
Sain asja nii kaugele, et kutsuti mind nüüd lähiajal tuvastama nägusid. Eelnevalt seda mingil põhjusel ei tehtud. Uurisin küll alatihti, et millal ma tulema pean. Lõpetatigi asi esialgu nüüd selletõttu ära, et isikud jäid tuvastamata. Me olime kõik koos korraga politseimajas, kohe peale seda, kui see asi toimus. Ma ei taipa, miks seda tuvastamist üldse eraldi tarvis on.

Läksin rõõmsalt, et tuvastaks näod, saadaks asja uuesti ajamisse. Huiatki. Sain lugeda toimikut. Sibulad ei tunnista end kuskil süüdi ja ütlevad, et pole näinudki mind.. samal ajal kirjutavad ka, et olid nii täis, et ei mäleta kõike. Minu 2 sõpra on mind üle lasnud ja kui nad nägusid tuvastamas käisid, olid kirjutanud sinna: "ma ei tundnud mitte kedagi siit ära". Mind endiselt tuvastama ei kutsuta, arvates, et ma ei tunne ära, sest sain peksa ja oli peapõrutus. Tegelikult tunneks ma pohuilt ära. Tulemusena saan põhistatud jutu endale meilile ja esitan kaebuse prokuratuuri. Eks näeb, kuidas ja mis siin edasi hargneb. :wack:

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Head sõbrad... :-||| Alguses tunnistasid end süüdi? Huvitav, kas see kuskile kirja ka pandi. Suht ajuvabadus. Nüüd vaja kerget poliitilist tutvust, siis hakkab asi argnema ka kohe. Või avalikkuse suurenenud huvi. Alati võib oma versiooniga media poole pöörduda. :ner:


joel
Postitusi: 1802
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 110 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas joel »

Alati on ju võimalus, et sõbrad mitte ei lasknud üle vaid nad tõepoolest ei tundnud ära või ei olnud endas kindlad. Mõnel inimesel lihtsalt ei ole nägude peale mälu. Tean ühte tüüpi, kes rääkis, et oma tüdruksõbraga teist korda kohtama minnes poleks ilmselt tüdrukut ära tundnudki, kui tüdruk ise poleks tema juurde tulnud :-)

Joel
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

joel kirjutas:

Alati on ju võimalus, et sõbrad mitte ei lasknud üle vaid nad tõepoolest ei tundnud ära või ei olnud endas kindlad. Mõnel inimesel lihtsalt ei ole nägude peale mälu. Tean ühte tüüpi, kes rääkis, et oma tüdruksõbraga teist korda kohtama minnes poleks ilmselt tüdrukut ära tundnudki, kui tüdruk ise poleks tema juurde tulnud :-)

Seda kindlasti, loomulikult. Eks see oligi pigem veidi naljaga pooleks, sellepärast ka sae märk. :bsmile:

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1040
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Sõbrad sõpradeks. Kui ei tundnud ära, oleks saanud öelda mulle, et ei tundnud ära ja ma oleksin õigel ajal ajanud asja sinna suunda, et mind ikkagi nägusid tuvastama kutsutaks. Mulle seltsimehed ütlesid, et jajaa me tundsime ära ja kõik timm. :D

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2195
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 555 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, mitte et ma kuidagi su lugu kahtluse alla seaks, aga uurija seisukohast on see väga keeruline olukord. Kui mind mõni aasta tagasi rööviti siis ma reaalselt ei tundnudki piltide pealt kaaki ära - tegin küll kahtleva otsuse (ja ütlesin ka kohe et pole väga kindel), aga pärast kui kõik oli läbi siis uurija ütles et ma "tundsin ära" ühe politseiniku, kellel on selline sulleri nägu peas et tema pilt pannakse alati seal tuvastamisel teiste vahele :) Õnneks need ahvid olid piisavalt lollid et telefon ka kaasa võtta, nii et tuvastamine oli rohkem formaalsus ja nad said oma karistused kätte.

See sõna-sõna vastu on ka selles mõttes kõige viletsam variant, et uurija ei tohi mitte mingil juhul süütuid inimesi kohtukulli ette saata. Tema ülesanne on tuvastada kindlad faktid. Pmst sa võid pildi pealt stiilis Toomas-Hendrik Ilvese ka ära tunda, see on selline üsna väikese kaaluga tõend - täiesti puhtakujulisi hea-paha tüüpi kakluseid on reaalselt täiesti kaduvväike hulk, ülitavaline keiss on see, et joomingu käigus läheb löömaks ja siis peksa saanud osapool otsustab politsei kutsuda, mis siis et veel hetk tagasi oli meri põlvini ja julgus taevani. Ole siis õiglane ja mängi seal Saalomoni, kui reaalselt on mõlemad pooled ühesugune kõnts.

Muidugi tasub edasi torkida, sest ega sul midagi ju kaotada ei ole, aga noh kahjuks see sõprade lahtiütlus on minu hinnangul sellele protsessile suht kabelimats.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Oot aga miks naisterahvast pole tunnistama kutsutud, kui tema ka viga sai? Kui kahekesi samad mehed tuvastaks, oleks korras. :)

Suletud

Mine “Ajaviiteks...”