Koretex+nahk varustuse puhastus

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
goal
Postitusi: 345
Liitunud: 12 Aug 2008, 13:11
Tsikkel: Kawa VN 1500 Mean Streak
Asukoht: Tartu

Koretex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas goal »

Tere,

Pidin uue teema tegema kuna midagi asjalikku selle teema kohta foorumist ei leidnud.

Probleem siis järgmine: Olen kaks hooaega nühkinud oma mundriga sadulat nii päikese kui vihma käes! Nüüd peseks selle korralikult puhtaks (lapiga ikka suuremad laibad maha nühitud) aga sildid sees keelavad igasugu puhastuse va tähise "F" poolt lubatu. Uurisin Tartus Anne pesumajast ja sealt ei saanud adekvaatset vastust (sõnaga, tädi polnud kompetentne, kuigi keemik). Enne käisin Fortuuna 1-s Sauberlandis ja seal keemik kostis et terves eestis puhastatakse mingite muude (vist oli kloori baasil) vahenditega aga mitte "F" staffiga! Muidugi võiks ju mulistada natuke niisama soojas vees (+30) aga mul kõik eemale ulatuvad kohad (õlad, põlved, nukid, tagumik jne) on kaetud mingi paksema pööratud musta nahaga, mis nagu veega pesu ei kannata, kuigi olen vihmas ikka tundide kaupa sõitnud. Nagu teemas kirjas siis põhimaterjal ise on koretex+nahk ja süsinikkiust tugevdused ning helkurribad (need viimased juba nati mõranenud jne).
Kogu selle jama ostsin kaks aastat tagasi Saksast Luisist ega osanud uneski näha, et seda pesta ei tohi!

Igasugu asjalik info ja soovitused on teretulnud!
Tänud!

Jawa, Voshod, Kawa VN 750, Kawa Mean Streak
Kasutaja avatar

teitur
Postitusi: 120
Liitunud: 29 Jaan 2007, 18:23
Asukoht: Kärdla

Re: Koretex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas teitur »

Pakun välja, et sellist puhastusvahendit võiks otsida matka- ja jahiriiete kauplustest. Seal on CORE-TEX väga laialt kasutuses.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Koretex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kui neid nahkosi palju ei ole, siis võiks rahumeeli pesumasinas madala temperatuuriga pesta. Mayeril on ka päris hea spordiriiete pesuvahend, mis ei sisalda silikaate , kloori ja muud jama mis sellise riietuse tuksi võiks keerata. Kui võimalik, siis soovitav oleks kuivatamiseks kasutada kuivatustrumlit madala temperatuuriga, see aitab taastada väliskanga vetthülgavaid omadusi (kui neid veel sellise nühkimise peale alles on), õigem oleks teha pärast pesu veel üks väliskanga vetthülgavaid oamdusi taastav operatsioon, kas siis spreiga või läbi pesumasina laskmisega (on erinevaid aineid). Nahk käi pärast pesu spets nahavahendiga üle, et väga ära ei kuivaks.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2014
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Gore-tex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas bitter »

Ma olen hingavate ja mittehingavate tekstiilide veepidavuse taastamiseks kasutanud Nikwax-i spreid. Pihustad peale puhtale ja soovitavalt niiskele kangale. Ehk siis kohe pärast pesu. Töötab küll.

Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Re: Koretex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas Villem »

Ok, kuna teema on üles võetud ja otsing erilisi tulemusi ei andnud (või ma lihtsalt ei oska otsida piisavalt hästi (togi) ) siis küsiks ära, et kuidas peaks nahk kindaid seest puhastama ? Kindad üleni nahast, sees on miski õhuke riidekiht aga voodrit kui sellist ei ole. Kuramused on haisema hakanud, hullemini kui jalad pärast 2 päeva kummikutes olemist :ner: . Tahaks nagu sellest haisust lahti saada, aga päris pesumasinasse koos pesupulbriga ei raatsi kohe panna.

EDIT: ok, tänud Piipzule kes leidis ühe väikse õpetuse http://www.ehow.com/how_4621008_clean-c ... loves.html

Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Koretex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Villem kirjutas:

Ok, kuna teema on üles võetud ja otsing erilisi tulemusi ei andnud (või ma lihtsalt ei oska otsida piisavalt hästi (togi) ) siis küsiks ära, et kuidas peaks nahk kindaid seest puhastama ? Kindad üleni nahast, sees on miski õhuke riidekiht aga voodrit kui sellist ei ole. Kuramused on haisema hakanud, hullemini kui jalad pärast 2 päeva kummikutes olemist :ner: . Tahaks nagu sellest haisust lahti saada, aga päris pesumasinasse koos pesupulbriga ei raatsi kohe panna.

EDIT: ok, tänud Piipzule kes leidis ühe väikse õpetuse http://www.ehow.com/how_4621008_clean-c ... loves.html

Ega vist pesta ei saagi aga vaata, jalatsipoodides on kindlasti mingit jalatsitest haisu ära võtvat spreid, see peaks ehk pisut aitama. Haisevad ju need bakterid, kes seal elutsevad :).

Kasutaja avatar

Teema algataja
goal
Postitusi: 345
Liitunud: 12 Aug 2008, 13:11
Tsikkel: Kawa VN 1500 Mean Streak
Asukoht: Tartu

Re: Gore-tex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas goal »

bitter kirjutas:

Ma olen hingavate ja mittehingavate tekstiilide veepidavuse taastamiseks kasutanud Nikwax-i spreid. Pihustad peale puhtale ja soovitavalt niiskele kangale. Ehk siis kohe pärast pesu. Töötab küll.

Kas seda Eestis ka müüakse?

Jawa, Voshod, Kawa VN 750, Kawa Mean Streak
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Koretex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas Raiki »

võtad villapesuks mõeldud pulbri või geeli ja paned pesumasina villapesu rezhiimile ilma tsentrivuugita ja mina panin temperatuuriks 30 kraadi. kui see oetapp on läbitud siis jätad ikka riided masinasse ja lisad loputusvahendi dosaatorisse http://www.nikwax.com/en-gb/products/pr ... tivityid=5 vastavalt õpetusele ja paned loputusrezhiimi tööle ilma tsentrivuugita.
kui see etapp ka läbitud, siis võta riided ja vii õue kuivama , aga nii et päike peale ei paistaks :)

COPY/PASTE RUKKA lehelt

Care

Jackets
Machine wash on fine wash programme at 30-40°C with normal fine washing powder without soft rinse agent. Rinse thoroughly. Put only one jacket at a time in machine. Remove protectors before washing.

  • Iron at low temperature (no. 1 setting). Not the reflecting areas.

  • No dry clean,

  • Tumble dry at low temperature (max 55°C) one item at time

AirPower jackets:

  • Dry clean according to care instructions.
  • No tumble dry

See the individual care instructions in each product.

Trousers
Machine wash on fine wash programme at 30-40°C with normal fine washing powder without soft rinse agent. Rinse thoroughly. Put only one pair of trousers at a time in machine. Remove protectors before washing.

  • Iron at low temperature (no. 1 setting). Not the reflecting areas.

  • Dry clean according to care instructions.

  • Tumble dry at low temperature (max 55°C) one item at time

AirPower trousers:

  • No tumble dry

See the individual care instructions in each product.

NIKWAX-i müüakse enamustes spordi- ja matkapoodides.

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8784
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Gore-tex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas Piipz »

goal kirjutas:
bitter kirjutas:

Ma olen hingavate ja mittehingavate tekstiilide veepidavuse taastamiseks kasutanud Nikwax-i spreid. Pihustad peale puhtale ja soovitavalt niiskele kangale. Ehk siis kohe pärast pesu. Töötab küll.

Kas seda Eestis ka müüakse?

Nikwaxi tooteid ma nägin müügil kuskil aasta tagasi Järve keskuse II korruse Ilves Extra poes. On see pood üldse alles või kas neid tooteid seal veel on, ei oska öelda.

Siin on ka: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... sessuaarid

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
goal
Postitusi: 345
Liitunud: 12 Aug 2008, 13:11
Tsikkel: Kawa VN 1500 Mean Streak
Asukoht: Tartu

Re: Koretex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas goal »

Igatahes tänud mõtete eest! Panin selle jama pessu, eks siis paista, kas õnnestus see kompott, või pean kevadel uue varustuse ostma :wack:
Muideks see Nikwax (üsna eriotstarbelised) on müügil kaubamaja spordiosakonnas letihinnaga 119 kr.

Jawa, Voshod, Kawa VN 750, Kawa Mean Streak

vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Re: Koretex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas vilosius »

Mulle ütles mu Eesti Gorevalmistaja, et ei tohi kasutada pesupulbrit, mis sisaldab loputusvahendit..

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818
Kasutaja avatar

Teema algataja
goal
Postitusi: 345
Liitunud: 12 Aug 2008, 13:11
Tsikkel: Kawa VN 1500 Mean Streak
Asukoht: Tartu

Re: Koretex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas goal »

vilosius kirjutas:

Mulle ütles mu Eesti Gorevalmistaja, et ei tohi kasutada pesupulbrit, mis sisaldab loputusvahendit..

oi kurja vilosjus, kus sa varem olid? kogu staff kuivab saunas ja ammu pestud aga ma ausõna kutsun sind teooriast osa saama ja kadaka vihaga püüan selgitet kuis suust saunas tolmu välja saada ilma nahka kahjustamata :ner:

Jawa, Voshod, Kawa VN 750, Kawa Mean Streak

eixx

Re: Gore-tex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas eixx »

goal kirjutas:
bitter kirjutas:

Ma olen hingavate ja mittehingavate tekstiilide veepidavuse taastamiseks kasutanud Nikwax-i spreid. Pihustad peale puhtale ja soovitavalt niiskele kangale. Ehk siis kohe pärast pesu. Töötab küll.

Kas seda Eestis ka müüakse?

Paljudes spordipoodides näiteks Rademar või Sportland on see toode olemas- küsi.. Kui ei ole siis lase tellida.. pole probleemi sellega varem olnud

Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Koretex+nahk varustuse puhastus

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

Nahale (millele on pesukeeld) on mõeldud selline puhastusvahend: http://www.dragbike.ee/pood/?p=1&id=133&item=1122

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”