Milline kiiver?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas:

Kunagi ammu sai räägitud, et kift oleks avatav nokaga kiiver, sain ka vastavate pilkude osaliseks, et ei, sellist asja küll ei saa.
Nüüd aga on olemas Caberg Tourmax - http://www.caberg.it/caberg_caschi_cabe ... hp?lang=en ja väga mõistliku hinnaga.
Igatsen seda osa krossikiivriga sõitmisest, et kui päike vastu paistab, siis nokk varjab visiiri (prillid) ja vahet pole, kui kriimuline on, päike ei sega, kordi parem variant ikkagi, kui päikeseprillid.

Netis ülevaated kiidavad, tahaks hirmsasti pähe proovida seda, meil keegi toob seda maale juba?

Ma tunnen ka tihti nokast puudust,kui päike madalalt vastu paisab.On olemas küll päikese visiir,kuid mingi nurga alt tekitab kinnise visiiriga koostöös,mingi mulle mitte meeldiva peegelduse.Samas naine ütleb,et teda ei häiri miskit(täpselt sama kiiver).Rallisõidu kiiver nokaga on palju parem vastu päikest, ka ilma päikseprillideta,kui päikese visiiriga motokiiver.Ja proovinud olen neid erinevaid.
See mis siin eespool müra kohapealt vaieldakse, on minu katsetuste põhjal ikka suuremalt jaolt puhtalt rattas,mitte kiivris kinni.Minu kiiver nakediga on vaikne,aga minu rattaga originaal ja ka matka klaasiga,tuul pläristab.Lisades klaasile nn spoileri on rahu ja vaikus.Muidugi neid spoleri asendeid sai oksendamiseni proovitud,enne kui vaikus saabus.Naisel taga istudes on erinevate kiivritega koguaeg vaikne olnud.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Mihkel S
Postitusi: 280
Liitunud: 30 Juul 2008, 01:02
Tsikkel: Veereb..
Asukoht: Tarbatu
Tänanud: 1 kord

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Mihkel S »

Piipz kirjutas:

Kunagi ammu sai räägitud, et kift oleks avatav nokaga kiiver, sain ka vastavate pilkude osaliseks, et ei, sellist asja küll ei saa.
Nüüd aga on olemas Caberg Tourmax - http://www.caberg.it/caberg_caschi_cabe ... hp?lang=en ja väga mõistliku hinnaga.
Igatsen seda osa krossikiivriga sõitmisest, et kui päike vastu paistab, siis nokk varjab visiiri (prillid) ja vahet pole, kui kriimuline on, päike ei sega, kordi parem variant ikkagi, kui päikeseprillid.

Netis ülevaated kiidavad, tahaks hirmsasti pähe proovida seda, meil keegi toob seda maale juba?

Tuli Motohoovi müügile juba jaanuaris, endale soetasin kevadel. Üldiselt võib vist rahule jääda. Hea mugav kindlasti.


Väinz
Postitusi: 4
Liitunud: 02 Dets 2014, 10:34

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Väinz »

Tere

Teema on pikk ja põhjalik...võibolla algajale isegi liiga, kuid uut teemat pole kindlasti vaja tõstatada...pigem püstitan uue küsimuse:
Andke palun algajale ratturile soovitus kiivri valikuks (lahtine, avatav, kinnine?). Sõidud ilma suure tuuleklaasita chopperil ja väga suures osas linnas, vahel ka maanteel.
Hetkel valikus on Shark Raw, Scorpion Exo 900 Air Flip-Up Helmet vms.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Väinz kirjutas:

Tere

Teema on pikk ja põhjalik...võibolla algajale isegi liiga, kuid uut teemat pole kindlasti vaja tõstatada...pigem püstitan uue küsimuse:
Andke palun algajale ratturile soovitus kiivri valikuks (lahtine, avatav, kinnine?). Sõidud ilma suure tuuleklaasita chopperil ja väga suures osas linnas, vahel ka maanteel.
Hetkel valikus on Shark Raw, Scorpion Exo 900 Air Flip-Up Helmet vms.

Hoi!

Oota nüüd natukene selle "kiire" asjaga :bsmile:
Kui ratta ost kindel on siis hakka sobivat valima. Uue varustuse garantii hakkab ka ostuhetkest pihta :!: (s**t kogemus saabastega olemas, mis 6 kuud kapis garantiid tiksusid :evil: )

edu

NB! Üks "tõeline" chopperimees ei hakka ometi peigilise kiivriga sõitma (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Väinz kirjutas:

Tere

Teema on pikk ja põhjalik...võibolla algajale isegi liiga, kuid uut teemat pole kindlasti vaja tõstatada...pigem püstitan uue küsimuse:
Andke palun algajale ratturile soovitus kiivri valikuks (lahtine, avatav, kinnine?). Sõidud ilma suure tuuleklaasita chopperil ja väga suures osas linnas, vahel ka maanteel.
Hetkel valikus on Shark Raw, Scorpion Exo 900 Air Flip-Up Helmet vms.

Flip-Up.
HJC RPHA Max'i. Tippklassi kiiver keskklassi hinnaga.
Välised mõõdud ja väljanägemine kui kinnisel kiivril aga tegu avatavaga.
Hea ventilatsiooniga, kerge ja vaikne. Pinlokist ja päikesevisiirist rääkimata.
Sõitsin sellega möödunud hooajal 5000 km ja seni jätkub vaid kiidusõnu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Kuni ca 70-80kmh on lahtine palavate ilmadega ikka super.
Maanteel juba ikka ebamugavam tublisti, ohutusest rääkimata.

  1. Ära kiirusta.
  2. Kui tihti kiivrit peast võtad?
  3. Kannad prille?
  4. Disain loeb? Annad lõivu mugavuselt, ohutuselt jms.

Kui sa nüüd need 3 mudelit oled tõesti lukku pannud, siis pead pähe proovima. Mulle näitex exo900 ei sobi üldse, aga evo 3 on lihtsalt ülihea.
Linnas on lahtisena sertifitseeritud pott palaval suvepäeval ikka üleprahi. Uuri evo 3-e.
Ilma lõuakaitseta asfaltit künda ei ole üle prahi :)

Üldiselt kui tahad ikkagi mitmesse olukorda parimat, siis pead mitu kiivrit soetama. Shark on palavaga linnas lihtsalt mõnus, vihmaga maanteel .... ei tänan :) Maanteel on kinnine jällegi teine tera.
Edevatest peale RAW uuri Roof boxerit, Roof Desmot, Belle, GPA Aircrafti.
Või oled välja praakinud Raw ja exo900 alternatiivid?

Aga mulle meeldib.

KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

Väinz kirjutas:

Tere

Teema on pikk ja põhjalik...võibolla algajale isegi liiga, kuid uut teemat pole kindlasti vaja tõstatada...pigem püstitan uue küsimuse:
Andke palun algajale ratturile soovitus kiivri valikuks (lahtine, avatav, kinnine?). Sõidud ilma suure tuuleklaasita chopperil ja väga suures osas linnas, vahel ka maanteel.
Hetkel valikus on Shark Raw, Scorpion Exo 900 Air Flip-Up Helmet vms.

Pigem võta avatav kiiver.

Shark Raw on äge linnas streetfighteriga kõvatamiseks ja kindlasti väga hea disainiga, aga näoga asfalti sellega kukkuda ei tahaks.

Seega mu soovitus sama, mis eelmistel, et mõtle läbi, kus rohkem sõidad. Algajana võib lahtisel või ka odavamal kinnisel kiiver olla tuulemüha suurus hirmutav.


Rebaseke
Postitusi: 35
Liitunud: 08 Okt 2014, 14:42
Tsikkel: Honda VFR 750 FL
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Rebaseke »

Ka mitte väga odaval kinnisel kiivril võib tuulemüha suhteliselt hirmutav olla. Minu AGV Strada näiteks on ikka väga vali maantee peal sõites (ilma troppideta ei kipu eriti sõitma), samas hinda oli sellel minuarust päris korralikult. Eks tasub enne ostu ikka netist kommentaare otsida/lugeda (revzillas vist on päris palju neid näiteks). Mina ostsin oma kiivri poest kohapealt ja ei lugenud midagi kuskilt, järgmine kord olen targem!

Kasutaja avatar

Välejaan
Postitusi: 118
Liitunud: 03 Sept 2012, 09:32
Tsikkel: XJR1200

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Välejaan »

Kiidan ka HJC RPHA Max'i. Ühe hooaja sõitnud ja väga mugav peas, avatava kohta vaikne kiiver.


KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

Rebaseke kirjutas:

Ka mitte väga odaval kinnisel kiivril võib tuulemüha suhteliselt hirmutav olla. Minu AGV Strada näiteks on ikka väga vali maantee peal sõites (ilma troppideta ei kipu eriti sõitma), samas hinda oli sellel minuarust päris korralikult. Eks tasub enne ostu ikka netist kommentaare otsida/lugeda (revzillas vist on päris palju neid näiteks). Mina ostsin oma kiivri poest kohapealt ja ei lugenud midagi kuskilt, järgmine kord olen targem!

Kindlasti jah. Avatavad kiivrid on enamjaolt vaiksemad kui täiesti kinnised, kuna võimaldavad lõua paremini katta. Odavamate kiivritega olen ise täheldanud ka seda, et kiiver pole eriti stabiilne ja see häirib suurematel kiirustel väga.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Müra sõltub palju juhist ja rattast ka. Ilma vastavat isendit oma rattaga ise katsetades ei tea kunagi, mis reaalselt toimub. Teiste arvamus on paraku vaid pidepunktiks.
Kui sa ikka palju linnas sõidad, siis sea pigem ritta nii lahtise kui kinnisena sertifitseeritud potid ja mine proovi kõiki pähe.
Netist pildi ja naabrimehe arvamuse alusel järgnevaks 3-5 aastaks naise valimine ei ole väga arukas tegevus.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Hoi!

Kes siin avatud kiivriga lõua kratsimist kardavad, ostku omale see:
Pilt

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

AzA kirjutas:

Müra sõltub palju juhist ja rattast ka. Ilma vastavat isendit oma rattaga ise katsetades ei tea kunagi, mis reaalselt toimub. Teiste arvamus on paraku vaid pidepunktiks.
Kui sa ikka palju linnas sõidad, siis sea pigem ritta nii lahtise kui kinnisena sertifitseeritud potid ja mine proovi kõiki pähe.
Netist pildi ja naabrimehe arvamuse alusel järgnevaks 3-5 aastaks naise valimine ei ole väga arukas tegevus.

Sama soovitus. Samuti tasub uurida, millise sõiduasendi jaoks kiiver mõeldud on. Kui püstiseasendi jaoks, siis bike-ga näiteks ventileerimine nii hästi ei toimi ja vastupidi.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2504
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 341 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mõte oli uueks hooajaks varustust uuendada ja nüüd vaja uus avatav, päikesevesiiriga soovitavalt vaikne kiiver osta.
Hetkel on Motopostis Scorpion EXO-900 väga hea hinnaga, aga kahjuks ainult väikesed suurused :-)
Kas keegi on kusagil mujal hea hinnaga pakkumist silmanud "täis mõõdus" asjadele?
EDIT: HJC R-PHA MAX on FC-motos kah hea hinnaga saadaval :roll:
EDIT2: Ostma "minnes" muidugi selgus, et hea hinnaga on saada ikka ainult XS mudeleid :-) ja "vesipead" peavad 2x rohkem maksma
Mõningase netis tuulamise järel leidsin siiki ühe normaalse hinnaga RPHA endale - uus ja eeldatavasti vaikne hooaeg võib alata :lol:

Viimati muutis Maaks, 03 Veebr 2015, 14:29, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks kirjutas:

Mõte oli uueks hooajaks varustust uuendada ja nüüd vaja uus avatav, päikesevesiiriga soovitavalt vaikne kiiver osta.
Hetkel on Motopostis Scorpion EXO-900 väga hea hinnaga, aga kahjuks ainult väikesed suurused :-)
Kas keegi on kusagil mujal hea hinnaga pakkumist silmanud "täis mõõdus" asjadele?
EDIT: HJC R-PHA MAX on FC-motos kah hea hinnaga saadaval :roll:

See ka 2 ühes kiiver.Praegu hind olematu,isegi kui need lisaküljed ja pika visiiri võtad.Kvaliteedilt sama näiteks HJC,Heldi või Lazeri keskmise hinnaklassi kiivritega.Mul on ja need teised on ka olnud,siit ka võrdluskoht olemas.
https://www.louis.de/en/artikel/probike ... t=39843605

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas bandiit »

badandevil kirjutas:

Kas keegi kasutab Icon Alliance kiivrit? Sellist http://www.fc-moto.de/Icon-Alliance-Dark

Kui tume see visiir reaalselt on? Müra? Mugav peas?
Mis rihma kinnitus sellel on? Pildil pole midagi näha...

http://www.revzilla.com/motorcycle/icon ... ark-helmet

enamus küsimustele saad vatuse allolevatest kommentaaridest

Kasutaja avatar

Bikeman
Kaupmees
Postitusi: 75
Liitunud: 07 Okt 2009, 11:12
Tänatud: 5 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Bikeman »

Tere,

Kui võimalik, astuge meilt läbi, saate Icon Alliance kiivrit reaalselt vaadata ja katsuda ning ka visiiri tumedust hinnata.

Rihm on Toplet D

Tervitades
Keijo
Bikeman motopood

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Visiir on limselt 50%-ine, meil siis valgel ajal justkui tohiks sõita .... minu isendil oli racing only, aga meie seaduste puhul keegi vast ekspertiisi tegema ei hakka. Aga valge peaks kaasas olema. Visiiri vahetus on 10 sekundit.
Mul piklik pea, mulle ta ei meeldinud. Proovisin vast kuskil 2-3 kilti, see pole mingi aeg kiivri mugavuse hindamiseks, pead ise katsetama.
Kinnise kohta ok ventilatsioon. Lõuakaitsme sees on veel siuke baraban, millega saab lisaõhku peale kruttida.
Rihm on D, väga ok.

Selle papi eest, igal juhul äge. Vähemalt näeb sheff välja ja see dark versioon on siuke kummine, mine katsu.

Aga mulle meeldib.

reimps

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Vanema mudeli HJC IS-16 "ninakaitse" on väga hea lahendus. Otsin nüüd uuemat kiivrit, millel samamoodi oleks - enamjaolt jääb mingi lollakas vahe päiksevisiiri ja selle kaitse vahele. Ja niimoodi ma ei taha. Mitu punkti lollimaks ennst juba guugeldanud, aga pole leidnud mu nõudmistele sobivat mudelit. Ehk keegi on?
Idee on siis selles, et päikesevisiir ja ninakaitse puutuks omavahel kokku. Muid lahendusi ma ei aktsepteeri. Ja ma ei taha näha/kuulda "HJC on odav"-stiilis vingumist; mind on see konkreetne kiiver kahest paugust eluga välja toonud, võibolla veidi aeglasema taibuga, aga terve pealuuga :)
Illustreeriv pilt ka:
Pilt

Kasutaja avatar

bandiit
Postitusi: 111
Liitunud: 20 Jaan 2015, 11:08
Tsikkel: GSF600 ´97 & R35 ´47
Asukoht: tln
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas bandiit »

reimps kirjutas:

Idee on siis selles, et päikesevisiir ja ninakaitse puutuks omavahel kokku.

Rocc 520 ja LS2 FF322 näiteks

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Panin selle LS2 kiivri otsingusse ja seal oli ka selline avatava lõuaga, aliexpressis olematu hinnaga müügis olev LS2 FF370.Otsisin igaks juhuks ka SHARP testi selle ja ,mis mind hämmastas,et sellele on antud 4tärni ja Shubert C3 on saanud 3 tärni.Ja seda 3-e tärni on saanud ka veel väga paljud tuntud ning kallid kiivrid.
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/schuberth-c3
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-ff370

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas reimps »

OK, kaks tingimust jäi välja:

  1. Peab olema ühes tükis, sest ülestõstetava lõuaga kiivrid on minu raamatus gay ja
  2. Eestis peaks poes olema, tahan oma kõõma proovimise käigus teistelegi jagada.
Kasutaja avatar

skypesarv
Postitusi: 5
Liitunud: 07 Okt 2014, 21:27
Tsikkel: BMW K1200S
Asukoht: Saku
Kontakt:

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas skypesarv »

XL1000 kirjutas:

Panin selle LS2 kiivri otsingusse ja seal oli ka selline avatava lõuaga, aliexpressis olematu hinnaga müügis olev LS2 FF370.Otsisin igaks juhuks ka SHARP testi selle ja ,mis mind hämmastas,et sellele on antud 4tärni ja Shubert C3 on saanud 3 tärni.Ja seda 3-e tärni on saanud ka veel väga paljud tuntud ning kallid kiivrid.
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/schuberth-c3
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-ff370

Sharp-i test hindab vaid turvalisust, kuid kiivril on ju palju muid häid omadusi

K1200S
Jawa 360 külgkorviga

lauriii
Postitusi: 48
Liitunud: 11 Mai 2014, 03:22
Tsikkel: Gsx-r
Asukoht: Kohila

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas lauriii »

Kas keegi on proovinud AGV Horizon kiivrit?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

skypesarv kirjutas:
XL1000 kirjutas:

Panin selle LS2 kiivri otsingusse ja seal oli ka selline avatava lõuaga, aliexpressis olematu hinnaga müügis olev LS2 FF370.Otsisin igaks juhuks ka SHARP testi selle ja ,mis mind hämmastas,et sellele on antud 4tärni ja Shubert C3 on saanud 3 tärni.Ja seda 3-e tärni on saanud ka veel väga paljud tuntud ning kallid kiivrid.
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/schuberth-c3
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-ff370

Sharp-i test hindab vaid turvalisust, kuid kiivril on ju palju muid häid omadusi

Turvalisus peaks ju nagu esikohal olema?Mingi muu "mütsiga" on ju võibolla veel mugavam.Ja olen omale selgeks saanud,et paljud muud mugavused(müra jne) ei ole tihti ainult kiivris kinni,vaid oleneb ka rattast,klaasist jne.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Topelt D ei ole üldse fun :(
Miks? Mina olen harjunud näiteks.Eelised-ei lähe puruks,saab opereerida vabalt ühe käega nt.sõiduajal hakkab lõua alt pitsitama.Ma oma C3-e pillasin kaks korda maha enne kui see harjumus ära kadus et potti peast võttes oli kinnine rihm kohe peos ja kindad sees.Klõpatsiga on operatsioonide arv suurenenud.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Heikki
Postitusi: 17
Liitunud: 28 Mär 2014, 14:55
Tsikkel: Suzuki V-Strom DL650
Asukoht: Tartumaa

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas Heikki »

XL1000 kirjutas:
skypesarv kirjutas:
XL1000 kirjutas:

Panin selle LS2 kiivri otsingusse ja seal oli ka selline avatava lõuaga, aliexpressis olematu hinnaga müügis olev LS2 FF370.Otsisin igaks juhuks ka SHARP testi selle ja ,mis mind hämmastas,et sellele on antud 4tärni ja Shubert C3 on saanud 3 tärni.Ja seda 3-e tärni on saanud ka veel väga paljud tuntud ning kallid kiivrid.
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/schuberth-c3
http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-ff370

Sharp-i test hindab vaid turvalisust, kuid kiivril on ju palju muid häid omadusi

Turvalisus peaks ju nagu esikohal olema?Mingi muu "mütsiga" on ju võibolla veel mugavam.Ja olen omale selgeks saanud,et paljud muud mugavused(müra jne) ei ole tihti ainult kiivris kinni,vaid oleneb ka rattast,klaasist jne.

Absoluutselt nõustun eelkõnelejaga. Kiiver on mootorratturi kõige tähtsam turvaelement ja SHARP selle hindamiseks oma tänuväärset panust ka andmas on. Ikka selleks, et aidata meil selles kiivrimeres õigeid otsuseid vastu võtta ja edaspidi bad lack`i korral ellu jääda. Kasutagem siis seda tasuta informatisooni oma enda elu ja tervise huvides ja kaitseks.
Lisan meeldetuletavalt ühe lingi asjaliku ja hariva materjaliga, mis foorumis mõni aeg tagasi kiivrite teemal avaldatud oli:
http://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?f=11&t=18085
Kunagi endale esimest kiivrit ostes (millega tänagi sõidan ja ka teiseks kiivriks ostsin) kuulasin ära suurte kogemustega mootorratturist kiivrimüüja Leo Motohoovist Tartus. Seepärast soovitan minna ise poodi kohale, kuulata müüja nõuandeid ja proovida kiivreid pähe. Kindlasti leidub sobivast hinnaklassist kvaliteetseid kiivreid. Ise olen Caberg Tourmaxi sees peidus 8)

BMW F650CS -> Suzuki V-Strom DL650
Kasutaja avatar

pritz
Postitusi: 74
Liitunud: 26 Nov 2012, 19:48
Tsikkel: k12R

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas pritz »

lauriii kirjutas:

Kas keegi on proovinud AGV Horizon kiivrit?

Ostsin endale Esimeseks kiivriks selle AGV Horizoni. Tundus ilus ja kõik näis klappivat. Ostsin ta talvel ja sõitu läks kevadel. Kahjuks ei sobinud ta mulle. Agv puhul peab paika see, et ta sobib ovaalsema peakujuga inimesele. Vastasel korral hakkab külgedelt suruma. Täpselt sama juhtus ka mul. Lisaks kohkusin väga kõva tuulemüra peale, mis esines ka päris madalatel kiirustel ja seda naked rattaga.

Muus osas, nagu olen varem maininud, kes tahab soodsa hinna eest vaikset ja mugavat kiivrit, mis enamikule kallitele kiivritele silmad ette teeb ostku HJC CS-12 hinnad olid 100 euro ümber. 2x mugavam ja tuulevaiksem kui eelpool nimetatud AGV.

Nüüd sõidan Shoei Gt airiga ja olen vägagi rahul.

"He who shall be last, shall be sideways and smiling"

Sülearvutid maaletooja hinnaga! priidik@notebooks.ee Küsi julgelt! Vaata http://www.notebooks.ee
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas puna »

Päris erinevas hinnaklassis kiivrid sul siin, on neid mõttekas võrrelda?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Milline kiiver?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

puna kirjutas:

Päris erinevas hinnaklassis kiivrid sul siin, on neid mõttekas võrrelda?

Need Shoei ja AGV on ju suht samast klassist ning HJC ongi mainitud ,kui odav ja hea.Mul on ka kunagi üks HJC carbon koorikuga kiiver olnud,mis oli väga OK,täpset marki ei mäleta.Ostsin soodukaga depoost 29.90-ga,muidu oli vist 140-160.Ja vahel võivadki väga erineva hinnaga asjad olla suht võrdsed.Kiivrite puhul kahjuks üsna tihti.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”