Milline momentvõti osta?

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!

Teema algataja
sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Ostetud uus mootorratas ja ilmselt on karbuss umbes, vaja nüüd puhtaks teha. Manualist vaatasin kui kõvasti polte ja värke kinni tuleb keerata, siis tekkis kohe küsimus, et millise momentvõtme ma pean endale ostma? Karbussi ja raami kokkupanemisel läheb vaja juba sellist, mis keeraks 0,3 -44 N.m. Kirjutati, et 5-50 N.m on hea vahemik, aga karbussis vajavad nad kõik vähem jõudu. Oskab keegi soovitada, millise peaks ostma? Ostaks ühe ja ei tahaks üle 170 EUR-i kulutada.




onusnooker
Postitusi: 293
Liitunud: 25 Jaan 2006, 21:10
Tsikkel: Honda Shadow American Edition

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Selge see, et siis tuleb ju kaks eri võtit osta, üks ühes teine teises vahemikus....

Paha pole ju kui teise ostad üle 44Nm, esineb ju suuremaidki väändeid ratta juures...

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Loff »

Üldiselt on momentvõtmetega nii, et mida laiem vahemik seda kallim. Minul on üks 2-25 Nm ja teine 28-240 Nm. Ja eks oma käel peab tunnetus olema ja mõistus kah peas, nende kahe omaduse koostöös jäävad keermed üle keeramata ja jamad olemata.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Igasuguseid momentvõtmeid katsetanud, alla 200€ naljalt head võtit ei saa :( Kui sa veel kahte erinevat võtit tahad, siis veelgi hullem. Kui hädasti on ühe töö jaoks vaja, siis parem laena kellegilt.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Kui suurt momenti läheb harva vaja siis momenti saab ju ka nii tekitada, et vajaliku pikkusega jõuõla otsa vajalik mass riputada. Võib osutuda kiiremaks ja mugavamaks, kui kelleltki võtme toomine ja viimine. Lollikindel meetod, välistab paigast ära võtme kasutamisest tingitud jamad.


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Kusjuures, olen ka mina seda viimast varianti kasutanud, et massi võtme otsa riputanud.
On mul ka paar momentvõtit olemas, aga tegelikult ma neid peaaegu ei kasuta. Mõistuse ja joodiku väriseva käega keerad kõik asjad kinni täpselt nii, nagu vaja on, ilma midagi puruks keeramata.
Iga lehtvõti on tegelikult tehtud sellise pikkusega, et üldjuhul randmejõuga keerates (mitte õlajõuga venitades!!!!) saadki õige momendi. Blokikaane mutrid on tegelikult ainsad, kus ma tegelikult momentvõtit kasutan.
Ja olen tähele pannud ka seda, et remonditöökodades keeratakse miskipärast kõi poldid liiga kõvasti kinni (parem liiga kõvasti, kui et tee peal lahti tuleb??). Pole neid iial venitanud. Pole nad iial lahti tulnud. Ja pole ma iial ka keermeliimi kasutanud. Tänavasõitja, muidugi. Sportrataste juures ma sõna ei võta - ei tunne seda maailma.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas mella »

Ega ikka ei ole küll. See on väga individuaalne. 6 ja väikemaid polte keeran ma nii lihtsalt pooleks, et iga kord, kui väikese võtme kätte võtan, pean enne mediteerima, et liiga ei saaks.
Kõige hullem on nende samade poltide alumiiniumkarterisse keeramisel. Mõned peab ilma liimita 5N peale tegema ja see on umbes näpuga kinni lükates. Alati on hirm, et jäävad lahti. Ja kui vähegi peale keerad, hakkab alu sees keeret venitama.
Odavaid momentvõtmeid ei saa usaldada ka. Eriti neid naksatusega mudeleid, kui skaala alumise otsa lähedal vaja midagi teha. Kõrvuti 2 erineva tootja võtit 5+ N peale märgitud. Ja 5N keeramisel ühega võib keerme välja venitada, teisega on ok.
Seega, esimene asi, kui uue odava võtme ostad, tuleks see taadelda või muul moel üle kontrollida.

Tsikkelröövel kirjutas:

Iga lehtvõti on tegelikult tehtud sellise pikkusega, et üldjuhul randmejõuga keerates (mitte õlajõuga venitades!!!!) saadki õige momendi.


betoonimees70
Postitusi: 47
Liitunud: 06 Sept 2008, 20:13
Tsikkel: Suzuki DR650;Honda Shadow1100
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas betoonimees70 »

Loff kirjutas:

Üldiselt on momentvõtmetega nii, et mida laiem vahemik seda kallim. Minul on üks 2-25 Nm ja teine 28-240 Nm. Ja eks oma käel peab tunnetus olema ja mõistus kah peas, nende kahe omaduse koostöös jäävad keermed üle keeramata ja jamad olemata.

Täitsa õige jutt, ka minul on võtmed igasse vahemikku ehk siis kolm aga samas väikeste poltide (mutrite) kinni keeramisel olen täheldanud, et kui keegi on enne sind juba kallal käinud siis tihti lugu on keere ära venitatud , nii et selle momendiga pole enam midagi teha. KAINE MÕISTUS JA ÕIGED TÖÖRIISATD ! :bsmile:

Teen niipalju kui vaja ja niivähe kui võimalik ;)
Kasutaja avatar

xero
Postitusi: 203
Liitunud: 20 Mai 2009, 22:16
Tsikkel: Monster 900ie
Asukoht: Pärnu

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas xero »

Kui nüüd otse teema küsimusele vastata siis soovitaks VATA momentvõtmeid. Suhteliselt odav, aga ei ütleks et pask, kui kellegile jääb see hinge piinama et odav on alati pask.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Loff »

Carolus võtmed kannatavad ka kriitikat, Stokkerist saab, vähemalt mina sain, hetkel kodulehelt näha ei olnud, see-eest on Gedore võtmed saadaval.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02

merikurat
Postitusi: 84
Liitunud: 30 Sept 2008, 20:52
Tänatud: 6 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas merikurat »

Espak myyb Proxxonit. Hind ja kvaliteet on mõlemad omal kohal! Oota millal "kõik kaubad -20%" tuleb ning osta 2 tk.

"The secret to creativity is knowing how to hide your sources." – Albert Einstein
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1939
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 137 korda
Tänatud: 179 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Vint »

Porode maal on tunduvalt odavamad, mõned tööriistad.
Vatast oli juttu, üks selline näiteks http://www.motonet.fi/motonet/tuotteet/765016/0
Ja leht ise http://www.motonet.fi/motonet/tuotteet/Momenttiavaimet


Teema algataja
sandman1111
Postitusi: 279
Liitunud: 01 Juun 2006, 17:22
Tsikkel: CRF450R13

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas sandman1111 »

Need seal päris odavad.


Aspelund
Postitusi: 495
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Üks õpetlik video:

Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Erik »

100€ võtme viin kord aastas kalibreerimisse ja tulemuseks on see, et tehakse kontroll mõõtmine ja ma pean endale koostama uue tabeli? vaevalt see valetamine kuidagi lineaarselt käib ja nad võtmel skaala paika keeravad. digitaalsetel muudetakse võtmes numbrid ära?

mis see kalibreerimine üldse maksab?

5-50nm võti kuluks küll töötuppa ära

Kasutaja avatar

riksx
Postitusi: 1124
Liitunud: 18 Juul 2006, 13:25
Asukoht: Tartu
Tänatud: 2 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas riksx »

Mina ostsin Stokkerist GEDORE 20-200Nm võtme. Hind oli kroonides 2200.- Sellel võtmel on väga hea skaala peal. Ning väiksema 5-30Nm selle hind jäi 500 kanti

Enduro - Beta 300RR 2018
Nostalgia
Planeta 5-S ja Jupiter 4-SS


Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

No ei tea.... Harjunud ja tundlik käsi "tunneb" õige momendi ära.
Ära tundmisest - mu vanaisal oli justkui margapuu käe küljes. Tema trikk oli selline, et vankri peal kergitas ühe käega ÜHTE jahukoti nurka ja ütles ära, mis kott kaalub. Eksimus jäi alati alla kilo.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Ainukene koht, kus mina tavakasutajana momentvõtit tsikli juures kasutan, on plokikaas ja vänt/keps, ülejäänud on (togi)
Ja selle ainukese korra ja koha juures on võtit mõistlik laenata.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

UP!

Odavat momentvõtit kodukasutusse? Ilmselt 3/8 ja vaja ca 30-125 nm.

See on täiesti out? http://www.avsk.ee/est/tooted/momentvot ... _3399.html

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Pole sellel häda midagi, igakord peale kasutamist vedru vabaks keerata ja kord paari-kolme aasta jooksul kontrollis käia.

Kasutaja avatar

mart63
Postitusi: 155
Liitunud: 04 Veebr 2008, 16:45
Tsikkel: KZ550, MT-03 660, SZR660
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas mart63 »

Sai ka hiljuti odavapoolne momentvõti soetatud, kus seda kontrolli teostatakse ja kas on ka kallis?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vint kirjutas:

Porode maal on tunduvalt odavamad, mõned tööriistad.
Vatast oli juttu, üks selline näiteks http://www.motonet.fi/motonet/tuotteet/765016/0
Ja leht ise http://www.motonet.fi/motonet/tuotteet/Momenttiavaimet

Motonet on meil Lasnamäel ka nüüd avatud.Käisin kiirelt läbi,otsides üht konkreetset asja ja lähemalt ei tutvunud.Päris suur pood oli.Tsikli staffi oli ka üks üsna suur tuba täis.Ilmselt on ka need võtmed siin saadaval

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

mx77 kirjutas:

Pole sellel häda midagi, igakord peale kasutamist vedru vabaks keerata ja kord paari-kolme aasta jooksul kontrollis käia.

No hüva, tänud. See konkreetne küll 1/2 mitte 3/8 aga äkki ongi 125 nm sellega parem peale laduda.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7345
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma ei usu, et se on täiesti out. Eksnad ikka kalibreeritud ole ja nõudmistele vasta. Mugavus on väiksem ja täpsus ka. Kui proffessionaalset tööd ei tee, siis hiidkalli riista soetamist hobikasutuseks on küll raske õigusatada.

Mul endal on selline:
https://www.louis.de/en/artikel/troque- ... r=10003929

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

olen ostnud ja kasutan:
http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/to ... 0mm-toptul
(tegelikult sellist täpsust pole vaja, kuid mulle meeldivad tööristad :) )
ja
http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/to ... kkus-385mm

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Meil ka Motonetis terve rivi erinevaid saadaval.Kvaliteedi kohapealt ei oska sõna võtta

http://motonet.ee/et/kategooria/2827/33 ... ootevotmed

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Kui tahad mingisugustki kindlust, siis osta korralik võti. KS, Gedore, Stahlwille, Snap-on vms. Need on võtmed mida saab hiljem remontida ja kalibreerida. Saad alati ka uue serdi kaasa.
Sedasama Vatat saab ka minu käest, kuid hiljem ei ole sellega enam midagi teha (ca 3500 klikki ja utiil.)
Korralikel võtmetel on 3/8" vahemikus 5-50 Nm. Põhjus on üsna lihtne, enamus selle võtmega keeratavad otsikud ja padrunid lähevad juba momendiosas DIN normidest välja. 1/2" võtmed erinevates variatsioonides 10-420 Nm. Levinuim 1/2" on 20-200 Nm
Aga kes soovib võtab ühendust, võin tööriistadest pikalt rääkida ja katsuda saab neid ka minu juures.


Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mul läks esimene kiire mööda, sest lähedalt saan oma 10 kliki jaoks kasutada võtta vajaliku võtme.

Kauri, võid siiasamma öelda ka teistele, mis hinnaklassi jääb sinu käest korralik 20-200 nm 1/2 võti. Muide need 3500 klikki ma teen ise 20+ aastat reaalselt, nii et sellega pole muret. Ise üle 60 ei maksaks. Enne käiks iga kord kellelegi 6-paki või 2 välja. Pole mõtet kallist asja seisma osta.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma nii jämeda võtme kohta ei oska öelda aga kõik 5-50Nm võtmed, mis mulle pakutud on, on 250€ ringis olnud kõik.
Pole veel raatsinud osta aga usun Kauri juttu küll - ta ei käsi ju enda käest osta vaid räägib asja :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Milline momentvõti osta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Küsimus pole Kauri uskumises, vaid selles, et kui ma teen 30 klikki aastas, siis ma ei taha osta kallist riista selleks, kui selle kasutussageduse peab odav ka vastu. Ma ei hakkaks automehaanikuna 60 eurist võtit ostma, küll aga hobimehaanikuna.

Ehk et küsimus on selles, KUIDAS hakkab võti valetama. Mind ei koti, kas ma tõmban hooratta kinni 125 või 127 nm. Kui võtit jätkuks 3500 klikiks, siis ma oleks rauk juba.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”