Tuuleklaasi keerasin p....e

Kui mutrivõti peos püsib (või siis üldse ei püsi), kui vajad abi või nõu mootorratta remondil või soovid tehnika üle arutleda. Kui pluss ja miinus on lootusetult segi ja amprid ajavad volte taga.

Moderaator: Moded

Foorumi reeglid
Vältimaks asjatuid postitusi ja saamaks kiiremaid asjakohaseid vastuseid, peab teema sisaldama järnevaid detaile:
  1. Pealkirjas: Tsikli mark ja lühike vea kirjeldus (kui täpsemini ei ole võimalik siis näiteks: probleem mootoris, probleem piduritega jne)
  2. Sisus võimalikult täpne vea kirjeldus ja mootorratta mark ning väljalaskeaasta

NÄIDE: Honda Hornet, tühikäiguga probleem.

Valesti alustatud ning sisutühjade teemade puhul on moderaatoril õigus teema kustutada!
Kasutaja avatar

Teema algataja
hary
Postitusi: 126
Liitunud: 23 Apr 2007, 17:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Tuuleklaasi keerasin p....e

Lugemata postitus Postitas hary »

Autole kasutanud superhead klaasipuhastajat AutoGlym sariast(Voltast) lasin sellega ka oma kaherattalise suure tuuleklaasi üle ja see nüüd kriime täis nagu 100a vanune.
Tundub et selles vedelikus oli abrasiivi sees vms.
Kas aitaks nende peente kriimude poleerimine - maha lihvimine, on kellegil kogemust selles asjas..?
Hary

Moderaator

Lugemata postitus Postitas Moderaator »

Saab poleerida.
Kasutaja avatar

Kommionu
Postitusi: 2042
Liitunud: 02 Dets 2003, 17:16
Asukoht: Kodutu... Motikaid mis mühiseb...

Lugemata postitus Postitas Kommionu »

Moderaator kirjutas:
Saab poleerida.
Palju ÕNNE!!!!! :shock:

Nohh ja siis hakkab klaas mõnusasti sillerdama ja moonutama....

Algatuseks osta endale TIIMARIST odavad +7 prillid ja proovi nendega natuke aega teel püsida... Efekt täpselt sama mis poleeritud esiklaasiga pikemat otsa sõita... (crash)
Sõida... ja ära MÖLISE!!!
Kasutaja avatar

Pikk
Mode
Postitusi: 1366
Liitunud: 09 Mär 2004, 10:03

Lugemata postitus Postitas Pikk »

Mul pole muidugi õrna aimugi, millise ratta tuuleklaasi sa peeti keerasid, kas sealt üleüldse on vaja läbi vaadata ja kui suur on tegelik tragöödia. Aga juhul, kui see juhtub olema 535 Virago modifitseeritud kõrgendusega tuuleklaas nagu kommionul, siis on probleem loomulikult ääretult tõsine, sest sõita pole praktiliselt võimalik. Väga suurtel kiirustel puhub "klaasita" sadulast, kriibitud "klaasiga" pole absoluutset mingit nähtavust, ehk siis surmasõit, nagu vanemad mehed ütlevad.
Samas, ravi on olemas. Padi istmiku alla.
Viimati muutis Pikk, 20 Mai 2007, 00:09, muudetud 1 kord kokku.
Kes mett teeb, see mett sööb!
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Pikk kirjutas:
.... Aga juhul, kui see juhtub olema 535 Virago ....... Väga suurtel kiirustel puhub "klaasita" sadulast

Mingi Virago RR või?

Mul ei tekkinud täit kindlust, kas ikka kõik tegelased siin teemas nalja teevad, seetõttu tekkisid ka küsimused.
1) Laenasin ämmalt +3 prillid ja panin tuuningteibiga tuuleklaasi ülaservale kinni ning proovisin sõita. Täpselt sama nagu ilma prillideta. Tegelikult mis vahet mis plusside või miinustega need prillid sul kõhu või rinna kõrgusel on, pea asi et pähe ei pane :) Nii et palun seletada seda prillinalja.
2) Ma vist olen elus ainult ühte inimest näinud, kes sõites läbi tuuleklaasi vaatas, aga ta on ikka väga lühikest kasvu ka suure klaasi kohta. Ja ega ma hästi ette kujutanud, kuidas ta sellise sõitmisega üleüldse hakkama saab. Kriipimisest ja poleerimisest rääkimata. Aga muidugi mr. Magoo sai ju ka hästi poleeritud tuuleklaasiga kabrioletiga sõidetud....
3) Kas ma olen loll nüüd või? :lol:
Suzuki GSX 750 Inazuma

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Mõtlen sama asja, et tuuleklaasist vaatad ju niikuinii üle. Suvel maanteel on see klaas poole tunniga sitikalaipadest niikuinii sedavõrd kirju, et läbi ei näe (no Jawa-ajastul oli see nii, aga ega see sitikate sisikond selgemaks muutunud ei ole).
Ilumeel on muidugi iseasi ja mure mõistetav.
Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

ma pean selle pläga ikka ära katsetama, mis ühes autopoes soodukaga oli, et võtab tulede ja muu sellise plastiku pealt väiksemad kriimud maha. aega pole noh :P

aga müüdi seda Europarts Autodet AS
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

alambe
Postitusi: 222
Liitunud: 11 Mai 2005, 19:31
Tsikkel: Kawasaki Z750
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas alambe »

Mina poleerisin enda kiivri visiirilt peale kukkumist kriimud välja 3M toodetega, ega ta nagu uus ei saanud aga parem kui kriimudega ikka, kuni uue klaasi saab kärab kasutada küll.
Tulesid olen ka sama tehnikaga poleerinud ja tulemus väga normaalne, olenevalt kriimude sügavusest võib tule lihvimist alustada kuni P500 karedusega paberiga kuni P3000 kareduseni välja ja seejärel viltpadja ja kriimustuskindla laki poleerpastaga asi läikima.
Kasutaja avatar

HeitiKender
Postitusi: 450
Liitunud: 24 Nov 2004, 08:32

Lugemata postitus Postitas HeitiKender »

Võistlustel on nii tuuleklaasi ja kiivriklaasi saadud poleerida Polywatch nimelise asjaga, seda peaks Tallinna Kaubamaja II korruse kullasepa poes olema, Eesti Superbike Meister 2003 Risto Klausen kiitis selle heaks igatahes :)
Kannad õhukese kihina peale ning nühid villasega kuni klaar.

Läbi tuuleklaasi vaatamine on muidugi maitseasi, ma pigem ikka läbi tuuleklaasi teed jõllitan, püsti istumine pikemalt otsal on ebamugavam kui paagi peal magamine :)
Kasutaja avatar

Teema algataja
hary
Postitusi: 126
Liitunud: 23 Apr 2007, 17:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

re

Lugemata postitus Postitas hary »

OK, tänan, lähen käin kaubamajas ära ja proovin seda Polywatch`i alla sota oli hind tal...
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas spinna »

Anna siis tulemustest ka teada.
Suzuki GSX 750 Inazuma
Kasutaja avatar

Villem
Postitusi: 797
Liitunud: 18 Juul 2005, 00:52
Tsikkel: XT660R, GasGas EC250
Asukoht: Saue
Tänatud: 9 korda

Lugemata postitus Postitas Villem »

Peab ka mingi sellise poleerimisvahendi ostma. Mu gixxefil on nagu keegi 800'se paberiga mööda klaasi lasknud, jube lihtsalt :? Mitte et ma läbi klaasi vaataks, aga ilu on ju ka tähtis ;)
Terv,
Villem aka Villu aka Madis :)
Kasutaja avatar

mgm
Postitusi: 121
Liitunud: 05 Nov 2006, 19:10
Tsikkel: vana gixxer
Asukoht: Pärnu/Pärnumaa/Tln

Lugemata postitus Postitas mgm »

Äkki oleks võimalik siia panna mõni asutus või kontakt kelle poole pöörduda kui vaja uus tuuleklaas osta!! Mul puudu näiteks 99a R6 gondliklaas!!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”